10. DEN - 12. 7. 2016

Po včerejších příjezdech prvních dvou závodníků jsme doladili F1000 a užili si přítomnosti vítěze letošního ročníku skromného Radka Musila. Ráno se opět pouštíme do práce. Očekáváme příjezd třetího v pořadí Michala Vebera. Poslední noc chtěl jet nonstop, noční zákaz před cílem ho trochu zdržel, ale po deváté ráno je tady. První, co mu vypadlo z úst po silném vydechnutí, bylo Kozí kameň. Každý ročník má své legendární místo, které každý účastník skloňuje a na které nikdy nezapomene. V prvním ročníku to byla Makyta. Před dvěma lety hodně proklínaná Magura, kterou jsme letos zařadili opět. Nicméně i když závodníci na Maguře trpí, nikdo o ni nemluví a na Kozím kameni na ni zapomenou úplně. Vypadá to, že používáme Cimrmanovu metodu léčby přerazit bolest ještě větší bolestí. V našem případě drsňárnu ještě větší drsňárnou. Ovšem naším cílem nebylo nadměrně ničit účastníky, ale vytáhnout je z lesů na nádherné místo až s romantickými výhledy na překrásnou scenérii hor kolem dokola. Můžou odtud obdivovat Vysoké i Nízké Tatry, Velkou Fatru, další pohoří i hluboká údolí. Michal Veber vypadá v cíli i přes téměř nonstop jízdu v závěru poměrně v pohodě, nicméně neustále opakuje Kozí kameň. Pak nám dokonce začal tvrdit, že tam potkal 20 krásných cikánek se srpem. Proč by tam byly a jak by se tam dostaly, už vysvětlit nedovedl. No, halucinace z vyčerpání jsou v tomhle závodě poměrně časté. Vždyť Michal chtěl několikrát během závodu vzdát. Seděl dokonce snad hodinu už ve vesničce na nádražíčku s napsanou sms o odstoupení a prst na tlačítku odeslat. Nakonec po dlouhé době váhání to neudělal. A tím si prošel během závodu několikrát. A to Michal není žádný začátečník, jede již po třetí. To ale podle jeho slov byl asi ten problém. Říkal si, dal jsem to už 2x, dám to v pohodě i po třetí. Tady to ale není nikdy v pohodě, ani po desáté. Je to o podcenění psychické přípravy. Michal si prošel za polovinou silnou dny trvající psychickou krizí. On to ale vybojoval, pak se hlava srovnala a v závěru už byl opět v pohodě. Velká gratulace za třetí místo, oproti loňsku si o místo polepšil.

Další v pořadí čtvrtý závodník Petr Tichý dojel těsně po poledni. A v ústech opět Kozí kameň. Zatím každý kdo dojel, znal pouze dvě slova, Kozí kameň. Podle Petra prý byla tahle pasáž krásná, ale dost ho překvapila, … a dost srala!

Když vjížděl tady před cílem do v noci zakázané části, vyskočil v lese z traktoru člověk a mával. Kam to jedeš? Tady jsou všude medvědi, jeď jinudy. – Já ale musím tudy. – Jo, včera tady už jel jeden sebevrah. – To jo, a pojede jich tu ještě 100. – A čo vy stě to za sektu?

Petr kousek popojel a na zemi v blátě viděl medvědí stopu. Živého medvěda prý nepotkal, ale tohle mu na vyděšení úplně stačilo i ve dne. Začal lépe chápat zákazy nočních jízd a bivakování v medvědích oblastech, což jsou tady vlastně všechny hory.

Stejně jako Michal, potýkal se i Petr se silnými krizemi a byl několikrát blízko odstoupení. Nejblíže ve finishi F500. I on jede po třetí jako Michal a přes ideální počasí byl pro něho tenhle ročník také nejtěžší. Hlavně psychicky. Proč, to neumí vysvětlit. S Michalem si vlastně vyměnili loňská pořadí. Petr po 3. místu minulý rok dojel letos čtvrtý. I před ním klobouk dolů za super výkon.

Radek a Michal odjíždí odpoledním autobusem do Humenného na rychlík. Petr si chce doužít chvíle v cíli a zůstává k naší radosti s námi. Těšíme se na další historky z trasy.

Nyní čekáme dalšího, německého účastníka Kai-Uweho, velkého milovníka českého piva.

Počasí: slunečno až horko, západní vítr.

Náčelník Jan Kopka a podplukovník Yvona Kotyková, F1000 Nová Sedlica

Zpráva z Nissan Patrol – fotografové

Dneska spíše pohodovější den na Fatře. Rozestupy mezi závodníky jsou už pro nás dost velké na to, aby bylo čas při čekání si zkrátit nějakým časopisem. Díky Maxime 🙂 Člověk je připraven na svém místečku s foťákem a čeká….a čeká…a stále čeká.. A pak přijde Murphy (ano ten zlomyslný šotek naschválů) a po 4 hodnách čekání na perfektní záběr mílařů na Fatře Vám zrovna do něj vleze mateřská školka! Mílař odjede, záběr je v pytli a další bikeři jsou 8 hodin za ním. Hmmmm, tak jdem na véču a na Bernarda 🙂

Zdravý Tým Nissan Patrol

Zpráva z CP 3 u Trenčína

V noci z 11. 7. na 12. 7. u nás spal zatím rekordní počet zničených i rozesmátých účastníků této akce. Vítr včera večer ustal, opékalo se do půlnoci, špekáčky se škvařily a Bernard tekl proudem. Pár lidí spalo venku, jeden hned tak, jak se svalil za lavičku u stolu. Pěkně do trávy, pod hvězdami. Akorát že se v noci zatáhlo a ráno mne vzbudil podezřelý zvuk. Takový malý shon balení všech, co tu spali, před odjezdem a basové hřmění. Od pěti ráno se údolím Váhu a severně po CZ/SK hranici sunulo několik bouřkových vln. Bylo to na pohled hezké. Do té doby než začalo v nedalekém lese podezřele šumět listí a za obzorem se vyloupla bouřka širší než ostatní. Moc nás to nespláchlo, byli jsme připraveni. Věci jsme schovali, stany pojistili a venku nechali jen špinavé nádobí v naději, že se deštěm samo očistí.

Ještě před deštěm a odjezdem se mne právě vstávající stotřináctka ptá, zda tady náhodou nemáme psa. No, už nemáme. Nemáme, ale k němu v noci něco přišlo a začalo mu oblizovat tvář. S myšlenkou na medvíďata jej fotím při balení, dnes bude vyrážet poslední ze všech, co zde spali. Včera měl smolný den, dnes ráno se chytil kola a upadla mu brašna a zjistil, že měl celou dobu zapnutou GPS. Inu, šťastlivec.

Pak pršelo.

Pak pršelo jako prase.

Pak přijel Tomáš Klapka.

Pak přestalo pršet.

Pak se Tomáš sušil.

Pak vyjel v pohodě dál.

Po dešti vylezlo slunko a pauzu mezi dojezdy jsme využili k posílení stability velkého stanu systémem lan a trubek, vaření kávy, párků a vůbec. Naše CP se zvrhává v dokonalý luxus, krom vlastní přehrady a krytého bazénu máme instalovanou solární sprchu kterou dodal kamarád Jirka. Luxus. Není divu, že se některým nechce z našeho CP odjet, stejně tak jako odpolední pětičlenné skupině. Jako první si u nás začali servisovat kola, hlavně protože od rána jeli v bahnitém marastu. Štěpán Hejtmánek odhalil, že má sjeté brzdové destičky téměř na pístky, a tak se vydal na cestu do údolí sehnat nové, což se mu podařilo relativně rychle a v 17 hodin od nás pokračoval dál, dohánějíc skupinu před ním.

Část této skupiny využila náš vyhřívaný bazén k lázeňským účelům a proměnila jej v bahení koupele. Později, když se v něm rozhodli někteří ještě oprat ponožky, uznali jsme, že vyměníme vodu. Stalo se a čistá, křišťálová a panensky neposkvrněná voda je k dispozici.

Do prvního deště. A jelikož se teď večer, kdy k nám dojel a nejspíš přespí Rosťa Kneisl a Libor Pavlíček, se začíná na jizozápadě podezřele černat nebe, nebude o bahnité lidi jistě nouze. Za zmínku stojí, že Libor by byl dávno někde před Fatrou, ale hledal celý den ztracenou GPS v bahně cest.

V.

Zpráva z CP 2 / F 500 v Jeseníkách

Většina závodníků, co na nohách nemají cyklistické tretry, dorazila do CP2 během včerejší noci a dnešního dne. Jednak už včera zmínění chodci Anna Őrsi a Libor Štěpán, dopoledne pak dorazili pěšky Lada Vafková a Jakub konečný a večer ještě nejstarší účastník závodu Honza Vlasák, který jezdí na kole v sandálích a který stejně jako Anna samozřejmě hodlá pokračovat do cíle tisíce mil. Krom jmenovaných dorazilo ještě několik cyklistů českých, polských, unavených i vyždímaných, ale už dlouho nikdo nenadával na Kopku. Nevím, jestli je to dobré znamení, protože by to na druhou stranu znamenalo, že zážitek byl silný. Dnešním dnem dorazilo do CP2 116 závodníků a dalších asi dvacet by jich ještě mohlo dorazit. Dámy a pánové, držte se při chuti a energii pokračovat, dělají tady fakt dobré polévky.

PS: Marně vzpomínám, kdy jsem naposled tolikrát v pár dnech slyšel slovo „masakr“. Myslím že loni o mílích.

SMS od závodníků

131 Kai-Uwe Lehnung (1682.40 km, 22:23:02, P5M9E7): heute bei fast 40 Grad jeden Kilometer noch mal schwer erkämpft, es war eine unglaublich schöne Reise, Raumi du hattest Recht, einfach radeln und die Landschaft genießen…

131 Kai-Uwe Lehnung (1670.94 km, 20:53:41, P4M9E7): Wahnsinn, ich sehe die Ukraine, die Reise geht zu Ende. Die ganze Woche keinen Konkurrenten gesehen, nur Kampf gegen abendliche Computerzahlen. Herrliche Trails, fantastische Landschaften, gastfreundliche Menschen. Und ñbrigens, manchmal sagen sich Fuchs und Hase wirklich gute Nacht…

82 Martin Olejník (1561.08 km, 19:58:45, P5M5E4):

15 Michal Laifert (1554.39 km, 19:50:57, P9M5E5): Predchozi dva rocniky jsem tu vzdy spal. Letos ne. Jeste celkem muzu :-).

16 Jakub Zajíc (1539.91 km, 20:01:02, P6M8E8): Noc na Kozím kameni. Úžasné svítání uprostřed mezi Vysokými a Nízkými Tatrami. Půl dne zavřen v zalesněných kopcích bez výhledů = depréze. 140 km do cíle je ještě strašně moc.

20 Miroslav Franěk (1526.43 km, 18:12:50, P9M9E9):

126 Adam Sluka (1521.10 km, 17:57:21, P6M6E7): Zitra snad posledni sms z cile;)

11 Dalibor Bek (1513.02 km, 21:41:42, P9M9E9): Jsem na Hriesnej a pojedu dal.

109 Uwe Mosig (1467.99 km, 20:00:18, P7M8E9): fahre noch bis zur bärengrenze und morgen ins ziel, wird noch ein hartes stück arbeit !

30 Peter Kukučka (1373.02 km, 20:03:24, P6M8E7):

2 Ladislav Žilík (1372.94 km, 19:53:08, P6M8E9): Dakujem vsetkym za podporu, ste super a idem dalej!

29 Blanka Nedvědická (1334.71 km, 20:40:58, P7M8E7): Dnes krasna cesta Velkou Fatrou a Nizkymi Tatrami. Podekovani Ivanovi za predvcerejsi privitani na Slovensku, Tonovi za moralni podporu, hasicum z Turcianskych Teplic za moznost prespat   a take vsem, kteri mi posilaji povzbudive sms. Do cile 347 km, kvuli zakazu pohybu+pobytu v narodnim parku od 20.00 do 6.00 dnes konecna. Motto: Cesta, ktera je bez prekazek, obvykle nikam nevede…

153 Tomáš Minařík (1334.71 km, 20:37:27, P9M9E9): Vcera jsem se poprve dobre vyspal a chtel bych podekovat profi. hasicum v Turcianskych Teplicich, ze nas nechali prespat v kanclu zakladny. Dnes jsme se museli dostat hned nekolikrat nad 1000m n.m. V tom velkem horku to bylo hodne narocne, ale ty vyhledy staly za to. Dnes dojedeme k Narodnimu parku a jak budeme moct tak budeme pokracovat. Ted mam ujetych 1397km a do cile zbyva 347km. Dekuju za zpravy. Valachbajkteam.cz jede! Zdravim celou rodinu i kamarady. Je to tezke, ale hezke.

57 Štefan Pinčák (1328.93 km, 19:50:27, P7M8E9): Dnes diverzná skupina prehodnotila svoje dalšie posobenie a taženie smer na východ. Pretransformovala sa na partizánsky oddiel „ímeni“ Juraj Jánošík. Už dnešný deň sa úspešne zapojila do bojov o Krížnu. Naša krvylačnosť nemala hraníc. Bezhlavo sme zmasakrovali asi stovku nepriateľských letcov z obávanej letky „ovad“. Sily ubúdajú ale odhodlanie postupovať dalej nie:) Ešte k vcerajšku. Dakujem servisákovi za nočnú opravu brzd:) dať Maguru z Čavoja do Kanianky za 1:45hod a mať len prednú brzdu bol vcelku rock n roll:)) aj ked 100 m pred „cielom“ doslova akrobatický:) ale uzáveru sme stihli:))

65 Dano Ralaus (1328.87 km, 19:52:44, P5M8E8): dnes tazko a tazko,ale ved som to chcel 🙂

8 Katarína Ludvíková (1325.18 km, 19:33:23, P9M9E9):

22 Jakub Dvořák (1325.18 km, 19:42:06, P6M6E5): dneska trošku zbytečná držka na Križný, ale do hrádku snad dovalím a v noci budu lízat rány.

32 Jan Hába (1325.18 km, 19:39:15, P5M9E8): Trochu srot, ale pustit to nemuzu 😉

108 Tomáš Trávníček (1325.18 km, 19:42:51, P3M2E1): Jsem v lepším stavu než kolo, doufám že vydrží do cíle.

55 Milan Jílek (1317.80 km, 18:05:11, P0M0E5): od 15.00hod sedim v Lipt. Klacanech,brecim bolesti a rvu vzteky.350km pred koncem premyslim o ukonceni.Treti den sedim na zivem mase rozedreneho zadku.Dalsi 3dny to uz asi nevydrzim.Rano rozhodnu.

19 Petr Dragoun (1305.38 km, 20:03:38, P3M9E3): dnes zdolany 3 nejvyssi kopce.opet navsteva lekarny vse uz boli musim maknout uz chci domu je to dlouhe a tezke.Diky za nocleh u pana z Cavoje .

81 David Janouch (1305.38 km, 20:25:43, P7M7E8): Dnes zdolany 2 největší kopce na trase. Byla to makacka. Díky možná budoucímu Milari do Čavoje za fandění a místnímu chalupáři za nocleh.

94 Rostislav Kubný (1305.38 km, 20:03:04, P4M3E3): Dneska to bylo do mrtva. Hned z rana kruta Magura potom nejvyssi bod Mili-Krizna a pak spanila jizda pres zakazane uzemi po 20 hodine…s velkym stestim se to podarilo vcas projet.

113 Marek Biller (1243.57 km, 19:57:33, P9M9E6): dnes jsem se pokusil stahnout partu s kterou jsem jel takrka cely zavod, sil mam aktualne na rozdavani, ale zastavil me zakaz, potkal jsem skvelou partu lidi, ze maji trnkovicu a horu masa, tak se zivim. Jinak kola znacky ROVAL uz nechci nikdy videt, dnes jsem musel menit polovinu niplu. Zdrzuje me to, sere me to… Jinak je mi skvele, mrzi me, ze nemuzu jet pres noc, spat budu nekde na hranici NP Velké Fatry…

33 Radim Kotlaba (1236.35 km, 19:50:16, P6M6E6): Jsem Teplicich, dnes velmi zvlastni den, nejprve lijak, pak zase vedro, navic neatraktivni trasa korunovana slapanim na Maguru, zitra to asi nebude lepsi.

79 Jan Hovorka (1236.27 km, 20:44:26, P9M9E9): Jsem T. Teplicich. Dnesni den byl ve znameni deste, Magury a technickych problemu, nastesti vse vyreseno, dekuji chlapum v servisu v Prievidze! Zitra Krizna!

105 Jindřich Prchlík (1235.98 km, 18:56:09, P5M7E9): Mgora za nami. Bylo to vyzivny.

114 Libor Matoušek (1235.98 km, 19:02:21, P7M8E7): Magura stala spoustu sil.

139 Radek Zitta (1235.98 km, 18:57:36, P7M7E7): Nekde ve sjezdu za Magurou jsem ztratil ponozku. Timto se omlouvam slovenskemu lidu za zamoreni zivotniho prostredi. Krizna zitra, dnes nestihacka kvuli zakazu.

156 Milan Sunkovský (1235.98 km, 18:48:53, P6M7E8): . Jsem ok. Pokračuji zítra.

73 Milan Čulák (1233.48 km, 19:47:52, P2M3E4): Opet jsem zmoknul, nevim kolik toho zadek jeste vydrzi

97 Milan Chára (1212.86 km, 19:34:41, P6M8E6): Vcera na Cp-3 konecna kvuli nesmyslnemu slovenskému zakazu ohledne vstupu a pohybu v horach..Dnes dalsi velmi narocny den a pro me neoficialni start zavodu-ti co me znaji vi.Jinak uz chapu Jardu Jisla a tu jeho hlasku ohledne Magury ve filmu k majlim 2014 – taky uz me tam nikdo neuvidi.Pokusim se dnes najit nejaky penzion,sprchu jsem uz nemel tusim 5 dni.. CEST A SILU!

98 Robert Klepl (1211.98 km, 18:52:09, P5M8E3): bourka,kopce,vedro. Vetsi nez vcera.slovo Magura vymazat prosim ze slovniku

99 Aleš Plíhal (1211.98 km, 18:51:27, P5M5E5): Super pěší tůra na maguru;-)

28 Tilo Arnhold (1210.05 km, 19:21:31, P7M7E7): vse dobry. Dnes Magura + hezky teploty / Endlich wieder etwas kühler.

58 Zbyněk Dráňa (1191.04 km, 20:43:37, P7M7E7): v borkach ale jsem v Cavoji den na hovno

47 Tomáš Klapka (1190.72 km, 19:21:48, P5M5E7): dneska cernej den, prvni bourka mi chytla na hrebeni karpat a pak uz lilo az do cp3. Tam jsem trochu zmobilizoval sily a moral a vyrazil. Vsude same bahno. Jdu jeste pres maguru. Jo a vymyslel jsem ve sjezdu- kdyz chces zazit balet, dej si plaste ardent:)…zdravi Klapa

34 Štěpán Hejtmánek (1168.45 km, 20:53:19, P7M5E6): sorac za pozdni SMS honila nas bourka… Dnes to stoji za hovno…

36 Miroslav Gebauer (1168.42 km, 20:55:11, P7M7E8):

46 Miloš Krása (1168.42 km, 20:52:46, P6M6E6): krasne pocasi na slovensku nas hezky privitalo. 2x dest a bourka

88 Matěj Vrbka (1168.42 km, 20:56:57, P7M7E8): nekde mi mobil

145 Petr Novák (1168.42 km, 20:55:05, P5M3E6): Dneska rano a vecer jsme brutalne zmokli, teren na hovno rozmokly, posunujeme se strasne pomalu a propadame trudomyslnosti.

68 Ondřej Svoboda (1168.38 km, 19:43:53, P5M5E5): ahoj,po krasnem pobytu v Ilave v penzionu se zitra rozhodnu jestli nastoupi zpet na trat nebo pojedu domu,hlava by jela ale tocit musi kolena

27 Libor Pavlíček (1143.99 km, 19:04:44, P8M9E7): tak navigace se nakonec nasla, takze se jede dal, ale den je pryc

40 Rostislav Kneisl (1143.99 km, 20:58:46, P8M8E8): konecně na Cp3…dneska party hard ve stanu 😀 díky všem za zprávy…super lidi tady…zítra se mi nebude chtít vstávat…konecně jsem aktivoval roaming

100 Petr Jedlička (1112.15 km, 19:37:13, P3M5E5): Dnes se to fakt povedlo. Dést blato s dalsi. …

43 Antonín Valeš (1085.02 km, 18:32:06, P3M2E7): Tak opravdu Hostynské vrchy jsou nepekné . Po prvnim vyslapu hodinovy slejvak , vse klouzavé a bahno totalne zablokovalo kolo . Cisteni zabralo nejméne 1,5hod . Jeste ze bylo CP 2,5 . Jinak nevim , jak pokracovat . Moc dekuji vsem co stvorili CP2 , neskutecné . Klobouk dolu 🙂 . Diky

122 Vladimír Grusman (1085.02 km, 18:30:28, P9M8E5): nemam rad Vizovicke vrchy, dnes za deste, vice by se mi hodily lyze, jak to klouzalo! Bajk odmital jet, byl jedna velka bakule jilu. Moc velke podekovani klukum za CP 2,5 Valachy, naprosta zachrana. Kluci diky. Zitra snad dobydeme s kolegou Slovensko.

120 Jan Beka (1059.74 km, 18:07:27, P7M9E8): Slyseli jste uz,ze do 3mm to neni spina a nad 3 se to oloupe?Je to pitomost,loupe se to uz od 1 milimetru…Zitra CP3! 😉

148 Zdenek Michálek (1050.39 km, 19:10:29, P9M9E9): jsem nad svym rodnym mistem s kamarady,dneska asi zalehnu tady,nalada vyborna,jede se dobre.zitra slovaky

35 Štefan Vanický (1045.83 km, 22:05:38, P9M6E7): Hlasim nehodu zo Srnkou o 21.05hod Fero v pohode Michal svedok zrazky Stefan to odniesol Koleno lave doskrabane Prava pistala taktiez Bike predne koleso vyzera ako na husenkovej drahe takze zajtra rano 14 km tlacenia pak servis. Honzo aj tak si pridem do Novej Sedlice po tvoj skalp ani tie baziny ma nezastavili. Nejaka srnka to nespravy !!! Sedime u ohnika sme vporiadku

35 Štefan Vanický (1034.45 km, 19:43:38, P9M9E9): Rano dazd, na obed slnko, k veceru jemny dazd. Este sme nemali mraz a krupobitie. Ale rozpravali sme sa zo Sovami. Videl som Srnciu rodinku proste parada.

9 Michael Dedinský (1034.42 km, 19:45:03, P6M7E8): zacina bolet koleno a ramena jinak dnes od rana dest a jen pady. Jedu dal jeste kousek.

51 František Kasanič (1034.42 km, 19:40:22, P7M9E4): Dnes dáme vizovice

4 Adam Bobrik (1028.51 km, 19:49:25, P6M6E9): V noci burka jak svina, blato mam asi vsade. Chcem dojst na CP 2,5 kdesi k Vsemine, snad s dazdika nebude lejak.

67 Ondřej Sopůšek (1024.31 km, 19:14:15, P7M9E9): Začínáme Hostýnské vrchy, konečně kopce které trochu znám. Uvidíme kam dnes dojedem..

74 Martin Čuba (1024.31 km, 19:15:52, P6M7E8): Noc v luxus novem posedu, okna, dvere, izolace, zamek zevnitr. Dopol krize, vsude voda a jak ve skleniku, FUJ. Vubec to nejelo. Uz dobre, pojedu cca jeste 3hodky. Zitra bych chtel slov. CP3.

93 Lubomír Sluka (1024.31 km, 19:06:36, P3M4E9): UNAVEN

151 Zdeněk Sedláček (1007.44 km, 18:25:43, P5M8E5): Dneska opet prositej jak matrace, ale jedu. Dnes CP2,5 zitra CP3 a pak supem do cile. Na Vanoce budu doma

142 Radim Červinka (989.79 km, 19:46:13, P8M9E9): včera večer padám vyčerpáním už v devět, ráno nevím čí jsem co je za den ani kam jedu, koláče k snídani a řízek k obědu udělali své, postupně se rozjíždím a už zase letím jako šipka…

136 Karel Kratochvíl (916.48 km, 19:21:04, P8M8E9): Madarka je fakt rychla, potkal jsem ji na Dl stranich. Dneska doslapano. Zitra uvidime.

115 Anna Őrsi (896.03 km, 20:00:27, P9M9E0): Raining heavily. Serious problems with gps. Anna

133 Martin Kolář (879.35 km, 19:12:55, P6M5E8): Jsem na rozcesti Pod ztracenymi kameny a prsi…:-( Jeste ze tu z penez EU postavili pristresek. Dnes rano asi v pul druhe jsem dorazil do CP2, pred koncem to byla ale zase prasarna, teda aspon, kdyz to clovek jede v noci a je vyrizenej. Zase jsem lovil tygra, jeste ze tam nebyly sutry a jenom hlina, nemel bych uz asi zuby. Dneska rano prvni mensi krize a dilema – jet/nejet dal… Kdyz prestalo lejt, bylo rozhodnuto – jedu. Vydrapat se na Dlouhe strane bylo vysilujici – asi 4,5 hod. do kopce.. Mel bych jet dal, ale nechce se mi, porad leje.

25 Marie Kronková (828.54 km, 20:05:27, P9M9E9): Jupi CP2

41 Paweł Kraczmar (828.54 km, 19:56:10, P8M9E8): Siedze na CP2 i czekam na Grzecha. Dam mu kopa na szczescie i pojade chyba do domu.

50 Jaroslav Gažo (828.54 km, 19:23:12, P5M5E5):

85 Jan Kubík (828.54 km, 19:04:19, P8M8E5): Finish 500 luxus, smekam pred vsema co jedou 1000. A dekuju moj za vcerejsi podporu v Petrovicich. Konecne jsem si uzil dnesni sjezd.

124 Jan Vlasák (828.54 km, 21:24:38, P8M8E8): Trochu jsem zmok.. Na cp2 je dobre

137 Lukáš Konečný (828.54 km, 20:09:25, P5M7E7): dnes vylozene honba do CP2 a Kralicky Sneznik nadherny, ta hluboka udoli… Vyspim se a uvidim… 3 myslenky… A plno mrtvych krtku 🙁

152 Adam Havriluk (828.42 km, 20:01:43, P9M9E9): Zázrak se nekonal končím na CP2 Hlava by jela ale koleno říká ne…..Dík všem co mě cestou pomohli Adam

71 Pavel Kropáček (809.80 km, 19:22:56, P6M6E7): Jedu 40 km s natazenym litkovim svalem.Boli to jak cert.Jsem 18 Km od pulky.Dneska se tam dostanu ikdybich mel chcipnout

150 Vladimír Synek (769.72 km, 19:29:57, P6M8E8): , cca 58 km do konce. Pokud to pujde pojedu az do F500. Prsi :-(.

53 Pavol Hlaváč (768.72 km, 19:22:05, P9M9E9): Po 13 hodinovom vydatnom spanku sa dnes islo vyborne, kriza presla, pocasie bolo konecne prijemne, az na ten dazd ktory pred chvilou zacal 🙂 dakujem panu a pani Hulkovym na CP1,9 za obed, kafe a servis biku. Zajtra konecne CP2. CAUTE

147 Petr Lavický (766.09 km, 20:04:22, P5M6E8): kdyz jsem kupoval mapu tak hned rekli ze jsem Milar pry se to pozna podle usmevu ve strhané tvari Dokud se smejeme je vse ok

144 Zdeněk Martínek (765.51 km, 18:05:41, P5M7E7):

127 Petr Hornych (758.21 km, 19:08:25, P7M7E9): dneska to slo. Tedka teda prsi, ale tesim se zitra do cile. Vana, postel, atd 🙂

1 Petr Ozogán (753.54 km, 18:18:08, P7M7E7): Dnes to uz docela jelo. zajimave, jak nas lidi presvedcuji, ze mame jet jinyma cestama. P7M7E7

135 Ivan Pelikán (753.54 km, 18:26:08, P5M7E3): Boty se mi už skoro rozpadly, ale tělo ještě funguje . Zítra CP2 !!!

117 Marie Jehličková (687.79 km, 19:55:51, P8M8E9): i přes zdržení se jelo fajne…dneska asi za odměnu lehčí trasa

117 Marie Jehličková (687.79 km, 17:01:57, P8M8E9): Jsem šťastná jako blechaskvěle postaráno v penzionu Rybárna v Teplicích nad Metují a o Apache v Red pointu! Všem moc děkuji!!!

146 Solveig Goldbach (686.34 km, 18:50:51, P4M4E8):

42 Pavel Chuchma (662.12 km, 22:38:22, P9M9E9): Prave ulehame v pristresku obcerstveni polskeho NP. Nejak jsme projeli do Polska, kde nebylo zadne rozumne misto na spani. Kdyz uz jsme vyhledli placek za obcerstvenim, tak jsme tam nasli asi 10 divocaku. Takze radsi at nas nekdo rano vyhodi z toho stanku. Jinak po vjezdu do Orlickych hor se konecne zase da trochu svizne jet. Zitra uvidime, jestli CP2 ve ct. je realna.

103 Aleksander Matusiński (655.19 km, 19:54:09, P8M8E8): Dojezdzam do ms. Pastrka w polsce. Tam nocka i do pt ok poludnia CP2

102 Ireneusz Matusiński (654.69 km, 19:56:47, P6M8E9): Dojeżdżam do Pasterki, gdzie śpię w schronisku PTTK. 73 km / 1630 wzniosu.

42 Pavel Chuchma (653.16 km, 19:56:29, P9M9E9): Vse v pohode, detaily pozdeji.

5 Grzegorz Leśniak (643.58 km, 23:02:13, P9M9E9): samopoczucie dobre.

66 Stanislav Zárybnický (633.71 km, 18:29:34, P8M8E8):

140 Vít Semenec (619.60 km, 20:01:26, P6M8E8): Pred blesky jsem byl vzat do preplnene Spindlerovky, cedulka milare pomaha 🙂 Snidane na vlhke a vetrnne Snezce, kdy akorat otevirali akvarko. Cestou jedna moc dobra svickova a pak uz jsem jen obrusoval podrazky 🙂 Uz zase krape, jdu hledat nejakou strisku…

154 Aleš Procházka + Václav Fišer (468.53 km, 21:01:09, P8M9E8): Zdravime z CP cas 20:55.

Zprávy došlé během dne:

17 Libor Štěpán (828.54 km, 00:35:21, P9M9E9): Konec na Finish 500.

123 Sláva Morávek (758.84 km, 06:05:48, P9M9E9): představec opraven, super ochotným a šikovným mladíkem Jirkou Kolynakem z Horni Lipky. Za opravu jsem mu daroval 10 náramků 1000miles for Kira a slib, že mu pošlu pohled z Košic. Další důvod proč to nevzdat.

141 Tomáš Zuzaňák (653.97 km, 08:22:53, P9M9E9): vcera sem spal cely den,

42 Pavel Chuchma (594.40 km, 10:30:36, P9M9E9): Teprve ted prestalo prset, balime lezeni a jdem na to… Nastesti je vse suche.

119 Michal Veber (1682.40 km, 10:47:48, P9M9E9): Ahoj všichni.Jsem v cíli.Díky moc všem za podpůrné sms.Bez nich bych asi nedojel.Díky a teď si dám pár pi v.;-)

40 Rostislav Kneisl (1085.02 km, 11:06:32, P5M7E8): po pádu menší zdržení na rentgenu hlavy a ruky… ale jsem schopný pokračovat..vracím se pomalu na trať a snad už se dnes na to Cp doplazim…díky chlapům za pomoc…

40 Rostislav Kneisl (1085.02 km, 11:21:37, P9M9E9): Po padu jsem zde opustil trat a byl prevezen na rentgen. Jsem v pohode, hledam cestu zpet na trat.

3 Petr Tichý (1682.40 km, 13:42:41, P9M9E5): jsem v cili, letos to bylo tezky, docela dost tezky. Dekuju Vam za podporu ahoj

96 Jakub Konečný (828.54 km, 14:19:02, P8M8E9): Koncime v CP2, cas nad ocekavani, dobrodruzstvi bylo, nohy v ramci moznosti dobry, takze spokojenost.

69 Lada Vafková (828.54 km, 14:20:38, P9M9E9): Dekujeme za super privitani na CP2, nakonec tu i koncime a uz se tesime na bily tricka 😀 🙂