14. DEN - 15. 7. 2017

Vítězka v cíli !

První žena plná krásných úsměvů v cíli

V noci odesíláme do centrály všechny informace z F1000. V ½ jedné někdo ťuká na okno cílové chaloupky. Vybíhám ven a venku mladá žena, že si přijela pro Mílaře Martina Nováka, co by měl dorazit někdy v noci a jestli může dovnitř nebo má spát v autě. Bere si spacák a ubytovává se ve světničce u pece. Já zalehám kolem jedné. Kluci 28 Martin Novák a 5 Pavol Anderko dorazili asi 16 minut poté, ale to já už neslyším. S oběma se vítám až ráno. Martin je ze závodu hodně nadšený. Chtěl si to hlavně projet jen tak, aby poznal celé Slovensko a Česko. Jenže jel jen dva dny v klidu. Atmosféra, povzbuzovací sms-ky od známých, každovečerní zveřejnění pozic ostatních, jiní Mílaři kolem něho, to vše ho vtáhlo do závodu a už mu nebylo vůbec jedno, jak dojede. Nicméně nepřestal si přírody kolem něho užívat. Manželka vypráví, jak se přihlašoval už 2x, než se mu podařilo dostat do závodu. Opravuje ji, že už 4x, ale to jí ani neřekl. S kamarádem Pavolem, se kterým dojel, se poznali až na trase a vyhovovali si tempem, tak už se potom nerozdělili. I Pavol vypadá spokojený a je první Slovák v cíli. Gratulujeme mu, že vlastně vyhrává Mistrovství Slovenska v 1000 MILES. Začíná zvažovat, že tu tedy zůstane a budeme na chaloupce slavit. Pak se ale oba kluci loučí a odjíždí. Chvíli po jejich odjezdu se objevuje další Slovák 127 Vladislav Gatial. Ze Slováků těsně druhý. I on chválí závod, příští rok prý pojede zase a za rok zase. Dnes stejně jako včera přijíždí samí vysmátí borci, jako by si něčeho před cílem šňupli. Možná to jsou jen ty vysoké dávky adrenalinu a euforie z dosažení cíle. Zvlášť po drsných blátivých krušnohorských kilometrech v deštivém počasí s teplotou jen pár stupňů nad nulou. Ve stejným módu kolem 13. h přijíždí Lukáš Badura. Na startu jsme se spolu fotili pod obloukem, dožaduje se stejného i tady. Mílaři, rozradostnění, že dál už nemusí, vytváří v cíli super atmosféru. Další se objevuje 156 Honza Veselý, na kterého tady čekal už 2 dny tchán. Příjemný chlapík, který měl pro Honzu připravený šampus a jedním podaroval nás. Na dálku ještě jednou děkujem. Honza pod obloukem radostí vykřikuje, bere šampáňo a zapaluje slavnostní doutník. Po jeho dojezdu beru kamery GO Pro a odjíždím naproti první ženě 46 Míše Laifertové. Potkávám dvojici 41 Miloše Vydru a 134 Pavla Elstera, jak bloudí po Skalné a nevěří, že GPS jim ukazuje trasu po hradních schodech pod kamenný můstek. Gratuluju jim a ubezpečuju, že přístroj jim ukazuje dobře. Že je to poslední vylomenina traséra a pak za 200 m cíl.

Míšu potkávám asi 5 km před Skalnou. Má jako vždy pusu od ucha k uchu. Usměvavá, sympatická a drobounká stále elegantní dívčího vzhledu, která čekala na start 3 roky. Tenkrát byla přihlášená, ale těhotenství její start pozdrželo. Teď se blíží do cíle a únava na ní není ani vidět. Její dojezd je emotivní, první, ke komu se po průjezdu žene je její 2,5letý syn František a do očí se ji derou slzy. Pak už gratulace od fanoušků a přihlížejících. Vzdáváme se šampusu, který jsme dostali od pana tchána a Míša ho střílí pod obloukem. Zasloužila si ho mnohem víc než my. Slavnostní atmosféry si užíváme úplně všichni.

Po setmění se blíží světýlko, 143 Franta Boudný ve velice skvělé náladě, prý emoce ho přepadly už před 20 kilometry a docela se vybrečel, teď už je jen smích a euforie. 20 minut za ním 138 Michal Šimek. Pak jsme se všichni přesunuli do světnice a z kluků padají příběhy posledních 14 dnů, Michal vypráví, jak jel chvíli s Míšou a byla pro něj příkladem odolnosti a zdatnosti a styděl se si před ní stěžovat.

Dnes přijel i TV/Foto Patrol, který tu končí svou misi. Je za minutu půlnoc a ještě jsme si nedali spolu ani pivo. Nicméně dnes tu máme plno fanynek čekající na noční nebo zítřejší jezdce a přivezli dost lahůdek nejen pro ně, ale i pro nás, včetně karibského rumu. Děkujeme. Musím přiznat, že až do teď jsem netušil, že mám rád rum.

Z F1000 Honza Kopka, Yvona Kotyková a Verča Petrová

Den třináctý, den očekávání

Po nočním dojezdu 28 Martina Nováka a 5 Pavola Anderka se ráno ve společné noclehárně probudilo hned sedm bikerů. Ke společné snídani jich však spolu s Honzou zasedlo jen šest, Lumír Soukup se vytratil již před čtvrtou na vlak.
Dopoledne se tak i nadále neslo ve znamení historek a neoficiální soutěže o titul: Nejlepší hospoda na Mílích. A oficiální výsledek? Každému zůstane v paměti jako ta TOP jiná.
Pro některé svoje hrdiny si dojely celé rodiny, jiní nasedli zpátky na kolo a frčeli na vlak do Chebu, aby i oni mohli, co nejdřív zout zablácené boty a uložit je na dno skříně.
Prvního mílaře jsme se tak dočkali až po obědě. Vladislav Gatial, č. 127 se pod cílovou bránou objevil až ve 13:00. Vyfotit, změřit, zvážit a pivo – tak zní manuál cíle. Držel se ho i 27 Lukáš Badura, drobný závodník, dorazil půl hodiny po Lukášovi. Se štěstím v očích jsme si dneska řekli sbohem s „Indiánem.“ Příští rok ho čekají už sedmé míle a o tom, že v sobě najde drzost na další start, nikdo nepochybuje.
Navštívit nás přijel i Team Nissan Patrol. Kromě touhy po záběrech první ženy v cíli, na jejíž dojezd jsme všichni nedočkavě čekali, jim naše chaloupka poskytla možnost vysušení mokrých spacáků. Nad ránem je chytila průtrž a uprostřed louky se střecha hledá těžko. Na kost promočený tým nám tak trošku víc ukázal, s jak těžkými podmínkami se závodníci na trase potkávají. Spolu s dobrou náladou přivezli i „těžkou“ natáčecí techniku.
Odpolední příjezd 156 Honzy Veselého překvapil všechny, kvůli nefungujícímu telefonu jsme o jeho poloze neměli žádné zprávy. Přivítat v cíli ho přijel až z nizozemských hranic tchán a dva dny se trpělivě chodil vyptávat na jeho příjezd. Paradoxně ho téměř minul. Téměř.
Přehoupla se čtvrtá a na trať se vydal i sám Honza Kopka. Kameramani jeho kolo náležitě vytunili – tři Go-Pro kamery na kole a jedna na přilbě. Honza vyrazil vstříc Míše Laifertové, aby s ní projel posledních sedm kilometrů z jejího tisíci mílového koláče. Pro koho to v tu chvíli byla větší čest, hádejte.
Na hodinkách 17:56 a cílovou bránou projela Míša, první žena a hrdinka závodu. Drobounká maminka dvou a půl ročního Františka vedla ženskou skupinu závodnic od samého počátku a svým tempem předčila větší část startovního pole. Takže pánové přišel čas se zamyslet… V cíli na ni čekal manžel, loňský úspěšný účastník Mil, maminka a malý Fanoušek. Snad netřeba dodávat, že pár slziček ukáplo nejen samotné Míše, ale i nám – týmu 1000 Mil.
Míša zářila spokojeností, rozdávala úsměvy, ochutnávala všechny buchty a zapíjela je šampaňským, povídala do kamery i se všemi okolo. Byla Mil plná a sledovat, jak ji závodnická bojovnost pomalu opouští a vrací se do režimu „maminka, manželka, báječná žena“ asi nelze popsat. Raději se na to podívejte sami, zítra ve večerních zprávách České televize – 1000 Miles, Míša Laifertová, cíl.

A co my, tým 1000miles? Sedíme společně kolem stolu a dokončuje svou dnešní práci. Fotky, videa, zprávy, statusy závodníků, na talířku nakrájená Vysočina a ve skleničkách červené na počest Míši. Čekáme ještě na dva závodníky, kteří by měli do půlnoci dorazit. Tak na ně myslete spolu s námi, ať dojedou bez deště a celí. A vlastně takhle myslete na všechny bikery ještě další týden.

Díky!
F1000 Verča Petrová

Zpráva z CP 3 v Jizerských horách

V závěrečné části pelotonu jezdí téměř výhradně závodníci pohodáři. Typickým příkladem je 084-Péťa Duchoslav, který sice dorazil kolem jedenácté hodiny večer, jak je zvykem pro jezdce z čela závodního pole. Ale jeho odjezd již odpovídal jeho pozici v pořadí. To znamená, že u nás strávil osmnáct hodin a zkonzumoval téměř veškeré zbytky veřejně dostupných podpůrných prostředků, které jsme měli k dispozici. S konzumací mu samozřejmě pomáhali i dobrovolníci z CP3. Naše milá vedoucí Vlasta se ho snažila při několika okamžicích slunečního svitu přesvědčit, že se jedná o takzvaná startovací okna (viz metodika NASA) a že už by měl odjet. Než stihl těchto pobídek využít, tak se opět silně rozpršelo a on si s námi symbolicky zahrál prší.

K večeru se objevili dříve narození jezdci: 038-Tomasz Sojka a 020-Jaroslav Drábik, pro které doufáme, že Honza Kopka zřídí v příštím ročníku novou kategorii, aby si také mohli konečně stoupnout na bednu. Jsou to jezdci pohodáři. Protože jeden je Slovák a druhý Polák, nezbývá jim, než se domlouvat česky. To aby jim i osazenstvo CP3 rozumělo. Samozřejmě si děláme srandu, rozumíme si všichni. Po té, co si zajistili ubytování v Hrádku nad Nisou, nás pod rouškou tmy opustili se slovy: „Večer konečně v suchu a v teple.“

Naše činnost na CP3 již pomalu končí. Škoda, protože se začínáme sžívat s přírodou, zejména našimi maskoty plchy a rejsky, kteří se nám odvážně vkrádají do naší spíže.

SMS od závodníků

134 Pavel Elster (1619.14 km, 22:05:38): Sorry zapomel jsem napsat CIL .CIL .DIK DIK Franto 143 to das jen klid bacha na pocasi je fakt na p… cau pavel 134

46 Michala Laifertová (1619.13 km, 19:44:26): P9M9E9 cil,je to tu super-maji tu alkohol!

138 Michal Šimek (1619.13 km, 23:14:46): P8M8E8…hotovo…game over

143 František Boudný (1619.13 km, 23:21:08): P10M10E10 haleluja! Je to tam! Dekuji vsem za podporu! Veril jsem a to mi pomohlo. V chaloupce je krasne teplo. Dekuji za vyborne kolacky. Diky organizatorum.

143 František Boudný (1583.28 km, 19:10:07): p3m2e5 Pojd Franto pojd!

138 Michal Šimek (1573.76 km, 18:57:19): P8M8E8…Po puldennim chcanci, kdy jsem si zase pohraval s myslenkou, ze tohle nemam zapotrebi…uz zbyva jen 46 km…fantazie

86 Pavel Matys (1534.84 km, 20:22:57): dnesni vrchol zdolan, tesim se na zitrejsi

64 Jan Ščepán (1531.24 km, 18:36:50): Jedu jeste dal. Nefunguje mobil.

9 Pavel Váša (1530.47 km, 19:58:21): P5Mb5Ec5 Chudak kolo celé skripe 🙁

128 Rudolf Prokš (1530.38 km, 19:51:34): P3M4E2 Problémy s kolem nevim jestli to zitra vyjde.

3 Ondřej Klečka (1497.12 km, 19:06:15): dnes to dkcela frci i pres znacnou unavu. Super podpora na Cinovci s domaci vybornou buchtou. Cela rodina to krasne zvlada s dvouma rostakama 🙂 dekuji. Zapichneme to s 013 nekde u Klinovce.snad pocasi da.

13 Lukáš Konečný (1497.12 km, 19:13:23): P9M9E9 pocasi furt na me 🙁 mam rad tepleji… jo a vcera jsem snedl kulajdu. Jede to, ale uz jde o finis, tak se zda, ze to neubyva… zitra se musim na chvili pred finisem zastavit a promitnout si Majle. Drzte pesti!

113 Martin Karásek (1464.65 km, 18:09:59): P4M5E8 Na zavod mam 14 dnu – a pedaly se toci stale pomaleji. A tak se zitra v poledne budu muset rozhodnout jestli to stihnu, nebo se do cile nepodivam.

36 František Kasanič (1463.38 km, 18:06:53): 999 FIČIME NEVIEME SA ZASTAVIŤ 🙂

69 Jiří Baloušek (1463.38 km, 18:18:58): 999 už vím proč se těmto horám říká Krušné, pozdrav do Cínovce super buchta a aperitiv

69 Jiří Baloušek (1463.38 km, 18:08:26): 999 už vím proč se těmto horám říká Krušné, pozdrav do Cínovce super buchta a aperitiv

154 František Kejda (1463.38 km, 19:02:47): P7M7E7 Doufam, ze posledni sms. Zbyva mi 156 km. Dozvedel jsem se, ze k uplnosti tohoto zavodu je treba absolvovat oba smery 🙂

115 Zdeněk Zezulka (1449.32 km, 18:04:35): plavební lesi kanál mam za sebou. Je chladneji tak povalime. Paka snad do cíle vidrzi

126 Michal Ozogán (1448.06 km, 18:01:03): e6m6e6 170km do cile

49 František Valeš (1433.56 km, 19:13:19): P9 M9E9 ráno trochu zdržení výměna drátu,teď zase samá skvělá zastávka nejdřív Cínovec a teď Moldava ,kdopak to má takhle dojet

125 Stanislav Hvizdoš (1424.13 km, 18:42:44): Dnes som riadne premokol, som unavený ale cieľ je už len 200 km.

97 Josef Mikulín (1386.70 km, 19:11:03): P7M6E6

121 Jan Kalivoda (1386.70 km, 19:14:20): Slovy kasika – A chči.. a chči….

37 Lukáš Frčka (1382.75 km, 18:21:01): P8M8E8 prespal jsem luxusne u strelnice myslivcu,dopoledne dest a ted take,dnes to moc nejede,pojedu i kdyz prsi jeste alespon 30km a pak nejaky bivak pod strechou

96 Peter Scheerer (1380.59 km, 19:48:51): P8M8E1 soon on the table hill behind decin. its raining and its quite cold. my sleeping stuff is wet so i will not be able to sleep tonight. so i ride through. my rear brake is broken so it will be sketchy.

101 Jarda Jisl (1361.13 km, 20:02:41): P8M8E8 dneska neni co dodat nejede to nikomu a pomohl by asi jenom neopren 🙁

18 Miroslav Přibyl (1349.59 km, 18:29:21): P7M7E6 dnes neustala schovavacka pred destem,rano dosazen nordkap,ted do decina…Ze by to nejak svistelo se rict neda..Pokusime se jet co nejdyl,do cile to bude jeste narocny..optimismus ale nechybi…

83 Gabriela Matějíčková (1349.59 km, 18:26:28): P6M7E8 Dnes konecne poradna bajkovacka na Nordkapu a neeee jen vopruz tlacky na Vyrovku a Dvoracky…

109 Martin Písačka (1349.59 km, 18:28:17): P6M7E8

52 Silvie Štenclová (1348.67 km, 19:44:33): Uz ani nevime jaky to je jet v suchym…

73 Jakub Milata (1348.57 km, 19:26:10): Dnes zase zima a dest, km moc nepribyvaji, zitra cil urcite nestihnu, ale v pondeli jo, tak zkusim najit nejaky penzion kolem decina. Snad uz se vyspim v suchu a teple

85 Jaroslav Šašek (1348.57 km, 19:44:26): P6M6E6 Vse OK

85 Jaroslav Šašek (1348.57 km, 19:45:34): P6M6E6 Vse OK

95 Karel Vostracký (1311.09 km, 19:55:21): P7M7E7

61 Jiří Vlach (1309.07 km, 19:50:50): P3M2E2 voda bahno zima . Teď jsem u dobrých lidí na statku a snáší modré z nebe

84 Petr Duchoslav (1217.62 km, 19:28:01): P9M9E9 vše ok, déšť a osádka cp 3 mě strašně zdržela jinak vše pokračuje jak ma .

120 Jaroslav Drábik (1190.96 km, 19:16:21): P7M7E7 Zdravim fandov z CP3. Aj by som siel este dalej, ale maju tu tatransky caj a este ho je dost.Tak teraz neviem.

38 Tomasz Sójka (1190.95 km, 19:12:33): P7M7E6 Na teraz CP3. Jeszcze 428 do konca. Musze oszczedzac rower bo cos z mufa suportowa jest. Karkonosze w miare, wyjawszy bagienka, blotka i strumienie; podobnie w Izerskich. Co ma byc – bedzie 🙂

105 Jindřich & Miroslava Prchlík & Haisová (1133.36 km, 19:07:16): P5 M5 E8 na Bedrisce bylo fajn, ale musime dal, bohuzel uz bez cervene karkulky.

30 Renata Kaničárová (1122.60 km, 18:50:54): P6M8E8 Krkonose jsou bozi,jsem dost unavena tak sbiram sily ve Spindlu a rano se vrhnu na Medvedin

87 Jaromír Jirka (1096.41 km, 18:35:49): p7m8e6 cely den oblikam a svlikam bundu 3x jsme zmokli naposledy hodne

124 Gabriel Gašpar (1096.41 km, 18:37:50): P6M5E8 držím si paľce ha ha

157 Zdeněk Martínek (1066.94 km, 18:17:16):

98 Tomáš Wizovský (1063.12 km, 19:24:47): P7M7E8 jsem jeste v Polsku, ale spat bych cht u nas – valim dale : -)

93 Richard Štěpánek (1025.39 km, 19:04:51): 998 letos si nas to pocasi bychutnava. Po vydatne bource, prisly kroupy. Ja myslim, ze pro letosek deste staci. Porad vysvetluji lidem, ze na vysouseni bot nevadil, ze ty noviny jsou vcerejswi

123 Ryan Long (921.36 km, 19:30:00): P6M6E7 No comment.

144 Karel Hána (637.81 km, 18:14:17): P5M9E9 🙂

21 Aleš & Václav Procházka & Fišer (551.98 km, 19:58:45): Pa10Mb10Ec10 „Go West“,chlapci z vychodu „Drou fest“. Bo Mile !!!

5 Pavol Anderko (1619.13 km, 11:35:03):

27 Lukáš Badura (1619.13 km, 14:28:59): P7M8E8 YES, dnes sem si chtel uzit poslednich 80km a opravdu se tak stalo, sileny, 7stupnu, silny vitr a do toho dest, tak co chces delat, mile 😉 nadherny zavod a fajn lide kolem, vsem moc dekuji za podporu, byla to fantazie. Mejte se bajecne 🙂

28 Martin Novák (1619.13 km, 11:34:33): mam to

156 Jan Veselý (1619.13 km, 16:51:46): P9M9E9 A je to! Bylo to uzasny. Respekt vsem co jeli a hodne sil tem co jeste jedou. Ostatnim uz sem dekoval, tak jeste dobrovolnikum a divakum podel trate! Dik a nekdy zase na shledanou. Honza

49 František Valeš (1344.68 km, 07:51:35): sjíždět v bouřce a dešti potmě kamzičí stezky do Děčína to byl vždycky můj sen