BLOG

Tato stránka neslouží jen pro účastníky či fanoušky Mílí, jejím cílem je přinášet zajímavé informace ze světa bikepackingu obecně. Ideálně byste zde měli postupem času najít hromadu rad a doporučení na vybavení, doporučené a vyzkoušené trasy, reporty a zážitky ze závodů a cest a mnohé další.

Obsah vzniká postupně a jeho autorem jsou sami účastníci a příznivci.
Pokud máte chuť se podílet, kontaktujte nás prosím, budeme rádi!


Představení - legendy Mílí - Petr Ozogán

Kdo jiný by měl jako první představit své přípravy na letošní 13. ročník 1000 Miles Adventure než právě muž s číslem 1 - Petr Ozogán.  Zeptali jsme se Petra na několik otázek souvisejících s jeho přípravou na trasu 2020 mil, která se letos poprvé pojede okolo Československa. 

Míle očima nováčka

Náročné, krásné, poučné a přátelské, takové byly mé první Míle. Jel jsem jižní trasu a za šest dní dojel zhruba na metu 750 km. Skončil jsem z důvodu vážně nemoci jednoho člena rodiny. Navíc mi vypověděly službu boty. Napoprvé jsem rozhodně nebyl zklamaný, to nejtěžší z jižní trasy jsem zvládnul a opravdu si to užil.

Než zazní "start"

Richard Štepánek dokázal na Mílích zatím vše, co jde. Celou trasu 1000 mil zdolal jak na kole, koloběžce, tak pěšky a dokonce v obou směrech. Ještě nikdo jiný toto nedokázal. A o co je tento výkon cennější je fakt, že Richard nemá levou ruku! Nyní po mnoha letech nebude stát na startu závodu jako přímý účastník, ale s Mílema je natolik spjatý, že určitě "bude u toho"! Přečtěte si 1000 slov z jeho klávesnice pro všechny, kteří se za měsíc postaví na start v Hranicích. Trocha uklidnění, zamyšlení o podstatě závodu, pár příběhů z historie...

Všechno je jednou poprvé!

Celé to začalo přesně před rokem. Na víkendové popíječce mi kamarád doktor nalil čistého vína - máš nadváhu, jestli nezměníš stravování a životní styl bude z tebe jednou obtloustlý lenoch na prášcích. 

Osobnosti 2020 mil - Josef Brychta

Josef Brychta je na Mílích nováček, ale přesto bude patřit k těm psychicky nejsilnějším na trati. On už má za sebou těžké životní zkušenosti...  Pepa je válečný veterán. Na misi v Afghanistánu málem přišel o nohu a trvalo mnoho let a desítky operací, než se ji podařilo zachránit a on tak mohl hledat další a nové výzvy. A nyní je jednou z nich závod 1000miles a dokonce trasa 2020 mil!

Osobnosti 2020 mil - Jan Kopka

Honza Kopka založil závod 1000miles Adventure proto, aby přiblížil svá dobrodružství z podobných závodů po světě i těm, kteří nemají množnosti se vydat s kolem třeba na Aljašku či do Austrálie. Sám se na start Mílí postavil jako závodník až v roce 2018 a vždy dorazil mezi nejrychlejší trojkou. Letos samozřejmě musí příjmout vlastní výzvu a tak se připravuje na závod dlouhý 2020 mil...

Osobnosti 2020 mil - Tomáš Novotný

Tomáše Novotného bychom mohli klidně označit za největšího smolaře ročníku 2020. Hned po odjedzu z CP1 si Tomáš úspěšně vymazal záznam trasy, čili nemohlo následovat nic jiného, než diskvalifikace! Poučen se nyní připravuje na další ročník a určitě by si rád "spravil chuť"....

Osobnosti 2020 mil - Martin Novák

Dalším ze zkušených účastníků, kteří se chystají na speciální trasu 2020 mil je Martin Novák. I on má za sebou hned několik účastí na Mílích a zároveň už si vyzkoušel i pár obdobných závodů v zahraničí, takže může srovnávat.

Osobnosti 2020 mil - Michal Ozogán

Michal Ozogán se k Mílím dostal především prostřednictvím svého otce Petra. Postupem času se i on postavil na start a to dosud čtyřikrát. Nyní se chystá na trasu 2020 mil...

Osobnosti 2020 mil - Radek Musil

Radek Musil má za sebou hned několik účastí na Mílích a dokonce dvě vítězství. Naposled v roce 2018 svedl krásný souboj s Kai-Uwe Lehnungem a Honzou Kopkou. Mimo ultra závody specializuje na čtyřiadvacetihodinovky. Letos by ale chtěl zkusit zatím svou největší výzvu, trasu 2020mil!

Osobnosti 2020 mil - Milan Hanyk

První ze série rozhovorů před unikátním závodem na 2020 mil v rámci 11. ročníku 1000miles Adventure. Začneme pěkně z ostra a první vyzpovídaný je Milan Hanyk, držitel rekordu na Mílích, když v roce 2019 zajel z východu na západ jako první a dosud poslední čas pod 7 dnů, byť jen těsně.

Baterie a další zdroje energie

Pár základních informací k tomu, jaké jsou možnosti zdroje elektrické energie nejen na Mílích. Vézt, nebo nabíjet? Všechno má své pro a proti...

Navigační ninja

Podrobný průvodce jak nahrát trasu do navigace, jaký použít mapový podklady a mnohé další...

Nastavení zařízení Garmin etrex

Účelem tohoto návodu je snadné a rychlé nastavení některého z typů zařízení Garmin eTrex pro cyklistického závod typu adventure race.

Jakou použít navigaci?

Navigace, její výběr, nastavení a práce s ní před a během závodu je velmi zásadní téma. Není divu, navigace je totiž při závodu veledůležitá hned ve dvou ohledech - jednak v ní má účastník nahranou trasu a hlavně každý musí v cíli odevzdat kompletní záznam.

Jak se připravit na Míle

Tady nenapíšu nic světobornýho a pro většinu to nebude ani nic novýho. Přeci jenom se ale na 1000miles hlasí i úplní nováčkové a začátečníci, tak to třeba někomu pomůže.