Jitka Frankeová jedna z mála dam, které dorazily do cíle 1000 mil pěšky!

Mezi dalšími, které jsme vyzpovídali samozřejmě nesmí chybět ani jedna ze tří dam, které dorazily do cíle 1000 mil pěšky. Své plány nám prozradila Jitka Frankeová.

Proč jsi se rozhodla pro 2020 mil? 
Všechno přichází ve správný čas, nic se neděje jen tak náhodou 😊

V loňském roce 2022 jsem se přihlásila na své první míle. Byl to můj úplně první závod v životě. Neměla jsem žádné zkušenosti. Jediné, co jsem měla, byla ta obrovská chuť dojít do cíle Finish 1000 Miles. Byla to sice dlouhá cesta,ale bylo to jedno velké dobrodružství , které mě nesmírně bavilo a proto se taky vše povedlo a já došla až do cíle. Byla jsem moc šťastná a vděčná, že jsem to zvládla.

Na letošní léto 2023 jsem měla už jiné plány, ale když se vyhlásila cesta 2020 mil, tak to bylo něco , co jsem si nemohla nechat ujít.

Jelikož mám dobrodružnou povahu a miluji dělat vyjímečné věci, tak jsem se opět přihlásila. Je to velká výzva a  obrovská touha zúčastnit se těch výjimečných 2020 mil, které budou úplně poprvé. Chci být u toho !!!

Jaká bude tvá taktika?
Nějaké  každodenní cíle a plány by člověk měl mít. Zároveň je ale dokázané, že když člověk plánuje, bůh se směje.Tak to raději nepřeháním😁 

Tentokrát už si neberu tak velký a těžký batoh. Koupila jsem si menší, lehčí a snažím se, abych tu dlouhou cestu měla hlavně pohodlnější.Něco už mám vychytané.

Na mojí cestu 2020 mil jsem si vyhradila  6 týdnů volna. Delší cesta znamená nachodit více km. Bude to vyžadovat každý den velkou sebekázeň, sílu a odvahu  pohybovat se stále vpřed za každého počasí. Je velmi důležité, jak je člověk nastaven fyzicky i psychicky. Je lepší začit pohodové tempo a postupně přidávat, než vystřelit a později se odrovnat. Chci si tu cestu užít až do konce.

Čeho se nejvíc bojíš na trase?
Já jsem docela odvážná, nebojuji se strachem. Během života jsem dostala už mnoho lekcí, při kterých jsem se naučila věřit v sebe, mít pokoru a příjímat vše, jak plyne. Na mílích jsem neměla čas se bát , nebyl na to prostor.😁Musela jsem sledovat trasu, abych nezabloudila, shánět jídlo, pití a kde se vyspím. Hlavně ať funguje navigace, nepotkám medvědy, proběhnu rychle romské osady a když tohle klapne, tak to bude pohodová cesta. Hlavně zachovat klid !!!

Jak se připravuješ?
Já přes týden vúbec nemám čas na přípravu milí, ale když je víkend snažím se hýbat.Tréninky nepodceňuji.Je to od všeho trochu. Někdy jdu na kolo, někdy cvičím, běhám, ale asi ze všeho nejvíc se věnuji chůzi, takže si zajdu na nějaký výlet. Je to pro mě vždy vyčištění hlavy a naladění se na tu správnou frekvenci. Je to takový relax.

Věříš si, že dojedeš? 
Od té doby co jsem se přihlásila na 2020 mil, sama sebe přenastavuji ná to, že udělám všechno proto, abych zvládla dojít až do cíle. Věřit v sebe a mít pevnou vůlí je základ. Psychicky i fyzicky vím, že to bude náročné, ale jsem připravená stoupnout si na start, jít dosahovat  body a užívat si to velké dobrodružství až do konce. Jediné co člověka může zastavit je zranění nebo nefunkční navigace, ale věřím, že všechno klapne na pohodu.

Hlavně se nevzdávat !!!

Přeji všem mílařům zdraví, štěstí a pohodové km.Sejdeme se na startu 2.7.2023 👍💪

Jitka Frankeová