BLOG

Tato stránka neslouží jen pro účastníky či fanoušky Mílí, jejím cílem je přinášet zajímavé informace ze světa bikepackingu obecně. Ideálně byste zde měli postupem času najít hromadu rad a doporučení na vybavení, doporučené a vyzkoušené trasy, reporty a zážitky ze závodů a cest a mnohé další.

Obsah vzniká postupně a jeho autorem jsou sami účastníci a příznivci.
Pokud máte chuť se podílet, kontaktujte nás prosím, budeme rádi!


Než zazní "start"

Richard Štepánek dokázal na Mílích zatím vše, co jde. Celou trasu 1000 mil zdolal jak na kole, koloběžce, tak pěšky a dokonce v obou směrech. Ještě nikdo jiný toto nedokázal. A o co je tento výkon cennější je fakt, že Richard nemá levou ruku! Nyní po mnoha letech nebude stát na startu závodu jako přímý účastník, ale s Mílema je natolik spjatý, že určitě "bude u toho"! Přečtěte si 1000 slov z jeho klávesnice pro všechny, kteří se za měsíc postaví na start v Hranicích. Trocha uklidnění, zamyšlení o podstatě závodu, pár příběhů z historie...

Všechno je jednou poprvé!

Celé to začalo přesně před rokem. Na víkendové popíječce mi kamarád doktor nalil čistého vína - máš nadváhu, jestli nezměníš stravování a životní styl bude z tebe jednou obtloustlý lenoch na prášcích. 

Osobnosti 2020 mil - Josef Brychta

Josef Brychta je na Mílích nováček, ale přesto bude patřit k těm psychicky nejsilnějším na trati. On už má za sebou těžké životní zkušenosti...  Pepa je válečný veterán. Na misi v Afghanistánu málem přišel o nohu a trvalo mnoho let a desítky operací, než se ji podařilo zachránit a on tak mohl hledat další a nové výzvy. A nyní je jednou z nich závod 1000miles a dokonce trasa 2020 mil!

Osobnosti 2020 mil - Jan Kopka

Honza Kopka založil závod 1000miles Adventure proto, aby přiblížil svá dobrodružství z podobných závodů po světě i těm, kteří nemají množnosti se vydat s kolem třeba na Aljašku či do Austrálie. Sám se na start Mílí postavil jako závodník až v roce 2018 a vždy dorazil mezi nejrychlejší trojkou. Letos samozřejmě musí příjmout vlastní výzvu a tak se připravuje na závod dlouhý 2020 mil...

Osobnosti 2020 mil - Tomáš Novotný

Tomáše Novotného bychom mohli klidně označit za největšího smolaře ročníku 2020. Hned po odjedzu z CP1 si Tomáš úspěšně vymazal záznam trasy, čili nemohlo následovat nic jiného, než diskvalifikace! Poučen se nyní připravuje na další ročník a určitě by si rád "spravil chuť"....

Osobnosti 2020 mil - Martin Novák

Dalším ze zkušených účastníků, kteří se chystají na speciální trasu 2020 mil je Martin Novák. I on má za sebou hned několik účastí na Mílích a zároveň už si vyzkoušel i pár obdobných závodů v zahraničí, takže může srovnávat.

Osobnosti 2020 mil - Michal Ozogán

Michal Ozogán se k Mílím dostal především prostřednictvím svého otce Petra. Postupem času se i on postavil na start a to dosud čtyřikrát. Nyní se chystá na trasu 2020 mil...

Osobnosti 2020 mil - Radek Musil

Radek Musil má za sebou hned několik účastí na Mílích a dokonce dvě vítězství. Naposled v roce 2018 svedl krásný souboj s Kai-Uwe Lehnungem a Honzou Kopkou. Mimo ultra závody specializuje na čtyřiadvacetihodinovky. Letos by ale chtěl zkusit zatím svou největší výzvu, trasu 2020mil!

Osobnosti 2020 mil - Milan Hanyk

První ze série rozhovorů před unikátním závodem na 2020 mil v rámci 11. ročníku 1000miles Adventure. Začneme pěkně z ostra a první vyzpovídaný je Milan Hanyk, držitel rekordu na Mílích, když v roce 2019 zajel z východu na západ jako první a dosud poslední čas pod 7 dnů, byť jen těsně.

Baterie a další zdroje energie

Pár základních informací k tomu, jaké jsou možnosti zdroje elektrické energie nejen na Mílích. Vézt, nebo nabíjet? Všechno má své pro a proti...

Navigační ninja

Podrobný průvodce jak nahrát trasu do navigace, jaký použít mapový podklady a mnohé další...

Nastavení zařízení Garmin etrex

Účelem tohoto návodu je snadné a rychlé nastavení některého z typů zařízení Garmin eTrex pro cyklistického závod typu adventure race.

Jakou použít navigaci?

Navigace, její výběr, nastavení a práce s ní před a během závodu je velmi zásadní téma. Není divu, navigace je totiž při závodu veledůležitá hned ve dvou ohledech - jednak v ní má účastník nahranou trasu a hlavně každý musí v cíli odevzdat kompletní záznam.

Jak se připravit na Míle

Tady nenapíšu nic světobornýho a pro většinu to nebude ani nic novýho. Přeci jenom se ale na 1000miles hlasí i úplní nováčkové a začátečníci, tak to třeba někomu pomůže.