9. DEN - 10. 7. 2017

padl rekord

Padl rekord, poprvé padla i magická hranice 8 dnů a poprvé vzletěl vrtulník

Zabezpečovací vozy Transit a auto Craft přijely na místo cíle krásné hrázděné chalupy Pepíka Dušáka o půlnoci. Plán byl začít ihned stavět cíl. Jirka chtěl jet nonstop a mohl by tady být brzo nad ránem. Po jeho euforických setkáních s námi během dne, kdy jsme ho fotili, se ale večer dostavila značná krize. Podle výrazného zpomalení jeho postupu se z ní do půlnoci ještě nedostal. I my jsme nadoraz unaveni, proto volíme několikahodinový spánek a začínáme budovat poslední bod závodu F1000 až brzo ráno. Únava je znát nejen na Jirkovi, ale i na nás pořadatelích a nejde nám to od ruky tak jako jindy.

Nicméně stavíme a stále sledujeme polohu vedoucího závodníka. Do toho telefon, že u Nordkapu, nejsevernějšího bodu Česka spadl jeden ze závodníků, špatně se mu dýchá a jeho stav se zhoršuje. Je to snad nejnepříhodnější místo, kam se dá jen těžko dostat. Nakonec vzlétá vrtulník, kontroluje jeho stav, který nakonec není tak vážný, jak se zdálo. Dostává ho na přístupnější místo a překládá do sanitky. Jsme ve spojení se samotným smolařem, nevypadá to zatím zle, ale čekáme na podrobnější informace.

Cíl je dobudován a Jirka se před polednem blíží. Motá se po cestě a sotva se drží na kole. Krize, která začala včera večer kolem 7. hodiny, evidentně nepřešla, spíše naopak. Projíždí pod obloukem, těsně za cílovou čarou spouští nohu na zem. Stojí jen tak tak. Být cíl o 100 metrů dál, tak tam nedojede.

Jeho výkon je úžasný, nejenže překonal rekord o 4 hodiny a 7 minut, ale prolomil i hranici 8 dnů, která se sice otřásala už vloni, ale nakonec kvůli nočním zákazům před cílem vydržela. Jirka dosáhl neuvěřitelného času 7 dnů, 20 hodin a 51 minut. To se bude v dalších ročnících jen těžko překonávat.

Jirka úplně bez síly leží na trávníku před cílovým obloukem, těžce se hýbe, těžce mluví. Vypadá to, že nechuť ke kolu, kterou trpěl v dětství, se mu vrátila. Po chvíli ale neuvěřitelně ožívá. Tělo přivyklé mnohadenní nadměrné námaze si setrvačností opět vyšťouralo odněkud další porci energie a navíc Jirka teď frčí na dávce adrenalinu a euforie.

Jeho výkon je neuvěřitelný z více hledisek. Jsou účastníci, kteří jezdí Míle na super lehkých kolech. Jirkovo kolo není žádný nejposlednější model a vážilo 13 kilo. Na kole toho neměl naloženo moc, lidé jedoucí ve špici toho ale mívají míň. Součet vah kola a bagáže už je hodně znát. Jel na celopéru, takže větší šance problémů. V servisu byl ale jen jednou. Při výstupu na Križnou, tedy vlastně v počátku závodu, se mu zasekl přesmykač na prostředním převodníku a nešel ani dolu ani nahoru. V Turčianských Teplicích zastavil v servisu, prodavač nevěděl, mechanik prý přijde za 10 minut. Jirka sedl na kolo a odjel, že tolik času nemá. Celý závod odjel jen na prostřední a velký převodník. Převod 30 vpředu na 34 vzadu je sakra těžký na délku 1619 km a 40 km převýšení, kdy se jede z kopce do kopce často na hranici jetitelnosti. Celé trasy si ale užíval, až po Cínovec, kde se mu dostalo u Fialů velice vřelé přijetí, že se mu od nich ani nechtělo. Chvíli po tom projížděl přes Moldavu, kde na něho opět čekali mnohaletí příznivci závodu Dvořákovi, obsypali ho a zvali dál na pohoštění. Ani odtud mu nešlo jen tak rychle odjet. Nechtělo se mu dál, protože moc dobře věděl, co ho čeká. Sil už moc nezbývalo a nonstop jízda do cíle bude hodně náročná. A taky že byla. V noci spal jen 3 minuty, to když usnul ve stoje při svačině. Přemýšlel, jak se mu během závodu s přibývající únavou měnili ambice. Když šel na start, chtěl to ujet za 7,5 dne. Tuhle myšlenku opustil před polovinou závodu a jel jen na rekord. Poslední noc byl tak vysílený, že ho rekord už přestal zajímat. Najednou chtěl jen dojet. Úplně jedno jak. Chtěl jen, aby to utrpení bylo za ním. V cíli pak prohlásil, že jestli se ještě bude někdy konat 1000miles, tak s ním určitě nemáme počítat! Jirka ovšem zatím netuší, že závislosti zas propadl o něco víc.

Nyní sedí celé odpoledne v hospodě a pořádá už několikátou porci jídla.

Honza Kopka, Finish 1000 Skalná

Zpráva z CP 3 v Jizerkách

Hlášky a příhody závodníků přes CP3 projíždějících…nejen projíždějících, ale i uvíznuvších, zlákáni tak chutnou sekanou a lahodnou jabkovicí:
42 – Pavel Chuchma:
Fyzicky jsem ok, ale hlava…nevyspalý jsem se rozdvojil. Poznal jsem to podle toho, že jsem si začal se sebou povídat. Na to pomocník MH poznamenal, že je to na mílích noumááánííí. Na to Pavel poznamenal: „No jo, ale když já jsem se toho druhého po rozbalení svačiny zeptal: „Co si dáš?““

145-Petr Novák:
Po krkonošských loukách se jelo a vedlo kolo tak krásně, že jsem najednou zjistil uprostřed jedné louky, že jsem si tak na 20 minut schrupnul. Pak jsem se v borůvčí propadl do nějaké jámy a udělal kotrmelec. Až jsem se sám sobě smál. V Bedřichově ve Špindlu jsem se skvěle vyspal v altánku.

50-Jakub Jágl:
Nedoporučuji ubytování v Šerlichově Mlýnu pro neochotu mne ubytovat. Nejprve jsem si s paní majitelkou domluvil ubytování. Byla skvělá. Pak přišel zaměstnanec a řekl, že se mu teď už nechce…

112-Petr Kohoutek:
Přijel najezený, tedy si ani nedal sekanou a buchty. Dal si pivo, odmotal si něco z role toaletního papíru a odfrčel…

Zpráva z Nissan Patrol – fotografové

„Chceš závodit, nebo zemřít? Vyber si!“
Jiří Kašpar, vítěz 1000 Miles Adventure 2017

Slunce se pomalu šplhalo přes obzor a šimralo oční víčka přes husté porosty jehličnatých lesů u CP 2. Brzo ráno, časněji než obvykle, nás probudil Karel s tím, že za hodinu a půl je naplánován odjezd. S Tomášem jsme opravdu chtěli vstát, ale síla prohřátých spacáků a zbytek sálajícího tepla z pomalu vyhasínajícího ohniště, byl silnější, než vůle postavit se na nohy. Nebýt vydatného deště (asi deseti kapek), který orosil naše tváře, spali bychom tam do teď. Mokrý obličej a kapky narážející na tvář nás ale donutili ihned vylézt z postele (lavičky, Tomáš ze země), sbalit spacáky a karimatky a dojít do pár metrů vzdálené restaurace sportovního areálu X-Park Františkov na vydatnou snídani. Naházeli jsme všechny věci do kufru, potom je vyložili a naskládali je tam znovu, hezky. Čtyři hodiny jsme strávili na cestě do tvrdého kraje národního parku Krkonoše, kde jsme vykopli Toma, který se, jako skoro každý den, vydal na kole na trasu za závodníky. Se zbytkem teamu jsme dojeli do polských Jakuszyc, kde jsme po cestě přibrali mladého (podle Aničky roztomilého) francouzského stopaře (podle Aničky ťutínka), studenta muzikálového herectví, který stopem cestoval ze severofrancouzské Normandie, až do východoevropského Lotyšska, kam mířil za kamarádem. V Polsku jsme předlouhou dobu čekali na alespoň jednoho závodníka, ale po nějaké době jsme uznali za vhodné, vydat se zpět do Krkonoš, kde jsme s velikým štěstím pár závodníků odchytli. Nabrali jsme blátem zaneseného, deštěm promočeného a kopci zmoženého Tomáše a se zapadajícím sluncem v zádech vyrazili do malebného městečka Vrchlabí, kde jsme se po dlouhém propracovaném dni navečeřeli, odeslali potřebné materiály a nyní, u sklenky jemně perlivé vody a černorybízové limonády, řešíme místo dnešního noclehu. A to, které jsme vybrali, se, milí zlatí čtenáři, dozvíte zítra. Krásnou noc a ještě krásnější ráno plné tajemství Vám tajemně přeje
Team Nissan Patrol

Zpráva z CP 2 / Finish 500 v Jeseníkách

Den osmý, den náročný

Půlnoční příjezd pěti závodníků připomínal nájezd hladových kobylek. Co bylo po ruce, bylo snědeno. Jenže vyhládlým borcům nestačily dva buřty z ledničky, sýrové tyčinky a paštika. Jejich na maximum fungující těla chtěla víc. Tomu, kam zmizelo několik nadýchaných rohlíků a osm voňavých koláčků čerstvě napečených k ranní snídani, se ráno ani nikdo nedivil.

Dnešní osmý den začal brzy. Jestli se v krvi bikerů proudila touha po dalších kilometrech nebo je snad vyhnal hlasitější spánek jiných borců, už nezjistíme. Nicméně závodník č. 113 Martin Karásek usedl zpátky do sedla už v 4:45. Spustil lavinu odjezdů a my jsme tady ve Františkově téměř osiřeli.

A zatímco bikeři už polykali ranní dávku kilometrů, koloběžkář Jarda Jisl si opět držel vlastní styl a svůj pobyt na CP2 si s radostí protahoval. Přijíždějící bikeři ho dokonce brali jako součást týmu a Jarda si vyzkoušel i roli polního doktora. S pomocí manikurních nůžek a zbytků slivovice od večera zvládl náročnou operaci – vytažení stehů z nohy jiného závodníka.

Nájezd nových závodníků – dopoledne 9 borců, pokračuje polovina. O náročnosti závodu není pochyb. Odpoledne nás spolu se závodníky opustili i dva dobrovolníci – Libor Kubeš a Ondra Zobač. Jejich pomoc ve dnech největšího náporu projíždějících mílařů byla znát.

Odpoledne projel 500mílovou bránou ještě Michal Tomášek, biker č. 102. Nedlouho po jeho dojezdu ukázaly Jeseníky svou drsnější tvář, Švédka Anna Carlsson a Novozélanďan Matt Hughes dojížděli zablácení, promočení a unavení. Opět se však potvrdilo, že sprcha, vychlazené pivo a poctivé borůvkové knedlíky umí zázraky. Ve tmě se později objevilo i světlo z čelovky Petra Žemličky, č. 53, a Petra Duchoslava, č. 84. A protože bikeři jen srší nadšením a vyprávějí jednu historku za druhou, usínal CP2 až na druhý den. Ale ne moc pozdě, nebojte. Hranice 500 mil už čeká na dalšího, kdo se jí ráno odváží překročit. Všichni totiž ví, že za ní už následuje meta nejvyšší – Finish ve Skalné u Chebu a zlatý trikot 1000 Miles!

JASNÁ ZPRÁVA O KONCÍCH SVĚTA

Je to přesně rok, co při jedné z pravidelných cest do práce na kole zazněl dotaz: „Slyšel jsi o tom závodu na 1000 mil, co právě probíhá? Mimochodem… chtěla bych to jet, jdeš do toho se mnou???“

Říkali jsme si, že rok je na přípravu dostatečně dlouhá doba. Přes zimu najezdíme objemy (stejně poslední roky není žádný sníh), s příchodem jara dáme pár dlouhých víkendových tréninků a v červenci jsme na startu… No už s příchodem jara bylo jasné, že z toho nebude nic. Nejenže práce bylo hodně, ale tuto zimu zrovna napadl i ten sníh…

Ale pak shodou mnoha okolností přišla možnost stát se součástí organizačního týmu a zúčastnit se tak Mílí, i když v trochu jiné roli, než jsme plánovali. Jsme přiděleni dokonce jako podpora Honzy a Yvči, kteří celý závod absolvují jako předvoj, staví jednotlivé CP a dohlíží na celý průběh. I to zní jako potenciální dobrodružství.

Balíme si teda to nejnutnější na týdenní tažení po našich krajinách. Mimochodem… nemusíme podotýkat, že většina věcí je naprosto zbytečná, když celý týden nosíme jedno pořadatelské tričko. Přibalujeme i kola, s vidinou šance projet si aspoň část trasy. A v sobotu ráno vyrážíme na nejvýchodnější bod Slovenska. Honzu s Yvčou potkáváme až cestou (nutno říct, že jsme se dosud vůbec neznali, předtím jsme si vyměnili s Honzou pouze několik organizačních telefonátů). Naštěstí již první setkání u kávy na pumpě se nese ve velmi uvolněné atmosféře a po několika vtípcích pokračujeme do Nové Sedlice. Mimochodem Nová Sedlica… přesně tak si představujeme konec světa. Projíždíte vesnicí po neustále se zužující cestě a před sebou vidíte pouze hustě zalesněný kopec. Přičemž neustále máte pocit, že za nejbližší zatáčkou cesta končí a dál už nebude nic (a přitom je tam Ukrajina…).

Po našem příjezdu už před místním kulturním domečkem postává skupinka zvláštních individuí opírajících se o kola naložená divnými zavazadly – naše první osobní setkání s Mílaři. Mimochodem Mílaři… je to závod na kole na 1600 km, čekali jsme vysportované bajkery zakousnuté do řídítek, se čtyřmi gramy tuku na superlehkých závodních strojích. A ono ne! Během prezentace prochází kolem nás 150 závodníků, vesměs chlapíků ve středních letech, na které doma čeká rodina, kteří se nebojí si trénink zpestřit pivem nebo pečeným kolenem, a všichni působí, že se cyklistikou hlavně baví (a tuk u některých z nich rozhodně nepočítáme na gramy). Což se ve finále ukazuje jako velice sympatické.

V neděli odpoledne se startem závodu nezačíná dobrodružství jen Mílařům, ale i nám. Po sbalení startu vyrážíme jako neoddělitelný ocásek za Transitem s přívěsem s Honzou a Yvčou směr západ. A jak jistě všichni chápete, cestou nás čeká spousta Kopkovin!  Například hned první večer se cestou stavujeme podívat, jak moc je rozvodněný Laborec. Chvíli to vypadá, že někteří závodníci se nedobrovolně vydají strávit svou dovolenou k Černému moři (rozuměj plavajíc po proudu rozvodněného Laborce). Mimochodem brody… je to fakt zvláštní pocit, stát na břehu řeky, vidět, jak borce s kolem unáší proud a nesmět mu podat ruku. A ještě zvláštnější pocit, že i kdybyste mu ji podali, on by ji stejně odmítl. Pravidla jsou neúprosná, musí si poradit sám.

Druhý den se Honza rozhoduje, že pojedeme na Velkou Fatru. Samozřejmě je tam spousta lehce dostupných míst, ale proč se s přívěsem nevyškrábat na Kráľovu Studňu, kam i terénní auta mají co dělat. Mimochodem… ocásek začíná být užitečný. Když je Honza v úzkých a Transit hrabe v prudkém stoupání, ocásek (naše Škoda Scout) se prodere dopředu a s pomocí lana mu zachrání … no, minimálně pověst. Naštěstí jsme se dokázali před půlnocí vydrápat i na tento konec světa.

Další den pomáháme stavět CP1. Mimochodem… tady si musíme dát záležet. CP1 je pod záštitou CRAFT, takže v práci hrozí, že nebudou prémie… CP1 je přímo u brodu přes Váh, který je nepoměrně klidnější než Laborec, takže přichází možnost se po několika dnech taky vykoupat.

Slovenská mise je za námi a přesouváme se stavět CP2/F500 do Jeseníků. Na tomto konci světa je téměř dokonalé zázemí, a tak dva dny spíme v posteli. Využíváme klidnějšího odpoledne, vytahujeme kola a vydáváme se naproti závodníkům udělat pár fotek. Mimochodem… trasa Mílí zjevně není žádná pr..l. Šlapeme už 16 kilometrů a zatím pořád do kopce… prudkého kopce! V tu chvíli si uvědomujeme, že jsme právě zdolali 10 mil. Jestli toto je jedna setina trasy……

Máme za sebou i Moravskou pasáž a po krátké zastávce v Jablonci přijíždíme s půlnocí do místa, kde od zítřka bude stát CP3. Mimochodem… jak popsat to místo? Je to takový konec světa. Srub uprostřed lesa… žádná elektřina, žádný signál, jenom cisterna s vodou… úžasné místo.

Jak se závod vyvíjí, tak zatímco na začátku stíháme povzbudit a vyfotit i desítky závodníků za den, na CP3 jsme rádi, že projedou aspoň tři. A odteď budeme stíhat už jen toho prvního.

Blížíme se do finále, vzhledem k tempu Jirky Kašpara na čele musíme ještě v neděli večer pro jistotu čekat v cíli. Projíždíme Krušné hory ve snaze zachytit Jirku na pěkné fotky a nacházíme magické místo. Nekonečná louka posetá fialovými květy, ze které trčí pouze pahýly usychajících stromů. Do toho se blíží bouřka. Místo a atmosféra připomíná konec světa… Kolikátý už? Ani nevíme.

Před půlnocí se blížíme na cíl trasy ve Skalné a bohužel se tím dostáváme i na konec našeho putování s Honzou a Yvčou. Pracovní normy jsou neúprosné a v pondělí ráno musíme být v Luhačovicích na poradě. Mimochodem… je to odsud přesně 500 km. Jirka avizoval útok na čas 7 a půl dne, což by znamenalo, že přijede ve tři ráno. Nicméně zprávy z trati hovoří o tom, že tuto metu nepřekoná a dorazí v průběhu dopoledne, takže se po čtvrté ranní vydáváme na cestu.

V tento moment je 9.54 pondělí ráno, do práce nám zbývá 34 km a podle trackeru podobná vzdálenost zbývá i Jirkovi do cíle 1000 Miles. Symbolické ukončení týdne, pro nás plného silných, emotivních příběhů a momentů.

Mrzí nás, že tento kolotoč opouštíme předčasně a nemůžeme osobně potřást rukou vítězi a samozřejmě i všem ostatním, kteří překonají tuto náročnou trasu, a především sami sebe a dorazí až do Skalné. Mají za to náš obrovský obdiv… možná už i za odvahu se vůbec postavit na start.

Chtěli bychom aspoň závěrem poděkovat Honzovi, že měl před lety ten bláznivý nápad a že ho s Yvčou už sedm let takto skvěle realizují. Mimochodem… je za tím obrovský kus práce. Věřte tomu!

Yvčo, Honzo, děkujeme, že jsme s vámi mohli vidět a zažít všechny ty konce světa! Nebo to byly začátky? …nevíme, ale určitě se zrodili další dva Mílaři!!!

Za podpůrné vozidlo Craft Bára a Libor

SMS od závodníků

106 Luboš Seidl (1583.34 km, 19:07:52): P9M9E9 Kraslice, stastny a smutny ze uz to konci 😉 Lubos

90 Martin Olejník (1555.27 km, 18:56:08): tak snad už to během noci nějak dokoulim

77 Martin Palásek (1378.86 km, 19:51:16): P3M3E3 pocasi je mocne- vcerejsi vecerni boure nas totalne proleje a zastavi vsechny plany-nevadi oschly jsme a rano jely dal.vydatny dest ale pres noc vsude nastrazi pasti a do jedne z nich se bohuzel chytl Vladan. Zazil jsem dnes strach, ale dobre to dopadlo.bojuji dal i za Vladana

148 Ralph Sander (1372.10 km, 19:01:12): P5 M6 E4 and on …

151 Sven Drese (1372.10 km, 19:01:10): P4M8E5

116 Robert Knebel (1371.38 km, 18:01:42): P9M9E9 Ahoj. Dneska poznavani severu. Kolem hranic opet dlouha pesi tura. Jen oprava vcerejsi zpravy – cykloservis je v Hradku (pres Hronov jsem nejel). Drzte palce at vydrzim ja i muj stroj. Robert

100 Ladislav Stach (1370.32 km, 20:16:49): 6 6 6 … dneska me to dvakrat splachlo, uz je to nejaky moc dlouhy. ..

48 Steffen Raum (1299.42 km, 18:58:46): heute mal geduscht…….Regen!

39 Michael Kazimiers (1297.41 km, 22:45:52): Nach Sturz Beschwerden im Knie er. Diagnose : Meniskusschaden, muss leider aufhören. Wie immer eine super Strecke. Wieder viele gute Eindrücke gesammelt. Viele Grüße an CP3. War ein netter Abend, auch wenn ich zu schnell spreche. Koleno je spatne byl jsem v nemocnice u lekari a zikal musim bohuzel koncit. Trasa byl moc hezky a atmosfera byla vyborny Pozdravim! Dobrou noc! Michael kazimiers

145 Petr Novák (1250.70 km, 18:17:59): P8M9E9 Diky podpore na CP1 se mi dneska jelo opet skvele. Dostal jsem pivo a pusu a jel jsem jako drak. Dekuji. Zkusim se pres noc dostat pres sluknov…

42 Pavel Chuchma (1250.68 km, 18:22:03): Tlacenka na CP3 uzasne nakopla. Jen mne pak trochu zarazilo, kdyz mi pote rekli, ze jsem si z ni mel ukrojit a ne ji sezrat. Kolo skoro drzi., trochu zlobi to pujcene zadni. Jen budu muset jet opatrneji, protoze ten novy fajnovy plast je za 24h skoro na odpis. Ale nejak to doklepu. 😉

50 Jakub Jágl (1238.19 km, 19:11:51): Pa9Ma9Ec8. Dekuji tymu CP3 za podporu.

112 Petr Kohoutek (1235.86 km, 20:03:34): Dnes Krásná Lípa

19 Jarek Hubáček (1191.96 km, 18:25:57): 973 P8M8E8 Sedime na CP3, pijem pivo a cekame az presrane prset..dneska to slo pomalu ale jeste pojedem.

34 Štěpán Hejtmánek (1190.95 km, 18:25:09): P8M7E7 Prvni rohlik po 3 dnech… zatim to funguje 🙂 tak jedu dal…

2 Ondřej Svoboda (1182.16 km, 19:28:32): P9M9E9 start dne super,konec hruza,hodne vody

122 Vladimír Grusman (1182.16 km, 19:31:16): P9M9E9. Krkonoše srovnat se zemi!;-(. Hodne bolesti a trapeni. Dnes dojezd do CP 3:-). Drak Vlada

135 Karel Smékal (1182.16 km, 19:31:12): dneska 3 CP a basa Bernardu

12 Tilo Arnhold (1172.46 km, 19:55:24): 787 Graupel Heute Verpasst .-) Alles Gut. Riesen&iser Geschaft. >cp3. Noch 450km…

118 Josef Vebr (1170.84 km, 19:58:47): P8M9E9

15 Pavel Wild (1148.27 km, 18:59:15): P8M8E8 Jedem s 20tkou po Polska.

20 Michal Balada (1148.27 km, 18:57:55): Dnes se vlecu jako smrad.Rano nutny servis v Zacleri,kde me muj vrak pan zase zpojizdnil a to jsem ho jeste vytahnul z domu dlouhe hodiny pred otevirackou,diky moc!Bourky v Krkohorach,no zacina to byt opravdu zajimave.Tlacim dal…

31 Miroslav Franěk (1138.45 km, 19:24:43): utoky zajicu pokracuji a navic v noci Adrspachu 2x karavany divocaku pres cestu

104 Libor Pavlík (1133.36 km, 19:21:43): Pa8 Mb7 Ec7

139 Pavel Müller (1133.36 km, 19:47:27): P6M6E8 dneska krize.hodne tlaceni.kolena boli.pokracuju pomalu smer cp3.p

133 Zdeněk Keken (1127.88 km, 20:09:09): P2M2E0

60 Jaroslav Zvonek (1124.57 km, 18:24:59): P7M7E7

59 Petr Šíma (1123.01 km, 18:51:53): prvni cast dne umorna a nezazivna. Nebyt zastavky v Zacleri, tak cestou snad zhebnu. Tlaceni kola, dusno, hovada, zpustly kopcovity teren a divoka prasatka jako bonus k tomu. Odpo uz ok v Krkonosich. Stav tela opotrebovane, kolo taktez. Zitra snad konecne na cp3 🙂

28 Martin Novák (1112.98 km, 19:51:59): 658 držíme se plánu.

79 Robert Janisch (1112.98 km, 19:23:05): P7M8E6 Dnes vyzivna etapa. 50%krute tlaceni. Vstup do Krkonos neni zadarmo v ceste asi 5 prisnych polskych kopcu. Slava vitezi!! Cest vsem co dojedou!

27 Lukáš Badura (1107.77 km, 19:49:31): P4M7E8 rano to jelo super, ale odpoledne krize a clovek se hodne premlouval. Broumovsko sice tezky na techniku, ale super!

114 Lumír Soukup (1107.77 km, 19:39:29): jsem OK,pojedu az do nocniho zakazu jizdy

23 Martin Bulíček (1102.31 km, 19:40:03): P5M9E8 kopce u Zaclére stali za….

127 Vladislav Gatial (1096.31 km, 19:11:02): PA8 MB9 EC8

5 Pavol Anderko (1091.74 km, 19:54:31): P7M7E8 Dnes vacsinou turistika s bikom??spime na Vyrovke Martinom a Robertom. Zajtra CP3 atd.

150 Leoš Křivánek (1080.72 km, 18:18:41): P7M7E7 dnes žádná sláva

46 Michala Laifertová (1075.44 km, 18:37:40): P2M6E8 dnes pesi tura s padem do boruvek,ted odbahnovaci a regeneracni pauza v Zacleri a pokus o zvraceni pokrocileho stadia rozkladu

138 Michal Šimek (1053.21 km, 19:38:38): P8M8E8…no funny news for today…

143 František Boudný (1039.12 km, 19:40:20): p5m9e7 Brzy Adrspach. Dnes mentalne pecka. Dekuji moc Mirovi Hulkovi a jeho zene! Svou srdecnosti, pohostinosti a vitalitou me neskutecne nakopli! Diky za vse. Zdravim fanousky a hlavne svou rodinku – Simonku, Fandu a Agatku 😉

41 Miloš Vydra (1033.48 km, 20:33:28): P4 M4 E5 energy tyčinky nemůžu vidět…prechazim na nový palivo…cola tatranky plzeň

134 Pavel Elster (1033.41 km, 20:36:17): P9M2E3 Krkonose uz se tesim

156 Jan Veselý (1015.39 km, 18:23:11): P8M8E2 Chmury zazehnany, super jezdivy Orlicky, Polsko a ted Broumov. Mala sprcha. Neco vrze, bud kolo, nebo ja nebo mi uz vrze v hlave. Gratulace vitezi, predpokladam ze uz pije piva. POPO

86 Pavel Matys (1009.81 km, 18:36:46): P4M4E7 velké podekovani do Ceskych Petrovicek , Mirku jsi nadsenec a navzdy Milar. Podpora u bunkru – na afterparty platim mam soupis 🙂

13 Lukáš Konečný (988.47 km, 19:32:16): P8M8E9 pro dnesek koncim, natocil jsem, co jsem chtel a do Polska se mi dnes uz nechce, protoze je tam kulovy… dnes se potrebuji vyspat, abych dal zas s usmevem 2×101 do cp3, to by slo. Dnes jsem musel zaradit do mého posouvani se, spinningovou lekci a ne jednu… Jinak asi fajn, dnes je to jedno velké ASI, asi krize, asi to slo, asi ne, asi… plan asi splnen(-:

62 David Pelcl (963.06 km, 19:44:54): P7M7E7 V orlickach malem ztracena navigace, perfektni servis v Kralikach

3 Ondřej Klečka (945.99 km, 18:06:47): p8m8e7 pred chvili jsem vyjel z ceskych petrovic, kde se me krasne a srdecne ujali behem deste. Dostal najist, napit i teplou mikinu.parada a diky

9 Pavel Váša (944.60 km, 19:59:24): P9Mb9Ec9 Perfektni den, skvely servis 100km za CP2. Pohosteni, ocista a vyladeni kola, proste parada

49 František Valeš (938.83 km, 19:20:37): P7 M7E9 že by mě to dneska jelo to se nedá říct,ale vono to povolí Bylo to na oslíka pomalu a furt

154 František Kejda (938.83 km, 19:27:37): P8M9E8 Dnes mi to jede, nejlepsi den v cr, takze jedeme dal, nejakych 20 km. Vsechno v pohode.

113 Martin Karásek (938.79 km, 18:08:58): P8M8E8 . Prvni den druhé pule mam za sebou. Pokud ted nezacne prset tak jeste jedu dal.

115 Zdeněk Zezulka (938.79 km, 18:56:25): poděkování do petrovic. Jednomu pocesnimu a ticinky snad mu pusa splasklá od stipance. Dnes jsem ptejel pani na elektrole asi jela moc pomalu

126 Michal Ozogán (938.79 km, 20:43:26): p6m6e6 serval jsem slapku

128 Rudolf Prokš (938.79 km, 18:20:51): P4M6E7 Bourky prsi ale muze byt hur jedeme dal.

64 Jan Ščepán (937.53 km, 18:17:24): Pa 7 Mb 7 Ec 6 Jedu dal

36 František Kasanič (936.16 km, 19:07:33): 888 AHOJTE

69 Jiří Baloušek (936.16 km, 19:08:20): 999 cesta prázdnem jen jedna hospoda na jídlo odpoledne bouřka a pozor na ohradníky dobíjí energii, mě to tak nakopl, že jsem ty Králíky vyjel ani nevím jak,

73 Jakub Milata (932.20 km, 20:20:24): P7M8E9 Ty bourky me stvou 🙁

18 Miroslav Přibyl (931.35 km, 19:55:31): P8M8E6 Od rana valime pres Orlicke,je to drina,ale s fajn lidma,takze s usmevem davame vsechny prekazky…obcas trosku ostrejsi slova,ale vse ok..:-)))

83 Gabriela Matějíčková (931.35 km, 19:53:56): P8M8E9 Zase krasnej nenarocnej den…..bylo to moc jezdive….do pristich mili zlepsit 😀

109 Martin Písačka (931.35 km, 19:54:12): dneska to asi zacalo. ..:):(. ..ale jeste jedu..:)

125 Stanislav Hvizdoš (931.35 km, 19:54:21): P7M9E8 Toto ma fakt bavi, zase to bolo super jazdive.

37 Lukáš Frčka (924.10 km, 18:57:29): P9M9E9 dnes se jede v pohodě. Pojedu kam to pujde a dle slušného bivaku

96 Peter Scheerer (907.00 km, 20:02:47): P8M6E8 started too late so i spent the whole day in this one mountain. hope ill get some food and then reach the bunker street.

97 Josef Mikulín (868.58 km, 19:39:13): P7M6E7.super sprcha na půlce

121 Jan Kalivoda (868.58 km, 19:38:38): Ukrajuju z druhý půlky. Aš se blíží.

85 Jaroslav Šašek (867.85 km, 17:01:55): P6M6E6 Vse OK

61 Jiří Vlach (863.37 km, 20:09:05): P5M5E5 Dlouhý odpočinek na cp potom chybí km musím dohánět

52 Silvie Štenclová (863.26 km, 19:34:23): P 8 M8 E9 Dnes tezke louceni se skvelym partakem Ivanem pokracuju sama…

95 Karel Vostracký (858.26 km, 18:09:49): P2M2E8

22 Jan Švec (839.24 km, 17:14:21): Jeste rozlouceni: preji vsem, které jsem na trase potkal i vsem ostatnim hodne stesti a sil na jejich dalsi ceste. Diky a treba pristi rok znovu…

26 Robert Ivan Škoda (839.24 km, 19:53:26): CP2 a bohuzel koncim…. Bylo to super.. Diky ….

53 Petr Žemlička (839.24 km, 20:37:34): P7M9E8 konečně CP2, pro me zrejme i celkový cíl. Byla to pecka 🙂 tesim se na kyselo a borůvkový knedliky.

102 Michal Tomášek (839.24 km, 17:01:11): P9M9E9 končím na FINISH500. DIKY VSEM ZA PODPORU, MOC MI TO POMOHLO 🙂 . BYLO TO SUPER 🙂

107 Anna Carlsson (839.24 km, 21:21:00): Hi Jana!! We are at check point 2 now and we will finish here 🙂 A really great event, loved all the trails!!! Didn’t know about al the elevation, so we are running out of time. But I really loved the race.

120 Jaroslav Drábik (813.37 km, 20:04:48): P6M5E7 Jazdim dole z nadrze Strani. Pan ma miluje, lebo vsetky burky na milach podli na moju hlavu. Dnes dve. Neviem kam dojdem, zmraka sa a asi ide dalsia burka.Chcel som cp2 ale to asi uz nestihnem

84 Petr Duchoslav (811.06 km, 18:20:50): P9M9E8 vše ok sedím v luxusním srubu pod dlouhyma stránema a skrz okno koukam jak leje až se bouře prezene pojedu do cp kdyby ne tak se tu bude krásně spát .

38 Tomasz Sójka (801.20 km, 20:02:00): P7M7E8 Podchodze na D.S., do CP2 raczej nie dam rady, no to jutro. Zlapala mnie mala burka w okolicy Pradziada, przeczekalem w schronie turystycznym… Do poludnia CP2 jak sadze. Gratulacje dla rekordzisty!

101 Jarda Jisl (770.57 km, 20:34:00): Ahoj omlouvam se blbne mi tlf. …zitra vyresim a poslu sms …jsem v poradku cca Kralicky sneznik …ok ?

55 Ota Rejthar (737.53 km, 18:28:39): P4M4E3 Skoro 14 hod na ceste. Dnes to jelo. Skoda ted te bourky. O.

105 Jindřich & Miroslava Prchlík & Haisová (737.53 km, 18:14:20): P7 M7 E8 prsi prsi, no, spis chcie 🙂

157 Zdeněk Martínek (722.09 km, 19:16:19):

159 Daša Magátová (722.09 km, 19:08:28): P7M8E7 rezeň u Hadinku = kvalitne kŕče. Chýbajú mi stratené slnečné okuliare, ale ináč pohoda. Už len záverečný úsek, predpokladám, že bude výživný.

10 Daniel Kříž (717.66 km, 19:34:36): P7M9E6. Tak dnes pohodova prejezdova etapa. az na to ze jsem ztratil kluky, nasel devce a to zase ztratil 😀 zene se bourka, tak to zalomim a zitra snad CP2. Nemam signal tak zkousim svoje druhy cislo, jestli to projde

10 Daniel Kříž (717.66 km, 20:02:37): P7M9E6. Tak dnes pohodova prejezdova etapa. az na to ze jsem ztratil kluky, nasel devce a to zase ztratil 😀 zene se bourka, tak to zalomim a zitra snad CP2. Nemam signal tak zkousim svoje druhy cislo, jestli to projde. Nevim jestli prvni zprava prosla, tak to zkousim znova

30 Renata Kaničárová (710.49 km, 19:04:02): P6M6E8 Dneska jsem musela odjet do Hranic do servisu,hned vedle maji dobre kafe takze super. Narazena zebra dost boli,ale pojedu dneska jeste kousek dal.

81 Jaroslav Šarda (693.74 km, 19:13:06): p2m3e3 Dnesni etapa docela jezdila.Ale uz

81 Jaroslav Šarda (693.74 km, 19:23:29): p2m3e3 Dnesni etapa docela jezdiva .Ale uz to proste nejede.A ani cit v prstech proto jsem poslal tu predchozi sms nedopsanou.Ted bourka a prsi. Tak jdem nekam spat.Ahoj Vsem

87 Jaromír Jirka (693.74 km, 20:02:01): p8m9e6 dnes dobry trasa byla jezdiva dost teplo a dusno prekvapili jsme pani hospodskou vykulila na nas oci a povida vy jeste jedete?

111 Petr Hornych (693.74 km, 18:27:26): P9M9E9 dneska to byl supr pojezd. Takovej trochu singltrek

124 Gabriel Gašpar (693.74 km, 18:53:38): P7M7E8 celý deň s číslom 81

67 Robert Peška (649.72 km, 20:35:13): P6M7E5 konec prave vcas, peknej slejvak

74 Jiří Vaculík (637.81 km, 19:46:28): P4M5E9 po vcerejsim zatahu ve vedru jsem dnes vycuclej, dalsi den v teple a pocení tak dal zabrat, nehrotim to, prsi, budu odpočivat.

58 Jiří Emmer (623.07 km, 19:21:41): P5M5E8 zde bivak začina bouřka

24 Richard Dostál (620.57 km, 19:40:36): P7M7E6 3 hodiny servis Val. Klobouky. Po 600 km radim i vepredu Jupí … Pojedu az rano.

11 Petr Martínek (611.57 km, 19:49:49): P8M9E9 Dnesni trasa pres Vizovske vrchy byla snad naklikana na mapy.cz,dost jsme hledali alespon relativne spravne odbocky. Nakonec nas zastavila mensi porucha,takze zalehnem ve Vizovicich a zitra rano frcime dal.

98 Tomáš Wizovský (611.52 km, 19:49:34): P8M7E3 porucha zadniho kola se vratila _ nouzove zastaveni ve Vizovicich _ skvela soucinnost mistniho cykloservisu – rano snad bude vse ok a budu moci pokracovat

149 Vladimír Synek (602.88 km, 19:22:11): Pa7Mb8Ec7 LEJE, neni cas psat

6 Josef Schovánek (596.02 km, 19:21:59): Vedro, dusno a cely den to moc neslo. Vsechno uz boli, i nohy ve spani. Ted to kolem bouri.

123 Ryan Long (594.84 km, 19:58:00): P7M8E7 Congratulations Jirí! Instagram: ryanlonguo

141 Karel Uher (594.84 km, 19:54:41): P8M8E4 Proste jsem dnes jenom smrdlal nohama.

1 Petr Ozogán (579.52 km, 18:52:48): 888 posledni vesnice na slovensku, napred to vypadalo, ze se me snazi sbalit nejaky uchyl, nakonec to bylo zajimave povidani.

93 Richard Štěpánek (551.61 km, 18:05:15): 999 prsi,svti,prsi,dusno,horko,prsi jen kratce,hodne dusno, pece a dusno. Takovej normalni oaraz poslednich 3 dnu. Ted aktuakne durno jeste vic.

136 Stanislav Erben (549.20 km, 20:15:45): P7M7E6 dneska docela dobrý, jen asi budu už muset vyměnit brzdový destičky nějak se mi nezdaj 😉 do CP1 co by kamenem dohodil tak už to tam docvaknu a bivak dám v CP1 Ahoj všechny vás zdravím držte mi dál palce 🙂

68 Stanislav Zárybnický (539.29 km, 20:00:49): P8 M8 E9

67 Robert Peška (535.42 km, 20:03:23): P6M7E5 konec prave vcas, peknej slejvak

144 Karel Hána (402.83 km, 18:51:16): P5M9E9 🙂

21 Aleš & Václav Procházka & Fišer (361.57 km, 19:58:50): Pa10Mb10Ec10 Jestli mel nekdo na Maguru pod sebou sterk a kameni,my jen blato,blato…Padime dal.

22 Jan Švec (839.24 km, 12:01:19): Ahoj, koncim na CP2 Finish 500. Jan Svec st.c 022 Diky

33 Jan Holas (839.24 km, 12:07:30): Ahoj koncim na CP2, boty a koleno to nevydrzelo. Drzim palce ostatnim.

44 Antonín Valeš (839.24 km, 08:24:56): Tak pulka a koncim . Zub boli a chce ven . Diky vsem . Mejte se fajn Tonda ze Zruce

45 Vladimír Kramárik (839.24 km, 08:54:47): Pa9 Mb9 Ec9 KONCIM. Dakujem vsetkym. Ahojte

78 David Bárta (839.24 km, 15:23:02): končím na CP2, bohužel mi můj stav nohou nedovoluje rozumě pokračovat dále, hodně štěstí všem mílařům co ještě jedou. Děkuji spolujezdcům H a H za ten společný týden jízdy.

141 Karel Uher (552.07 km, 08:10:30): OPOUSTIM CP1 JEDU NA TRENCIN, UVIDIME CO NOHY.

149 Vladimír Synek (551.98 km, 08:02:54): Pa7Mb8Ec7 CP1 prijezd

149 Vladimír Synek (551.98 km, 08:09:31): Pa7Mb8Ec7 CP1 odjezd