11. DEN - 15. 7. 2015

první nováček v cíli

Podle večerních zpráv plánoval Vladan Moravec jet i přes noc a odhadoval svůj příjezd mezi druhou a třetí hodinou ranní. Bereme to s rezervou, víme, jak je závěr těžký hlavně psychicky. Každý má pocit, že už je v podstatě v cíli a poslední kilometry mu vůbec neutíkají. V noci a ve špatném počasí, což panuje v Krušných horách právě teď, je to ještě horší.

Vladan přijel až ve 4 hodiny ráno a vše potvrdil. Nechtěl už spát, a proto jel poslední den a noc nonstop, ale nešlo to tak hladce. Na kole usínal a motal se. Když už to nešlo, lehl si na trávu i v zimě a dešti jen tak a spal 10 minut. Na chvíli to pomohlo, i tak v noci u něj nastaly halucinace. Měl pocit, že s ním jede kamarád a povídal si s ním, pak se svou ženou, pak se svým psem. Halucinace se objevily ve všech dosavadních ročnících u všech, kteří dojížděli do cíle přes noc. Nevíme, zda je to dané jen únavou nebo „temnými“ silami. Cesta vede kousek od ruin staré tajné nacistické továrny s koncentračním táborem ukryté v lesích v nadmořské výšce 1000 metrů. Bez dobré mapy není jednoduché tohle místo nedaleko státní hranice najít. Sám jsem to tady prozkoumával několik týdnů před letošním startem a uvažoval, zda trasu neprotáhnout přímo tudy. Duch dávné hrůzy jako by se ale z tohoto místa dosud nevytratil. Nakonec jsme od toho upustili. Už samotné pusté Krušné hory zvlášť v tomhle počasí působí ponuře a vyvolávají v závodnících deprese z osamění. Navíc tady kousek před cílem projíždí v různém stupni psychického rozpoložení nebo spíš rozložení. Ten odkaz zla je tu stále cítit. Lidé tu trpěli, prožívali nelidskou dřinu a měli neustálý strach ze smrti. Při nepředstavitelně těžké práci se tu vystřídaly téměř tři tisíce zajatců a totálně nasazených. Ve zdejších krušných klimatických podmínkách beznadějně trpěli nedostatečným oblečením, v mrazivém vzduchu museli pracovat jen v lehkém oděvu. Jídla byl nedostatek a nestačilo občas ani k holému přežití. Mnozí z vězňů tu byli zastřeleni při útěku nebo se utopili ve Velkém močálu či rašeliništích. Další byli na konci války zavaleni v šachtách. Jejich těla tam dokonce mohou být dodnes konzervována prosáklou ledovou vodou. Možná v podzemí stále leží i důležité dokumenty a cennosti, které tu ukryli při útěku nacisté. Z  továrny dodnes zůstala železobetonová konstrukce hlavní budovy, kruhový bazén a zatopené podzemní dílny. Obrys komínu v noci nebo v mlžném oparu vypadá jako varovně vztyčený obří prst. Dodnes je tady nepříjemné ticho, z lesa se neozve ani ptačí pípnutí. Je tu cítit zvláštní pocit tísně a napětí.

Krajina však nemá jen ponurou minulost – oplývá i přírodními krásami. V okolí ruin jsou rašeliniště, Velký močál a Velké jeřábí jezero. Celá oblast byla vyhlášena chráněným přírodním parkem. Někteří z mílařů tuto krásu vnímají, na mnoho z nich ale působí tato oblast Krušných hor opravdu ponuře.

I přes pozdní příjezd ráno Vladan vstal už v osm, prý je za poslední dny naučený moc nespat. Přijel pátý jako první nováček, což bylo velké překvapení i pro něho samotného. Najeto měl od minulého října celkem jen 4,5 tisíce kilometrů, od nového roku pouze 3000 a 700 km naběháno.

Kolem poledne dorazil Radim Bláha, poslední noc strávil na Hoře Sv. Šebestiána v bordelu. Tam ho nepronásledovaly temné síly ale holky, tak si připlatil navíc, aby mu daly pokoj (myšleno klid i místo k přenocování).

Pár minut po něm se pod obloukem objevuje gynekolog Lukáš Dostálek. Od Šluknovského výběžku spal jen ¾ hodiny, dojížděl sice přes den, přesto závěr byl i pro něho psycho!
Jako osmý se objevuje Ondra Semerád, startuje potřetí, ale do F1000 se dostává poprvé. Když projel cílem, úplně ho to sebralo, vyplavily se v něm emoce, možná se objevily i slzy.

Jako první cizinec a devátý celkově přijel Uwe Mosig z Německa. Jede taky potřetí, dvakrát dojel jen do F500, teprve letos se mu podařilo celých 1000 mil. Závod si pochvaloval, prý nádherná příroda hlavně na Slovensku, Česko bylo ale těžší. Byl nadšený i z lidí, kam přijel, tam mu nabízeli pomoc. Někde navečer ho chytil hospodský před horskou hospůdkou a vyhrkl na něj: „Ty jedeš 1000 mil? Tak pocem,“ a tahal ho z kola skoro násilím. „Tady máš pivo, tady máš jídlo a tady budeš spát!“ V 5 ráno mu přinesl k snídani litr piva. Vyděšenej Uwe jen zakroutil hlavou, že nechce. „Co blbneš? To je dobrý pivo, vždyť to je dvanáctka!“

První desítku uzavřel další veterán závodu Michal Laifert. Jel vloni a přihlášená byla i jeho drobná usměvavá žena Míša. Jenže otěhotněla, přesto absolvovala s bříškem českou polovinu závodu mimo soutěž s vynecháním brutálních částí. Nyní se objevila již s chlapečkem v F500 a pak i v F1000. Závod ji stále láká, a pokud opět neotěhotní, příští rok se na něj vydá. Proto jsme trochu zatlačili na Michala a musel nám slíbit, že si už bude dávat pozor.

Druhou desítku načala málomluvná dvojice Petr Jiroušek a Tomáš Ölveczký. Potkali se třetí den a od té doby jedou spolu. Na otázku, jestli spolu budou kamarádit i nadále odpověděli, že se prý uvidí.

Po nich opět dvojice Tomáš Doležal a Martin Sovadina. Kluci spolu jeli plánovaně od počátku. Vzhledem k tomu, že dvojice je vždy pomalejší než jednotlivec, neboť se oba vzájemně zdržují, je to ze strany obou dvojic super výkon.

V pořadí patnáctý přijíždí Jirka Beyk Míl. Velký bojovník tohohle ročníku. Připravoval se celý rok. Pět týdnů před startem spadl a ulámal si výběžky na obratlích. Velice bolestivé zranění. Jirka start nezrušil a i přes nedoléčený úraz vyrazil na start s ostatními. A přes tréninkové manko posledních týdnů si vedl skvěle. Z F500 v Jeseníkách vyrážel úplně první. Vichřice v Jeseníkách způsobila obrovské polomy a zasáhla do regulérnosti závodu. Filip Degl dostal bonus za čekání na přetrasování a přepsání v GPS, neboť chtěl podle jeho slov odjet. Trasa byla vytvořena podle dostupných informací a první část vedla Jeseníky, které opustila až v oblasti před Králickým Sněžníkem. První na trasu vyrazil z F500 právě Beyk ještě večer. Ostatní zvolili odjezd až ráno a šli spát včetně Filipa, přestože dostal k dobru čas za čekání na odjezd odpovídající době vytvoření objížďky a bonifikaci za zkrácení doby jízdy za světla.

Beyk po třech hodinách jízdy v Jeseníkách a prodírání se polomy (i v místech, kde údajně neměly být) nakonec uvízl a musel se vrátit. Přijel úplně zničený a muselo se přetrasovávat znovu. Beyk dostal také bonus za ztrátu času 6 hodin. Na CP3 přijel čtvrtý s vředem na zadku a rozedřenými třísly. Nemohl si sednout, ale rozhodnutý nevzdat. Na CP3 se nezdržoval a pokračoval. Jenže další problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. V noci někde prochladl a přišly horečky. Tím to ale neskončilo, pak se dostavil silný průjem. Nakonec se mu rozpadlo kolo a on jel Krušné hory na stařičkém oceláči ze slaboučkých trubek z dob počátků mtb. Velikost rámu 19“ pod dvoumetrovým Beykem o váze 100 kg působil opravdu směšně. Beyk je ale bojovník a srdcař, do cíle dorazil přes všechny problémy dnes navečer jako patnáctý. Po odečtení bonifikace skočil dokonce neoficiálně na 9. místo.

Všem, co dojeli, přejeme měkkou teplou postel a sladké sny, všem ostatním na trati nezdolnou vůli.

Honza Kopka a Yvča z F1000

Zpráva z Nissan Patrol

Tak dnes jen pár slov… Sice jsme dnes vstávali už v 7 ráno, ale prvního cyklistu jsme potkali asi v 6 večer. A to využíváme trackery No comment…
Na CP3 super parta, vůbec se nám od nich nechtělo. Večer jsme dali večeři v takové obyčejné hospůdce ale s moc milou obsluhou v Horní Světlé. Do hodiny přijelo 5 závodníků. Začíná pomalu pravidlo druhého týdne závodu: „Když chceš najít závodníka 1000 mil, musíš do hospody!!“ Teď bivakujem v lese Německo/Česko s dvěma závodníky. Krásná teplá noc a vyprávění příběhů. Co víc si přát!

Zdraví tým Nissan Patrol

Zpráva z CP 3 v Jizerkách

Dnes ráno dorazili tři závodníci, před devátou byli zase na trase. Pak jsme měli vzácnou návštěvu – dokumentační štáb, fotograf s kameramanem. Čekali dlouho na závodníka, skoro tři hodiny, ale dočkali se. Natočili, co potřebovali, a po poledni odjeli. Hodinu po té se nám tady závodníci střídali jeden za druhým. Kolem osmé přijel závodník č. 32 a sedí tady s námi, jí své studené párky a i tu s námi přespí. Teď klid.
CP 3

Zpráva z CP 2 / Finish 500

Ráno jsme mrkli na kozenku,
škoda, zas nebyla venku,
zas ty plavky nepoužijem,
venku si nic neužijem.

V 7 přišel Petr Klos,
kupodivu nebyl bos,
nesušil si vlasy fénem,
ani teda nad plamenem,
fén, ten použil na ponožky,
v teple už jsou jeho nožky.

Dneska ještě před obědem,
stihli přijet Miloš s Jenem,
zastavili se jen chvíli,
teď už jedou dále k cíli.
Další k nám dorazil Andreas,
pívo, spravil kolo a jel zas.

Po obědě jsme měli radost velkou,
ven lezla koza za kozenkou,
tak jsme se slunili na lavici,
čekali, až přijedou závodníci.
Načež jsme spatřili Šístka v zatáčce,
řítil se po štěrku jak po klouzačce,
dnes jako jediný tu s námi zůstal,
za svoje příběhy buřtíka dostal.

Etapu dnešní uzavřel Grzegorz Lešniak,
za rok prý pojede zase naopak.
Jediný problém je, že není jistý,
jestli ho rodina, ještě pustí.
Čekali tu na něho celí nedočkaví,
radost měli velikou, že se vrací zdravý.

Teď tu buřty opíkáme,
historky si povídáme,
o tom jak se mílaři,
vždy najít nocleh podaří,
když jim hlady pupek křičí,
přijde pomoc ze spížky něčí,
a když kolečko hraje Zagorku,
spraví ho vesničan u sebe na dvorku.

Finisherům dnešním říkáme drsoni,
mílaři na cestě jeďte jak na koni
Zítra bohužel balíme,
tak to tady slavíme,
díky Yvčo, že jsi štědrá,
meruňka je vážně dobrá 

Aby bylo líp,
na závěr ještě vtip:
Sedí chlápek na WC prožívajíc peklo,
přijde žena aktivní a zhasne mu světlo.
Muž nebohý se pustí do strašného křiku
a zděšená uklízečka kvapem chytá kliku.
„Pane Bože, co tak řvete??“ už policii rychle točí.
„Jejda bábo nedivte se, jsem myslel, že mi vypadly voči!!!“

Zdraví CP2

SMS zprávy od závodníků

13 Jirka Beyk Míl (1623.77 km, 20:21:26): Beyk je ve Finish 1000!!!!! Letos to byl pro me hodne tezky rocnik, mam v hlave spoustu zážitku, novych zkusenosti a i pres vse spatne co se stalo mi dal vic nez kdykoliv predtim. Diky vsem za podporu, rodine za nervy a trpelivost a Janco – slapni do toho, uz to mas jen kousek a tesim se na tebe. Beyk

23 Michal Veber (1623.77 km, 18:18:01): cau vsichni.i kdyz jsem uz nekolik hodin doma,myslenkama jsem stale na trase.sedim u pc a sleduji zavod.je to neco nepopsatelneho.diky vsem kteri mi na trase pomohli.diky jenovi,yvce a vsem co se na zavodu podileli.cus

106 Martin Sovadina (1623.77 km, 19:57:24): Tak jsme to dali! Skvělý pocit. Trochu jsme tomu rožli:) a dali rychlých 180km. Děkujeme všem moc moc za podporu a všechny povzbuzující zprávy. Já i Tomin jsme zdraví a v pohodě.

101 Tomáš Dočekal (1616.54 km, 20:13:31): tak jsme v cili! Splnili jsme si sen a dokoncili toto dobrodruzstvi. Mame za sebou 10 dni plnych prirody, dobrodruzstvi, slunce, vody, bolesti, obav, premysleni, vzpominek, bahna, potu, prijmu a vydeje potravin, srandy,povidani, ztraceni a objevovani se. Krasny zazitek. DIKY pasaz: poradatelum a vsem na cp za uzasny zazitek a pristup,jste super parta; vsem lidem, co nam po ceste pomohli; vsem ucastnikum za spolecnost; rodine za podporu a toleranci; vsem, co nas nadalku podporovali, Krepykovi,kamaradovi,za podporu a obetavost, Zdenkovi za pozehnani a modlitby, kolu, ze tu hruzu vydrzelo a Martaso, kamarade, za spolecnou jizdu, bylo mi cti, ze jsem tento zavod mohl jet prave s Tebou

39 Michal Švejcar (1588.41 km, 20:12:25): V Kraslicich jeste rychlou veceri a pivo a hura do cile.

56 Michal Hons (1588.41 km, 20:17:37): Jsme v Kraslicích 36km od cíle a dáváme pár piv na pohodu,sice ještě menší technický potíže ale dneska to dorazíme i kdyby jsme měli jít pěšky 

104 Matěj Karásek (1588.41 km, 20:12:32): Vse ok,rychle obcerstveni a jedeme do cile / all fine,a quick refreshment and we go for the finish

126 Adam Sluka (1588.41 km, 20:15:29): Posledni pifko na trase a mirime do cile;)

120 Tomáš Makal (1540.20 km, 19:50:51): o splavovani dřeva v těchto horách vím snad vše, skákavá cesta.

117 Zdeněk Janeček (1538.52 km, 19:29:41): vse ok

77 Ondřej Novák (1509.45 km, 19:56:29): Už se to zhoupne ale kouše to

9 Jana Doležalová (1499.28 km, 19:02:19): Cim vic se blizim k cili, tim vic se zase kocham. Tesim se az dojedu, ale trosku je mi lito ze se budu muset vratit do reality, ale verim ze letosni navrat, narozdil od lonskeho, bude stat zato 

54 Milan Urban (1486.04 km, 19:39:54): Včera byla zase čekárna a ještě tam svítilo celou noc světlo. Dneska to budou všichni tlačit do cíle, vypadá to na hezkou noc. Musím tak asi zatlačit na pilu.

42 Dalibor Bek (1481.38 km, 20:20:25):

2 Miroslav Franěk (1476.18 km, 19:52:49): kolo drzi a u ohradniku zastavuju a saham jestli tam ten drat opravdu neni.

27 Roman Królikowski (1468.75 km, 18:21:57): jade dalej

134 Falco Schaffrath (1462.46 km, 18:28:20): Dank 4Uhr Start konnte ich zum Thomas aufschließen und zusammen fahren.

142 Thomas Strobel (1462.46 km, 18:31:29): the sun is shining, its a good day! i have no problems. 

66 Marek Liška (1458.36 km, 20:08:11): zitra cil!

4 Milan Jílek (1454.77 km, 19:46:55): Vylezlo slunicko prestalo prset,bahno se ze mne odrolilo.Je lip.Flajsky kanal uzasny,ale stacila by 100m exkurze-ukopal jsem si tam o koreny zbytky prstu na nohou.Jeste se chci priblizit cili.Pokud se neco nepo.. Tak zitra cil.

103 Martin Chmátal (1454.77 km, 19:46:56): Nadherne pocasi na prejezd Krusnych hor.Diky za obcerstveni na Cinovci u Karla.Chleba se sadlem funguje jako radioaktivni palivo.. Zitra cil…

37 Jiří Doksanský (1430.05 km, 18:11:03): Dnes už KO:-( Zítra snad velké finále. 

20 Lucie Otáhalová (1421.67 km, 20:09:48): Dnes mi dal jeden pan svou svacinu. To uz musim vypadat hodne pouzite. Kazdopadne diky! Svacinu z Tokane v Krusnych horach jako kdyz najdes. …

65 Viktor Adamec (1421.67 km, 19:53:09): jsem fakt nachcipanej. Je to ocistec dojet…

86 Robert Koníř (1421.67 km, 19:44:45): začalo bolet koleno, jedu na prášky, jinak krásný den s výhledy. Mám moc přestávek na jídlo, ale co mám dělat, když mám stále hlad.

89 Václav Kalina (1421.67 km, 19:50:50): Shanet v okoli Nordkappu plast je kunst, ted uz to zase vali. Poslednich 200km!

59 Roman Kegl (1417.99 km, 20:12:32): Vse je ok,dnes jizda na pohodu zadek stavkuje

69 Jakub Zajíc (1390.91 km, 20:18:45): Rumburk je krásné město. Proč se tam nestavit pro nové zadní kolo? Díky chlapům za rychlou obsluhu.

25 David Voříšek (1354.30 km, 17:34:09):

10 Lukáš Mikyska (1353.99 km, 18:11:43):

30 Jan Švarcbach (1353.99 km, 18:10:56): Dopoledne tvrda zkouska psychickych a fyzickych sil pri noseni kol pres kameny, koreny a baziny na Nordkapu a pak skoro hladky prujezd Labskych piskovcu.

30 Jan Švarcbach (1353.99 km, 18:11:22):

22 Jakub Dvořák (1353.79 km, 19:20:54): Najíst, šlapat, opakovat! Rád bych na sněžník, ale uvidíme.

85 Petr Šifta (1353.79 km, 19:34:44): Vojtisku a Mato jedu bomby nebojte

63 Miroslav Gebauer (1348.62 km, 19:40:18): jen jedu setrvačnosti, síla na šlapani po rovině už není, jsem zvědavý co mě čeká zítra

134 Falco Schaffrath (1330.97 km, 18:27:37): Heute wieder neue Leute getroffen und viele Bilder vom Grenztrail gemacht

140 Carsten Hahn (1329.24 km, 18:20:58): Denn sie wissen nicht was sie tun,

98 Vít Polehňák (1326.51 km, 19:52:34): Jedu

67 Ján Litavský (1299.01 km, 19:26:44): Dnes to slo celkom dobre , ale teraz v lese pri cz-de hraniciach je to samy koren. Ide to pomaly. 0 6-7km by mala byt daka dedinka. Dame tam pivo a uvidime co dalej. Snad do hodinky sme tam

75 Katarína Ludvíková (1299.01 km, 19:35:42): Cely den bajecny…akorat tedka krize po silenom pohranicnom chodnicku:o(Ale ideme dalej…a Janko vsetko najlepsie k narodeninam:o)))

154 Tomáš Vopálenský (1297.87 km, 19:57:03): Bud pochvalen,kdos trasoval Luzicke hory. Konečně XC MTB!Diky. Jsme na babe korenarce a smerujeme do první vsi za odpocinkem.

155 Milan Král (1297.87 km, 19:55:25): tak dneska jsme vyjeli az v 7cca no a svistelo to krasne, velky dik traserovi Luzickych hor jinak dnes jenom 1 defekt. a s Tomem v nasi hre remizujeme 3×3 ted nejvetsi zlo dneska, dojezd do nejblizssi civilizace, sprcha nezpodminecne (reka, rybnik) musime!!!

12 Aleš Melichařík (1293.55 km, 19:17:36): Zdravim vsechny sve priznivce. Zejmena pak ty z ulicice Z. Drani ve Zdounkach. Diky vsem za SMS. Piste dal. Nestiham odepisovat .Diky

80 Vít Habáň (1287.00 km, 18:56:12): dvakrat pichl, ale aspon sem uschnul jinak jedu dal ať to ubývá

81 Milan Čulák (1244.62 km, 19:39:12): Odpocaty, dnes v pohode

70 Radislav Zemandl (1238.97 km, 20:32:07): Vse OK. Vycasilo se a jede se dobre. Raseliniste na polskych hranicich mi malem vcuclo tretru. Pojedu az do tmy.

8 Petr Křelina (1238.94 km, 20:34:38): dneska prisel druhy dech a posilam velkou jednicku traserovi Luzickych hor Jinak nic pozoruhodneho. Jo a v Luzickych horach voni vzduch po borovicich, to jinde nebylo

57 Jakub Gsela (1238.94 km, 20:37:41): Krasny den,Krkonose nas konecne propustili,bonbonek v podobe Singl Treku se povedl.
Holcicka v lese: „Mami,co to je za divny houbare?“ Maminka: „To nejsou houbari,to jsou ti co jedou na kole z Ukrajiny“
Luzicke hory…nadhera…diky moc.

107 Zdeněk Šťastný (1238.94 km, 20:39:35): Dneska byla kralovska etapa – drsny Krkonose za mrholeni, super singletrack v Jizerkach a nakonec nadherny Luzicky hory. Bomba! Zdena

152 Jirka Kříž (1238.94 km, 20:45:12): Krkonose nam ani dnes nic neodpustily. :-> Odmena za nekonecne sterkove cesty v Polsku na singltreku v Novem Meste. CP 3 dobyta 7 hodin po planovanem dojezdu. Luzicke hory nezklamaly, nadhera…! Rodrigo

49 Tomáš Saňa (1228.59 km, 20:09:48): Sana dnes kopce mensi bikovacka lepsi dekuji osazenstvu cp3 vcetne Klarky jak me postavili do late

118 Marek Polách (1228.59 km, 20:06:28): Po servisu kola noc ve spacaku na Vyrovce.Rano u kola pdcivo,salamy,syry,varnice s cajem.Super.Diky.Na Dvorackach mohutna svacina za par korun.Letel jsem jak sip i pres ty polske baheni lazne na hranicich Jizerek.Porad jsem v mokru,bud prsi nebo se potim.Smrad z bot citim uz i za jizdy a ta sila kdyz je vyzuji. 

11 Martin Kratochvíl (1216.54 km, 19:51:47): CP3 dosazen odpoledne, jako vzdy skvela posadka, ani se mi nechtelo dal Veca v Hradku a uvidime kam az dojedu, vstaval jsem vcera rano a v nohach mam 210km 

50 Zdeněk Matoulek (1199.46 km, 19:12:06): uz za CP3 valim do cile Zdenek

32 Štěpán Mareček (1192.60 km, 20:28:39): CP3 dosazen. Po krkonosskym ocistci jsem si pekne zajezdil v polskych gurach izerskych. Prestalo prset. Nastesti trasa vedla podmacenym a rozbahnenym boruvcim na hranici,takze jsem ani dneska neprisel o mokry boty. Zustavam na cp a rano vyrazim na zaverecnou etapu. Diky Ondrovi Prazakovi za nekolikakilometrovou spolujizdu.

68 Václav Polívka (1142.61 km, 19:41:54): Rano pozdni vyjezd a pak Krkonose tlaceni a zase tlaceni

108 Tomáš Trávníček (1134.22 km, 19:03:05): lidičky jsem na Dvoračkách! Dnes večer záhájím útok na pevnost CP3.

35 Štefan Vanický (1108.66 km, 19:37:40): Koleno boli ale da sa s nim ist minimalne po rovine a dole kopcom. Do kopecku tlacim. Zmenil som sa na cyklochodca.

147 Milan, Lukáš Panzer, Kopecký (1108.66 km, 20:04:35): ,vozik na dve pulky,jedeme na Tyxu,velky diky RedPointu,zdravim kolegy do prace,diky vsem za sms,pojedem dal,Milan a Luky. 

24 Michal Jeníček (1107.90 km, 19:25:31): jsem ok dnes to slo az na ten polskej svinec ted vyrovka a ve spi.dlu haji zitra cp3

122 Petr Teichman (1099.90 km, 18:19:12): tak jsem v Horni Male Upe hospoda u kostela,neco pojim a jeste popojedu. Dnes krize moc me to nejelo

47 Libor Pavlíček (1098.20 km, 18:55:00): . Objednavam nova chodidla – zavazne. Zn: ihned a na miste. Neco do sebe hodim a musim jet, aspon za svetla. L

36 Richard Dobner (1097.11 km, 21:30:00): Dnes dopoledne jsem si hupsnul pres riditka a nemuzu se poradne nadechnout. Tak jsem drobet pribrzdenej. Po vsech tech kolmejch skalach me nakonec zradilo polské boruvci a navic na rovine. Dnes koncim a zitra snad ty Krkonose. Dnes jsem taky vydel bleskovou rozborku zborku tandemu na chodniku. Rychla Rota (Milan a Likas) predvedla co se v nich skryva. RD

45 Jaroslav Veltruský (1081.58 km, 19:25:59): vse ok, jedu dal. Konecne Krkonose! Dnes super hospoda v Adrspachu primo na trase, kuchyne rychla a dobra, obsluha exoticka a velmi mila. Doporucuji vsem! Jarda V.

58 Milan Hosák (1081.58 km, 19:23:12): Dnes ma Jindra svatek, tak dostal od osudu roztrzeny rafek. Ale v Redpointu to opravili a jsme na ceste do Pece n.S. Jsem OK. ***

105 Jindřich Prchlík (1081.58 km, 19:21:39): tak opravarenska pokracovala, ale stesti v nestesti jel kolem folkar David Velehradsky (diky) a v Redpointu me taky znovu radi videli, taky dekuju. Loucil jsem se slovi ze uz je nechci videt tak snad uz to da pokoj.

62 Karel Kašpar (1079.76 km, 19:39:01): Nechapu kam to jidlo davam. Po 2,5 dnu suché tretry. Bolest, ano a hodne. 113 do CP3, jedeme dal.

146 Dominik Kavan (1079.76 km, 19:37:10): Janicko diky taky dik Karlos rano si me vytahl z krize

139 Michal Ďurec (1064.13 km, 19:57:47): Este zo vcera: chlapi, vdaka za dusu; penzion Na Cervenem potoce je supr, fajnove zradlo (domaca produkcia asi vsetkeho :-)) i servis. Dnes sa to zlepsilo, valim dalej.. EN: from yesterday: guys thanks for the tube; had great food (all home made) at „Na Cervenem potoce“. Going..

48 Milan Windisch (1052.95 km, 20:24:58): vse ok jedu dal

61 Jiřina Lípová (1039.36 km, 18:46:05): Po ranu pekny plavak,ale vse uschlo za jizdy,ted uz je hezky

46 Zbyněk Táborský (1024.40 km, 19:33:24): Sonora dnes pokrtena na trase Sudet, je to moje holka, rozumime si! Bajecna podpora rodiny za broumovskym peklem zvedla naladu, DIKY!

73 Jan Pelnář (1024.40 km, 20:00:22): V Orl. horach byla mlha, bylo hnusne sychravo, nebyla modra obloha, chvilema i prselo.
Rozbil se mi tachometr, neukazuje udaje, je to ale pekny lotr, na Milich to spatne je.
Pak mi bouchnul Continental na jedne polske louce, jeste ze jsem nahradni vzal a tak ho mel po ruce 

128 Peter Scheerer (1022.97 km, 19:42:30): slept well beside the bunker road. hard start again in fog and humidity, met strange people at the Bunkers..
eat double meal twice, one at the mountain hotel, one in poland. then technical trails and good weather.. will reach adrsbach maybe.

135 Niklas Zorn (1022.97 km, 19:30:26): all good, enjoyed an outing (about 20k) in Poland today, although the mint vodka was a bit much and horribly disgusting…

125 Tomáš Holzer (1019.40 km, 19:56:15): Destive rano v Mladkove, prejezd zamraceneho a studeneho hrabene Orlickych hor a hezky vecer na Broumovsku.

151 Vlastimil Dvořáček (995.71 km, 19:34:32): … a zitra Krkonose.

71 Vladimír Kokaljuk (980.57 km, 20:12:39): Dnes byla zajizdka do Zamberku vymenit vybouleny plast. Dekuji p. Prokopec v ul. Hluboka, ze mi pomohl v dobe obeda. Jinak vse OK.

91 Josef Kristl (980.57 km, 20:11:53): vjizdim do Polska Pepe

82 Jan Lorenc (959.05 km, 19:39:41): u mě dobrý 

132 Miloš Mopils (944.48 km, 19:52:34): DNES PULKA

96 Petr Klos (931.24 km, 19:19:46): dobrodruzny nocni sestup v mlze z dlouhych strani dnes pohodovy den a noc bude po dvou dnech krasna – suchy a v posteli. Super uz se tesim

149 Andreas Nützler (919.28 km, 19:55:01): Ein super Tag .

28 Pavel Šístek (840.08 km, 18:50:07): kamaradi – jelo se dneska bajecne.. dorazil jsem ale na final 500 a koncim. Vsem drzim palce, velika poklona kompletne celemu organizacnimu tymu! Nam vsem zavodnikum, at dojeli 500, nebo celych 1000 Slapkam zdar!

138 Grzegorz Leśniak (840.08 km, 19:57:24): wlasnie zajechalem do PC2 na finish 500 miles.Mam zaliczone 500 mil i w tym momencie konczy sie moja przygoda z maratonem. Bardzo dziekuje tym wszystkim kturzy trzymali za mnie kciuki i mi kibicowali oraz dziekuje organizatorom za moc nowych doswiadczen i przygod. Pozdrawiam Grzegorz

41 Jiří Velebný (771.34 km, 18:52:35): dnes jsem se trhnul od Ladi-timto jej zdravim a s Danem chceme zitra atakovat cp2. Budeme pokrac.dale na Dlouhe Strane,jen co dame posledni gablik na dlouhou dobu.

51 Daniel Pokorný (771.34 km, 19:02:49): Super den, kotlime to s Jirkou (041) co to da. Pekna krajina jen drevari zdrzuji. Jeste kousek povalime. Zitra na obed na CP2.

7 Ladislav Barnet (755.75 km, 19:14:53): Vse OK. Dnes to docela jede. Zitra Dlouhe Strane a CP2 LADA

153 Radek Musil (747.66 km, 19:54:51): Lomnice. Nohy si delaji vylozene co chcou, chvili boli jako cert, chvili „svizne“ jdou. Chudak hlava, ma v tom gulas, zuri v ni boj dvou slov – vyhraje to Skalna nebo Frantiskov? No, ono je v podstate dobojovano…

74 Tomasz Sójka (695.95 km, 20:17:24): Dzis byl dobry dzien; nie zeby to jakis wynik, ale byla pogoda, super ludzie, czeresnie! I zadnych wiekszych klopotow poza kondycja.

157 Martin Lauko (650.01 km, 19:28:06): Bystrice pod Hostynem ostavam na noc

93 Richard Štěpánek (638.39 km, 19:33:48): Tak ten vcerejsi pribeh. Zastavil jsem v Tur.Teplicah na kavu a udrzbu nohou. Vsiml jsem si ho jak me pozoruje a kdyz na me parkrat rytmicky vyplazl jazyk ukazal jsem mu na mrazak se zmrzlinou. Psal jsem totiz milarskej denik.Usmal se a pristoupil. Pry jestli si muze prisednout. Rekl jsem,ze ano ale nesmi mluvit protoze se soustredim. Zeptal se:Vas tady nataci? A ja: Ano prave jste v nataceni skrytou kamerou do dokumentu Novodoba krizova cesta. Pokud souhlasite s pouzitim tohoto materialu pro tento film pomalu kyvnete hlavou. Pokud ne odejdete. Zvedl jsem vyzname oci a uprel je na nej. Pomalu kyvnul a rekl,ptejte se me na co chcete. Ne, vy vypravejte o Vasem soucasnem zivote. A tak jsem se dovedel ze je bez pritele, o zavyslostech o planech i snech atd. Svet je nakej divnej. Ja snad neco takovyho natocim ;).

137 Zdeněk Martínek (565.07 km, 19:55:03): zde spim

1 Petr Ozogán (554.93 km, 18:57:15): narocny den, napred cp, potom brod, a ted uz smer morava.

Zprávy došlé během dne:
114 Petr Jiroušek (1624.41 km, 15:50:44): Cil!:-)

21 Michal Laifert (1623.77 km, 16:47:47): FINISH! Diky vsem za paradni zavod.

40 Ondřej Semerád (1623.77 km, 15:20:35): Cil. A je to v 13:12 h Dekuji Vsem na Cp i ostatnim z org. tymu.Bylo to maso.Moc dik Vsem co mi drzeli palce.

99 Vladan Moravec (1623.77 km, 10:07:27): . Ve ctyri rano dosazen cil !!!

35 Štefan Vanický (1034.14 km, 08:37:28): Koleno je natrete gelon Olfen, uviazane stahovacim obvazom tak skusim dnes natocit par kilometrov dufam ze to pojde. Drzte palce

102 Radek Machat (980.57 km, 07:37:52): fyzicky OK, zdravotne NOK. Koncim na vcerejsich souradnicich.

60 Filip Degl (925.05 km, 16:59:21): Pratelsky zdravim tabor od Hadinky. Bylo to prijemne setkani. Dekuji panu Skoupemu od Adru z celeho srdce, ze mi bez zavahani zachranil zdravi. Narozdil od vrchni sestry, ktere prislo lepsi, abych dalsich 600 km pretezoval srdce a plice. Zdravim anesteziologa Jirku z Hustopeci. Posledni dva dny by se mi anestezie hodila, ale nemam na tebe kontakt Zdravim take pani ze zdravotnich potreb na Orli 34. Protoze se mnozi dotazy na jakem elektrokole jsem to letos vyhral: Byl to hybridni e-bike. Kdyz dosla stava jelo to na plyn.

112 Tomáš Zuzaňák (843.90 km, 00:52:11): koncim v f500, dnes sem do toho dal zbytek sil, a vsem zdar

33 Petr Jedlička (840.08 km, 10:30:32): Koncim na 500. Ze zdravotnich duvodu to dal nejde. Noc dobra, ale chtel sem byt v lepsi kondici. Dekuji rodine za podporu, poradatelum za organizaci. Vsem co jedou drzim palce a ve zdravi dojedte. Bylo to fajn. Petr.

1 Petr Ozogán (536.36 km, 10:34:50): jsem na cp1