8. DEN - 9. 7. 2017

závod o rekord

Lídr závodu nás žene již do cíle

Jirka Kašpar jedoucí ve skvělém tempu odhodlán pokořit rekord a prolomit i hranici 8 dnů nám nedává oddechu. Po vybudování CP3 si vládu nad ním převzala ostřílená Mílařka a ještě ostřílenější mnohaletá šéfová jizerského checkpointu. My se vydáváme hned ráno směr Skalná u Chebu. Pokud Jirka nezvolní, bude někdy už v noci v cíli.

Chceme cestou ještě fotit, podle jeho postupu odhadujeme, že v 10 hodin bude v Děčíně a za další hodinu na Děčínském Sněžníku. V Děčíně jsme přesně podle plánu. V tu chvíli nám přichází zpráva, že Jirka tam zrovna také sjíždí. Skvělé načasování. Na Sněžníku si hledáme místo na focení. Samozřejmě v tlačících a nosících pasážích. Jirka hodinový výplaz z Děčína zvládl v pohodě a i tady na úplném vrchu vypadá při tahání kola po prudké kamenité stezce v pohodě a svěže. Aby ne, vždyť prý spal na Nordkapu 5 hodin. Tolik snad za celý závod nikde nenaspal. Celou druhou půlku jede Jirka už v klidu, má na to dostatečný náskok. I tak ale chce odtud jet již nonstop až do cíle. Když vše půjde dobře, mohl by tam být k ránu.

Ze Sněžníku se přesouváme na Cínovec k legendárnímu Karlu Fialovi, který se stal nezapomenutelnou ikonou prvního ročníku. Sledoval na internetu závod, který vedl přímo kolem jejich domku, odchytával účastníky a občerstvoval je. Neunikl mu snad ani jeden ať ve dne nebo v noci. Nikdy si s nimi ale nezapomněl dát panáka, někdy i víc. Stávalo se, že někteří pak nalézali na kolo jen velmi těžce a některým se to nepovedlo vůbec. Opřeni o kolo pak šněrovali cestu z Cínovce zleva doprava sem tam. Pár dnů před druhým ročníkem Karel náhle skonal. Byla to velká rána pro všechny, kteří se s ním setkali a těšili se opět na setkání s ním. Pohostinný duch ale z jeho domku nezmizel. Jeho žena Ája a dcera Markéta pokračují v jeho stopách tak, jak si Karel přál. V podstatě už patří nerozlučně k závodu. Vítáme se se všema, jdem pozdravit Karla na zahradu, kde má mohylku z kamenů a na Jirku připravujeme žertík. Za ostrou zatáčku kolem zdi pokládáme tlustého gumového hada. Foťáky připravené, Jirka vyjíždí ze zatáčky a jde na brzdy. Pak nás uvidí a začne se smát. Slézá z kola, občerstvuje se a povídá a povídá a povídá. Samota mnoha dnů a nedostatek komunikace se na něm projevuje. Na trase šetří minutu po minutě a tady teď tráví více jak hodinu, vypráví všemožné příběhy z trasy a evidentně se mu nechce odjet. Odjezd proběhl nadvakrát. Vypadá ale v pohodě a odhodlaný zlomit rekord a jeho průběžný čas tomu zatím odpovídá. Za 7,5 dne to už nedá, to ví. A když si to připustil, prý se mu ulevilo a spadla z něj určitá zodpovědnost vůči svému vlastnímu očekávání.

Pak jsme ho ještě chytili na Pastvinách. Nádherné místo, které má svojí atmosféru drsných severských luk se siluetami mrtvých stromů. Potom jsme pofotili Jirku ještě jednou na pověstným plavebním kanálu na Flájích, postrachem bikerů 1000miles. Poprvé ale Jirka vypadá trochu zničeně. Bolest za krkem, se kterou se už nějaký čas potýká, narostla a evidentně prožíval i krizi.

Odtud už jsme se vydali směr cíl. Nyní se nedá odhadnout, zda lídr opravdu pojede nonstop nebo zalehne. Asi by mu to prospělo, ale Jirka je srdcař a hlavu má už naprogramovanou.

Přejeme mu hodně sil, ať to dotáhne úspěšně až do cíle.

Bagážní Transit a auto Craft v 00:30 (Právě jsme dorazili do cíle a začínáme budovat, ať to má Jirka připravené)
Honza Kopka, Yvča, Libor a Bára

Zpráva z CP 3 v Jizerských horách

Ráno nám začalo tím, že odjeli Honza s Yvčou dále po trase, aby stihli 57 Jiřího Kašpara na Děčínském Sněžníku. Tím nám v 8:30 začalo pré. Po francouzské snídaní se přiřítili 106 Luboš Seidl a 90 Martin Olejník plní energie a s otázkou: „Kde je bábovka a frťan?“ Měli radost, že bylo pivo a že nebyl svátek, jako tomu bylo na slovenském CP. Vlado Moravec 99 má dnes dvanácté výročí svatby, takže gratulujeme. S Martinem Paláskem 77 se domluvili, že cestou nasbírají borůvky a maliny, na Nordkapu si zapálí svíčku a oslaví to kluci aspoň spolu, když nemůže s manželkou. Není divu, když spolu jedou tak dlouho, že už mají i synchronizované cykly.

V 15:37 nás navštívil vodák Robert Knebel, který se pustil do opravy zadní brzdy, která již vypověděla službu a po zoufalé snaze nefungovala vůbec. Jel navštívit nejbližší cykloservis. Snad se zadařilo.

Potom nás navštívili kluci z NDR, byla prdel. Nikdo jim moc nerozuměl. Ale pivo dostali a po 10 minutách odjeli směr Hrádek na jídlo. Příbory z NDR jsme jim nenabízeli. Teď nás navštívil s číslem 100 Láďa Stach, ten byl v dobré náladě a dvakrát se k nám vracel. Nechtělo se mu do deště.

Přes den jsme měli také dvě návštěvy. Nejprve se na nás přišel podívat pan lesník – majitel chaty, ve které funguje naše CP. A pak na kole přijela i Jana z kanceláře s manželem. Těšili se nejvíc na vodáka Roberta Knebela, se kterým Jana udělala rozhovor pro rádio Beat.

Z jizerského CP 3 Vlasta, Maruška, Jindřich a Milan

Zpráva z CP 2 / Finish 500 v Jeseníkách

Dnešní den začal nejčilejším odjezdem 114 Lumíra Soukupa v 5:22, za kterým v šest hodin vyráželi další čtyři bikeři, čísla 23, 127, 150 a 138.

Naopak 146 Jens Bochmann ráno skončil. Objevil se předcházející večer po střídavém pěším a kolovém 30kilometrovém finiši v CP2 se zlomenou zadní stavbou.

V jedné dopolední smsce přišla zpráva, že číslo 27 Lukáš Badura spokojeně pokračuje dále?, bolest v koleni byla asi psychického rázu. Také lehce před druhou odpolední dorazil první koloběžkář na trati, Jarda Jisl. V půl třetí odpoledne nás potěšili návštěvou na CP2 dřívější účastníci Mílí, Ladislav Barnet, Zbyněk Dráňa a Aleš Melichařík, jak jinak než v mílařské plné polní.

Také dnes skončil se svou letošní misí pravidelný podporovatel Mílí a odborník na GPS Martin Karásek. Byla jím zacvičena nová nastupující posila. A za to mu patří velký dík, jinak bychom byli v háji.

Ještě těsně před půlnocí dorazilo 5 závodníků a počet dnešního dne dosáhl maxima, a to 32. Nocovat zůstalo také maximum, celých 19 nocležníků. Dnešní příjezdy začaly v jednu hodinu ráno Pavlem Matysem a skončily v půl dvanácté v noci.

CP 2

Zpráva z Nissan Patrol – fotografové

„Ke zlatu jdeš silou, pro stříbro hlavou a k ostatním příčkám srdcem.“
Juan Corazón, mexický oštěpař

Přijde mi, že dny se s každým dalším východem slunce zkracují. Závodníci jsou po Česku a Slovensku rozházeni jako zrna pšenice po čerstvě zasetém poli, tudíž je čím dál tím těžší na ně narazit. Fotek i videí je méně a času stráveného čekáním více. Ráno jsme se opět rozdělili, ale tentokrát šla sama Anička, která vyrazila ke Králickému Sněžníku, kde byla sama celých šest hodin, a fotila nízkou četností projíždějící Mílaře, kteří, i když vyčerpáni horami, vysíleni sluncem a zlomeni gravitací, jí z jejich dobré vůle, sami od sebe, nabízeli vodu. Tomáš, který byl na stejném místě předešlý den, ale nikdo mu vodu nenabídl, se vydal spolu s kamerou na, nyní vypuštěnou, horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, kde jsme zachytili spoustu krásných výhledů, zahrnující do nebe se škrábající, mraky propichující a respekt budící horu Praděd, a o fůru příběhů se dělící závodníky. Po vyzvednutí Aničky jsme se po delší době vydali do obchodu, kde jsme dokoupili zásoby a vydali se zpět na CP 2, neboli Finish 500, kde opět přenocujeme a zítra se s odvahou v duši vydáme do severních krajin naší země. Ze srdce a s pokorou Vám dobrou a klidnou noc přeje
Team Nissan Patrol

Zpráva z CP 1 u Trenčína

Dneska končíme na CP1. Máme sbaleno, uklizeno, většina závodníků už je daleko na trase k cíli. A je tady trochu smutno… Děkujeme všem borcům za to, že jsme s nimi mohli strávit chvíle ve skvělé atmosféře Mílí a budeme dál sledovat ty, kteří jsou na trase.
Ahoj Míle,
Mojmír, Pepa a Štefan

Zdraví Mojmír, Pepa a Štefan, CP1

SMS od závodníků

57 Jiří Kašpar (1456.26 km, 20:09:09): Ahoj, jedu do cíle. Jirka

57 Jiří Kašpar (1456.26 km, 20:01:23): Děkuji za milé pohoštění na Cínovci a Moldavě. Jedu do cíle.

90 Martin Olejník (1382.75 km, 20:09:50): dojezd do Děčína docela mordor

106 Luboš Seidl (1377.33 km, 19:48:47): P6M8E6 Dnesek jsem zasvetil zdokonaleni se v dovednosti „Kdyz bolest neumis prekonat, tak ji prijmi!“ Stale mam rezervy, dam tomu jeste zitrek 😉 Lubos

77 Martin Palásek (1263.91 km, 19:42:08): P8M8E8 den zacal dobre-skvela atmosfera na cp3,pak ale praskly drat-pomohl pan Zuzanak z Petrovic jenz mne jen ze zadnim kolem odvezl autem do Cvikova za panem Libalem.Mooc jim dekuji zachranili mi zavod.Pockal i Vladan a cca 2-hod ztratu dozenem v noci. M

99 Vladan Moravec (1263.91 km, 19:37:58): P9M9E9 Vse ok. Dnes jeste asi Sluknov. Zdravim vsechny.

116 Robert Knebel (1216.41 km, 19:50:17): P9M9E9 Ahoj. Pratele Hronov je mesto andelu. Konkretne rodina Novaku. Jen mala zajizdka z trasy. Posudte sami jestli stala za to: oprava brzd, nove bowdeny, vymena lozisek v zadnim naboji, doplneny urvany drat v zadnim kole, vyrovnani prehazky a samozrejme sestelovani prevodu. K tomu birel a strudl. Diiiiikyyyyy. A pozor Novaci jsou doma jen do stredy a najdete je na mapy.cz Robert

148 Ralph Sander (1215.77 km, 18:55:34): P4 M6 E4 On and on …

151 Sven Drese (1215.77 km, 18:54:08): P3M7E5

100 Ladislav Stach (1190.95 km, 20:00:19): 6 6 7 dopoledne tezka krize se spoustou recnickych otazek, spravilo me az pivo a krkonosky kyselo. Jedu na finish.

39 Michael Kazimiers (1133.36 km, 19:50:39): Ganz schwerer Wandertag. Hat aber alles gehalten. Nur die Automatikschaltung beim Rad hat sich wieder eingestellt. Gehe noch zu CP3.

48 Steffen Raum (1129.13 km, 19:50:01): heute keine Motivation, dafür Eis und Kaffee in Pez! Schluss für heute. ……

42 Pavel Chuchma (1124.43 km, 19:56:20): ok

42 Pavel Chuchma (1124.43 km, 21:47:24): Za blbost sa plati, zazraky se deji. Vcera vymeneny stred nakonec nebyl hlavni problem. Od rana mi kolo zase vydavalo zvuky a preskakovalo v zaberu. Bylo to lozisko pod kazetou. Az vam bude nekdo predavat kolo se slovy, ‚lozisko ma trochu vuli, ale mile vydrzi, vymenime to az pak‘ tak … Dalsi 3 hodiny…

42 Pavel Chuchma (1124.43 km, 21:59:13): A ten zazrak: V Zacleri jsem se zeptal prvniho chlapika, ten vedel o panu Matouskovi, 70 letemu chlapikovi, co si dava denne na kole pred obedem 100 km. Nasli jsme zavrenou dilnu, pani v okne vedle, vedela kde bydli… Kdy se pan vratil z vyjizdky, tak lozisko sice nemel, ale kdyz jsme prolezli jeho sklad, tak mi dal cele zadni kolo ze sveho minuleho. Postou to pak pry poresime. Jsem znovu velkym dluznikem, ale kolo uz snaf bude v pohode. Diky!

145 Petr Novák (1107.80 km, 18:41:58): P7M9E9 Dneska se mi jelo dobre, budu spat nekde v Krkonosich, tlacit to pres noc nebudu. Zitra projedu CP1 a sam jsem zvedavy, kam az se dostanu.

112 Petr Kohoutek (1103.20 km, 20:08:17): Možná Vyrovka

19 Jarek Hubáček (1101.26 km, 19:59:33): P7M8E7 V Krkonosich zacina jit do tuheho. Ted jeste pres kopec do Pece.

50 Jakub Jágl (1085.29 km, 18:01:24): Pa9Ma9Ec8

34 Štěpán Hejtmánek (1070.10 km, 19:54:26): P8M7E7 Ahoj mam zaludek jak varic u auta ale obracene… kdyz jedu dobry a kdyz zastavim zacina varit a tece 😀 tak aspon jedu furt… druhy den bez jidla tak uvidime co zitra… Dekuji za podporu kamaradum 🙂

2 Ondřej Svoboda (1061.38 km, 19:57:38): P9M9E9 ahoj,uz je toho dost,jsem jak trabant,jedu pomalu a smrdim ze mi lidi musej rikat.konecne krasny letni den

20 Michal Balada (1054.87 km, 19:28:21): Stavkuje koleno,tak snad to pres Krkohory nejak zitra rozchodim.To kamenite Broumovsko bylo co?Traser zapomnel,ze pojedeme na kole?

12 Tilo Arnhold (1049.49 km, 19:55:52): 888 Wieder Heiss 🙁 C.Petrovice>aderspach Noch 600km.

122 Vladimír Grusman (1049.40 km, 18:44:21): P9M9E9. Velke podekovani Mirkovi za super prenocovani a proviantni vybavu. Jinak se jede skvele, sucho a teplo:-D. Vrani hory na dohled, drsne, tvrde a nekompromisni;-(. Drak Vlada

135 Karel Smékal (1049.40 km, 18:41:35): Dneska nedělní vyjížďka zatím pouze 100 km

15 Pavel Wild (1039.15 km, 19:44:02): P9M9E8 Dnes jsem nepotkal zadneho zavodnika, asi uz jsou v cili. Moc dekuji za podporu v Ceskych Petrovicich a u bunkru v Orlickych.

118 Josef Vebr (1033.48 km, 19:13:45): P9M9E9 po vcerejsim a nocnim dukladném vycisteni strev, které doporucuje 11 z 10 doktoru se vse dopoledne srovnalo a ted uz se jede famfarove. Diky vsem co me podporujou. Diky Davide za podporu byls super partak.

104 Libor Pavlík (1031.01 km, 19:38:50): Pa7 Mb8 Ec7

133 Zdeněk Keken (1018.51 km, 20:03:11): P4M5E0….zitra misto snidane cyklo-servis ….leva klika 2cm vakl….

139 Pavel Müller (1018.51 km, 20:02:31): P6M6E8 pokracujeme smer teplice nad metuji.skvele neoficialni cp….diky

59 Petr Šíma (1014.93 km, 20:00:08): Cestu me dnes zprijemnili a chci podekovat Mirovi Hulkovi a jeho zene za bajecnou pomoc, jidlo, servis a dale pak Slavovi v Orlickych horach a u Serliskeho Mlyna Alesovi a jeho zene za pozvani na dobrou svacu. Jsem rad, ze prestava bolet v krku. Rano krasne vyhledy u Horni Moravy, ted me naopak moc nepotesil prujezd Polskem a casti Broumovska. Asi nejsem biker. Sutry, koreny, drny apod. fakt nemusim. Jedu dal, chci se dostat do nejakyho mesta.

46 Michala Laifertová (1011.26 km, 22:31:40): Prulet Slovenskem nebyly Mile…10min po me optimisticke sms jsem vyjma hlavy cela zahucela do cerny smrduty louze,bahno vsude…z tilka jsem si udelala sukni,v tech nasaklych gatich to neslo a pokorne pretlacila Polsko-naostro s tim rozbitym zadkem jet taky neslo…

31 Miroslav Franěk (1004.43 km, 18:26:28): loni sem si splet medveda se zajicem kdyz predemnou utikal a letos zajice s medvedem kdyz primo proti me v noci vystartoval ze krovi

28 Martin Novák (1002.05 km, 19:52:45): 668 dnes jsem dal 1000 km

5 Pavol Anderko (1002.02 km, 19:52:53): P7M7E8 Krasny den za nami… Asi prespime v Karlow s Martinom a Robertom.

79 Robert Janisch (1002.02 km, 19:52:32): P4M8E6 3Andele. Andele s pizzou u cesty v pul 7rano na snezniku.Andel servisak co uzdravil kolo a andel s obcerstvenim uprostred Orlicek kdyz sem uz nemel vubec zadne piti. No motame klikama snad do Karlowa

60 Jaroslav Zvonek (995.47 km, 18:04:00): P8M8E8 dnes mi to sedlo

46 Michala Laifertová (991.40 km, 18:21:03): P6M6E8 dnes to jde uz lip,diky podporam v Orl.horach!Kdyz neodpadnu,tak pojedu co nejdyl,ma pry prijit milarske pocasi

27 Lukáš Badura (967.21 km, 19:30:31): po 30hodinovem dovolenkovani na CP2(tim bych vsem chtel podekovat za podporu) me dnes konecne pustilo koleno na trasu, sice to neni idealni, ale jedu, snad to bude uz jen lepsi 🙂 moc take dekuji za bezvadny pokec a profi servis kola Miroslavu Hulkovi a jeho zene, maji to tam krasne zarizeny 😉

150 Leoš Křivánek (964.21 km, 19:15:39): P7M7E7 další super etapa, moc se mi to líbilo, skvělý servis a polévka u míry hůlky, milare z Petrovic, ještě jednou moc dekuji

114 Lumír Soukup (963.06 km, 19:47:52): jsem ok,jeste popojedu

127 Vladislav Gatial (963.06 km, 21:21:56): PA8 MB9 EC8 KRÁSNE TECHNICKE JAZDENIE A EŠTE KRAJŠIE VÝHLADY.IDEM DALEJ.NOC MÁ SVOJU MOC

127 Vladislav Gatial (963.06 km, 21:37:49): PA8 MB9 EC8 KRÁSNE TECHNICKE JAZDENIE A EŠTE KRAJŠIE VÝHLADY.IDEM DALEJ.NOC MÁ SVOJU MOC

127 Vladislav Gatial (963.06 km, 21:39:28): PA8 MB9 EC8 KRÁSNE TECHNICKE JAZDENIE A EŠTE KRAJŠIE VÝHLADY.IDEM DALEJ.NOC MÁ SVOJU MOC

23 Martin Bulíček (938.79 km, 18:22:11): P8M8E9 Zazraky se stavaji a jeden takovy zazrak je cca na 930 km v Ceskych Petrovicich. Mirek a Zdenka Hulkovi a Radim Neuman se o vas tak skvele postaraji. Servis kola, jidlo na cestu a hned se slape lip. Kez by bylo vice takovych lidi. Dekujuuu

138 Michal Šimek (933.62 km, 18:36:53): P8M8E8…diky za pomoc v cp2…to bych potreboval kazdej druhej den.

138 Michal Šimek (933.42 km, 18:36:02): P8M8E8…diky za pomoc v cp2…to bych potreboval kazdej druhej den.

41 Miloš Vydra (919.30 km, 19:46:21): P5 M5 E5 ahoj všichni včera noční vyslap do 23hod..při sjezdu drzka přes řídítka..ubytování v 24 hod aut.zastávka..dneska únava..místo sedačky ostnatej drát..jinak pohoda

134 Pavel Elster (919.30 km, 19:40:44): P6M2E4 Pozdravuju

143 František Boudný (919.30 km, 19:36:24): p5m5e7 Slunicko sviti, ptaci zpivaji – vse parada. Jen ty nohy netoci 😉

156 Jan Veselý (919.30 km, 19:38:16): P2M5E2 Vcera 190 do CP2, dneska vytuh, plazili sme se po Jesenikach, 38C na slunicku. Ted do Petrovic za Mirou!!!

86 Pavel Matys (911.08 km, 19:41:56): P9M4E7 dnes snad CP 2,5. Stale neco pri jizde vrze a nevim co, pedal?klika?koleno? No uvidime zitra 🙂

13 Lukáš Konečný (858.29 km, 19:40:14): P9M9E9 sprcha na CP2 mi vydrzela presne 2hod, k Ch. Paprsek. Diky podpore na cp2, moc jste vsichni pomohli! Dekuji c.155 za vraceni duse:-)… vcera, kdyz jsem usinal, tak jsem se dostal do stavu vnimani, ale prestal jsem slyset a videt, bylo to zvlastni, ale uvolnujici… a dnes mi pan revirnik Jeseniku chtel koupit tricko, kdyz se dozvedel, co dostanu, pokud dojedu…. pochopil, ze je to o necem jiném… o vuli, o posunuti se, o vypadnuti pryc, o prirode a lidech, o tele a hlave… do budoucna to muze jen pomoci… tem, co to tak vnimaji…(-: jedu jeste dal… Dik Petre na cp2 a vsem za podporu.

13 Lukáš Konečný (858.29 km, 19:46:05): P9M9E9 sprcha na CP2 mi vydrzela presne 2hod, k Ch. Paprsek. Diky podpore na cp2, moc jste vsichni pomohli! Dekuji c.155 za vraceni duse:-)… vcera, kdyz jsem usinal, tak jsem se dostal do stavu vnimani, ale prestal jsem slyset a videt, bylo to zvlastni, ale uvolnujici… a dnes mi pan revirnik Jeseniku chtel koupit tricko, kdyz se dozvedel, co dostanu, pokud dojedu…. pochopil, ze je to o necem jiném… o vuli, o posunuti se, o vypadnuti pryc, o prirode a lidech, o tele a hlave… do budoucna to muze jen pomoci… tem, co to tak vnimaji…(-: jedu jeste dal… Dik Petre na cp2 a vsem za podporu.

62 David Pelcl (858.29 km, 19:52:24): P7M8E9 Vrele diky do Loukova za vecerni nacerpani sil a prespani na Hasicarne predvcerejsi noc

128 Rudolf Prokš (854.05 km, 19:51:13): P4M5E7 Jeste jedu dal.

64 Jan Ščepán (854.04 km, 19:50:21): Pa 7 Mb 7 Ec 6 Jeste pokracuju

3 Ondřej Klečka (852.77 km, 20:34:37): p9m6e7 utekly mi boruvkove knedliky na Paprsku.to boli.kolo jsem vydrl a nejak se z toho zblznilo a dela si co chce.

73 Jakub Milata (839.34 km, 20:24:31): P7M8E9 CP2 Dosazeno, rano pokracujem

113 Martin Karásek (839.34 km, 19:18:30): P8M9E8 CP2. Dlouhé Strane me zcela znicily – pred mesicem jsem je vyjel v pohode.. Ale servis v CP2 je tak skvely ze zitra jedu dal…

154 František Kejda (839.34 km, 19:34:12): P7M7E8 Jsem na cp2 od pul 6 a ikdyz by se nabizelo jet dal, tak kaslu. Najezeny, umyty a pujdu spat. At zacnu druhou polovinu plny sil. Pri jidle jsem zjistil, ze prestavam citit a nenatahnu prsty na ruce, takze sportem ku zdravi 😉

9 Pavel Váša (839.24 km, 20:15:24): P9Mb9Ec9 Dnesni cast byla super. Kluci jeli diky drobné komplikaci napred, ale vubec to nevadilo.

36 František Kasanič (839.24 km, 20:37:54): 888 DNES BALADA. IDE SA SUPER. VO ŠTVORICI PO OPICI. MAME TU SUPER PARTU.

37 Lukáš Frčka (839.24 km, 19:57:12): P9M9E9 v CP2 s pevnou vůli už jsem v půli a těším se na druhou část,Dlouhe Strane nadhera

44 Antonín Valeš (839.24 km, 18:36:14): Pa4 Mb5 Ec8 CP2

45 Vladimír Kramárik (839.24 km, 18:33:44): Pa7 Mb8 Ec9 som ok. SOM TU. Zajtra sa rozhodnem. Ciel bol 1000mil, ale dat 500mil je odvaha. Ahojte

49 František Valeš (839.24 km, 19:53:15): P8 M9E9 František přijel a přišel do Františkova

69 Jiří Baloušek (839.24 km, 20:37:05): 999 Tak jsem v půlce, Karlovi 095, to prý nezaznamenávalo trasu, tak si to dáme ještě jednou, přece ho v tom nenechám.

95 Karel Vostracký (839.24 km, 20:39:59): P8M8E8 Jsem na Cp2 a citim se dobre.

115 Zdeněk Zezulka (839.24 km, 18:29:08): cp2 až do prší a dojim tak pojedu. Dnes krásný výhled na prdet

126 Michal Ozogán (839.24 km, 18:59:48): p5m5e5 na cp2

96 Peter Scheerer (821.99 km, 19:55:09): P8M9E8 at CP2 in 1,5 hours. A nice family in vaclavov gave me a big meal today. hills were tough but good.

132 Kristián Fleischmann (818.13 km, 19:54:56): P3M8E3

83 Gabriela Matějíčková (807.29 km, 19:50:44): P7M8E9 Dnes to musela trasovat nejaka ziletka, jinak to neni mozny…..S takovouhle jsem v patek ve Skalne….asi neeee 😀

18 Miroslav Přibyl (807.27 km, 20:02:57): P9M8E6 ranni krizi vyresila koupacka na Slezske Harte,odpolko super jizda,ted pozdrav z Dlouhych Strani… s 83 a 125 valime na vecu a pak do finish 500…

18 Miroslav Přibyl (807.27 km, 20:07:26): P9M8E6 ranni krizi vyresila koupacka na Slezske Harte,odpolko super jizda,ted pozdrav z Dlouhych Strani… s 83 a 125 valime na vecu a pak do finish 500…

125 Stanislav Hvizdoš (807.27 km, 19:48:09): P7M9E8 Dnes to išlo rychlo, sme pred CP2, takže paráda. Idem stale s 18 a 83.

109 Martin Písačka (803.47 km, 20:12:00): Jedu vse je ok 9,9,9 🙂

85 Jaroslav Šašek (777.84 km, 17:37:27): P6M6E6 Vse OK

22 Jan Švec (776.84 km, 19:41:36): P8M9E9 Dnes jeste do tmy na hreben Jeseniku a zitra dopo uz do CP2…

33 Jan Holas (776.84 km, 19:41:08): P8M9E9 dnes nic moc ale treba bude prekvapeni

61 Jiří Vlach (776.84 km, 19:41:57): P5M5E5 S horečkou a zánětem lokte v tom vedru nejde podávat výkony. A když se večer ochladí tak začlo pršet a jsem komplet mokrý.

78 David Bárta (776.84 km, 19:41:25): P8M9E4 Jdem nebo jedem do cp2, spime na hřebenu..

97 Josef Mikulín (767.16 km, 18:41:18): P8M7E8 super sjezdy

121 Jan Kalivoda (767.16 km, 18:35:30): Kilometry dobrý, pocitove žádnej zázrak. Koleno je už téměř úplně OK. Momentálně je bouřka, jsem schovanej v seniku, možná tu už zůstanu přes noc.

26 Robert Ivan Škoda (762.93 km, 18:36:39): P2M7E1 dneska to pekne jelo. Spal bych. Jedu dal….

52 Silvie Štenclová (762.93 km, 18:43:37): P9 M9 E9 Muj milacek konicek me celej den krasne veze jeste ho chci vzit na Dlouhe Strane tak si to tu spolu proste uzivame Nezblaznila jsem se podotykam…tohle je naprosto „normalni“stav

107 Anna Carlsson (743.96 km, 22:45:00): Good evening!!

108 Matthew Hughes (743.96 km, 21:57:00): hot and dry today. Hopefully make it to cp2 tomorrow and retire. Too much mud and not enough time 🙁

53 Petr Žemlička (737.53 km, 18:57:55): P6M8E6 regenerace ve Dvorcích, novy cíl 500 mil a i tak to bude těžký. Jeste 100 km to musi puchyre vydržet 🙂

102 Michal Tomášek (737.53 km, 18:58:54): P6M9E8 sjezdy v hostynskych vrsich =luxus 🙂 . Dnes slunicko vysavalo posledni zbytky sil. Zitra k veceru me cekejte na CP2 🙂

84 Petr Duchoslav (695.93 km, 19:19:39): P9M9E7 vedro prach pot a slzy pomalu ale jistě mě bez slůvka rozloučení opouštějí boty .

120 Jaroslav Drábik (692.84 km, 20:13:24): P5M5E7 Horko a horko. A hory medzi Vizovicami a Bystrici uplne suche bez studniciek. Mam maly filter na vodu z potoka, no nebol tam ani potok. Mam tabletky na vodu z kaluze, neboli ani kaluze. Co som mal pit?

38 Tomasz Sójka (691.35 km, 20:04:10): P8M7E8 Meczacy dzien – ale to nic nowego. Sporo wysysajacego sily stromego pchania na poczatku. Upal pozniej. Nie trafilem otwartej restauracji po drodze, sklepy tez zamkniete – niedziela. Jade na zapasach 🙂 Cos tam jeszcze poczlapie.

55 Ota Rejthar (637.81 km, 18:30:58): P4M4E3 Dnes 14 hod na trase a malo ujeto. Asi vecere a spanek.

105 Jindřich & Miroslava Prchlík & Haisová (630.76 km, 18:51:41): P5 M5 E8 je to tu hezke.

157 Zdeněk Martínek (625.64 km, 19:24:00):

159 Daša Magátová (625.64 km, 19:24:08): P7M8E6 Hostynske vrchy a ja hľadám vodu!!!!

30 Renata Kaničárová (621.40 km, 18:42:46): P7M4E7 dneska jeste vetsi krize jak vcera

10 Daniel Kříž (611.57 km, 18:05:42): P6M7E6 Chlapi na CP rikali ve Vizovicich na obed, tak jsme tu na veceri. Jinak jsme tu v kopcich potkali particku na konich a mne doslo, ze mam uplne nevhodny dopravni prostredek . . .

81 Jaroslav Šarda (611.57 km, 18:12:29): p3m3r3 Jsme ve Vizovicich.Dame neco k jidlu a popojedem.

87 Jaromír Jirka (611.57 km, 18:10:36): p8m9e6 rano brodeni vahu a dest pak pekne sedel jsem ve vizovicich na lavicce a cekal na chlapce mel jsem nohy proti vetru musel jsem se otocit to se nedalo vydrzet

111 Petr Hornych (611.57 km, 19:16:51): P8M8E8 jelo se dobre. Dost vedro.

124 Gabriel Gašpar (611.57 km, 18:09:19): P6M6E8 celý deň s číslom 81

67 Robert Peška (578.81 km, 21:35:31): P6M7E5 zadni kolo dnes soutezilo s prednim, kdo bude rychlejsi, bohuzel jednou vyhralo, slizky bahno

74 Jiří Vaculík (572.97 km, 19:45:05): P3M6E8 hura sem v cesku! do tmy sem dole

65 Pavol Hlaváč (565.33 km, 17:03:25): Odstupujem. Stvrty den som slaby, malatny, chytaju ma mdloby. Nema to uz vyznam, zdravie je prvorade. Bolo super, vsetko co je typicke pre Mile som zazil. O rok repete.

24 Richard Dostál (552.76 km, 19:53:38): P7M7E4 CP1 a brod za mnou. ČR přede mnou. Pojedu do tmy.

11 Petr Martínek (552.07 km, 19:09:50): P8M9E9 Jsme v CP1 a dokonce tu na nas pockali,takze super. Dnes opet ocistec,kdyz dojdou hory,tak se to nahradi klackama a skarpama 😉 Je to uzasny,dnes jeste pojedem dal a treba to vyjde az do Cech.

58 Jiří Emmer (552.07 km, 18:54:37): P7M7E8 jdu na brod

98 Tomáš Wizovský (552.07 km, 19:01:38): P7M7E7 Dnes cely den potize s defektem zadniho kola – zazracne opraveno zahradni hadici : – )

1 Petr Ozogán (551.98 km, 21:22:30): 888 dnes v obchode mala holcicka na me koukla a prohlasila „pan se nemyje“.

141 Karel Uher (551.98 km, 21:35:48): JSEM NA CP1

6 Josef Schovánek (550.67 km, 19:54:31): Vlastni cesta pres kopce bylo peklo, nahoru a dolu. Do toho vedro. Zitra do CR.

141 Karel Uher (542.71 km, 19:56:50): P0M0E0 Na to cp1 se nejak dohrabu i bez vody a se zafacovanym kolenem.

123 Ryan Long (542.06 km, 20:00:00): P7M8E7 More horses, less horseflies. Instagram: ryanlonguo

149 Vladimír Synek (532.84 km, 19:58:29): Pa7Mb8Ec7 neni cas psat

93 Richard Štěpánek (509.64 km, 19:01:16): 999 Dnes konecne Pariz. Nebojte myslim salat,do ted byl jen vlasak. Pani u pokladny se me ptala jestli jsem na kole,nebo autem? Rekl jsem,ze pesi. Ano,tak taky lahky walking,co? Ano,odpovedel jsem. A kde ste bol? Tak jsem ji povypravel vsechna pohori,ktera jsem prosel a ona:,,To vsetko za tuto sezonu?“ a ja na to,ne za minuly tyden. Ja si tu len tak pobehujem. Neni nad to kdyz si alespon jednou za den pokecam. Mile jsou i o komunikaci.

136 Stanislav Erben (483.40 km, 20:22:33): P6M6E6 Križná velmi těžké poslední 4 km jsem tlačil kolo 2h nahoru potom už dobrý krásný sjezdy. Bivak před nočním zákazem.

68 Stanislav Zárybnický (476.87 km, 19:30:11): P8. M9. E 9

144 Karel Hána (371.30 km, 19:48:21): P5M9E9 🙂

21 Aleš & Václav Procházka & Fišer (357.62 km, 18:57:24): Pa10Mb10Ec10 Dnes jsem se nahodou na sebe podival do zrdcatka.Oj Aldo,tak to ti preji.Vaskovi jsem jej nepujcil.

34 Štěpán Hejtmánek (938.83 km, 06:27:40): P4M4E9 Strevni potize… je to boj… ???? Dekuji uzasnym lidem v Petrovicich za servis a azyl ???? zkusim se prospat a zitra uvidime…

34 Štěpán Hejtmánek (938.83 km, 06:27:44): P4M4E9 Strevni potize… je to boj… Dekuji uzasnym lidem v Petrovicich za servis a azyl zkusim se prospat a zitra uvidime…

155 Svatoslav Dočkal (839.61 km, 14:35:26): 810 Koncim na Finish 500 ,mrzi me to protoze se mi jelo dobre jen ten mega batoh na zadech byla chyba . Dekuji vsem co me podporovali. Predevsim cykloLasl za skvely servis.

146 Jens Bochmann (839.24 km, 07:20:37): koncim CP2

49 František Valeš (808.18 km, 15:58:49): Dosáhl jsem vyvrcholení Dlouhých strání Technická poznámka – ještě na Slovensku jsem si upravil tretry sandály nožíkem na tretry pantofle – je to skvělý Bohužel při chůzi do kopce musím mít nohy do pěstí a držet si je

108 Matthew Hughes (618.52 km, 11:00:00): Hello. 107 and 108 are aiming to be at CP2 Monday night. Then we will probably withdraw from the race. The mud on day 2,4 and 6 has really slowed us down and we are running out of of time to complete 🙁

17 Libor Štěpán (423.19 km, 12:10:43): Vlastni horlivosti jsem si pri vystupu na Kriznou obnovil zraneni kolena.Dolu uz to slo jen pod uspavadly,takze musim zavod ukoncit.I ten kousek zavodu stal za to.Diky vsem za podporu.P.S.Rozhodnuti jsem sice ucinil pod vlivem navykovych latek,ale jeste jsem byl pri smyslech 🙂