10. DEN - 11. 7. 2017

stupně vítězů obsazeny

Stupně vítězů už jsou obsazeny

Ještě pozdě večer jako druhý přijel Luboš Seidl. I z něj byla cítit veliká únava, ale ne zdaleka tolik jako z Jirky. On na rozdíl od něj poslední noc spal aspoň trochu. I jeho pohltila euforie a stále se smál a něco vyprávěl. Pogratuloval Jirkovi, poklonil se mu až na zem, a sháněl se po Martinovi Olejníkovi, se kterým občas jel nebo se stále míjel. Luboš předešlý večer na Cínovci zalehl a Martin pokračoval dál, že už pojede nonstop. Martina nikde nedojel ani nepředjížděl, proto to překvapení a nadšení z druhého místa. První dvě příčky obsadili veteráni nad 40 let. Stejně jako Jirka před ním, tak i Luboš dal přípravě úplně všechno. Jezdil velké objemy kilometrů, bivakoval, připravoval si itinerář, zkoumal oblasti nočních zákazů. Celý rok věnovali pouze Mílím. Vůbec si ale netroufal odhadnout, jak uspěje. To, že dojel druhý je pro něj velké překvapení. Zvlášť jako nováček. Závod byl přesně takový, jaký čekal. Hrozně ho to bavilo. Až mu bylo líto, že už je v cíli. Byl nadšený i z přírody, každých 200 kilometrů v jiných horách, každých 200 km úplně jiný charakter přírody. Luboš dostal na závod kolo od kamarádů z bazaru. Nicméně byl s ním velice spokojený, měl ho kámošům po Mílích vrátit, ale když dojel tak skvěle, může si ho nechat. Někdy až po půlnoci dorazil Martin Olejník. Celá chalupa už spala. Na dveřích měl instrukce. Někdo ale v noci šel na záchod a našel pod schody nahatého Martina, jak se klepe zimou, prý tu nemá poslané žádné oblečení a to, v čem přijel je mokré a hlavně už v něm nešlo vydržet. Kluci dali dohromady nějaká trika a pak s ním seděli do 4 do rána a vyprávěli si.

V poledne jdeme všichni na společný oběd. Nadšená nálada v klucích přetrvává a padají z nich další příběhy. Martin občas trochu usíná. Ale ostatní ho nenechají. Dělají si legraci, že Míle byly letos vlastně akademické mistrovství Československa, neboť Jirka a Luboš jsou inženýři a Martin je právník. Čemuž nikdo moc při jeho velice mladistvém vzhledu nevěřil. Martin pak vypráví, jak ho odchytila nějaká svatba, kde jeden z účastníků byl dřívější Mílař, dovlekli ho ke stolu, že se musí najíst a cpali do něj jídlo k prasknutí. Pokračoval, jak poslední noc chtěl jet nonstop, když šel Luboš na Cínovci spát. Za dvě hodiny přišla krize, byl na dně a dostavily se halucinace. Najednou nevěděl, proč má GPS-ku a přestával chápat funkci té šipečky na displeji, až nakonec nechápal vůbec nic, ani co tam dělá. Pak se probral v noci zimou někde na louce a zjistil, že tam spal několik hodin jen tak. Luboš přidává, jak před Českým Švýcarskem i on byl na dně a jeho zadní kolo na něj začalo mluvit slovensky. Jirka zas vyprávěl, že on halucinace sice neměl, ale posledních 100 kilometrů si vůbec nepamatuje. Pochvaloval si, že závodníci neznají polohu ostatních. Ale díky tomu měl furt pocit, že Luboš už je za ním a stále se otáčel. Ostatní si z něj dělají legraci, že problémy s krční páteří nemá z přetížení od baťohu na zádech, ale z neustálého otáčení se po Lubošovi.

Po obědě se kluci rozjeli domů a my se pustili do každodenních organizátorských povinností. Nyní čekáme na 116 Roberta Knebela a 77 Martina Paláska, který asistoval při pomoci potlučeného Vladana Moravce na Nordkapu a potom tahal tam odtud jeho kolo. Kluci by tu měli být do půlnoci. Tak jim přejeme šťastnou jízdu.

Honza Kopka, Yvona Kotyková a Libor Čada z F1000

Zpráva z CP 3 v Jizerkách

Včera večer po šturanie přijela na náš kontrolní point skupinka veselých mílařů-veteránů. Byli to 122 – Vláďa Gusman, 135-Kája Smékal a, 002-Ondra Svoboda, prozatímní lídr kategorie Největší smolař závodu. Přijel na krásném monstru s obřím hliníkovým rámem na dětských 26“ kolech s V-brzdami. Tohle krásné kolo získal za nájemné 2500,- Kč/den. Jako a-kontaci musel na Slovensku zanechat svého závodního oře, leč s prasklým rámem.

Hádejte, v kolik jsme šli spát… Ale… náhle přilétl noční pták, velký náčelník, všemi oblíbený Indián, vulgo 031-Míra Franěk. Tento jezdí zásadně na doraz do půlnoci. Už ze Slovenska si s sebou vozí… brynzu? Nikoliv! Vlastní horečku. Ráno se Indián vyklubal ze zachumlané mumie, kterou si drze rozložil na našem jídelním stole. Pokecal si s námi a vyrazil zase na svou válečnou stezku.

Všechny závodníky zatím ještě občerstvujeme tvarohovou bábovkou nebo kokosovým perníkem od fanynky pomocníka Milana Gábinky. Jen 104-Libor Pavlík měl jasný výběr. Chci tu tvarohovou, tu si taky peču! Odhodlání některých jezdců nezná mezí. 133-Zdeněk Keken prohlásil: „Kdyby před mnou teď postavili třeba i Mount Everest, tak ho vyjdu a jedu dál.“

Zase k nám dorazil další Valach, 060-Jará Zvonek. Oni tam snad jsou všichni Valaši jedna rodina. Jeho švára 042-Pavel Chuchma už měl včera o něj strach, zda na CP3 dorazí a v jaké kondici. Jára přijel, moc toho nenamluvil, jen se obával, aby na něj Pavel vydržel ve Skalné čekat. No, musíš přidat, Járo!

Dnes jsme asi viděli dvojmo. Přijel 059-Petr Šíma. A vzápětí se objevil chodec (asi houbař), který byl od čísla 059 k nerozeznání. Ha! Nakonec se z obou dvou vyklubali dvojčata Šímovi, která dříve organizovali cépéčka v Jizerkách.

Naprostým pohodářem až flegmatikem se ukázal v prudkém dešti přijíždějící 114-Lumír Soukup. Šéfová CP3 Vlasta se otázala, jak se mu jede v tomhle počasí. A on: „Ani jsem si nevšiml, že prší.“ A prý si to užívá. Byl úplně promočený, ale ve skvělé náladě. Konkurence jedoucí za ním se vůbec neobával: „Ty mne nedojedou. Bojí se, že by jim zmokly ty jejich bajky“.

139-Pavel Müller k nám dojel i přes velkou bolest v koleni. Od rána věděl, že odstoupí, ale chtěl se s námi vidět. Postarali jsme se o něj co nejlépe. Po odeslání sms se zprávou o ukončení závodu dostal i teplé té a místo v našem luxusním stanu. Nyní jej již odváží jeho přátelé směr Mikulov.

Musíme zmínit ještě trojici sympatických bajkerů. 028-Martin Novák, 005-Pavol Anderko a 023-Martin Bulíček. Jsou to sice nováčci v závodě, ale pohoda, odhodlání a euforie z nich přímo prýštila. Pomocník Milan tomu neodolal a objel s nimi část 4. etapy.

Těšíme se, že k nám dnes večer a na noc dorazí ještě další deštěm promočení závodníci!

Zpráva z Nissan Patrol – fotografové

„S oblaky přijde tma, s penězi moc, s láskou strach a s mocí zodpovědnost.“
Bill Farrah Geoffrey, burzovní makléř a investor

Probuzení deštěm na CP 2 sice příjemné bylo, ale když Vás ty ďábelské slzy nebe probudí dva dny po sobě, přestáváte je mít rádi. Vraťme se ale o pár hodin zpět. Dojíždíme k Adršpašským skalám, kde rozbalujeme spacáky a karimatky pod přístřeškem (ano, pod tím přístřeškem kde na nás za pár hodin pršelo) a vydáváme se na koupání při studeném svitu u horizontu se vznášejícího měsíce v temném, černočerném, na dno světlo nepropouštějícím jezeře. Brzy po té jsme ulehli na svá lůžka a ještě dříve vstávali, kvůli výše zmíněnému budíčku. Odebrali jsme se do nedaleké kavárny jménem Kalírna, kde nás příjemná obsluha přivedla ke, svatým šéfkuchařem Petrem střeženým, zlatým branám gastronomického nebe. Tomáš s námi tráví čím dál tím méně času, takže jsme ho, dnes bez kola, vyhodili v Horním Adršpachu a jeli do polského Národního parku Stolové Hory (Park Narodowy Gór Stołowych), kde jsme zachycovali krásy skaloplných lesů na polsko-českých hranicích a promočených těl našich chrabrých závodníků, kteří dnes sváděli předem prohranou bitvu s přírodními silami vody, větru a země. I když se nám za celý více než týden nepodařilo uzřít medvěda, potkali jsme dnes alespoň dva vykrmené zajíce a smečku divokých prasat, včetně malých roztomilých selátek, ke kterým jsme se ale neodvážili přiblížit. S Tomášem zpět v autě jsme se vydali na náš dnešní sleeping spot Golf Club Ypsilon, kde doděláme všechny pracovní povinnosti a půjdeme se (po dlouhé době vevnitř) spánkem připravit na zítřejší dlouhý den. Ze zelených luk libereckého golfového hřiště s lítajícími míčky mezi hlavami Vám překrásnou noc přeje

Team Nissan Patrol

Zpráva z CP 2 / Finish 500

Není slunce, není biker

Déšť, zima a vrcholky v šedivých oblacích, tak vypadalo dnešní ráno v CP2. Taková rána nemá rád žádný Mílař. Ani lívanečky s borůvkovým džemem k snídani neprobudili v nocležnících chuť na další kilometry, a s tratí závodu se po snídani rozloučili čtyři Mílaři. Důvody jsou různé, např. fyzická zátěž, psychické zatížení ale i prosté, kdy chybí např. uvolnění z pracovního procesu. Biker Petr Duchoslav rozhodně prohlásil, že trať nemůže vyhrát 5:0. Jeho odhodlání brzdil jen déšť a sklenička šampaňského. V dnešní devátý den závodu totiž své 62. narozeniny slavil Jaroslav Drábik, č. 120. Na CP 500 ho čekalo šampaňské, palačinkový dort a slivovice – snídaně šampionů. Chvíli po oslavenci dorazil polský biker Tomasz Sójka. Jakmile spatřil drobného mlčenlivého mužíka Petr Duchoslav, rychle dopil, oblékl pláštěnku a vyrazil pokořit druhou půlku trati. Svůj rychlý start komentoval slovy: „Už je zase tady. To si nemůžu ani chvíli sednout, protože on se vždycky vynoří někde, kde by jej nikdo nečekal.“ 

Jaroslav Drábik s plným břichem, neoprenem chudých (suché ponožky + igelitové sáčky + mokrá bota= noha v teple) a s úsměvem na rtech se kolem druhé přehoupl do druhé části závodu. Držme mu palce, ať může v cíli pokračovat s oslavou narozenin a oslavit i dojezd. 

Co nepřinesl zamračený den, kdy byl netrpělivě vyhlížen další biker, to dohnala přicházející noc. V těsném sledu okolo 22 hod. se začali ze tmy postupně vynořovat cyklisté s číslem 30, 157, 159. Mezi přijíždějícími se na CP 2 objevil i první tandem. A tak bylo znovu veselo. Posádka tandemu Haisová+Prchlík vyprávěla jednu historku za druhou a byla očividně v náladě, která byla podpořena výbornou slivovicí z domácích zdrojů CP2. Ostatní bikeři nezůstávali pozadu, vzájemně si předávali zážitky a zkušenosti z trasy 1000 Miles. Příjezdem tandemu byla dnes na CP2 uzavřena první stovka projetých, někdy unavených, ale vždy optimistických a spokojených účastníků závodu. 

Na kvalitním zázemí CP2 se podílela Kamila Petrová a její dcera, které byly dnes odjety v domov.
Petr z CP2

SMS od závodníků

77 Martin Palásek (1560.48 km, 18:01:58): P1M1E1 jsem uplne vysatej a melu z posledniho,ale melu a snad to kolem pulnoci domelu,m

116 Robert Knebel (1560.48 km, 18:03:41): P9M9E9 Ahoj. Tech tisic mil ma jeden smar a jeden CIL. Zkusime vydrzet…. Robert

148 Ralph Sander (1519.18 km, 19:12:29): P5 M6 E4 and …

151 Sven Drese (1519.18 km, 19:11:58): P1M7E5

145 Petr Novák (1433.53 km, 18:57:46): P8M7E9 Tak konecne dneska zacalo prset, uz jsem se bal, ze to bude moc jednoduche. Jede se mi stale dobre a zitra chci byt uz v cili. Moc dekuju za podporu a vzpruhu lidem na Cinovci a Moldave.

145 Petr Novák (1433.53 km, 19:22:15): P8M7E9 Tak konecne dneska zacalo prset, uz jsem se bal, ze to bude moc jednoduche. Jede se mi stale dobre a zitra chci byt uz v cili. Moc dekuju za podporu a vzpruhu lidem na Cinovci a Moldave.

42 Pavel Chuchma (1424.68 km, 20:01:06): Zdravim od uzasne bramboracky pani Fialove. Uz je dobre.

48 Steffen Raum (1424.68 km, 19:01:09): neben schießstand in Dolni P.geschlafen. Die ersten 3h ging gar nichts! Erst 300g Herrenkuchen, zwei Kaffee und anhaltender Starkregen haben mich motiviert!

50 Jakub Jágl (1383.60 km, 19:52:17): Pa9Ma9Ec8

112 Petr Kohoutek (1383.60 km, 19:53:50): 3/4 dne v dešti

34 Štěpán Hejtmánek (1352.67 km, 19:31:09): P7M7E6 Nechapu jak muze chcat tak strasne moc tak strasne dlouho… Lepe na Nordkap byt nemohlo… Mrdat takove pocasi 🙁

19 Jarek Hubáček (1329.06 km, 18:57:04): P4M3E3 13 hodin v desti a bourkach

12 Tilo Arnhold (1306.57 km, 19:56:16): 777 Lausitz Geflutet. 1 Tag Dauerregen 🙁 Wenigstens Trocknen So Die Fuesse Nicht Aus .-)

12 Tilo Arnhold (1306.57 km, 20:02:01): 777 1 Tag Dauerregen In Lausitz. Noch 300km…

2 Ondřej Svoboda (1299.04 km, 21:30:55): P9M9E9 start dne super,kvuli destum hodne pauzirovani,Vlasticko a cele cp3 diky za restart. Kdo jezdil na kole,umrel. Kdo nejezdil tak taky,ale kdo byl na cp3 ten dojede mile:-)

118 Josef Vebr (1299.04 km, 20:11:11): P8M9E9 chcije a chcije, jeste ze jsou to ty blechy psi

31 Miroslav Franěk (1263.84 km, 19:54:34): sedim ted v pivovaru v Krasny lipe ale davam si teplej caj, kdo me zna dokaze si predstavit.

60 Jaroslav Zvonek (1263.84 km, 18:44:05): P7M7E7

15 Pavel Wild (1263.78 km, 18:48:36): P7M5E6 Voda, voda a pak zase voda. Aneb jak se biker stane vodakem…

20 Michal Balada (1257.26 km, 19:52:09): Zazitek nemusi byt hezky,hlavne kdyz je silny a to dnes byl!V podstate nepretrzity lijak od CP3 az ke Sluknovu.Takovy masakr prosim uz ne,jinak me narostou zabry.Zitra snad bude lip.

104 Libor Pavlík (1257.26 km, 19:39:13): Pa6 Mb8 Ec60 Začněte stavit ARCHU,potopa se blíží!!!

122 Vladimír Grusman (1257.26 km, 18:41:12): P7M7E7. Dnes deštivá a bahnita etapa:-(. Je co dohanet, zitra nordcap a pak hura zpet dolu k Chebu:-). Drak Vlada

135 Karel Smékal (1257.26 km, 19:07:14): krásné počasí prší jak z konve a když už to začíná vypadat že se to umoudřilo tak utrhnu pedál co víc si přát

59 Petr Šíma (1241.33 km, 18:16:42): Tak voda by uz pro dnesek stacila, ale co by za to daly deti v Africe. Ani nevim, jak to vecer poresim, nejradeji snad nekde v penzionu. Jinak dekuju bezva personalu na Dvorackach za ochotu, vstricnost v jejich volnem case, vc. jidla a ubytovani (zadara) a diky samozrejme brachovi Honzovi za navstevu a podporu na cp3 i prijemnemu osazenstvu dobrovolniku 🙂 Jedu nejak dal, padlo a lodka by se hodily…

114 Lumír Soukup (1238.57 km, 19:43:05): dnes lelo a lelo,jsem ok,jeste popojedu

133 Zdeněk Keken (1238.19 km, 19:32:12): P5M5E0…zitra dostanu nove kliky a snad to zase pojede….

133 Zdeněk Keken (1238.19 km, 20:13:34): P5M5E0

5 Pavol Anderko (1216.28 km, 19:50:47): P7M7E8 Dnes nova skusenost. Jazdenie, tlacenie, brodenie cely den v dazdi. Nezmyselne volene nejazditelne useky vynahradil perfektny singel v Jizerkach. CP3 je za nami. Jeden pad na luke, bez nasledkov. Huraaaa do ciela… #5

23 Martin Bulíček (1216.28 km, 20:03:20): P9M9E9 cely den pod palbou deste ale ted krasne v teple v Penzionu Zuzka v Hradku nad Nisou. …

28 Martin Novák (1216.28 km, 19:44:33): 778 dnes cely den déšť bouřky, zima. Ale jedeme.

79 Robert Janisch (1216.28 km, 19:54:38): P5M6E5 Celodenni sprchovani vyplachlo vsechnu i zazranou spinu avsak vlk a kulehryz zustavaj. Pichnout v tom nejvetsim desti uprostred bahna je libova vec. No snad ususime a zitra zase potahneme.

27 Lukáš Badura (1133.40 km, 19:22:38): P4M6E8 5h v desti me zahnalo na caj, kde sem si to prodlouzil do zitra. Krkonose jsou krasne kdyz neprsi 🙂

46 Michala Laifertová (1133.36 km, 18:17:16): P5M6E7 dnes jsem potkala zoufalou osobu s cislem na riditkach,dvojite zoufalstvi ma neco do sebe!

127 Vladislav Gatial (1133.36 km, 21:14:36): P5M5E5 píšu za Pavouka, jebe mu telefon a zhroutil se mu svět, zítra začínáme od znovu.

138 Michal Šimek (1133.36 km, 18:20:12): P8M8E8…v takovymhle desti jsem nejel asi 10 let…ani mi to nechybelo, zakoupil jsem plastenku za 119 Kc u vietnamce…igelitova fantazie, stejne jsem celej mokrej…

150 Leoš Křivánek (1133.36 km, 18:09:10): P5M5E5 dnes pohroma, dest, zima, navigace nefingovala, všechno mokré, snad bude zítra lépe

143 František Boudný (1124.57 km, 19:02:50): p5m5e7 pocasi nam hrube nepreje. Jsme kousek nad Spindlem a je poradna bourka. Certi se zeni

156 Jan Veselý (1124.57 km, 19:02:50): P8M8E5 Rano brutal sprcha ze Zaclere az do Upy. Debata zda pokracovat v zavode – rozhodl jsem PRO. Momentalne uvezneni v bouri nad Spindlem.

134 Pavel Elster (1122.57 km, 20:18:11): P6M2E3 Celej den chcalo neni co dodat zejtra chceme maknout cus

86 Pavel Matys (1112.85 km, 20:58:44): P4M4Em7 vse mam mokré, dva cykloservisy a velké zdrzeni, ale nazivo jsem videl jezevce a neni zrovna pomalej… Kdo se leknul vic netusim 🙂

64 Jan Ščepán (1076.03 km, 19:24:04): Pa 7 Mb 7 Ec 6

9 Pavel Váša (1074.33 km, 20:01:21): P7ww Mb7Ec8 Dneska priserné podminky pro jizdu. Skoro cely den prehanky, nekdy dost vydatné. Jinak velka pochvala Vyklosportu v Teplicich nad Metuji, prezuli

13 Lukáš Konečný (1070.83 km, 19:11:51): P9M9E8 zas jde primo na me, ja se tem bourkam snad nevyhnu… tentokrat ji vidim krasne z Krkonos. Co dnes rict? Lijavec… mokro, zatuchlo, smrad, blato, pisek… co se da delat, treba bude hur… ale neverim tomu. Ted jsem pred Zaclérem, pojedu jeste kousek, je tam pristresek. Je to fakt extrém… Zbytek rano a cp3 snad…

128 Rudolf Prokš (1070.10 km, 19:55:47): P4M4E6 Prsi vsude bahno nejlepsi zazitek knedlo zelo vepro jedu dal.

3 Ondřej Klečka (1051.13 km, 18:03:41): p8m7e8 vyrazel jsem pozde, protoze jsem rano prisel k prazdnemu, uz jednou lepenemu, kolu a lepil a menil dve dalsi duse.cele polsko jsem se bal, aby zalepeni uz vydrzelo. V teplicich n.m. jsem koupil radeji dve duse. Odesel uz nadobro x dnu nefungujici tracker.

113 Martin Karásek (1051.09 km, 18:29:20): P5M6E8 . Tak nevim co bych si vybral – Jeseniky v zaru slunce, nebo cely den deste v Orlickych horach. Dostalo se mi obojiho. Co zitra Krkonose?

62 David Pelcl (1049.40 km, 19:16:24): P3M6E8 krk neprijima rozkazy zvednout hlavu, cely den koukam zvrchu na stangli, coz me moc nebavi a ani nejde. H. Adrspach v hospe se o me postarali, snad to pomuze, uvidim zitra.

115 Zdeněk Zezulka (1034.66 km, 18:04:37): dekuji do servisu v Teplicích. Krásně svítí sluníčko tak jdem po cestě susit oblečení.

36 František Kasanič (1033.83 km, 20:02:40): 888 DNES DÁŽĎ A BLATO. UMÝVAME SA V RIEKE. AHOOJ

36 František Kasanič (1033.83 km, 20:31:33): 888 POZDRAVUJEM SVOJE LASKY DOMOV. A HLAVNE MOJU PIŠULKU MIU. CMUK

69 Jiří Baloušek (1033.83 km, 20:01:57): 998 slovy klasika chčije a chčije, Polsko za náma. Teď nocleh pardon za předchozí souřadnice

126 Michal Ozogán (1033.28 km, 19:28:00): e4m4e4 dnesek je bida

154 František Kejda (1033.18 km, 18:48:42): P7M8E8 Nocni uprk na podpurny stan, kde jsme spali 4. Cely den prseni a trasa v horach – zima, mokro a hlad, takova proverka odolnosti. Tezky sjezd do Martinkovic, prespavam v Teplicich a susim. Rano odjezd s cilem zdolat cp3, ale je to 158 km a pres Vyrovku, takze cil nebo sen?

49 František Valeš (1032.66 km, 18:58:40): P7 M7E9 cesta Polskem je pro dietáře a ještě k tomu nádherně svítilo sluníčko ,ale nad mrakama

37 Lukáš Frčka (1015.39 km, 19:28:12): P7M7E8 dnes dost krize, dopoledne lilo takze vse mokre, zlobi me hlava dnes se spatne ovlada,uz hledam nejaky bivak

73 Jakub Milata (1004.39 km, 22:03:07): P7M8E6 Dochazi mi bat a powerbanka nefunguje, cely den prselo

109 Martin Písačka (994.64 km, 20:12:43): Vse Dobry. ..:)zavreli jsme na chvilku oci v jedny Lyzarne a pokracujeme podle dal..stav 10.10.10:)

96 Peter Scheerer (991.71 km, 19:48:47): P8M7E8 in poland right now. had heavy rains today. im wet.

97 Josef Mikulín (981.05 km, 19:57:08): P8m7E6.dneska par?dn? cesty ale proprseny den

121 Jan Kalivoda (981.05 km, 19:20:21): Celodenní sprcha, bohužel neteče teplá. Prespime na hranici a zítra do Polska.

18 Miroslav Přibyl (979.64 km, 18:15:18): P7M7E7 kvuli desti pomaly posun,zacina dlouha noc s pokusem o dohnani ztraty..bude to masakr,bude to studit…

83 Gabriela Matějíčková (979.64 km, 18:08:46): P7M7E7 Chcije a chcije a chcije….. 🙂

125 Stanislav Hvizdoš (979.64 km, 18:21:34): P7M7E7 Dážď nám dnes dáva zabrať, pomaly sa posúvame vpred.

101 Jarda Jisl (979.58 km, 19:44:23): P7M7E7 pokud budou nohy jako dnes jeste trosku zamakam

52 Silvie Štenclová (968.05 km, 19:30:40): Dnes velmi tezke Jeseniky cely den vitr mlha dest promoceni valime na Serlich…jinak nalada vyborna

61 Jiří Vlach (968.05 km, 19:53:00): P7M7E7 dnes celý den vytrvalý déšť hrůza jen zastávka u milaře Mirka dost nakopla pak zase do deště

85 Jaroslav Šašek (968.05 km, 19:27:01): P6M6E6 Vse OK

95 Karel Vostracký (938.83 km, 19:35:42): P8M8E8 Po jednodenni pauze (asi spatné jidlo) a neplanovaném vylete do Polska pokracuji dal. Porad prsi, ale jde to.

69 Jiří Baloušek (936.16 km, 19:58:42): 998 slovy klasika chčije a chčije, Polsko za náma. Teď nocleh

84 Petr Duchoslav (889.03 km, 18:20:27): P9M9E9 vše ok pozdní odjezd z cp projeto asi milion louží k obedu borůvky v lese první hospoda po 50km mlha co by se dala krájet teda spíš mrak .

120 Jaroslav Drábik (872.01 km, 20:39:00): P7M7E7 Dakujem vsetkym organizatorom z cp2 za mile privitanie s oslavou mojich narodenin

38 Tomasz Sójka (858.29 km, 19:54:58): P7M7E8 Paprsek. Ale dam dalej – moze Na Vrsi? Po solidnym odpoczynku na CP2 zaczynam „mniejsza“ polowe 🙂

55 Ota Rejthar (839.24 km, 20:26:38): Jsem na CP2. Koncim na 500 milich. Ota

105 Jindřich & Miroslava Prchlík & Haisová (839.24 km, 21:31:09): P5 M5 E8 cp2, super

30 Renata Kaničárová (824.44 km, 19:37:44): P6M6E6 dnes snad uz na cp2

159 Daša Magátová (824.44 km, 19:56:35): P7M8E6 cp2 na dohľad, šípom dáke kopkoviny.

157 Zdeněk Martínek (818.16 km, 19:01:24):

10 Daniel Kříž (779.66 km, 18:07:42): P8M7E6 tak CP2 dnes neklap, nemam rad dest a bourky, tak jsem se dost schoval, takze bivak v Karlove pod Pradedem a zitra dlouhy strane a konecna

81 Jaroslav Šarda (770.54 km, 18:32:32): p3m5e4 Dést slunce blato.Jeste asi pojedem.

81 Jaroslav Šarda (770.54 km, 18:36:56): p3m5e4 jeste asi pojedem

87 Jaromír Jirka (770.54 km, 18:36:12): p7m9e6 od rana prselo pak este asi 3x prestavky jsme vyuzili k presunum mezi hospodami a autobusovymi zastavkami uz mne pomalu zacinaji osychat boty

111 Petr Hornych (770.54 km, 18:33:26): P9M9E9 mam v botach bazen a kolo je cele od blata. Uz se blizej Dlouhe strane 🙂 a finish.

124 Gabriel Gašpar (770.54 km, 18:31:33): P7M8E7 celej deň s číslom 111 pokračujem

74 Jiří Vaculík (724.32 km, 18:46:34): P3M4E9 Vecer bez jidla, rano bez snidane 20 do Hranic v desti. To bylo trochu pres zavit Sbiram se z toho cely den. Holeň bolí, ale posouvame se kupredu.

24 Richard Dostál (720.30 km, 19:44:48): P7M7E6 celé dopo v desti a dopo 2 bourky. Jinak jedu, jsem na trati a nemám signál. Snad to dojde…

67 Robert Peška (712.05 km, 18:46:16): P6M7E5 pocasi moc nepreje, procekane dopoledne

58 Jiří Emmer (693.28 km, 19:18:06): P7M7E8 bivak v aut.zastavce

58 Jiří Emmer (693.28 km, 19:43:59): P7M7E8

11 Petr Martínek (681.20 km, 19:55:11): P8M9E9 Presun od Vizovic smer Jeseniky samej uvoz, uvoz, uvoz, Kopka klacky, uvoz, uvoz, Kopka strom, uvoz…Ted to nastesti preslo do prijemneho prejezdu. Najdem neco na spani a zitra dal, ale CP2 do zaviracky nestihnem 🙁 (leda by o den prodlouzili 😉

98 Tomáš Wizovský (681.20 km, 19:50:08): P8M7E8 Technicky stav kola dle moznosti optimalizovan, dohanim casovou ztratu jak jen se da : -)

6 Josef Schovánek (672.69 km, 19:27:50): V noci bezva spani na stole pod striskou, pres den spousta destu. Mel bych vic chodit a mene spat, jenze rano je fakt tezky 😀

149 Vladimír Synek (665.60 km, 18:13:44): Pa6Mb8Ec7 dopo lilo, odpo se to umoudřilo

1 Petr Ozogán (647.12 km, 19:02:17): 555 leva noha se nedokazou dohodnout, kazda chce jinam, ja vlastne mozna taky.

123 Ryan Long (637.81 km, 19:39:00): It’s a marathon, not a sprint

93 Richard Štěpánek (632.26 km, 18:59:46): 996 dnes tanec mezi provazy vody. Penize ze kterych kapala voda pani prodavacka odmitla. Muj telefon se vsak utancil k smrti. Re sil jsem niny ve Vizovicich. Problem vyresen jen ja mam o problem navic

136 Stanislav Erben (599.89 km, 20:10:18): P6M7E6 dnes mne probudil déšť co déšť lilo jako z konve. Hned na to brodění řeky,ranní koupel přece neškodí 🙂 překročil jsem již státní hranici a jsem již v ČR nad Vizovicemi.

68 Stanislav Zárybnický (553.75 km, 20:01:56): P8 M9 E9

144 Karel Hána (423.19 km, 18:03:44): P5M9E9 🙂

21 Aleš & Václav Procházka & Fišer (408.89 km, 17:20:46): Pa8Mb10Ec10 to jsou Vaskovy hodnoty.Brzda,jsme na kraji u cedule narodniho parku,takze pokracujeme az rano.Ji ak se teren po 4 dnech destu zmenil v nepruchodne blato.Co na to osadka tandemu? Bo Mile!!!

57 Jiří Kašpar (1619.14 km, 16:26:10): Jirka Kašpar – dobojováno. Jsem více jak 30 hodin v cíli. Super zázemí. Vydržte všichni až do cíle, je tu skvěle. Držím vám palce. BOJUJTE! Díky všem organizátorům za jejich srdeční nasazení a všem dobrým lidem, kteří mi pomohli při závodě vyřešit nastalé problémy. Jirka

106 Luboš Seidl (1619.14 km, 09:37:19): Cil Skalna. Byla to dlouha tezka ale strasne krasna cesta. Vsem kdo jsou na trati preji hezké pocasi a spoustu sil az do cile Lubos

100 Ladislav Stach (1454.43 km, 13:05:47): bohuzel koncim, pad pres riditka na prekopane ceste, asi natrzeny/narazeny stehenni sval – boule, otok, neotocim nohou… Je mi to lito, vecer jsem mel byt v cili. ..:(

139 Pavel Müller (1190.95 km, 10:31:53): cp3 odstup ze zdravotnich duvodu.p

53 Petr Žemlička (839.24 km, 09:50:59): Končím na CP2 finish 500 miles. Diky za vše bylo to super :-). Petr

141 Karel Uher (611.18 km, 14:10:10): Odstupuju ze zdravotnich duvodu.Bylo to krasne,na me vsak narocne. Nadrazi Vizovice. AHOJ

68 Stanislav Zárybnický (552.26 km, 16:17:47): prichod 15. hod odchod 16.15 nic nemam nekdo si pomoch, jedu dał.