AFTERPARTY

Podrobnější info těsně před akcí:

Akce se uskuteční o víkendu 24. 9. až 26. 9., hlavní program pak bude v sobotu 25. 9. odpoledne. Akce je veřejná, čili můžete přijet i bez rezervace, pouze ubytování je potřeba řešit dopředu, pokud nebudete spát venku či v autě (ale i tak je lepší rezervace, aby s vámi počítali se stravou).

POZOR, v kempu není možnost platit kartou, akceptují pouze HOTOVOST!

V pátek není žádný organizovaný program, večer se prostě posedí a popije. Bude připravena živá hudba, pro pamětníky stejná jako bývala poslední roky na Mácháči. Dorazit můžete kdykoli, pouze večeře bude k dispozici cca do 22:00 hod 

V sobotu pak zahájíme den snídaní a kolem 10:00 vyrazíme na společnou vyjížďku. Tu už tradičně připravil Vláďa Synek a Standa Zárybnický, což jsou jedni z nejstarších mílařů a tak je předpoklad, že bude pohodová a můžou tak vyrazit nejen závoďáci, ale i doprovod a děti bez obav. Trasa má cca 27 km a vede okolo místních vodních nádrží, ale cestou budou i nějaké ty pamětihodnosti a případně i nějaké "občerstvovny". Mapu vyjížďky najdete na odkazu https://mapy.cz/s/dojurosalo

Vyjižďka nebude nijak výrazně organizovaná, jen se společně vyjede a případně potká na některé ze zastávek, ale jinak si jede každý dle své chuti a potřeb. Ani trasa není povinná.

Zpět v kempu bychom se měli potkat mezi 13 a 14 hod, v kempu bude možné si dát oběd, případně můžete vyřešit na vyjížďce. Pak se pustíme do oficiální části programu.

Na pódiu zahájíme program v 15:00. Letos bude dvojnásobek finisherů (celkem 242), proto musíme být efektivní. Maximální přípustná délka proslovu každého z vás je půl hodiny, v takovém případě bychom celý program zvládli za 121 hodin (čili řečnili byste do čtvrtku) :-) 

 • Na úvod předáme charitativní šek na Dům pro Jůlii,
 • vyhlásíme fotosoutěž,
 • uděláme nějaké hromadné focení
 • a pak se pustíme do předání triček pro finishery 500 mil (to budeme muset udělat nějak hromadně)
 • Na závěr si představíme finishery 1000 mil (těm dáme samozřejmě trochu větší prostor).
 • Ideálně bychom toto všechno měli zvládnout do cca 19:00.

Po vyhlášení pak spustíme registraci do ročníku 2022. Ta bude probíhat přímo v místě a osobně. Právo registrace mají pouze ti, kdo stáli na startu ročníku 2021 a dobrovolníci, kteří v červeném tričku pomáhali. Registrace není nijak nastavená ve smyslu pořadí, není tedy potřeba spěchat, budeme k dispozici dokud bude zájem o registrování, byť třeba do neděle.

A na co se vlastně budete přihlašovat? V roce 2022 se pojedou „klasické Míle“ na trase z východu (Nová Sedlica) na západ (Třebeň u Chebu) se startem 3. 7. 2022 na trase sever a jih. Severní trasa bude tradiční, jižní trasa bude samozřejmě na Slovensku nová a poměrně náročná, na to naváže česká část, která bude vycházet z letošní jižní poloviny závodu. Na severní i jižní trase bude cíl 500 a 3 x CP v podobném formátu, jako na severu! Trasa 2020 mil se prozatím odkládá na neurčito (z východu ji pořádat nechceme a potřetí jet ze západu taky ne). Kapacita závodu je 150 + 150 závodníků.

Proces registrace bude následující (týká se účastníků letošního ročníku, dobrovolníci se můžou přihlásit na jakoukoli zvolenou trasu bez limitu): 

přihlásit se můžete na základě startovního čísla z roku 2021. Budeme vám automaticky garantovat stejnou trasu, jakou jste jeli letos (sever nebo jih). Pokud chcete jet jinou trasu, uvedete to při registraci a my si toto zaevidujeme. Po skončení registrací na AP spočítáme, jestli vychází kapacita. Pokud ano, budeme akceptovat vaši volbu. Pokud by na některé trase byl limit výrazně překročen, udělali bychom losování o místa na této trase z všech těch, kteří chtějí tuto trasu jet a nejeli ji letos.

Příklad:

 • jel jsem v roce 2021 jih, chci jet jih, přihlásím se a mám místo jisté.
 • jel jsem v roce 2021 sever, chci jet jih, uvedu to při registraci a pokud bude po AP kapacita dostatečná, trasu vám dáme na jih a jedete jih.
 • jel jsem v roce 2021 sever, chci jet jih, uvedu to při registraci a pokud bude po AP kapacita překročená, budeme ze všech, kdo má stejnou volbu jako vy (tedy jeli sever a chtějí jet jih) losovat do počtu kapacity trasy (tedy 150). Pokud nebudete vylosováni, budeme vám dál garantovat trasu sever, ale je na vás, zda ji budete akceptovat, nebo přihlášku stornujete a my vám obratem peníze vrátíme.

Platba za registraci bude možná hotově, nebo převodem do týdne po AP na účet, který vám po AP zašleme mailem.

Jelikož jsou stále značné limity v cestování apod., je teoreticky možné se registrovat i na dálkuv týdnu po AP, ovšem pouze na základě opravdu vážných důvodů.

Na závěr sobotního programu pak samozřejmě bude letní kino, čeká vás 55 minut podívané na téma „1000miles 2021 - Jih proti severu“ - verze pro Afterparty (prodloužená oproti té, cop bude následně v ČT

Dál s postupujícím večerem už to bude na vás a kapele :-)

V rámci víkendu bude v místě opět stánek s produkty v designu 1000miles, máme pár zajímavých novinek. Mimochodem, i finisheři na 1000 mil trase se můžou těšit na speciální originální dárek… Na stánku bude možnost platby kartou. K vyzkoušení by měly být i velikosti dresů pro následné objednání po AP.

Co se týká „omezení“ kolem Covid-19, tak doporučujeme mít test (pokud nemáte očkování). Nikdo to nebude kontrolovat, ale samozřejmě teoreticky může nastat, že přijde kontrola z HS a pak je to na každém z vás. My nejsme klasická hromadná akce, ubytování si řešíte individuálně a přístup je volný, akce je venku, takže teoreticky nemusíme řešit žádné další omezení vyjma těch obecně platných.

Momentálně to vypadá, že sobota by měla být hezká nejen co do zábavy a programu, ale i počasí. Nicméně noci jsou již chladné a především na večerní projekci si vemte teplé oblečení. Posezení u jídla či pití je buď na terase (částečně vyhřívané), nebo vevnitř v restauraci (jsou tam dokonce dvě místnosti, kapela bude hrát vevnitř v sále). Takže toto by letos neměl být limit…

Těšíme se na vás!

Předběžné info a rezervace

Termín je o víkendu 24. - 26. 9. 2021

Místo je letos nové, chtěli jsme se přesunout blíž Humpolci a v rámci Afterparty udělat exkurzi do pivovaru Bernard, ale bohužel nestíhají své nové návštěvnické centrum otevřít, tak toto si necháme na příště, nicméně areál tedy využijeme už rezervovaný nový u obce Kletečná 49°30'26.2"N 15°17'24.0"E

Areál je to v některých ohledech lepší, v některých o něco horší než ten předchozí.

Lepší je zázemí pro „pařbu“, je zde poměrně velký vnitřní prostor jak pro tancování, tak popíjení a docela velká zastřešená terasa. Pro pódium na předávání triček a promítání využijeme asfaltovou plochu před hlavní budovou, v případě silně nepříznivé předpovědi počasí zapůjčíme stany.

Trochu horší je standard ubytování, ale pořád je to luxus na poměry filosofie závodu 1000miles :-) 

 • v hlavní budově jsou velmi slušné pokoje 3 a 4 lůžkové v celkové kapacitě asi 110 lůžek. 
 • k dispozici jsou pak chatky (klasické dřevěné z pionýrských táborů) po 4 lůžkách 
 • dále je v areálu celkem 9 bungalovů, což jsou jen větší pionýrské chatky pro 5 (pokud se zmáčknete a využijete i horní postele tak až 9) lidí. Jsou to vždy takové „dvojpokoje“, v bungalovu je WC, sprchy jsou společné s chatkami v hlavní budově.
 • v areálu je možnost samozřejmě postavit stan, spát na divoko či v autě za drobný poplatek.

Ceny jsou celkem příznivé:

 • pokoj v hlavní budově (450 Kč / lůžko)
 • chatka 250 Kč / lůžko
 • bungalov 180 Kč / lůžko
 • vlastní spaní 100 Kč / lůžko

Povinná je snídaně, která bude formou švédských stolů za cenu 120 Kč / osoba

Večeři jsme záměrně neobjednávali hromadně, jednak kvůli různým pozdním příjezdům v pátek a taky kvůli možnosti volby vlastní večeře v sobotu. Bude k dispozici jídelna a hotová jídla, objednávka a platba bude individuální. Později večer bude k dispozici gril s masem a sýry, hlady tedy neumřeme… Sobotní oběd lze taky řešit v areálu, nebo v rámci vyjížďky (viz program níže). Množství jídel bude odhadnuto dle počtu rezervovaných ubytování tak, aby vyšlo na všechny.

Program:

 • pátek - příjezd, ubytování, volná zábava (kapela bude hrát z vesela)
 • sobota
 • snídaně (popřípadě příjezd těch, kdo nemůžou v pátek, ale chtějí absolvovat celý sobotní program)
 • 10:00 vyjížďka po okolí, určitě zastávka na pivo, pohodová trasa kolem přehrady a okolními lesy, plánují tradičně Vláďa Synek a Standa Zárybnický - jedni z nejstarších účastníků Mílí, tedy netřeba se bát „prasáren“). Koncipováno tak, aby mohly vyrazit i ženy a děti.
 • 14:00 návrat z vyjížďky, oběd, sprcha
 • 15:00 postupně začneme s vyhlašováním a formalitami
 • 16:00 předání triček finisherům 500 mil (letos musíme vzít trochu víc „hopem“, je vás moc!)
 • 17:00 předání triček finisherům 1000 mil
 • 19:00 slavnostní ukončení ročníku 2021 
 • 19:01 spuštění registrací do ročníku 2022 (jeho formát bude oznámen během odpoledne)
 • večeře
 • 21:00 premiera filmu ve verzi Afterparty (delší a necenzurovaná než pak bude v TV)

Jaká bude přesná „logika“ přihlašování do příštího ročníku oznámíme ještě před Afterparty. Přednost budou mít účastníci aktuálního ročníku na stejné trase, až pokud se nenaplní jedna z tras, bude možné přesunout se na trasu druhou (aby nepřišlo všech 300 ze startu letošního ročníku, že chce jet například severní trasu). Ale přesný formát ještě oznámíme. Registrace je možná pouze osobně (jen ve velmi závažných situacích lze vyřešit jinak, v takovém případě nás kontaktujte individuálně, posoudíme závažnost a pokusíme se najít řešení). Platba startovného je buď hotově na místě, nebo do týdne převodem na účet.

Po celý den bude v místě stánek s produkty s logem 1000miles. Pro letošek připravujeme hodně zajímavých novinek, ale i tradiční osvědčené produkty (například oblíbené mikiny). Peněženky s sebou, my pro jistotu vezmeme terminál na platbu kartou :-)

Ve stánku bude opět i zkušební sada dresů, které si pak budete moct objednat v designu vašeho finisherského trika s dodáním do Vánoc.

Rezervace ubytování bude letos probíhat přes nás (musíme dodat hromadnou objednávku). Platbu budete řešit na místě při ubytování už s místním personálem.

Prosíme, zkuste se s ohledem na kapacitu areálu domluvit ve skupinkách a udělat hromadnou rezervaci (myšleno domluvit se více lidí na pokoj). 

Rezervaci provádějte výhradně mailem na adrese afterparty@1000miles.cz Budeme k rezervacím přistupovat postupně jak přijdou emaily a podle toho pokoje rezervovat. Pokud se mezitím pokoj vyprodá, budeme vás kontaktovat. Pokud byste chtěli rezervaci zrušit, prosíme stejně tak o info, abychom neblokovali pokoj zbytečně.

Do objednávky prosím napište vždy: 

 • typ ubytování (pokoj, chata, bungalov, auto, stan, příkop, stůl na terase,…)
 • počet lůžek
 • jména hostů
 • den příjezdu (pátek, sobota)

Afterparty je otevřená pro všechny, nejen pro závodníky.