Dokumentární tým pro ročník 2023

ALEŠ NENIČKA - KAMERAMAN, REŽISÉR 
Kameraman a režisér posedlý horským prostředím a dobrodružstvím, který tento ročník dokumentu natáčí pod horskou filmovou produkcí naHoru.tv. 1000 Miles Adventure natáčel už čtyřikrát, u toho upadl s kamerou jen 2x a nic se ničemu a nikomu nestalo. Jo a letos ho to čeká po páté a po třetí se skvělým střihačem Matějem Jankovským. Moc se těší na 2000 Miles a příběhy, které tento podnik přinese. Má za sebou také autorský dokument o horském ultramaratonu Beskydská sedmička, který vidělo více než 60 000 lidí, vyhrál taky 1. cenu za nejlepší dokument na festivalu Cinema Open, Sevřené hrdlo na Gerlachu, který získal 1. místo na festivalu MFOF 2015 nebo o obnovené Bezručově chatě na Lysé.

www.alesnenicka.cz
www.nahoru.tv 
https://www.facebook.com/ales.nenicka
https://www.instagram.com/alesnenicka.cz/
MATĚJ JANKOVSKÝ – STŘIHAČ
Jako střihač pracuji od roku 2014 a mimo různé reklamní spoty, klipy, image videa jsem podepsaný například pod filmy Zatmění či filmovou fantasy pohádkou Princezna zakletá v čase 1, 2, která měla premiéru v kinech na podzim 2020 a odnesla si ceny ze zahraničních festivalů v Los Angeles, Paříži i Tokiu. Také pod internetovými seriály Lajna a sKORO NA mizině, nebo televizními seriály a pořady pro Českou Televizi, TV JOJ nebo TV NOVA. Ze sportovního prostředí jsem spolupracoval na pořadech pro  ČT SPORT i na dokumentech o závodě 1000 Miles 2021, 2022. 

http://fsdov.cz 
https://www.facebook.com/mates.jankovsky
https://www.instagram.com/matejjankovsky/
EVA ŠLOSAROVÁ – KAMERAMANKA
Začínala v pubertě jako fanda kultovních filmů. Pak si pořídila svůj první foťák a ve filmovém studiu v Ostravě, začala dělat brigádu a chodit na kurzy. Teď už je tomu víc jak 10 let, kdy se věnuje fotce a videu. Tvoří hodně cestovatelské záležitosti, ale horské prostředí je jí blízké, hlavně díky tomu, že má ráda běh v horách. Věnuje se trialovému běhání, a tak nahánět mílařské závodníky po trase ji nedělá velký problém. Nedávno si zkusila první stovku na kole a na lysou horu, kam to má z Ostravy jen ten kousek, a získala k mílařům tak ještě větší obdiv. Míle už natáčí čtvrtým rokem a těší se, jaké zajímavé příběhy zase tento rok na trati uloví.

https://www.evaslosarova.com/
https://www.instagram.com/efoto.video/
https://www.facebook.com/eva.slosarova.5
JAN BARTOŠ – STŘIHAČ
Jsem nováček v týmu, který se však rychle zaučuje. Studuji Multimediální studia, jsem nadšenec technologií a kožených bot.  Nejvíc mě baví střih. Mám za sebou střih pořadu pro ČT, pár trailerů, brandových videí či pilotní díl seriálu Michala Suchánka Na plnej kotel.

http://fsdov.cz  
https://www.facebook.com/profile.php?id=100039722034382
https://www.instagram.com/jenda_z_ostrova
ADAM BORTLÍČEK – KAMERAMAN
Jsem mladý kameraman studující film ve Zlíně. Mimo kameru se věnuji aktivně colorgradingu. Mezi projekty kde jsem zastupoval hlavní kameru se řadí především studentské filmy a promo videa. Dále jsem spolupracoval na asistentských pozicích u reklamy pro Sportisimo a dalších komerčních reklam a filmů. Mimo práci chodím občas po horách, ale vždy sebou beru svoji kameru, zachytávat každodenní život.

https://www.facebook.com/adam.bortlicek
https://www.instagram.com/adambortlicek/