SPANÍ

Taktika přespávání patří mezi tajné zbraně každého Mílaře. Závodníci se dělí přibližně na tři skupiny. Na ty kteří v noci nespí a jedou, ty kteří zásadně bivakují a za každého počasí spí venku a na ty kteří využívají přístřeší penzionů, které po cestě potkají.

NOČNÍ JEZDCI

Pokud se řadíte do první skupiny borců, tak vám stačí lehký spacák, karimatka a hodně kofeinu. Výhodou této taktiky je, že i v noci ujedete nezadbatelné množství kilometrů a v době, kdy všichni spí, vy se posouváte celkovým pořadím kupředu. Nevýhodou je, že toto vydržíte jen několik dnů po sobě a pokud tuto taktiku nemáte skutečně dobře vyzkoušenou, tak po pár dnech vaše tělo řekne STOP. Míle pamatují mnoho závodníků, kteří museli z předních pozic závodu odstoupit jen proto, že tělo tento extrémní nápor nevydrželo.

SPARTANI

Bivak v přírodě dává závodníkům flexibilitu jet na doraz v noci a vstávat brzo ráno před rozbřeskem. To jsou doby, kdy penziony bývají zavřené a nebo ještě nejsou probuzené. Pro bivak v přírodě je vhodné mít:

  • kvalitní lehký péřový spacák,
  • kvalitní karimatku a 
  • plachtu nad sebe.

Zde závodníci využívají různá poncha, rescue vaky, žďáráky, plachty nebo hledají různé přístřešky. Nedoporučujeme stan, ten je objemný a těžký. 

REKREANTI

Třetí přístup poskytuje Mílařům to, co jim na Mílích nejvíce chybí a to měkkou postel, sprchu, možnost si vyprat a vysušit věci nebo třeba dobít baterie. Výhody jsou tedy jasné. Mezi nevýhody patří nutnost podřídit se režimu penzionů, kdy vás ubytují nejpozději do osmi - devíti hodin a snídani vám neudělají dříve než v sedm - osm.