Závod na pár dnů,
zážitky na celý život!

TRASA        Propozice        Vybavení        registrace

Dobrodružství, sebepřekonání a únik z reality všedních dnů.
Závod dlouhý 1.600 km vede přes hory, lesy, řeky z nejzápadnějšího bodu Česka do nejvýchodnější obce na Slovensku a naopak. 
Závod je otevřen pro všechny, kteří se pohybují vlastní silou. Cílená podpora je zakázána.

Trasa

Akce 1000miles Adventure je primárně vypsána jako závod absolvovaný vlastní silou na trase 1000 mil (cca 1.600 km). Druhou možnou variantou je ukončit závod v polovině na metě 500 mil a stát se tak finisherem 500miles.

Od ročníku 2021 jsou dvě varianty tras - severní a jižní. 

Přesná trasa je vždy zasílána účastníkům týden před akcí ve formátu .gpx, tuto je potřeba přesně dodržet a zaznamenat její průjezd do navigace.

Propozice

Závod je určen těm, kteří se pohybují sami a bez pomoci.

Lze využít kolo (i tandemové), koloběžku, nebo vyrazit pěšky. Nelze využít elektokolo, ani jiný pohon!

Závodníci se pohybují výhradně po trase závodu a pokud ji potřebují opustit, musí se na stejném místě vrátit. Spaní či stravu si každý řeší dle svých potřeb. Je možné využít penziony či hotely, ale efektivnější je spaní venku.

Vybavení

Vzhledem k charakteru závodu je potřeba mít s sebou
vše potřebné pro pobyt v přírodě i v případě nouze.
V pravidlech je specifikovaná povinná výbava, kterou
každý závodník musí mít po celou dobu závodu u sebe.

Důležité je vybrat dobře i oblečení a technické vybavení, kvalitní spacák, karimatku apod. Přece jen závod trvá typicky dva týdny a po tu dobu se v horách může počasí významně měnit...

Využijte rad zkušenějších a mrkněte do sekce Vybavení. 

PŘIHLÁŠENÍ

O účast v závodě je tradičně velký zájem, přičemž počet účastníků je přísně limitován počtem 150 na každou trasu také z důvodu zachování filosofie závodu a možnosti "být na trase sám". Registrace se spouští vždy o silvestrovské půlnoci, přičemž účastníci a dobrovolníci předchozího ročníku mají přednost.