7. DEN - 8. 7. 2017

zlomený rám

První den projeli CP3 pouze tři dobrodruzi

Na CP3 přijíždíme o půlnoci a ihned zabydlujeme srub. Hned ráno přijíždí každoroční šéfová checkpointu Vlasta, potom i loňská mílařka a letošní pomocnice Maruška s desetiletým synem Jindrou a pouštíme se do budování zázemí.

Před 11. hodinou přijíždí první borec Jirka Kašpar. Čekali jsme ho o něco dříve. Nicméně vypadá úplně v pohodě a optimisticky a ani ne moc unaveně. Neustále něco vypravuje a evidentně se mu nechce odjet. Je to poprvé, co takhle plýtval časem. Asi si je vědom svého náskoku. Na každém předchozím CP fungoval velice úsporně a co nejrychleji odjížděl. Vypadá to, že na něho dolehla neustálá samota. Vždyť od prvního či druhého dne jede vpředu a s nikým se nepotkává. Teď má potřebu se s námi podělit o své zážitky. Teprve po hodině se chystá odjet. Odepíše se, ale pouští se opět do hovoru a zůstává s námi dalších 20 minut. Ukazuje nám připravený itinerář, kde má celou cestu rozpitvanou na minuty. A až do polovičního cíle F500 se mu dařilo jet podle něj přesně. Od půlky se dostal do skluzu, ale stejně to stále vypadá na čas pod 8 dnů. Včera večer se dostal do Krkonoš, kde fungují jako v jediné české oblasti denní i noční zákazy jízdy. Vyšlo mu to přesně, že se stihl dostat jízdou nadoraz ještě na Výrovku a nádhernou singlovkou dolů do Špindlu. Tam narazil v okamžiku, kdy začínal platit noční zákaz jízdy, na altán. Ulehl a vyspal se. Vyprávěl i jak se na letošní závod připravoval. V sobotu odjel před obědem na trénink a vrátil se v neděli odpoledne, za tu dobu najel i 400 km. Jirka by vyprávěl neustále. Je to velký rozdíl. Na Fatře kolem nás profrčel a ani nepřibrzdil. Teď by si tu s námi povídal do nekonečna. Nakonec se rozhoupal a vydal se na další cestu. Za 7,5 dne to asi nedá, ale pořád má šanci to zajet po 8 dní, což se nikomu ještě nepodařilo. Uvidíme a přejeme mu hodně sil. Čtyři až pět hodin za ním čekáme Luboše Seidla, přijíždí ale až za 8 hodin, v 7 večer. Stejně jako Jirka také dobře naladěn. Vypráví, jak se dnes ve Špindlu zasekl několik hodin. Potřeboval opravit a vycentrovat kolo. Lubošovi zdržení evidentně náladu nezkazilo a tady na CP3 překypuje optimizmem. Doplňuje si baterie a po 15 minutách se vydává zpět na trať.

Asi ¾ hodiny po něm přijíždí Martin Olejník. I on je evidentně v dobré náladě a stejně jako Jirkovi se mu od nás nechce. Stejně jako Jirka si ani nesedl, jen postával, že už jede, ale nakonec z toho byla hodina. V F500 byl ještě málomluvný, teď z něj padají příběhy. Rozpovídal se i o taktice Luboše, co jede kousek před ním. Prý po cestě v hospodách přemlouvá chlapy, ať na něj obdivně volají jménem a zvou ho na pivo, aby Luboše nedojel.

Dnes strávíme večer s příjemným osazenstvem CP3 a zítra brzo ráno budeme vyjíždět směr děčínský Sněžník a Krušné hory, abychom tam vyfotili letošního lídra Jirku Kašpara.

Za bagážní vozy Transit a auto Craft Honza Kopka

Zpráva z CP 2 / Finish 500 v Jeseníkách

Dnešek by mohl mít ve znaku zlomený rám. Závodník č. 2 Ondřej Svoboda, který přijel po poledni, dojel na úplně jiném kole, než na kterém startoval, protože zlomil rám pod sedlovkou a někde ve Spišské nové vsi mu farář z Mělníka pomohl sehnat celoodpružené kolo za 2500 korun. Druhý rám zařval přímo dneska a to německému závodníkovi č. 146 Jens Bochmann. Ten podle informací dalších přijíždějících už třicet kilometrů tlačil, a tak nás překvapil, že do CP2 večer dojel.

Mezi různými netradičními místy k noclehu se nám tu objevilo přespání v hotelu přímo na recepci (recepční už byl pryč a doteď asi neví, že mu tam někdo přespal před pultem) a nebo na čtyřsedačkové lanovce. Prý to bylo celkem pohodlné, ale k ránu trochu na půl oka, kdyby se to náhodou rozjelo.

Mezi tím dopoledne dojela skupinka cyklistů, kteří si celý závod vzájemně ujíždějí, ale výsledek je, že na půlku závodu do CP2 stejně přijeli spolu. Náramně se tím prý baví. Těsně po nich přijel v dobré kondici závodník 92 Tomáš Doležal, kterého tady ale čekala zpráva od ženy, že se má ihned ozvat. Dozvěděl se pak, že si dcera zlomila nohu někde v zahraničí, cestuje do ČR a je potřeba ji vyzvednout a dovézt domů. Priority byly v tu ránu jasné a ani na pohled nebylo pochyb, jakou příčku zaujímá rodina. Tohle by myslím zasloužilo tričko alespoň po Slávisticku sešívané ze žluté a bílé a určitě by nebylo za historii tohoto závodu první.

Za tým z CP2 Martin

Zpráva z Nissan Patrol – fotografové

„Chtěl bych dojít tam, kam chci, ale vždy dojdu jen tam, kam musím.“
Lou Warren, kanadský muzikant

Hodiny tikaly, moucha lehce s těžkými křídly poletovala po místnosti. Kocour Bert se tajemně připlížil skrze dřevěné dveře do ložnice, a po ladném pošlapání Aniččiného spícího obličeje se vydal ke mně. Bylo to jako sen, protože po skoro týdnu stráveném bůhví kde vám po ránu se v posteli lísající šelma (Bert, ne Anička) nepřipadá jako realita. U Libora byl večer i nocleh skvělý, a se steskuplným pocitem na duši jsme se vydali, ještě s Liborem, kterého jsme cestou vysadili ve Valašském Meziříčí, na Jesenické kopce. Tomáše jsme vyhodili u Králického Sněžníku, kam se musel se svým kolem, potem stékajícím po těle a nohami šlapajícími sinusovou frekvencí vyškrábat. S Aničkou a Karlem jsme se vydali na horu Smrk, kterou, po několika hodinách krásného počasí, během pár sekund zahalila hustá mlha, přelívající se krajinou jako mléko tekoucí po žulové kuchyňské desce. Plán dojít až na horskou chatu Paprsek a navečeřet se borůvkovými knedlíky, ztroskotal právě díky smetanovému povlaku překrývajícímu rozlehlé rašeliniště, tudíž jsme se vypravili zpět k autu, dojeli pro Tomáše a konečně dorazili do poloviny závodní tratě, a to na checkpoint číslo dvě, cíl pro závodníky závodu 500 mil a osmistý třicátý devátý kilometr závodní tratě, kde jsme u počítačů zakončili pracovní den a u ohně, opékajíc špekáčky, zakončili den. Překrásnou noc z poloviny přeje
Team Nissan Patrol

Zpráva z CP 1 u Trenčína

Ahoj z CP1,
Včerejší večer byl nadmíru poklidný. V 19:00 odjela z CP švédská dvojice. Předtím snad hodinu a půl sledovali řeku, posoudili brodivost a nebrodivost a poté se vydali do Trenčína do hotelu, přestože jsme jim nabízeli komfortní ubytování ve stanu.

Za večer se ubytovalo asi pět kluků, a jako už tradičně zavládla uvolněnost a skvělá atmosféra, která je vždycky uprostřed startovního pole pohodovější, kluci si užívají, jedou si pro sebe, moc nespěchají, chválí pohostinné lidi kolem trasy, neřeší malichernosti, nadávají na traséry, na počasí, na bahno, na šutry, na sjezdy, na výjezdy, na výšlapy, na puchejře, a vůbec, je jim prostě skvěle. Trochu jim závidíme…

Po půl dvanácté vidíme přijíždět další dva borce ze tmy, jdeme vítat, tleskáme, blahopřejeme k dojezdu na CP1, ale odezva méně než vlažná. Když si posvítím čelovkou, začínám chápat. Švédská dvojka kupodivu v Trenčíně, kde probíhá festival Pohoda (30.000 návštěvníků), nesehnala ubytování v hotelu a mlčky zalézá u nás do stanu. Ráno ale už jsou usměvaví a dokonce si přebrodili Váh!

Během dne se závodníci trousí sporadicky, přijíždí Ota s č. 55 plný zážitků, po něm tandem Jindra s Mirkou – pro mě je nepochopitelné, jak se na tom monstru dá jet a přitom „bejt veselej“. Přijíždějí i děvčata Daša a Renata (kdesi na kotárech jediný obyvatel široko daleko: „čo hladáte?“ „no, kde budeme spať“ „no u mňa predsa… …ak sa nebojíte!“ „a mali bysme?“ – no, našťastie to dobre dopadlo… …a mě napadá, jak dobře?

Zítra v poledne CP1 končí. Sbalíme zázemí pro závodníky, bude nám trochu smutno, ale budeme fandit všem, co jsou ještě na trase a držet jim palce, ať si splní sen a tuhle skvělou naprosto nesmyslnou magořinu přes všechny „Kopkoviny“ ve zdraví dokončí. Je to úžasné…

Zdraví Mojmír, Pepa a Štefan, CP1

SMS od závodníků

57 Jiří Kašpar (1275.47 km, 20:00:52): P8M8E8 – Ahoj, koupil jsem si olomoucké tvaružký. Nechám si je uležet na finiš. Jinak dobry jen by to chtělo nový zadek. Jirka

106 Luboš Seidl (1198.07 km, 19:59:56): P7M9E8 rano praskla spice servis 2h vecer bourka v Jizerkach jinak vse OK Lubos

90 Martin Olejník (1190.96 km, 20:19:37):

77 Martin Palásek (1113.42 km, 19:59:26): P8M8E8 v Teplicich n.M. Jsme stihli start Trilogy.Prujezd Krkonosi brzdi skvele chaty-hned ta prvni na trase-restaurant bowling super! Skvely personal,vyborna plzen. M

99 Vladan Moravec (1112.98 km, 20:09:50): P7M7E8 Vyrovka, vse ok.

148 Ralph Sander (1076.87 km, 19:45:28): P3 M5 E4 On and on and on…

151 Sven Drese (1076.87 km, 19:43:07): P4M8E5

116 Robert Knebel (1061.82 km, 18:10:41): P9M9E9 Ahoj. Poslednich 24 hodin ve znameni technickych potizi. V noci vymena brzdovych desticek. Okolo desate dopoledne pichla duse, na nahradni nebyla pumpa a puvodni i po zalepeni utikala. Zacal jsem propadat panice. A v tu chvili na obrovske polske louce se zjevilo sest bikeru. Slovo dalo slovo – dostal jsem dusi, jablko a tatranku a vymenili i pichlou dusi. Nakonec se ukazalo, ze jsou taky z Olomouce. Diky orientacnim bezcum z Olomouce muzu jet dal. Chlapi diiiiikyyyyy. Robert

100 Ladislav Stach (1033.41 km, 19:42:41): 7 7 7 az na to pichly kolo by to docela slo. Zacina uz toho ale byt dost. Zitra Krkonose, netesim se …

39 Michael Kazimiers (1004.39 km, 20:14:34): Schwerer Tag. Rad läuft wieder und Schuh ist auch wieder i.O.!

48 Steffen Raum (979.43 km, 18:03:26): heute das Bike repariert und den 3. Satz Beläge hinten getauscht…..Pedaldruck ist mässig….

112 Petr Kohoutek (970.31 km, 19:51:51):

42 Pavel Chuchma (964.21 km, 18:48:18): V podstate od startu mi vrzal stred, dnes zacal mit i vuli. Nastesti jsem potkal na bunkru souktome CP Slavka Moravka, ktery mne hodil do servisu. Ztrata sice 4 hodiny, ale aspon dojedu!

19 Jarek Hubáček (938.83 km, 18:34:13): P8M9E8 To uz je jak na dovolene – tajne podpory se servisem, polivkou a pivama a pak se nic neujede.

34 Štěpán Hejtmánek (938.83 km, 19:59:06): P4M4E9 Strevni potize… je to boj… ???? Dekuji uzasnym lidem v Petrovicich za servis a azyl ???? zkusim se prospat a zitra uvidime…

50 Jakub Jágl (938.83 km, 18:37:35): Pa9Ma9Ec9

145 Petr Novák (938.83 km, 18:16:05): P7M9E9 Dnesek trochu chybel moral, tak moc km nenaskocilo. Jeste s tim neco provedu.

145 Petr Novák (938.83 km, 18:21:28): P7M9E9 Dnesek trochu chybel moral, tak moc km nenaskocilo. Jeste s tim neco provedu.

118 Josef Vebr (932.77 km, 19:33:20): P8M9E8

12 Tilo Arnhold (919.30 km, 19:51:23): 788 Mal Wieder Schlammpackung Am Kral. Snezik .-)

104 Libor Pavlík (911.14 km, 21:55:52):

122 Vladimír Grusman (908.51 km, 19:32:46): P9M9E9. Dnes sprcha a pračka. Skvele vymozenosti doby. Drak Vlada

135 Karel Smékal (908.51 km, 19:19:18):

20 Michal Balada (899.95 km, 19:35:34): CP2 je zbytecne luxusni,cloveku se pak nechce dal.Bourka na Smrku me moc nepotesila,z Rychlebek dest udelal trosku peklo.Valim dal co to da,ale kolo zacina stavkovat,tak uvidime.

2 Ondřej Svoboda (899.79 km, 20:00:02): Nemam zas signal,pisu od kolegy.Ondrej Svoboda

15 Pavel Wild (889.00 km, 19:57:09): P9M9E8 Jedu…

133 Zdeněk Keken (887.77 km, 19:57:09): P6M6E1…opraveno a snad „zpet ve hre“…:)

139 Pavel Müller (887.77 km, 19:57:13): P6M6E8 dnes diky za zazemi v cp2.pokracujeme

46 Michala Laifertová (880.90 km, 18:50:39): P4M4E7 zadek trochu lepsi,ale tyden bez Frantiska uz je na me moc,motivace do dalsiho tydne+smerem od domova je slaba…

31 Miroslav Franěk (874.59 km, 19:51:23): jedu

60 Jaroslav Zvonek (868.28 km, 19:10:29): P7M7E7 první půlka dne super a pak . . .

59 Petr Šíma (867.75 km, 19:41:00): Podekovani vsem pomocnikum na cp2 za jejich ochotu a pomoc. Dale i servisacce v Koutech, uz mi brzdi obe brzdy. Jinak km neubihaji, vlece se to, spoustu chuze a bahna. Trochu me zacalo bolet v krku, ale opet se uvidi v dalsim dni. Jedu dal…

5 Pavol Anderko (858.29 km, 18:52:27): P7M7E8 Tesim sa na druhu 5stovku. Este ideme dalej…

28 Martin Novák (858.29 km, 18:52:49): 888 Tome ahoj a drz palce.

79 Robert Janisch (858.29 km, 18:52:53): P8M8E6 cp2 dobita. Par sprsek. Unava odeznela. Valime dal do Polska…

23 Martin Bulíček (839.24 km, 19:59:53): P7M8E6, píšu za Martina, tak bez jeho komentáře

27 Lukáš Badura (839.24 km, 19:59:35): P3M5E8 hold koleno po dvou dnech reklo stop, tak dovolenku na CP2 rano se rozhodnu, podle pocitu. Moc dekuji za podporu na CP2.

150 Leoš Křivánek (839.24 km, 19:57:48): P7M7E3 dnes super etapa, moc se mi to líbilo, k tomu dojezd na CP2, super

63 Pavel Sedláček (839.24 km, 17:29:17): CP 2 Končim

71 Marek Liška (839.24 km, 20:13:43): Konecne aspon v pulce. Leve koleno ko a kotnik po padu to same tak v pulce koncim. Met jet jeste 100 km tak odstoupim ze zavodu. Tak letos koncim a dekuju vsem za podporu.

114 Lumír Soukup (839.24 km, 18:53:23): CP2 ,vse OK ,rano jedu dal

127 Vladislav Gatial (839.24 km, 20:16:29): PA9 MB2 EC8 BOMBRLCE ODMOČENÉ NAVIGACIA OPRAVENA MASÉR MI NATEJPUJE RIT A ZAJTRA ZAČÍNAM DRUHÚ POLOVICU

92 Tomáš Doležal (839.15 km, 17:02:09): P9M9E9 Posílám svoji poslední SMS. Z rodinných důvodu musím ukončit závod na 500 mílích. Moc děkuji pořadatelům za nezapomenutelný závod. Moc děkuji klukům z www.matum.cz za hodiny konzultací a vybírání vhodného outdoorového materiálu – vše bylo supr. Moc díky týmu z prodejny Giant Store Praha za skvěle připravené kolo a možnost vyzkoušet asi 10 sedel, než jsem našel to svoje. Moc děkuji Martinovi, Pavolovi a Robertovi za úžasnou partu, jak jsme spolu závodili a přesto si byli oporou. A na závěr moc velký dík patří mé ženě a dětem, že mi dali prostor se na Míle připravit. TD

146 Jens Bochmann (833.23 km, 19:05:20): 880

138 Michal Šimek (828.07 km, 18:49:23): P8M8E8 🙁 🙂 😉 :“/ 😀 (pry moje sms postradaji emoce, tak jsem se posnazil to napravit)

41 Miloš Vydra (807.34 km, 21:46:20): P5M5E5 VYBITY TLF.

41 Miloš Vydra (807.34 km, 21:47:16): P5M5E5 VYBITY TLF.

134 Pavel Elster (807.34 km, 21:43:32): P7M3E4 Neni co psat je to drina ale jedem

143 František Boudný (803.68 km, 19:51:50): p5m5e8 Dlouhe Strane na dohled. Cp2 sice uz nedohlidnu, ale dnes dojedu. Milari, nechte mi teplou vodu ve sprse 😉

86 Pavel Matys (798.80 km, 19:32:35): P9M4E7 kolo uz potrebuje CéPécko ja taky….mazu dal co to da…

44 Antonín Valeš (775.52 km, 18:52:37): Pa4 Mb5 Ec8 Zitra snad CP2

156 Jan Veselý (775.52 km, 18:04:15): P9M9E2 Dnes smula. Ráno 50k bez obcerstveni, pak ztracenej telefon, pak rozbitej stred. Telefon nalezen, dik 101 princezna Jarda kolobezka. Stred opraven, v lese, klackem. Najeto 130, 63 do CP2, jedu, to dam. Dik za SMS

62 David Pelcl (773.74 km, 18:31:31): P6M8E7 Ojoj, boli sedaci zarizeni

101 Jarda Jisl (770.57 km, 19:26:31): P5M5E5 tak vypada to, ze to pujde sice jsem musel zvolnit, ale cil je 1000 mil a ne 500 , tak je jeste cas pritlacit na pilu 🙂 ps: misto hub jsem v lese nasel mobil …

155 Svatoslav Dočkal (770.57 km, 19:16:19): P9M9E7

64 Jan Ščepán (765.71 km, 19:17:11): Pa 7 Mb 7 Ec 5 Jedeme spolu s Jirkou nema mobil

70 Jiří Vostruha (765.71 km, 19:17:11): Pa 7 Mb 7 Ec 5 Jedeme spolu s Jirkou nema mobil

13 Lukáš Konečný (750.33 km, 19:09:55): P9M9E9 dnes to jelo fajn, cestou jsem si placal s travou okolo cest v predstave, ze to jsou moji euforicti fanousci, kteri me popohaneji a polevaji vodou… jsem u Slezské harty, pojedu jeste dal, na Vaclavov nebo Malou Moravku a nekde bivakuju. Zitra CP2(-:

128 Rudolf Prokš (750.33 km, 19:21:43): P4M5E7 Zitra mozna cp2.

45 Vladimír Kramárik (737.23 km, 19:55:20): Pa7 Mb9 Ec9 som ok. Ahojte

3 Ondřej Klečka (731.79 km, 18:07:52): p9m9e9 konecne za vizovickema vrchama. Prujezd okolo Necinskeho potoka byl krasne oddychovy. Pobyl jsem tu nejedny prazdniny a davno zapomenute vzpominky se zacaly obnovovat.parada

73 Jakub Milata (731.30 km, 20:00:22): P7M8E9 Odpoledne prisla krize tak jsem spal, ted jedu dal

154 František Kejda (725.11 km, 19:45:54): P7M9E8 Dnes byla snaha najet km. Koncim a jedu do Budisova. Zitra doufam Dlouhe Strane a cp2 = 500 mil, polovina trasy.

115 Zdeněk Zezulka (724.35 km, 18:11:27): jdu jist pak se uvidi

9 Pavel Váša (722.54 km, 19:13:13): P5Mb5Ec8 Opet mi na par kilometru prestala fungovat navigace. Jedu stale s 069, 095 a navic s Ferem 036

36 František Kasanič (722.54 km, 19:13:43): 777 DNES SUPER. VO ŠTVORICI TO JEDE LEPE. POZDRAVUJEM TOMAŠA MINIBIKE. A MYSLIM NA RODINKU A NA MIINU PRESPAVAČKU. CMUK

69 Jiří Baloušek (722.54 km, 19:11:57): 999 Nejsou vrchy jako vrchy, dneska to sypalo, pozdravuji domů holky

95 Karel Vostracký (722.54 km, 19:15:47): Diky za servis presmykace v cykloservisu ve Vizovicich. Funguje super. P8M8E8

37 Lukáš Frčka (712.98 km, 19:07:52): P9M9E9 dnes jedu,nohy i hlava chteji,bivak nekde za tmy,zitra chci CP2 tak dnes ukrojit co půjde

113 Martin Karásek (707.26 km, 19:34:16): P8M8E8 Asi uz nebudu nic planovat. Rano se mi jelo dobre dokud jsem neporazil plast. Nastesti se zaplatou vydrzel 20 km do servisu. Dalsi ztracené hodiny. Zitra CP2 – snad…

126 Michal Ozogán (700.51 km, 18:10:14): p8m8e8 potkal jsem potencialniho ucastnika mili. Radim mi pujcil GPS, umyl kolo a dal svacu. Diky. Zitra cp2

96 Peter Scheerer (686.33 km, 19:56:57): P5M6E8 had several pains today and made rest in the sun, dried clothes. now its better.

83 Gabriela Matějíčková (677.73 km, 19:19:04): P7M9E9 Dnes zas narezoidni den. Dve hodiny spanku a na krku namotany skoro kilo…

18 Miroslav Přibyl (677.49 km, 19:18:43): P9M8E5 Druhy pokus biku me poslat domu-diky cykloservisu ve Vizovicich jedu dal…Dvojita veca,pivco v Drahotusich a valime k finish 500,ten snad zitra zdolame…

49 František Valeš (677.49 km, 18:37:08): P9 M9E9 tak dneska se mi šlape jako kurvě v nejlepších letech,zdravím Tondu ať si šlápne nebo ho vometu – to byla sranda taky zdravím Voraře Samce Oni ví

125 Stanislav Hvizdoš (677.49 km, 19:24:10): P7M9E6 Dnes som si okrem tlačenia konečne aj zajazdil. Zajtra dufam že dáme CP2. Idem stale s Mirom 18, od Vizovic aj s Gabinou 83.

132 Kristián Fleischmann (677.49 km, 19:14:52): P4M9E4 Dnes pohoda

26 Robert Ivan Škoda (649.69 km, 20:04:32): P2M9E1 zebra bolej, kolo bida…..jen tocim dal a dal……

52 Silvie Štenclová (649.69 km, 20:02:27): P7 M9 E9 Dnes skaredy pad nesmyslny na asfaltu odneslo to koleno a malinko kolo ale jedem dal

61 Jiří Vlach (649.69 km, 20:10:02): P6M7E6

85 Jaroslav Šašek (646.17 km, 17:46:07): P6M6E6 Vse OK

22 Jan Švec (641.95 km, 19:58:03): P7M9E8 Konecne trocha cyklistiky, po vcerejsi davce bahna potrebovalo kolo par servisnich zasahu…

33 Jan Holas (641.95 km, 19:56:21): P8M9E9 dnes to moc nejede, ale valime dal

53 Petr Žemlička (630.49 km, 19:55:01): P6M8E6 puchyre na patách vyřešeny uřízl jsem paty u treter, ale vzniklé pantofle dělají puchýře na chodidlech. Dojedu do CP2 a pak se uvidí :-).

97 Josef Mikulín (630.49 km, 19:54:06): P7M7E7.krasne zážitky

109 Martin Písačka (630.49 km, 20:01:35): P 10M10E10 skoro celou noc jsem pospichal abych se mohl zbavit stolicky ve Zline. .Bylo to casovel imitovany, ale povedlo se.:):)je venku a naplno si uzivam Kopka tour…Diky :):)M.

121 Jan Kalivoda (621.42 km, 19:07:49): Po bahennich orgiich, mentální relax. Sjezdy se daj sjíždět výjezdy vyjíždět, co víc si přát. Ráno jsem si notně prispal, takže km bídný, ale jinak vše OK.

102 Michal Tomášek (621.02 km, 19:25:29): P5M7E8 po vcerejsim bahnitem pekle dnes trochu trapeni. Ale neco jsem najel. Domov se blizi 🙂

107 Anna Carlsson (618.52 km, 20:04:00):

108 Matthew Hughes (618.52 km, 19:50:00): Matt Hughes good day 7 now in CZ

120 Jaroslav Drábik (604.49 km, 20:03:19): P7M7E7 Som vo Vizovickych vrchoch. Dnesne minus – ranajsie prebijanie sa rozbahnenymi horami po burke nad Opatovou. Dnesne plus – neuveritelna pohostinnost ludi pocas lejaku v moravskej dedinke Popov.

120 Jaroslav Drábik (604.49 km, 20:04:30): P7M7E7 Som vo Vizovickych vrchoch. Dnesne minus – ranajsie prebijanie sa rozbahnenymi horami po burke nad Opatovou. Dnesne plus – neuveritelna pohostinnost ludi pocas lejaku v moravskej dedinke Popov.

38 Tomasz Sójka (603.94 km, 20:04:45): P8M7E8 dzis slabiutko – b. pozny wyjazd z CP1, jak chyba wszyscy. To chyba echa wczorajszego masakr’a. Pewnie klapne w Vizovicach 🙂

84 Petr Duchoslav (602.99 km, 19:35:22): P9M9E9 lesy bez bláta bez medvedu pivo v každé vsi vše jak ma být .

55 Ota Rejthar (579.48 km, 19:43:48): P4M5 E4 Jsem na Morave. Takze najist vyspat a zitra dale. Ota

49 František Valeš (570.46 km, 18:27:33): P7 M8E8 nekonečný bahenní fujtajbl potkal jsem u vody cykloturisty jak mejou lehce zaprášená kola,když viděli mě ihned toho zanechali,u krámku mě zpovídal nacamranej pán a když se se mnou loučil ,tak mě málem povalil

105 Jindřich & Miroslava Prchlík & Haisová (564.87 km, 18:52:50): P3 M5 E9 dnes prekrocime hranice, slava.

65 Pavol Hlaváč (563.68 km, 19:23:18): P1M5E9 zase kriza

157 Zdeněk Martínek (553.68 km, 18:43:55): 854

157 Zdeněk Martínek (552.26 km, 18:46:53): Jsem na CP 1

10 Daniel Kříž (552.07 km, 20:03:51): P6M9E6 CP1 dosazen. ziju? asi ne. Heslo dne: vite proc ma kazdy kopec svuj konec? aby mohl zacit dalsi, vetsi, prudsi a blativejsi 😀

87 Jaromír Jirka (552.07 km, 19:52:28): p8m9e6 vcera v tymu deprese ale zachranila nas pani majitelka cukrarny v tuzine nechala nas prespat na terase i sprcha byla rano nam pan s pani v sousedstvi udelali luxusni snidani velike diky jinak mraky blata kolo moc nefunguje

124 Gabriel Gašpar (552.07 km, 19:33:53): P5M5E8

159 Daša Magátová (552.07 km, 18:05:07): P7M8E7 masaker v strazovskych, som rada, že som stretla trasera. Ináč konečne prvé brodením

81 Jaroslav Šarda (551.98 km, 21:07:17): p1m3r2 Jsem tu.

30 Renata Kaničárová (551.94 km, 19:34:27): P6M8E7 uz jsme prebrodily,dneska snad az do cech

67 Robert Peška (510.49 km, 19:33:47): P9M9E5 trochu sem si nadlej a vratil se do gabela, dobry zazami nade vse

67 Robert Peška (510.49 km, 19:34:11): P9M9E5 trochu sem si nadlej a vratil se do gabela, dobry zazami nade vse

67 Robert Peška (510.49 km, 19:34:29): P9M9E5 trochu sem si nadlej a vratil se do gabela, dobry zazami nade vse

24 Richard Dostál (496.76 km, 19:12:11): P7M7E4 Krížna byla po včerejšku za odměnu. Jsem v Gapelu a jdu spát.

24 Richard Dostál (496.76 km, 19:12:56): P7M7E4 Krížna byla po včerejšku za odměnu. Jsem v Gapelu a jdu spát.

78 David Bárta (488.69 km, 19:56:59): P8M9E4 dnes chyba za chybou a proto jsme daleko před plánovaným dojezdem, hlavně vyjet z lesa, pak už se pojede lépe…zas do tmy

111 Petr Hornych (481.59 km, 19:33:34): P8M8E8 CP1 trasa byla hnusna. Kolo uz trochu protestuje. Budu spat ve stanu. Zdarec

74 Jiří Vaculík (480.08 km, 19:35:06): P5M5E8 Ranni Krížna byla za odměnu, i když postup na ni jsem opet nezvolil nejjednodussi… cervena hrebenovka se zprvu trochu pohoupala. Pres VF sem pak sel nekratsi, ale zase kopcovitou trasou (zel+modr TZ). Ted zmrzka predunu se jeste kousek ke spanku pred Strazovskymi Vrchy. Holen nefunguje, ale nezhorsuje se.

123 Ryan Long (480.08 km, 19:21:00): P7M8E7 Mountains are pretty, rain clouds are not. Instagram: ryanlonguo

11 Petr Martínek (476.87 km, 18:43:02): P8M9E9 Diky pocasi to dnes byla parada i pres dobyvani koty 1574m. Nektery odbocky z trasy opet zlomyslnost 😉 Dnes se jeste cuknem pred zakaz a zitra nas cekejte v CP1 pred zavirackou.

58 Jiří Emmer (476.87 km, 19:16:39): P5M7E8

98 Tomáš Wizovský (476.87 km, 18:45:12): P7M9E7 Vyjezd na Kriznou byl super _ skoda ze pred nami omezeni CHKO Strazovske Vrchy _ je nadherny podvecer a skvele se jede

141 Karel Uher (476.85 km, 19:58:06): P8M8E4

6 Josef Schovánek (466.08 km, 19:34:19): Dneska to slo na pohodu, i pozdni obed v hospode byl. Asi dalsi puchyri, uvidim pri vecerni revizi telesnych skod.

1 Petr Ozogán (451.00 km, 18:58:34): 888 jsem na zastavce,na ktere byvalo kdysi luxusni kreslo. uztu neni,tak jdu dal hledat neco na spani.

93 Richard Štěpánek (446.23 km, 19:23:19): 999 Dnes rano setkani s medvedem! Vyrazil jsem brzy rano a kdyz jsem mijel autobusovou zastavku tak jsem ho uvidel. Uplne jsem zdrevenel. Hlavou mi proletelo-konternerovej medved. Zirali jsme bez hnuti na sebe. Vedel jsem,ze neustoupi,protoze nema kam. Pomalu jsem sahl do kapsy a vytahl fotak. Na peprak jsem nedosahl. Mam ho v zadu na batohu. A pak se to stalo. Zmackl jsem spoust, a znovu, a znovu a. . .Medved se ani nehl. Byl totiz namalovanej :D:D:D:D. Jesti tato fotka nevyhraje fotosoutez,tak je jasny,ze porota musela byt ovlivnena! Pekny vecer!

149 Vladimír Synek (446.18 km, 19:43:58): Pa7Mb8Ec7 Turč. Teplice – nocleh. Dnes Krížna – nejv. bod a polovina výletu.

17 Libor Štěpán (408.05 km, 18:45:33): P7M8E8 Liptovska luzna dnes potesila.Nejdriv temer ucast na svatbe,pak oslava vyroci fitness centra v krojich :-D.Aktualne cekam na ranni vystup na Kriznou

68 Stanislav Zárybnický (407.72 km, 21:05:49): P8 M8 E9

136 Stanislav Erben (396.35 km, 19:51:07): P5M6E6 od rána již jedu sám,dnešní den bych shrnul slovy :bláto, bláto, bláto,prší,prší,kopce jako. . . . No prostě strašný. Dvakrát byl pád naštěstí v pohodě neodnesl jsem to ani já ani technika, bivak Liptovská Osada.

144 Karel Hána (317.79 km, 19:13:54): P5M9E9 🙂

21 Aleš & Václav Procházka & Fišer (309.51 km, 19:10:56): Pa10Mb10Ec10 Cekame do rana at muzeme vjet do parku. Jako pjlot tandemu mam toho plne brejle,tak alespon spocnu.V noci dvakrat dest,pres den bourka.

46 Michala Laifertová (858.29 km, 13:01:51): tak jsem si po vyjezdu z cp pekne pobrecela,polohu na sezeni na kole nenasla,tak ted provozuju pesi turistiku a sber boruvek

131 Bronislav Holz (839.24 km, 13:53:56): Končim na CP 2

66 Jaroslav Peškar (693.74 km, 08:14:29): Koncim, achilovky uz nechcou spolupracovat

70 Jiří Vostruha (657.61 km, 07:45:10): VYTOPENY MOBIL OMLOUVAM SE ZE PISI AZ TED JIRI VOSTRUHA

89 Miroslav Šollar (611.41 km, 10:23:56): P3M5E9 končím ze zdravotních důvodů. Od úterý bolesti žaludku, od včera co jsem snědl nebo vypil tak jsem hned vyzvracel. Baterky na cp2 odkazuju Fanoušovi Kejdovi. Držím palce Martinovi Olejníkovi. Ať to vyjde!

32 Ivo Pohořelský (389.36 km, 10:02:04): odstupuji ze závodu že zdravotních a technických důvodů Liptovská Lužná těším se na další ročník

72 Pavel Pánek (342.32 km, 09:03:09): Koncim, dal to nejde Zadek mam jako krvavy tatarak se vsim vsudy. Diky kamaradum za super zazitky a pristi rok ahoj.