9. DEN - 11. 7. 2016

Hned od rána letíme Transitem směr Nová Sedlica. Stejně jako Radek Musil. On je na cestě už osmý den, ale na jeho tempu to není vůbec znát. Počasí mu přálo celou dobu a je tomu i dnes. Cesty přes východoslovenská pole vyschlé a tvrdé jak silnice. Vítr do zad. Cíl stavíme stejně rychle, jak rychle se Radek přibližuje k nám. Stihli jsme to akorát. Ve chvíli, kdy je hotovo přichází zpráva, že Radek je před Sedlicí a za pár minut se objevuje a projíždí cílovým obloukem. Zastavuje, sedá si, hlavu skrývá do dlaní. Únava je znát, nerušíme ho, necháváme ho v klidu vychutnat si první chvíle po dojezdu. Najednou propuknou emoce a objeví se slzy. Je to očišťující, je to uvolnění, je to radost, všechno dohromady. Po chvíli z něj vypadnou první slova, patří rodině. Jak strašně mu žena a dvě dcery chyběly, jak moc ho podporovaly, jak moc je má rád. Letošní vítězství je opravdu v dobrých rukách. Z Radka dýchá skromnost, pokora a uznání k ostatním. Před dvěma lety byl také adept na vítězství, opět byl jeho největší soupeř Štěpán Stránský a ještě Martin Vít. Ti druzí dva jmenovaní se proti němu spojili a na Radka nakonec zbylo třetí místo. Radek ale letošní ročník nebere jako satisfakci, spíš naopak pěje chválu na Štěpána a vysoce hodnotí jeho výkon před dvěma lety stejně jako ten letošní.

Radkův čas je 8 dnů, 2 hodiny, 23 minut. Pod osm dnů se nedostal, i když to tak ještě včera vypadalo. Mezi 7. a 8. hodinou večerní ho zastavil zákaz průjezdu medvědí oblastí. Trochu času mu sebrala nově přidaná část přes Kozí kameň, ale také technické problémy. Do 10 hodin by byl sice z oblasti pryč, ale pravidla jsou pravidla. Musel čekat 9 hodin, než mohl pokračovat, přitom plánoval spát jen 2, maximálně 4 hodiny. Ztratil víc jak 5 hodin, hranice 8 dnů mu přitom utekla jen o 2 hodiny a 23 minut. Radek ale se svou skromností to vůbec neřeší. Je rád, že je tu a že vše klaplo. A hlavně, že zítra už nebude muset na kolo.

O více jak 2 hodiny později se pod obloukem objevuje druhý v pořadí Štěpán Stránský. Ihned se objímají s Radkem a vyjadřují si vzájemně obdiv a sdělují zážitky z trasy. Výkony obou jsou obdivuhodné. Štěpán se potýkal s technickými problémy po celou dobu. Vlastně jako každý, Štěpána to ale stálo nějaký čas. Čiší z něj však štěstí a úleva, že má vše za sebou. Gratulace ode všech a Štěpán míří domů, zatímco Radek s námi do místní hospůdky spořádat jídelní lístek. Sice už zavírali kuchyň, ale paní kuchařka se po pohledu na Radka smilovala a dostal dokonce dvě jídla.

Náčelník Honza Kopka a Yvona Kotyková, F1000

Zpráva z Nissan Patrol – fotografové

Dnes rano sme sa zobudili k silnému vetru na CP3. Slniečko svietilo a výhľad z kopca na Dubnicu bol nádherný. Na viac, stretli sme nových dobrovoľníkov, ktorí udržiavali poriadok na checkpointe. Po príjemných raňajkách, prebral sa aj Peter Kopka, náš šofér. Ukázalo sa, že dlhšie spal, pretože mal strašnú bolesť zuba. Až tak ho to bolelo, že v noci si sám vytrhol zub. Privítali sme takých 8 pretekárov na CP3 predtým než Patrol vyrazil na cestu a prv odviezol Martina, našeho nového fotografera. Martin sa motal okolo Vršateca, kde stretol okolo 5 pretekárov pri zjazde. Peter s Patrikom sa vrátili na CP3 po nás tesne pred obedom. Po rozlúčke s kolegami na CP3 sme vyrazili do terénu. Došli sme do Čavoju, kde ja som po peši smeroval na Maguru po pričom Patrol odviezol Annu na brod, kde sa im podarilo zachytiť vlnu pretekárov, ktorých sme aj stretli na CP3 dnes ráno. Na Veľkej Magure mňa prekvapilo neočakávané občerstvenie ako pivo, radler, energetické tičinky a magnesium tabletky. Prijemne prekvapenie na vrcholí Veľkej Magury bolo poskytnuté Cyklo predajnou VeloSvet a JKBOZ s.r.o.. Pri zostupe z Veľkej Magury sme vystihli dvoch pretekárov, ktorých sme ráno na CP3 minuli. Neskôr, Anna sa vrátila do Čavoju a pokračovali sme po trase na Maguru a zase vystihli par pretekárov, ktorých sme aj ráno stretli. Medzi tým, Patrol sa vrátil s Martinom a nakoniec sme boli všetci po kope. Navečerali sme sa v malebnej dedine Čičmany a spracovali fotky a report.

Peter Bujňák

Zpráva z CP 3 u Trenčína

Dnešní den začal slibně. Foukalo. Včerejší předpověď slibovala teplotu atakující 36 stupňů a my se těšili, že nás vánek bude mírně ochlazovat. Příjemné pofukování se ale od časného rána změnilo na nepříjemný běsnící vichr a ten nás obšťastňoval až do večerních hodin. Za oběť mu padlo několik stanových tyček, několik stanů i plachtový přístřešek, který lehl na zem. V přístřešku je malý bazének, tím pádem jsme dnes byli první CP v historii, které má k dispozici vlastní krytý bazén. Jelikož intenzita posunu vzduchových mas zvedala ze země vše, ani jsme dnes nenafukovali vítězný oblouk Craft. Nenafukovali, ale zvedali vlastními silami a tak dopřáli závodníkům blahý pocit při průjezdu pod ním. Když polevila největší vlna horka, vyměnili jsme ve vaničce na piva chladící médium ze zdejší ledové studánky. Naše pivo má teď příjemných 22 stupňů Celsia.

Pravda je, že dnes se k nám lidé dostávali v různých náladách, od vysmátých až po vysoce rozladěné. Tilo Arnhold s námi díky náročnosti skoro nemluvil, no nakonec si dal nějaké dobroty, odpočal si a před šestou vyrazil dokončit dnešní dávku kilometrů. Teď večer to vypadá, že kvůli zákazu pohybu v horách tady bude spát nejméně pět lidí a platnost zákazu je nejčastější otázka v CP.

Celkem smolař Marek Biller se k nám do kopce vyšplhal už v půl čtvrté, vypověděl jaké problémy jej potkali s technikou, jak nemůže sehnat servis a vydal se zpátky do doliny hledat. Vrátil se až teď kolem osmé večer.

Dnes také odjel náš uvítací výbor Přemek zvaný Mr. Sada, ale rumu nechal dost, žádné obavy.

V.

Zpráva z CP 2 / F 500 v Jeseníkách

Dnešní den mě jako fanouška závodu nabíjí pozitivním dojmem. Stále nám přijíždí závodníci, kteří jsou plní sil a odhodlaní pokračovat dál do cíle tisíce mil. Dnes nám dorazil v dobré kondici i borec z Anglie, který ale musel končit tady v cíli 500, protože mu v pátek letí co? Protože mu v pátek letí letadlo, vo… Taky ale dorazil závodník s prokousnutým lýtkem, slušnou sbírkou modřin a několika pěkně odřenými místy. Že autorem je třicet centimetrů hluboká odvodňovací stružka přes cestu a nevhodně načasovaný pohled do navigace. Na večer se nám tu sešlo jen několik závodníků a v noci očekáváme chodkyni Annu Örsi.

Přejeme závodníkům na trati dostatek sil a štěstí k dokončení a gratulujeme těm, co už do cíle dorazili.

PS: Balík už zase zvoní.

Doplnění zprávy v 0.10:

Tak právě jsme přivítali první chodkyni/běžkyni Annu Örsi a hned po ní druhého chodce/běžce Libora Štěpána. Sešli se v intervalu pěti minut a to přišli každý z jiné strany. Ještě se musím podělit o hlášku ze včerejšího dne od jednoho závodníka. Stál v samoobsluze ve frontě na pokladnu a paní za ním prohlásila: „Musím se omluvit manželovi. Řekla jsem mu, že smrdí.“

SMS od závodníků

37 Radek Musil (1682.40 km, 20:36:52, P9M9E9): Cil!! Po 8 dnech, 2 hodinach a 23 minutach jsem dnes dorazil do cile 1000 Miles. Bike i ja jsme mirne jeti, ale stastni, ze to mame zdarne za sebou. Dekuju vsem za podporu behem zavodu, znamenalo to pro me hrozne moc vedet, ze v tom nejedu sam. Ucastnikum na trati preji hodne stesti a sil k dosazeni vytouzeneho vysledku

161 Štěpán Stránský (1682.40 km, 20:40:14, P6M9E3): radek je borec ja jsem borec druhoradej

119 Michal Veber (1523.60 km, 20:06:35, P9M9E9): Cus.Peru to do cíle.Zkusím jet bez spaní ale hrotit to abych si rozbil hubu to nee.Zatím.

3 Petr Tichý (1513.02 km, 19:50:38, P9M9E5): kolo rozvrzany, ja uz se lepsim. Jsem na hresny, to byl dnesni cil. Dam si jeste jeden hermelin a klobasu a nez najdu pelech, tak si trochu zajezdim na kole. Nak se mi mota kebule, ze on mi dal alko pivo 🙂 uz mi dosli desticky, ve predu mam treti 🙂 ahoj zitra

131 Kai-Uwe Lehnung (1481.46 km, 20:14:27, P7M9E7): Heute herrlicher Sonnenaufgang ñber der hohen Tatra, außerdem Bär gehört. Hope to enjoy cold beer with Honza tomorrow night…

82 Martin Olejník (1408.03 km, 19:13:48, P5M5E4):

15 Michal Laifert (1391.33 km, 19:55:01, P9M5E5): Jeste musim dal. Zacinam mit trochu hlad, tak snad najdu nejakou restauraci.

16 Jakub Zajíc (1374.40 km, 20:03:54, P6M8E8): Od rána jen 100km, prořízlý plášt – opravy cestou a výměna v Liptovském Hrádku – celkem zdržení 3 hodiny. Teď Nízké Tatry a výhledy přes pasoucíse stáda ovcí na Vysoké Tatry.

20 Miroslav Franěk (1371.74 km, 19:51:59, P9M9E9): Dneska sem videl v Nizkejch Tatrach konecne medu,ale bal se me a utek.

11 Dalibor Bek (1352.43 km, 20:29:59, P9M9E9): Vedro. Stal se ze me zahradkar. Jakmile jsem zahledl otevrenou zahradku tak jsem zastavil a neco si dal. Nejlepsi byla hned rano terasa v hotelu pod Kriznou. Michana vajicka, chleb, caj, kava, tatranka. A taky Tyxa s cigarem! 🙂

126 Adam Sluka (1343.51 km, 18:40:54, P6M6E8): Slunicko mi zasadne zpomalilo – jsem usmazenej za ziva…

109 Uwe Mosig (1325.92 km, 19:56:18, P7M9E9): heute wieder richtig schwer, aber die trails an den hängen der tatra mit der abendsonne im rücken….! ist die kraft zurück ? Morgen werden wir es sehen.

76 Jan Tyxa (1294.25 km, 18:38:12, P3M4E1): PRASKLA ZASE VIDLICE 3STEHI NA RUCE A ODRENEJ MUSÍM VZDÁT. ALE STALO TO ZATO. BYLO TO S VÁMI FAJN

2 Ladislav Žilík (1246.08 km, 19:54:58, P6M8E9): Na sracky.

30 Peter Kukučka (1246.08 km, 20:04:40, P6M8E7): magura je pre magorov..diky za podporu..telo uz boli hadam vydrzi..

55 Milan Jílek (1235.98 km, 18:06:20, P2M2E5): vcera jsem nestihal- diky podpurnemu bodu byvalych milaru u Vizovic.Moc mi pomohli z krize.Dik Ladovi Barnetovi za zatejpovani achilovky-da se s tim jet.Jednou milar-vzdycky milar!

29 Blanka Nedvědická (1208.55 km, 19:47:34, P5M7E7): Magura za nami, dnes nekolik padu. Cesta je cil…

153 Tomáš Minařík (1208.55 km, 20:02:04, P8M9E9): Jeste ke vcerejsimu dni. Jak jsem potkaval hodne kamaradu a kazdemu popisoval zazitky tak jsem se dost zdrzel, ale myslel jsem si, ze v poho stiham. Do te doby nez jsem ned Lhotskem potkal milare s urvanou prehazkou. Rikal, ze sjede do Vizovic a v pondeli to poresi, ze ikdyby mu to nekdo opravil tak, ze by stejne CP3 nestihal a dodal-sak Ty uz to take nestihad. Ja mu rekl: proc sak je jeste cas. A on rika, ze na Slovensku uz je omezeni nocni jizdy. No tak jsem musel napalit a jel zavodni tempo a nastesti jsem to stihl, ale do spacaku jsem zalezl v 1:30 celkem prosity. Dnes to dopoledne vubec nejelo, ale po obede se to trochu zlepsilo. Magura byla narocna, hodne potu a sil to stalo ale je to za nama. Dekuju moc vsem za zpravy.

22 Jakub Dvořák (1207.73 km, 22:08:10, P8M8E7): konečně trocha času na zprávy, takže dojezd do cp2 byl za velké slávy a záře blesků se sevřeným svěračem, chuť pokračovat absolutně nebyla, ráno se to však po snídani zlepšilo a už zase závodíme!

22 Jakub Dvořák (1207.73 km, 22:13:27, P8M8E7): velké díky páně Melichaříkovi a Štěpánkovi za provizorní cp Valachy. V tom vedru to bodlo, díky hoši!

32 Jan Hába (1205.18 km, 20:04:55, P5M9E9):

57 Štefan Pinčák (1194.63 km, 19:00:06, P7M8E6): Dnes diverzna skupina zvádzala neskutočne urputne boje počnúc vršatcom následne baske a teraz zvládla maguru. Síce dnes utrpela aj prvé vážnejšie straty na technike:( zjazd z magury len na prednej brzde bude asi zábavný:) na viac slov nieje energia:)

65 Dano Ralaus (1194.63 km, 19:02:40, P6M8E8): horuco…lecime dalej

8 Katarína Ludvíková (1191.80 km, 18:27:43, P9M9E9):

19 Petr Dragoun (1191.00 km, 19:59:15, P3M9E3): Dnes CP 3 zdolan.velke vedro moc km se tlacilo a bude asi hur

22 Jakub Dvořák (1191.00 km, 18:26:03, P8M8E7): maguraaa!

81 David Janouch (1191.00 km, 19:59:49, P9M9E9): Dnes totální krize od slovenských hranic po cp2. Snad to zítra bude lepší. Bojím bojím medvědů.

94 Rostislav Kubný (1191.00 km, 20:01:05, P5M4E4): Dneska velke trapeni,ale nakonec asi padne „stovecka“ jeste uvidim, jestli si udelam nocni vyslap na Maguru,nebo zakotvim v Cavoji.

108 Tomáš Trávníček (1191.00 km, 18:27:33, P3M2E1): odpoledne jsem dojel na CP3. Před náma je MAGURA

68 Ondřej Svoboda (1168.38 km, 20:04:12, P4M4E4): ahoj zkusim jeste jeden den kouzla a cary a to by v tom byl Rakul aby to neslo.

28 Tilo Arnhold (1148.70 km, 19:43:56, P7M7E7): vse dobry. Track cp2>3 schwerer als im vorjahr + 2. Tag mit tropischen Temp. >30c > 🙁

156 Milan Sunkovský (1144.01 km, 18:09:54, P6M7E8): . Jsem v CP 3 a budu zde do zítra.

73 Milan Čulák (1143.99 km, 21:06:04, P4M4E4): V pohode na CP3

97 Milan Chára (1143.99 km, 19:24:11, P3M8E7): Dnes pro me jednoznacne nejnarocnejsi den,zejména po fyzické strance.Vcera Vizovice nepadly,Ales udelal pred nimi paradni prekvapeni,za coz velky dik.Nakonec jsem ani nebyl schopen pokracovat dal a spali jsme tam.U Sulovskych skal vymena prednicich brzdovych desticek.Zkusim jeste nekam dojet,tu na Cp-3 pohoda a klid.

105 Jindřich Prchlík (1143.99 km, 20:31:17, P9M9E9): po nocni ztrate prehazovacky jsem se rano projel do vsetina a tam planet bikes uzasny technik z toho zas udelal 2×10. Tak se hned jede veselej. Honzo, kup si na dalsi mile nove kolo, bo tohle uz je fakt mimo. Mrzi me to, valils frajersky. Doufam ze do tretice funguje, ze tam ta prehazka bude az do cile.

79 Jan Hovorka (1142.85 km, 20:46:14, P9M9E7): Hostynske Vrchy me mile prekvapily, na to co nasledovalo od Vizovic k hranicim chci rychle zapomenout! No jo no, s namazanou prdeli, zitra zas budu vesely! A velky dik chlapum na CP 2,5 – nejlepsi okamzik celeho dne!!! Zitra kousek na CP3 a pak se uvidi.

113 Marek Biller (1140.63 km, 19:32:42, P7M9E8): dnes krize jako krava, nohy bolely, km nemizely, musel jsem do lékarny a servisu. Servis byl to nejlepsi, co me dnes potkalo, Miso Bartak, biker kazdém coulem, mi dal dokupy kolo, pivo jsem dostal, doprovod az na CP, nelituji vubec, ze jsem se zde zdrzel, opet skvely zazitek a novi skveli lidé… Zitra snad zase telo povoli jet bomby…

33 Radim Kotlaba (1124.61 km, 19:41:07, P6M6E6): Jsem v Pruske na prvni slovenske veceri, dnes vice chozeni nez jezdeni, mezni zazitek nejak prestal rust! Absolutorium patri CP2.5, budu koncit v CP3.

99 Aleš Plíhal (1124.61 km, 19:46:02, P5M5E5): Vizovivke vrchy nikdy vice,dnes snad cp 3.díky Alesovi a spol za super relax na cp2,5

114 Libor Matoušek (1124.61 km, 18:54:09, P7M8E8): Chemo diky za ty tejpy, funguje to skvele!

139 Radek Zitta (1124.61 km, 19:30:53, P7M7E7): Dnesek stal hodne sil. CP3 dam po veceri 🙂

98 Robert Klepl (1108.12 km, 18:28:52, P1M5E5): vedro a Kopce. Silené. Vypil jsem uz 14 litru a stale mam zizen

27 Libor Pavlíček (1100.92 km, 19:31:03, P8M9E8): dnes uz to nevyjde, tak hold zitra. Vsak kdyz se clovek flaka,…

47 Tomáš Klapka (1097.67 km, 18:39:25, P4M7E8): dneska hrozny vedro, jsem uskvarenej totalne, pro dnesek konecna, myslel jsem, ze projedu karpaty a dosmrdlam to do cp3, ale je to marny, vzdycky uz to vypadala nadejne, ale pak to spadne o 150m dolu a zase rubacka nahoru a nestihl bych zakaz, takze cp3 zitra. Sjel jsem do Valasskych Prikazu ..zdravi Klapa

58 Zbyněk Dráňa (1093.19 km, 20:04:06, P7M8E8): hostynky a vizovocke vrchy dali zabrat dik na valachoch za relax zonu.Dekuji i mojim jolkam za pusu na Trojaku.

34 Štěpán Hejtmánek (1085.02 km, 20:00:17, P7M7E7): Medvedi straz hlida hranice… Musime pockat do 6 az budou stridat smeny a proklouznout na skopek do CP3 😉

40 Rostislav Kneisl (1085.02 km, 20:08:29, P9M9E9): …

46 Miloš Krása (1085.02 km, 20:11:22, P6M6E6): dnes opravdovy zazitek ve Vizovickych vrsich. Diky 🙁

88 Matěj Vrbka (1085.02 km, 20:25:42, P7M8E8): dnešek mi dal pod nohy. Vizovické kopce mi sebrali spoustu sil a pridali zdravotní komplikace ☺

145 Petr Novák (1085.02 km, 20:13:52, P5M5E7): Vcera jsem mel velky oci, CP3 bude zitra behem dopoledne. Vizovice ve spojeni s horkem me staly spousty sil. Mam krizi a zda se mi,ze se mi cil vzdaluje.

36 Miroslav Gebauer (1076.22 km, 20:38:04, P4M4E2): cerné pondeli………

100 Petr Jedlička (1027.20 km, 19:48:05, P5M8E7): Dnes docela vedro. Vsude zavreno nebo se nevari. Konzervy jsou taky dobry a hned ohraty. Pujdu do tmy a pak zalehnu

122 Vladimír Grusman (1022.48 km, 20:14:04, P7M8E6): jedu dal, dner dobry rychly prejezd, zitra kopecky, nemohu se dockat

43 Antonín Valeš (1022.45 km, 20:13:14, P4M4E8): Slovensko za humny . Hostynské vrchy nas trosku zpomali . Diky vsem za podporu

78 Václav Petřík (997.89 km, 18:44:04, P4M6E4): pozice porad stejna. pata se nelepsi, dam tomu jeste cas! Volna mam docela dost Vaclav

120 Jan Beka (993.83 km, 19:39:21, P7M9E8): Nevim jestli me sezere medved,ale vim,ze jestli budu jeste chvili poslouchat tu rolnicku,tak zesilim!To si budu radsi zpivat.

9 Michael Dedinský (927.31 km, 19:35:43, P8M8E8): diky za vse na cp2 exklusiv podpora! pro dnesek mam hodne rychleho partaka ze slovenska c.051 slusne nam to slape tak jeste kousek pojedeme. Ahooj

51 František Kasanič (927.31 km, 19:32:39, P7M9E5): Dnes sa ide dobre. ideme s michalom 009. davame kofolku a ideme ďalej. čau ešte 740 km a som doma.

74 Martin Čuba (916.48 km, 19:15:22, P8M8E9): Dnes z cp2 tahle dlouhe kopce s dobrym povrchem ve velkem teple – to mam rad. Jeste 2h pojedu. Zdravim fanynky A+A a fanouska M!

151 Zdeněk Sedláček (916.48 km, 19:35:54, P6M8E7): Rozpacite vstavani, skvela snidane vCP2 a obavy jak to pujde dal. Intenzivni cyklovylet pokracuje zatim bez vetsich obtizi i kdyz opotrebovani je znat.

35 Štefan Vanický (915.64 km, 20:16:27, P9M9E9): Dnes velka kriza slzy plac bolesti sliach pod pravym kolenom ale tuzba vziat si Kopkov skalp zvitazila. Iron Maiden do sluchadiel a aj koleno to nakoplo. Idem dalej

93 Lubomír Sluka (893.85 km, 18:44:36, P4M5E9): Jeseníky okolo Dlouhých Strání byli pěkně výživný

4 Adam Bobrik (893.29 km, 19:18:07, P7M8E9): Achilovka zatial drzi. Dnes strasne dusno, stupanie na Dlouhy strane nekonecne…

67 Ondřej Sopůšek (893.29 km, 19:14:12, P7M9E9): Jeseníky daly dnes dost zabrat, dáváme večeři v Morávce a ještě kousek potáhnem…

68 Ondřej Svoboda (893.29 km, 18:56:09, P7M9E9): Jeseníky daly dnes dost zabrat, dáváme večeři v Morávce a ještě kousek potáhnem…

148 Zdenek Michálek (893.29 km, 18:35:16, P9M9E9): jsem po obede i veceri a ted jenom usnout 🙂 Ale tady se jezdi jenom dal a dal, tak jedem jak s medem 🙂

142 Radim Červinka (862.53 km, 19:52:32, P8M9E8): po nabrání sil a doplnění zásob na cp2 pokračuji dále na východ, těším se na páči sa, ďakujem pekně, dovi a iné 🙂

38 Tomasz Sójka (828.54 km, 20:02:57, P7M7E7): CP2 Spie, rano pomysle, na razie sklaniam sie do finiszu 500… To chyba nie ten rok, no ale zobaczymy.

62 Adrian Baskerville (828.54 km, 18:12:07, P9M9E8): Reached CP2 and stopping. Thank you for a great route and some amazing mtbing. Look forward to returning in the future

136 Karel Kratochvíl (828.54 km, 19:30:32, P8M9E8): Dojezd do Cp2.Prespat , zitra slapat dale. Dik vsem za podporu.

152 Adam Havriluk (828.42 km, 20:10:13, P9M9E9): čekám na zázrak koleno hlásí ne ale hlava chce jet…..nechci aby to skoncilo……..

41 Paweł Kraczmar (818.62 km, 19:55:03, P7M7E8): 10km do CP2. Noc u wspanialego czlowieka, w Ceskich Petrovicach. Dzieki Miroslaw! Taki bylem wypoczety, ze dwa razy na ten sam kopec wjechalem. A moze to od tego upadku? Gdyby nie nietypowy bunkier to bym sie nie zorientowal. Jade, a jutro pomysle co dalej.

41 Paweł Kraczmar (818.62 km, 19:56:26, P7M7E8): 10km do CP2. Noc u wspanialego czlowieka, w Ceskich Petrovicach. Dzieki Miroslaw! Taki bylem wypoczety, ze dwa razy na ten sam kopec wjechalem. A moze to od tego upadku? Gdyby nie nietypowy bunkier to bym sie nie zorientowal. Jade, a jutro pomysle co dalej.

115 Anna Őrsi (784.26 km, 19:58:54, P8M9E3): Hi, sunrise at cp11, rebirth at Chata Cihak, cp 12 tonight. Anna

133 Martin Kolář (779.20 km, 19:18:12, P5M9E8): Jsem sam na Slamniku na Kralickem snezniku, silene unavenej ale to ticho, ten klid tady, slunce jeste nad obzorem a vitr trochu profukuje… Jsem plny euforie, ten nekonecny a vysilujici vyslap za to stal. Strasne bych chtel jeste do CP2, ale je to jeste asi 47 km a vubec netusim, jaka bude cesta, no nic, neco pojim a jeste pojedu, kam zvladnu.

17 Libor Štěpán (771.30 km, 19:32:38, P6M8E7): Dnes cely den fyzicka krize,ale bojuji.Ted jsem tesne pod Kralicakem,pomalicku schazim.

123 Sláva Morávek (758.84 km, 19:41:16, P8M8E0): Tak na této souřadnici dnes končím. Naštěstí v minimální rychlosti ve vysoké trávě jsem předním kolem najel na Pařízek a praskl mi šroub v představci. Končí stíhací jízda, otáčím to směr Dolní Morava. Sláva Morávek

25 Marie Kronková (744.78 km, 19:47:06, P3M5E8): Dnes vedro a unava. To ta snidane v 9hod.polevka,vrabci a dortik s kavou,proste mnamka.

137 Lukáš Konečný (744.78 km, 19:48:13, P6M3E8): rano to nejelo, takze snidane v podobe vyvaru, mor. vrabce, piva a dorta… pak to jelo paradne a na vecer zastaveni, nejede to! Jede se dal, dnesni stopka pred CP2 v Kralikach.

50 Jaroslav Gažo (735.21 km, 18:12:11, P5M5E5):

5 Grzegorz Leśniak (729.04 km, 18:48:22, P9M9E9): czuje sie dobrze, rower ok, jedziemy dalej. Jutro PC2. Pozdrawiam Grzegorz

85 Jan Kubík (728.57 km, 20:09:56, P8M8E5): Jsem vyrizenej

71 Pavel Kropáček (728.54 km, 18:53:00, P7M7E7): Zustavam na noc v Ceskych Petrovicich.Skvelej Servis a jeste lepsi jidlo..Zitra bych chtel dojet do 500.

124 Jan Vlasák (728.54 km, 19:14:23, P8M8E8): davam udrzbu kola u Mirka Hulky v Petrovicich. Jeste neprsi.

69 Lada Vafková (705.22 km, 19:51:54, P8M8E9): jdeme

96 Jakub Konečný (705.22 km, 19:51:46, P8M8E9): Zitra chceme CP2, ale vubec nevime, kdy dorazime.

53 Pavol Hlaváč (691.00 km, 19:04:47, P5M9E9): Vcera sa mi islo super, dnes od rana silna slabost a unava, presiel som iba 40km. Idem spat, snad to zajtra bude lepsie. Majte sa

127 Petr Hornych (687.94 km, 19:22:09, P7M7E9): dneska to nejelo. Hlaska dne: do prdele zase kopec:-( chata hajenka to vecer jisti.

1 Petr Ozogán (680.35 km, 20:01:04, P7M7E7): nevim,jestli me nicilo vic to teplo, nebo kolo. nejspise se to nasobilo. P7M7E7

135 Ivan Pelikán (680.35 km, 20:02:06, P5M7E5):

150 Vladimír Synek (680.35 km, 19:51:07, P6M8E8): , malo casu na psani

144 Zdeněk Martínek (672.68 km, 18:23:42, P4M6E7):

147 Petr Lavický (641.09 km, 18:46:44, P5M8E8): pri vzpomince na Stana jsem se chtel vykoupat nahy v Adrspachu, ale po zaplaceni jsem se jen plouzil s davem mezi ploty

117 Marie Jehličková (633.26 km, 20:03:13, P8M8E9): dneska mi velmi pomohli v Peci pod Sněžkou v Inter sportu!

42 Pavel Chuchma (594.40 km, 21:44:21, P9M9E9): Nad nami se certi zenili, ale asi 3 minuty pred zacatkem jsme nastesti obsadili (snad) opustene obrovske nadrazni nastupiste Kralovec. Jestli je opravdu opustene zajiste zjistime rano 🙂 CP2 v terminu se po dnesnim chabem vykonu vzdaluje, ale nadeje umira posledni.

42 Pavel Chuchma (588.42 km, 19:37:26, P9M9E9): Ted vecerime v Zacléri. Postup byl dnes zalostny. Strme Krkonose v tomto paraku ubraly hodne sil. V Peci pod Snezkou Marek prohlasil, ze konecne chape, proc se to tam jmenuje PEC! Role v tymu mame striktne rozdelene. Vylucne ja sbiram klistata, Marek stipance od okridlenych potvor a Patrik dere cestu lokty. Ale jinak nic vazneho. Zrychlili jsme az v Polsku, kde byl stin a rozumny sklon kopcu.

102 Ireneusz Matusiński (588.42 km, 19:41:19, P7M9E9): . Dojechaliśmy wg naszego planu do Zaclera. 60 km / 1766 m wzniosu! Karkonosze zdobyte.jest regulowane stanem moich ścięgien, więc szybko i daleko nie jest. Jednak posuwamy się naprzód !!!

103 Aleksander Matusiński (588.04 km, 19:34:22, P8M9E8): Spimy w Zacler. Jutro do Pasterki. Decyzja podjeta konczymy na 500 mil

66 Stanislav Zárybnický (565.76 km, 18:09:12, P8M8E8):

140 Vít Semenec (521.85 km, 19:17:30, P7M8E8): Rano jsem mel pocit, ze si nazouvam lezacky, dalsi boty kupuju vetsi 🙂 V jedne ponozce mam diru a v povinne vybave neni stupovaci sada! Co ted? :O Poledni odsoleni a deratizace v horske bystrine by la paradni, ted si zase uzivam horske turistiky. Bavi me to. Nejde delat milare jako povolani? 😉

154 Aleš Procházka + Václav Fišer (410.95 km, 18:37:32, P9M9E8): K tym otazkam,kaj sme a jak sa dari,neumime vcilek reagovat.No proste supr a ci nemame hlad?Keci v kleci.Ale tuz co,ani robky ani decka doma nebreci,tuz tu kajsik v horach drem jak v havirni v cervencovym hicu.Mozete xkrat slyset jake to je,s otevrenu papulu jak kolo stesti,robit ja ja.Dristy.Kdo do teho raz cumak nestril,nezarval sponu,nepochopi.Cemu to?Bo mile!

Zprávy došlé během dne:

124 Jan Vlasák (656.79 km, 08:09:57, P8M8E8): Kamaradi spoluzavodnici, nenasel jste nekdo vetrovku vinove cervenou za Broumovskymi skalami na PL hranici? Kdyztak nechat u Martina Karaska na CP2. (on uz tam asi nebude.) diky – zdravim, Honza Vlasak

112 Kamil Němec (828.54 km, 08:43:27, P9M9E5): koncim na cp2

87 David Rus (828.54 km, 12:51:58, P3M9E8): Vsem děkuji za podporu, končím v 500. Mám v nohách 863km, 20 nastoupanych km, jeden pad a !!! 0 defektů !!!.

90 Tomáš Kratochvíl (828.54 km, 13:35:02, P9M9E9): Dnes CP2 byl to krasny zavod co me naucil par veci a ukazal ze cesko je krasna zem a vse neni tak spatne jak si clovek mysli, dekuji vsem za podporu moc mi pomohla. Nic nemusim ale jen muzu. Koncim na Finish 500 a dekuji

155 Zbyněk Lev (828.54 km, 14:32:12, P9M9E4): Finish 500, konec, telo i kolo- konec. Nadhera, masakr, dik.

116 Vojtěch Jaroš (828.54 km, 16:36:08, P9M9E9): CP2 končím na 500, bo není dost sil a motivace pokračovat, děkuji pánům Pellsovi, Brooksovi, Garminovi za poskytnutou techniku, za vše ostatní děkuji Patře.