15. DEN - 16. 7. 2017

Cesta je cíl

Mílaři nám nedávají vydechnout

86 Pavel Matys přijel ráno hned po osmé. Jel celou noc a v cíli to na něm je vidět. I přes velkou únavu z něho přeci jenom čiší optimizmus. Vloni startoval také a po pádu si poranil ledviny a do F1000 se nedostal. Letos to vyšlo. Věděl, že tu na něj čeká rodina už den dopředu, a tak nechtěl zastavovat a včera od 4 od rána jel nonstop, aby už byl s nimi. Kromě manželky tu byl i kamarád kuchař, který mu uvařil přímo tady na zahradě v ešusu nějakým plamenometem.

Během závodu měl Pavel výročí svatby, sice ho slavil na trase se spolubojovníky, ale manželka našla ten den od něj před dveřmi kyblík se třinácti růžemi. Když to tady jeho žena vyprávěla, hned jsem měl u Yvči průšvih, že ona je nedostane, ani když jsem doma. Nevím, zda tohle zveřejnění nadměrné pozornosti Pavla neudělá problém i v jiných domácnostech.

Celé dopoledne nic a po poledni v malých rozestupech přijíždí jeden za druhým. Pravděpodobně jim dnes končí 14 denní dovolená a spěchají na zítřek do práce. 64 Jan Ščepán se objevuje hned kolem poledne. Pochvaloval si Slovensko, že je hezčí a sjízdnější, Česko horší díky počasí. Nadával mockrát, ale vzdát to nikdy nechtěl. Už teď ví, že pojede ještě i druhý směr.

Potom 128 Rudolf Prokš, jel vloni 500 a byl si jistý, že už to nikdy nepojede. Přesto pak na afterparty stál ve frontě na přednostní přihlášení, ale než na něj vyšla řada, rozmyslel si to. Nakonec ho na Silvestra přihlásila znova dcera. A teď si je zase jistý, že už to nikdy nepojede. Tak uvidíme. Před 14. hodinou se bránou mihne 9 Pavel Váša, dlouho se nezdrží a běží za předchozíma dvěma do místní hospůdky ukojit mílařský hlad, kdy nikdy nemáte dost.

Potom 3 Ondřej Klečka, příjemný chlapík, skaut a obětavý zachránce jiných Mílařů v Laborci se vzezřením drsného motorkáře s plnovousem se tu vítá se dvěma roztomilými dcerkami, synkem a manželkou. Má radost v očích. Je nadšený, že viděl všechna nádherná místa trasy, i když mnohdy trpěl, hlavně ve Vizovických vrších. Prý už teď ale přesně ví, kam určitě na kole nepojede.

Konečně je tu první dnešní dvojice bývalý profesionální boxer 36 Fero Kasanič s 69 Jirkou Balouškem. Sjeli se na CP1 a už se nerozloučili. Fero jede počtvrté a konečně dokončil oba směry. Splnil si, co chtěl a už ho tu určitě neuvidíme. Nicméně srdcem zůstane už navždy Mílař. Slibuje, že uvaří příští rok v Nové Sedici 3 kotle guláše. Tak ti, co pojedete příští rok, se máte na co těšit. Fero guláš opravdu umí. To Jirka jel letos poprvé, a jak Fero poznamenává, je vlastně teprve v půlce. Aby zkompletoval trasu, musí prý ještě zpátky. A Jirka se otáčí z legrace na manželku, jestli teda může? A vypadá to, že se těší už teď.

Osamělý bojovník 13 Lukáš Konečný jel už 2x a dvakrát dojel „jen“ „pětistovku“ a má 2 bílá finisherská trička. Jednou mu odešla kolena a jednou hlava. Teď chtěl žluté a navíc si potřeboval od všeho odpočinout. Povedlo se mu to dokonale a vše bylo bez zádrhelů. Stejně jako 4. a 5. Ralph se Svenem, i on si pochvaloval mix různorodých pasáží, kdy se střídají singlovky, technické pasáže, tahací úseky nebo rychlé šotoliny, hluboké lesy nebo super výhledy na hřebenech. A přesně poznal smysl toho všeho. Proto mu letos zafungovala hlava stoprocentně. Chvíli po něm příjemný kluk 154 Franta Kejda a hned mizí s Lukášem na večeři.

Potom jmenovec našeho každoročního nejdůležitějšího člověka z F500 116 Martin Karásek. Čeká tu na něho sympatická žena a hlásí, že tu bude během chvilky. Martina rychle vážíme, sprchuje se a táhnem do hospody, kde má na ČT v Brankách bodech vteřinách běžet zpráva o Míše Laifertové. My si dáváme rychlé pivo a hned zpět. Martin na rozdíl od nás pořádnou kachnu.

Co se týče ženských vítězek, stavovala se tu u nás před pár dny v F1000 historicky první vítězka dlouhé trasy z 2012 Vlaďka Vozáková, věk přes 50 let, bývalá reprezentantka na lyžích, motor evidentně stále našlapaný. Míle již prý nikdy nepojede. Ducha Mílí má v sobě ale už navždy. Nyní jede svoje soukromé „Míle“ okolo Česka po hranicích. Opět drsné cesty a tahání kola. Celkem asi 2200 km. A její nejdelší denní etapa byla 242 km.

Hned po našem návratu z hospody přijíždí sympatický 126 Michal Ozogán, syn legendy Petra Ozogána. Poprvé jel prý natruc svému tátovi. Teď jede podruhé a ani neví proč. Prostě už je náš! A pozdě večer se nečekaně přiřítil 125 Stanislav Hvizdoš, dnes dal 200 km. Hezký výkon! A za ním by měl ještě dorazit 115 Zdeněk Zezulka.

Včera do F1000 dorazil TV/Foto Nissan Patrol. Posádka vozu se rychle stmelila a skvěle fungovala na trase po celou dobu 14 dní. I oni oslavili dosažení cíle a poslední společné chvíle a dnes ukončili svou misi a odjeli směr Jbc. Bohužel odvezli i část velitelského týmu Yvču Kotykovou.
Končí i část CP3 a zítra bude uzavřeno celé.

Děkujeme teamu Patrol i CP3 za jejich činnost.

Z F1000 Honza Kopka

Zpráva z CP 3 v Jizerských horách

VELKÉ ODHALENÍ na CP3!!!

Dnešek byl ve znamení uklízení a likvidace CP3, ale současně ve znamení velkého očekávání příjezdu oblíbeného MTB tandemu, jedoucím na 1. místě, který se zove Prchlíci. Žluté monstrum se dvěma jezdci, se objevilo nečekaně brzy a to v poledne. Pomocník Milan chtěl zjistit, proč na první příčce není zkušený tandem 21-Aleš Procházka a Vašek Fišer ale outsajdři 105-Jindra Prchlík a Mirka Haisová. Díky tomu, že jmenovaného vodiče tandemu zná osobně z předchozích Mílí, odhalil skutečnou posádku. Ona se tím ani netajila, čehož důkazem jsou jejich jmenovky na rámu. Kdo jsou tedy tito rychlí jezdci? Odpověď najdete v dnešní fotogalerii z CP3.

Před třetí hodinou se objevila s úsměvem od ucha k uchu 30-Renata Kaničárová. Byla tak v pohodě, že nám ještě stihla udělat přednášku o vegetariánské stravě. Pozorně jsme ji všichni při ukrajování kuřecího Junior salámu poslouchali.
Dnešek ještě stihli dva rideři. Těsně po páté přijeli 87-Jaromír Jirka a 124-Gabriel Gašpar a vyprávěli, jak si konečně užívali pěkného počasí.

Naše CP3 je sice částečně vyklizené, ale na další závodníky se tu v minimalizované posádce do pondělního poledne čeká s pivem, nealkem a zápisovou tabulí.

Zpráva z Nissan Patrol – fotografové

„Kdyby bylo sta snů, pořád věřím v ten nejkrásnější. Kdyby bylo tisíce přátel, pořád věřím v ty nejlepší.“
Brandon Lively Carp, novozélandský matematik, podnikatel a filantrop

Před čtrnácti dny, v malé, medvědy hlídané, kopci obestoupené obci Nová Sedlica na východním Slovensku, nastoupili do jednoho velkého auta čtyři lidské bytosti. Čtyři sobě neznámí lidé, kteří spolu byli od tohoto okamžiku pětadvacet hodin denně. Společně spí, společně jí, společně si čistí zuby a celý den pracují bok po boku, jeden, vedle druhého, i přesto, že je kombinace kameraman a fotograf na jednom místě někdy hodně složitá. V této anonymní byrokratické společnosti, plné (anti)sociálních sítí, přetvářek a závisti, je pekelně těžké vytvořit produktivní, kooperující, vzájemně se respektující a na stejné, či alespoň podobné, životní vlně se pohybující pracovní team během několika měsíců, nebo dokonce let. Tisícemílový osud to ale (naštěstí) dokázal za pár hodin, a my jsme mu za to velmi vděční. I když se v našem autě během celého závodu prostřídali celkem tři řidiči, s každým jsme prožili každou minutu jejich krátkého pracovního úvazku na plno a smíchem a elánem drtili hory, údolí i roviny československých krajin. Se slovy básníka Romana Cuola: „Minuty dělají čas, hodiny prostor.“, nám poslední dva týdny připadají jako věčnost a slovy jiného básníka, Františka Nového, dobrého přítele známe lépe než bratra. Letošní Team Patrol nikdy nebude zapomenut, a i když na něj zapomenou jiní, v našich srdcích a duších bude tato výprava zapsána navždy. Děkuji Vám, posádko. Se srdcervoucím pocitem na hrudi i duši, smutečnými slzami stékajícími z koutků očních víček až pod spodní rty a hlasitým pláčem Vám naposledy, nyní už z pohodlí svých domovů, za zády s teplem rodinného krbu prohřívajícím naše po dlouhé době umytá těla, přeje překrásnou, snoplnou, nedeštivou a láskou naplněnou noc

Team Nissan Patrol 2017
Anička, Tomáš, Lajbič, Karlos, Petr a komodor Michael

Závěrečné bonmoty členů posádky:
„Žijeme jen jednou. Co promeškáme teď, se už v dalším životě opakovat nebude.“
— Anna Kopková, severočeská fotografka a agrospecialistka

„Správný auto naložený správnejma lidma, správný lidi naložený správnejma věcma. Chci se bavit! Chinaski 1999“
— Tomáš Srb, severočeský fotograf a poeta

„Někteří lidé plánují, KDY, KDE a především s KÝM budou trávit svůj čas. Když se stanete členem posádky Nissan Patrol, nic z toho řesit nemusíte. Nastoupíte a jedete… Hodinu, den, týden a společně sdílíte vlastně úplně všechno, protože jste součástí party, ve které všichni táhnou za jeden provaz a slova pokora, důvěra a respekt se nemusí říkat nahlas. Děkuji týmu, že jsem mohl být u toho, mám Vás rád! A opravdu platí: Neříkej, že to uděláš. Udělej to!“
— Libor Čada, moravský řidič a historik

„Nezáleží na tom, kdy dorazíš do cíle nebo jestli vůbec. Důležité je užít si cestu po svém.“
— Karel Fišer, jihočeský řidič a válečný veterán

„Cestou necestou, polem nepolem, jedem za nima naším Patrolem!“
— Petr Kopka, severočeský řidič a sommelier

SMS od závodníků

125 Stanislav Hvizdoš (1619.14 km, 23:03:43): Tak som to dokázal, som veľmi šťastný. Chcem poďakovať Mirovi 18, Gabči 83, a Martinovi 109, že som mohol ísť s nimi, zažili sme kopu srandy.

3 Ondřej Klečka (1619.13 km, 21:23:20): prespali jsme s 13 v luxusim zajezdnim hostinci v Kovarske na namesti, kde uz dlouho nikdo oficialne nespal. Alespon tam bylo 12 stupnu oproti venkovnim 6. Rano v 5 hodin bylo studene, ale nakonec se s nami rozloucilo pocasi slunickem a teplem. Diky, bylo to fajn

13 Lukáš Konečný (1619.13 km, 20:19:08): P9M9E9 Jsem ve finisi… dekuji vsem, co mi pomahali a fandili, vsem na CP i neoficialnich podporach, vsem, co mi poskytli vodu a nebo si jen hezky popovidali. Bylo to krasné, ale neni to pryc… mohl jsem, ne musel… Drzte se, co jste na trase jedete!

36 František Kasanič (1619.13 km, 17:29:41): TAK 1000 MIL UKONČENÝCH. ĎAKUJEM KAŽDEMU ČO MA PODPOROVAL A POMOHOL. MANŽELKE BEZ NEJ BY TO NEŠLO. MAME ŽE SA TOĽKO MODLILA. A HONZOVI KOPKOVI ZA 1000 MIL. ĎAKUJEM 🙂

69 Jiří Baloušek (1619.13 km, 17:03:50): 999 tak jsem v cíli, co k tomu říct, škoda ,že není 2.7. dal bych si to znova, spoust zážitků, kamarádů, všem co ještě nemají držím palce a hlavně Karlovi

115 Zdeněk Zezulka (1619.13 km, 23:33:06): tak je dobojovano hurá cil. Bylo to úžasne ale teške. Vše dekuji za pomoc na cestě.

126 Michal Ozogán (1619.13 km, 22:25:43): hotovo, dik vsem za podporu

128 Rudolf Prokš (1619.13 km, 17:13:08): P9M9E9 Dnes ve 12:58 jsem dorazil do cile. Az se zahoji zadek a nohy zbyde jedno velké dobrodruzstvi. Dekuju vsem za podporu. Zdravi 128

154 František Kejda (1619.13 km, 18:31:22):

126 Michal Ozogán (1584.95 km, 18:08:04): e9m9e9 uz jen 34km, valim do skalne

115 Zdeněk Zezulka (1570.88 km, 18:04:45): cesta je cil

125 Stanislav Hvizdoš (1570.85 km, 18:58:31): P5M8E6

49 František Valeš (1554.76 km, 19:46:41): jsem v Perninku bojuju s navigací, zatím ta sviňa vítězí,kdybych jí ještě nepotřeboval tak jí seznámím s kladivem

37 Lukáš Frčka (1513.37 km, 19:22:50): P9M9E7 dnes na kofolu a medovník to leti.Zitra finish, chci tam byt do 15.00 nebo drive,dam jeste dnes Klinovec a zitra ve 4 do sedla 🙂

97 Josef Mikulín (1503.27 km, 18:56:35): P7M7E7

121 Jan Kalivoda (1503.27 km, 19:01:15): Ještě dneska popojedem a zítra odpoledne finiš (snad)

96 Peter Scheerer (1479.52 km, 19:23:17): P5M8E3 very tired today. still sketchy with the brakes.

101 Jarda Jisl (1472.90 km, 19:58:20): P8M8E8 dneska neni co dodat slo to …vyspinkat a zitra to ukoncit 🙂 skoda …jedine jeste jet zpatky 😀 …

18 Miroslav Přibyl (1463.48 km, 19:24:08): P7M7E6 snad posledni sms,rano krize,ted optimismius..155 do cile…pojedem do noci..Tesim se,ze zitra si snad podam ruku s clovekem,ktery stoji za timto zavodem a ktereho jsem 14 dni proklinal..:-))

83 Gabriela Matějíčková (1463.48 km, 19:19:39): P6M6E8 Rano krize jak svina, ale ted to docela fici, tak doufam, ze to vydrzi a dnes pisu na centralu posledni sms!!!!

109 Martin Písačka (1463.48 km, 19:21:26): P8M8E4 Dnes super den..docela to za se po delsi dobe jelo…cil se blizi. …:):)Uvidime se v cili???

85 Jaroslav Šašek (1449.73 km, 20:15:45): P9M9E9 Vse OK, euforie.

52 Silvie Štenclová (1449.66 km, 19:53:38): vse odpovida 14ti dnum jizdy…tak frcime dal

73 Jakub Milata (1447.04 km, 20:27:41): p8m8e8 Konecne neprsi, jede se super

95 Karel Vostracký (1424.13 km, 19:03:14): P7M7E7 Ubyva to pomalu. Alespon uz neprsi. Zitra zase dal.

61 Jiří Vlach (1402.87 km, 20:03:16): P6M7E4 posílám novou sms při pohledu na ujeté km jsem přestal dýchat

84 Petr Duchoslav (1311.09 km, 18:50:35): P9M9E9 vše ok . Dnes se nic zvláštního nestalo návštěva pivovaru sběr malin nekonečné tlačeni přes kořeny na a z nordkapu zpestřené čas od času bahení vložkou .

120 Jaroslav Drábik (1292.38 km, 19:47:09): P6M7E7 Potiahneme este na NORD CAP a tam zabivakujeme.

38 Tomasz Sójka (1292.35 km, 19:48:22): P7M7E6 Okrazamy Sluknovsko, pewnie bedzie Nordkap i jeszcse kawalek (albo i nie). Jutro… a kto by sie przejmowal co bedzie jutro 🙂

105 Jindřich & Miroslava Prchlík & Haisová (1231.00 km, 19:23:41): P7 M5 E9 stale v lese.

87 Jaromír Jirka (1213.82 km, 20:25:58): p7m8e6 dnes jsme konecne nezmokli ale v krkonosich zima kdyz mne po 3 dnech konecne skoro uschly boty tak na konci jizerek bahenni lazen trochu jsem nadaval ….

124 Gabriel Gašpar (1213.82 km, 20:20:26): P7M8P8

30 Renata Kaničárová (1205.08 km, 19:08:12): P7M9E7 Jsem kdesi v poli ale vidim Jested,konecne v me domovine! premyslim co budu delat zitra. No,asi pujdu na kolo 🙂

98 Tomáš Wizovský (1145.12 km, 19:22:25): P7M7E7 puvodni plan dnes opustit KRNAP a vjet do Jizerek uz asi neklapne, v CP 3 budu odhadem kolem poledne – dle osvedcene tradice tesne pred nebo po zavirace : -)

157 Zdeněk Martínek (1122.89 km, 18:43:44):

93 Richard Štěpánek (1110.76 km, 18:40:01): 998 co by mel clovek napsat po prechodu SNezky na zaver dne? Snad jen,ze mi to nepripadlo nikdy tak dlouhy

61 Jiří Vlach (1072.17 km, 19:49:36): P6M7E4 konečně hezký den!

123 Ryan Long (1014.93 km, 22:46:00): P7M8E7 Thank you Hůlka Miroslav for the hospitality!

21 Aleš & Václav Procházka & Fišer (579.57 km, 18:42:22): Pa10Mb10Ec10 Hezka nedele,akorat tak sednout na kolo. Vasku,na noc vidim pevnou strisku a z jedne strany krytou,z dalsich pletivo. Jo,to berem. Vaso,no akorat,ze je to psi kotec a domaci je tam.

46 Michala Laifertová (1619.13 km, 12:40:06): uz jen pozavodni rekapitulace…Mile vrele doporucuji vsem zenam,ktere touzi seznamit se v kratke dobe s mnoha muzi a tem,ktere chteji zhubnout a zaroven jist 3x vic,nez obvykle…

69 Jiří Baloušek (1619.13 km, 16:21:50): 999 tak jsem v cíli, co k tomu říct, škoda ,že není 2.7. dal bych si to znova, spoust zážitků, kamarádů, všem co ještě mají držím palce a hlavně Karlovi

86 Pavel Matys (1619.13 km, 09:14:05): cil 1000 miles, dekuji vsem a hodne sil do dalsich zavodu