Milan Hanyk - držitel rekordu na trasu 1000 miles se chystá na dvojitou dávku.

Proč jsi se rozhodl pro 2020 mil ?

2020 bude unikátní akce a jsem strašně zvědavý, co to s námi závodníky udělá. V ultra závodech mi dlouho trvá najít si nějaký systém jízdy, odpočinku, jídla... V této prodloužené variantě snad budu déle v módu, kdy mám pocit, že vím, co dělám :) A hodně mě láká i poznání nových oblastí, kde jsem na kole nejel na jihu. A kdybych náhodou pochyboval, jestli 2020 mil, tak ženě se s dítětem do cíle na Slovensko jet nechce :)
 

Jaká je tvá taktika ?

Jet dostatečně pomalu, abych dojel do cíle. A zároveň i dost rychle, protože mám i nějaké ambice :D Jsem hrozně zvědavý, jak to budou mít jednotliví závodníci nastavené. 


Čeho se nejvíc bojíš na trase ?

Nejsem úplně příznivec špatného počasí, kašílek a rýmička jsou mým častým hostem. A pak nerad tlačím či nosím kolo, moje tělesná konstituce na to není dělaná. Hodně se mluví o medvědech - neuvěřím, dokud neuvidím :) 

Jak se připravuješ ?

2019 jsem byl perfektně fyzicky připravený, a jen teoreticky připravený na bikepacking. 2021 jsem na tom byl hůře fyzicky, prakticky už jsem měl zkušenosti s bikepackingem. A letos vůbec nevím jak fyzička, protože nejdéle jsem na kole jel asi 11 hodin v kuse a bolely mě potom nohy a druhý den jsem sotva lezl :) Snažil jsem se zapracovat na slabinách - mokro = bláto x brýle / čočky. Tak čočky nedopadly, budu zase improvizovat. Projel jsem si kus trati, tak tam věřím, že navigace nebude problém a zbytek se nějak poddá. Testuju poslední kousky vybavení, ale nebudou žádné velké změny.


Věříš si, že dojdeš?

Nepojedu hop nebo trop, takže budu mít komplet výbavu, abych v dostatečném komfortu dojel. Nebude to z principu rychlé, ale snad se projeví "jedufurt" :)

Milan Hanyk 15/6/2023