12. DEN - 16. 7. 2015

ženy v cíli

Včera večer po 20. hodině přišla zpráva, že přijeli čtyři závodníci do Kraslic, je to asi 37 kilometrů a trvá to sem necelé 2 hodiny. Před desátou jsme tedy nachystaní a v tu chvíli přichází další sms, že skupina opouští Kraslice. Je jasné, že tu nebudou do půlnoci a nyní je jasné, o koho se jedná. Mnoho závodníků zmiňovali čtveřici, kterou neustále míjeli, když seděli v hospodě. Pojmenovali jí veselá skupina a pak přejmenovali na gastrotour skupina. Tihle borci nemohli Kraslice přeci vynechat. Trošku je podezříváme, že už předčasně začali slavit konec závodu. Výrazně po půlnoci se konečně objevuje veselá čtyřka. V Kraslicích prý ale nešlo o hody nebo piva, ale o defekty, které nebylo tak snadné opravit. Ti bez defektů toho samozřejmě využili ke své oblíbené restaurační činnosti a trpělivě čekali na defektáře.

Kluci přijeli opravdu v psychické pohodě. Je velký rozdíl absolvovat závod sám nebo s kamarádem či ve skupině. Jejich skupina se ale utvořila postupně a pojali závod na psychickou pohodu, i když poměrně rychlý postup se jim nedá upřít. Vždyť obsadili 16.–19. místo. A to ve dvojici nebo skupině je vždy jízda pomalejší, než když člověk jede sám. Kluci ani svou přezdívku nepopírali a opravdu si trasu zpříjemňovali zastávkami na jídlo. Jednou prý dokonce snídali v Grandhotelu a nechali si přinést všechny chody a dobrou lahev červeného vína. Jindy zas zastavili na večeři a jako předkrm si dali tatarák ze žraločího masa. To ale neznamená, že by se na trati flákali, o čemž svědčí čas i dosažené umístění. Dokonce za noční jízdy Michal Švejcar začal z halucinací kolem sebe vidět pyramidy a v jedné se chtěl ubytovat.

Vyprávění, sulc, sprcha, pivo, kluci dávají šampáňo na oslavu dosažení cíle a zase vyprávění. Ve tři ráno se s nimi loučíme a necháváme je v kuchyni u kachlových kamen a jdeme s Yvčou spát. Ráno nám začíná další šichta.

Ráno v šest po chalupě lítá splašenej Beyk a všechny budí, že přijíždí Jana, ať jdem fotit. Jana přijela až v půl devátý. Beyka mám rád, ale tohle ráno bych ho zabil! Do teď jsme se od startu moc nevyspali a teď nám Beyk pro změnu zkrátil spánek zbytečně o dvě hodiny.

Jana přijíždí skromně, vůbec by v ní člověk nehledal vítězku letošního ročníku. Na trase strávila 10 dnů 16 hodin a 28 minut a za tu relativně krátkou dobu toho prožila hodně ale i hodně si vytrpěla. Na Slovensku v době tropických teplot ji postihl silný průjem. Na české straně zas několik dnů zvracela. Když dojela, byla šťastná a prohlásila, že míle už nikdy nepojede a začne žít normální život a bude chodit na procházky. To jí ale nevěřím. Jen co se oklepe, bude tahle drobounká malinká dívčina plná energie zas vymýšlet beykárny. Možná proto si vybrala jako svého partnera právě Beyka.

Pak se objevil chirurg Zdeněk Janeček vyděšený, že už je v cíli. Dojel k rybníku na kraji Skalný, zasedl a dal si pořádnou svačinu, jak je touhle dobou každý den zvyklý, pak skočil na kolo a s překvapením zjistil, že po 300 metrech byl v cíli. Počítal, že cíl bude až na rozmezí o 30 km dál. Ani nebylo poznat, jestli je nadšený nebo zklamaný, že cíl přišel dříve. I on během noční jízdy zažíval halucinace, mluvil s kolem, se stromy.

Další Tomáš Makal si z trasy přivezl několik nových kontaktů na nové potenciální přítelkyně a další možné prý leží u rybníka hned před Skalnou. V báglu si dokonce vezl čistou košili a kalhoty, kdyby ho náhodou některá pozvala na rande. Kromě toho má v báglu i otázky na státnice. Tvrdil, že se cestou učil. Ale ani jemu nevěříme. A čeho snědl během závodu nejvíc? – Prý piva.

Míra Franěk Indián již čtyřjnásobný účastník. Vloni kvůli mílím přestal kouřit. Děkuje mi a tvrdí, že i když zaplatí startovné, stejně šetří díky tomu, že nekouří. A dokonce vysledoval, že když nekouří, stačí mu o hodinu míň spánku. Vloni po pádu přes drát, co někdo natáhl přes cestu a skončil na JIPce, jel letos opatrně s podvědomím strachem a kazilo mu to „míle“. Během závodu se mu rozbilo skoro vše – praskl rám (jeho staré kolo jelo míle již po čtvrté), popraskal mu výplet, u bot upadla podrážka, bagáž na vyhození.

Rozhovor s Indiánem: Dáš si guláš – Já nejím maso! Za chvíli: Já bych si ten guláš dal. – Vždyť ty nejíš maso! – Už asi jó.
Postupně dojíždí další a další různě nadšení, různě unavení, ale většinou všichni pevně přesvědčení, že míle už nikdy nepojedou.
Z dnešních dojezdů: Milan Urban, málomluvný Polák Roman Królikowski, který se už těší na afterparty, Marek Liška, dva Němci, co se sjeli náhodou až na trase Falco Schaffrath a Thomas Strobel, druhoročák Martin Chmátal, čtyřročák Milan Jílek, Dalibor Bek se zlomenými žebry, Lucka Otáhalová, která už dala tisícovku tam i zpátky, Jirka Doksanský a Václav Kalina. K ránu čekáme minimálně jednoho závodníka Roberta Koníře.

Z F1000 Honza Kopka a Yvča

Zpráva od Honzy Tyxy:
Tenhle závod má hodně vítězů. Každý přeci jen bojuje sám proti sobě. A v cíli si každý odpoví, jestli opravdu vyhrál.
Tak všichni bojujte!

Zpráva z Nissan Patrol

Tak dnes od brzkého rána nás budili bikeři. Ze začátku byla snaha o fotografie z borůvčí, ale vstávat už po třetí z vyhřátého spacáku jsem vzdala a cvakala už z pelíšku. Bohužel vyšší síla chtěla, aby jsme vstali a začali makat, a tak na nás poslala déšť. Chvíli jsme se ho snažili ignorovat, ale postupně sílil. Aby jsme zjistili pozice, zajeli jsme se nasnídat do blízkých Mařenic na Malevil. Mezi golfisty se náš „přírodňácký” tým bez límečku vyjímal jak pěst na oko. Obsluha námi ale nijak neopovrhovala a byla velmi milá. Takovou snídani bych si klidně nechala líbit každý den.

Dále jsme vyrazili na Nordkap, kde jsme zastihli naší partičku, se kterou už se pár dní vezeme.

 Dnešní den nám automobilový bůh moc nepřál. Na Nordkapu nás chvíli zdržel „kamínek”, který se z prvu tvářil jako neškodný. Druhej větší „průser” byla loučka, která se také tvářila jako úplně normální a neškodná. Výsledek byl, že jsme zůstali sedět na břiše v bahně. Nejdříve jsme se snažili dostat ven vlastní silou. Tří tunovým mezkem jsme nepohnuli ani o pár centimetrů. Naštěstí jsme sehnali v nedalekém Jiřetíně pod Jedlovou traktor, který nás vytáhnul. Tím se ale stal průser číslo 3.. V bahně byla skrytá kláda, která se vzpříčila a aniž by bylo cokoliv slyšet ohnula spojovací tyč řízení. Mezeček nám teď zatáčí lehounce do pravíčka, proto tým bez řidiče zítra zůstává dopoledne na Děčínském Sněžníku a šofér to pojede někam zařídit. Snad už jsme si vše od auto-boha vybrali a nebudou další oběti 

Zdraví tým Nissan Patrol

Zpráva z CP 3 v Jizerkách

Před osmou ráno odjeli poslední závodníci, kteří u nás přenocovali. Celý den jsme měli jako dovolenou, konečně kolem šesté se začali trousit další. Někteří se u nás občerstvili a pokračovali dál a čtyři se rozhodli u nás přenocovat.

VVV z CP3

Zpráva z CP 2 / Finish 500 - Závěrečná zpráva

Dnes poslední den oficiálního fungování CP2 Finish 500 proběhl poklidně. Kolem poledne nám tu po celém areálu vypadnul na hodinu proud, což stačilo, aby se nám k zemi složil oblouk. Takže pro fanoušky, kteří sledovali webkamery a kroutili hlavami, co vyvádíme – opravdu jsme nevyfukovali a znova nenafukovali oblouk pro nedostatek zábavy. ϑ Během odpoledne jsme poklidili vše, co bylo třeba a večer si užili se spoustou smíchu už opravdu poslední vyfukování cílového oblouku.
Dnes už zůstávají na CP jen Lada s Jakubem, kteří počkají na Láďu Barneta, prvního koloběžkáře, který se nám sem zřejmě stihne dostat ještě před setměním.
Všem závodníkům, kteří se zúčastnili letošního ročníku ISOMA 1000 Miles Adventure gratulujeme k obrovskému výkonu. Nejen těm, kteří dojeli už do cíle ve Skalné a do cíle tady u nás, ale i nadále držíme pěsti všem, co jsou na trase a co stále svádějí bitvu o svoje velké dobrodružství a osobní vítězství. Všichni udatně bojovali a bojují s nepřízní počasí, s přírodou, se svými koly, koloběžkami a botami a taky se sebou samým. Protože všechno se dá překonat a vydržet, když je vůle a chuť. Vítězi jsou všichni, kdo se dokázali postavit na start a vyrazit.
Všem, co dorazili k nám do CP2 děkujeme za skvělou atmosféru, za vyprávění zážitků a spoustu smíchu.
Loučíme se s vámi a těšíme se na setkání na Afterparty na Mácháči.

Verča, Dana, Lada a Jakub

PS: Nebojte – o dnešní báseň nepřijdete…ta hned následuje. 

Dnes byl náš den bohužel poslední,
závodníky jsme čekali až po poledni,
tak batůžky jsme zabalili
a na výlet vyrazili.
Po návratu zpět,
začala akce zet.
Balili jsme, schovávali,
transparenty sundávali.

Pak přišla zpráva, že k nám míří
Pokorný Daniel a Velebný Jiří.
Borci přijeli celí nadšení,
za rok zas podlehnou mílovému vábení.

Dále jsme balili cílový oblouk,
dalo nám zabrat, aby se vyfouk.
Oblouk má totiž, jen otvor malý,
při jeho skládání fakt jsme si dali.
Na konci jsme však zjistili, že to šlo líp,
pro rychlejší vyfouknutí má oblouk zip. 

Už k nám dorazil i Laďa Barnet,
řeší dilema, zda dál vyjet.
Jak to dopadne, se zítra dozvíme,
tak či tak Láďovi fandíme.

Tímto se s vámi prozatím loučíme,
zase na afterparty se na všechny těšíme.
CP 2

SMS zprávy od závodníků

42 Dalibor Bek (1624.41 km, 20:34:39):

4 Milan Jílek (1623.77 km, 19:10:58): Cil!Poctvrte a naposled.Pocasi si s nami pohralo,ale zvladl jsem to cele se spanim venku-proste adventure tak jak ma byt! Honzo diky!

9 Jana Doležalová (1623.77 km, 18:58:43): Posledni zprava z cile: spokojenost obrovska, zazitku a novych zkusenosti plno a radost z vitezstvi nad moji hlavou. Uz sme s Beykem na ceste domu a oba o neco poznamenanejsi Diky vsem, bylo to opet skvely!

103 Martin Chmátal (1623.77 km, 19:11:57): Tak jsem vcera to pocasi prechvalil… Rano jsem byl durch do morku kosti. Nastesti se to vybralo a pri dojezdu do cile uz pekne svitilo slunce. Jsem rad,ze nemusim uz slapat…

134 Falco Schaffrath (1623.77 km, 19:27:21): Endlich geschafft. Heute mit Thomas angekommen und kurz vor Ziel die Achse meiner Novatec Hinterrad Nabe gebrochen.

142 Thomas Strobel (1623.77 km, 21:42:31): i finished today at 18:04 – it was a nice adventure race! 

20 Lucie Otáhalová (1590.19 km, 19:51:44): Tak blizko a tak daleko. Vybavuji se mi basne z povinne cetby a nektere hity 80. a 90. let.

89 Václav Kalina (1581.70 km, 19:53:44): Dekuji vsem za podporu, trpelivost a pomoc s pripravou a behem zavodu, diky Kalina Vaclav

86 Robert Koníř (1574.73 km, 19:37:22): Koleno přestalo stávkovat, jelo se celkem fajn, ranní déšť byl ale zbytečný. Chci poděkovat majitelům penzionu na Moldavě za skvělé zázemí.

37 Jiří Doksanský (1568.08 km, 19:25:10): 101 It’s Homerun baby! YEAH!;-)

59 Roman Kegl (1545.56 km, 20:05:20): Posilam pozdrav na Cinovec a podekovani za vyborny servis na trati

65 Viktor Adamec (1544.19 km, 18:36:30): Jsem KO. Mocim krev, dostal jsem antibiotika. Zustavam pres noc v penzionu a budu se modlit, abych se rano postavil na nohy…. Dojedu to i kdybych mel chcipnout….

69 Jakub Zajíc (1540.10 km, 20:53:11): I přes těžkou odpolední krizi, krásné svezení v Krušných horách. Včera západ slunce na Sněžníku, dnes na Klínovci. Nádherný výlet 

25 David Voříšek (1497.96 km, 19:53:00):

10 Lukáš Mikyska (1483.20 km, 18:50:19):

30 Jan Švarcbach (1483.20 km, 18:49:56): Dnes destivy Decinsky Sneznik, pak rychle Krusne hory, ted trapeni na ceste ke Klinovci. Zitra snad jiz cil:-)

22 Jakub Dvořák (1468.71 km, 20:21:58): sorry, byl jsem chvilku bez signálu, jedu dál.

63 Miroslav Gebauer (1468.71 km, 20:23:24): kdyby nebylo defektu, už jsem před cílem, jinak stále jedu a cíl se přibližuje hodně pomalu

85 Petr Šifta (1468.58 km, 19:34:44): tak co napsat? Doufam, ze je to posledni sms. Dnes jedu na pohodu a taky je to videt. Moc jsme toho nenajeli, takze to budeme muset asi odpracovat vecer a v noci

140 Carsten Hahn (1449.14 km, 18:59:04): Noch ein Haufen…ich habe Fuß

98 Vít Polehňák (1430.62 km, 19:38:49): Ted by se jen stacilo sklouznout z hor dolu a jsem doma. Laka to, ale jeste chvili si budu muset pockat. Jeste popojedu

12 Aleš Melichařík (1422.03 km, 19:51:10): Jedu na pohodu. Zdravim vsechny co me zenou do cile.

154 Tomáš Vopálenský (1416.72 km, 19:29:02): Diky moc za včerejší nocleh,sprchu a večeři holkám do Pousteven! Pojedeme na Cinovec nebo Moldavu na pivko. Zítra snad cil….

155 Milan Král (1416.72 km, 19:29:10): dneska pohoda, par bolistek by se naslo. Zejtra to snad uz dosmrdlame nejak… uvidime… jo ty psy bych strilel… vcera super ubytko, dikes!!

67 Ján Litavský (1409.63 km, 19:44:15): kazdy meter je boj. Fuci mi zadne kolo a neviem najst dierku. Nahradna dusa tiez v prdeli.dofukujem kazdych 10 minut. Kriza velka a ciel tak daleko . Doriti

75 Katarína Ludvíková (1409.63 km, 19:46:39): Dnes to vubec nejelo, ale Sneznik nadherny, tak to troska spravilo naladu…zatim jedeme dal, ale zadne spurty ani nonstopy do cile neplanujeme:o)))

80 Vít Habáň (1409.09 km, 19:47:45): jede jak s hnojem a táhne se jak smrad technicke problemy snad vyřešeny jedu jeste dal ceske švýcarsko bylo moc pekny

50 Zdeněk Matoulek (1361.80 km, 19:04:42): dalsi skalp ve forme sluknovskeho vybezku uz mam Zdenek

81 Milan Čulák (1353.99 km, 19:14:44): Korenovka dala zabrat

57 Jakub Gsela (1353.89 km, 19:20:29): Narocna etapa,koreny na Nordkapu byly hrave,ale docela me znicily.Cesko-Saske Svycarsko je jezdive,ale nekonecne.
Jede se hezky,ale neskodilo by uz videt do cile.
Diky vsem.

107 Zdeněk Šťastný (1353.89 km, 19:41:19): Sluknovsky vybezek byl fakt vyzivny, ale jako vzdy krasny. Jsme na maderu a zvazujeme, jestli jeste trochv popojedeme dal. Zdena

152 Jirka Kříž (1353.89 km, 19:31:54): Luzicke hory se s nami rozloucily destem. Pak Nord Kap kdy jsem poprve za celou trasu zalitoval, ze jedu na hardtailu :-> Karta se obratila, Kuba jezdi sam porad vpredu, domestici vlajou za nim, maji svoje dny evidentne secteny… :-/ Snad nas leader odtahne az do Skalne Rodrigo

8 Petr Křelina (1319.87 km, 18:23:30): dneska me dostala pekarna v Krasne Lipe a kozi farma pred Tanecnici. Zprava dne ale je ze mi pani na farme prozradila, ze je ctvrtek a ne patek, takze jedu o den rychleji nez jsem si myslel!

11 Martin Kratochvíl (1319.87 km, 19:39:23): Rozhledna Tanecnice. Rano dest, pak zas vedro, sluknovsky galeje za mnou, co vic si prat 

49 Tomáš Saňa (1319.87 km, 18:22:26): Sana ve srovnani s 2012 nordkap pohoda ale stejne je to vopruz jedeme dal nak to dopadne

70 Radislav Zemandl (1319.87 km, 18:28:40): Vse OK. Chtel bych dnes dojet az k Labi.

118 Marek Polách (1319.87 km, 18:20:04): Byl jsem na severu /NORD CAP/ a uz jedu na jih.;-)

32 Štěpán Mareček (1303.60 km, 20:21:15): Traser Luzickych hor ma u me na afterparty panaka. To byla proste parada. Dokoncuju polojizdu polochuzi Sluknovskym vybezkem. Civilizace na dohled.

68 Václav Polívka (1269.60 km, 18:30:10): Dneska je krasne, teplo a zadne mokrady. Potkali jsme fotografy. Zapadli do bahna. Az po napravu. Bohuzel cilena pomoc je zakazana, takze meli smolicka ;-):-D:-D

108 Tomáš Trávníček (1269.60 km, 18:42:44): Dnes opět tlačenka, pevně doufám že se to zítra rozjede.

147 Milan, Lukáš Panzer, Kopecký (1216.54 km, 22:22:09): ,skakat na tandemu umime,ale dneska jsme se naucili pumpovat-Singltrek pod Smrkem,zustavame zde a rano vyrazime ,Milan a Luky.

36 Richard Dobner (1192.60 km, 19:53:06): dosazena kota CP3. Pokoreny Krkonose a Jizerky. Vse O.K. Pokracuji jeste kousek.

47 Libor Pavlíček (1192.60 km, 18:49:15): . Kurzy a sazky rostou, umerne nadeje a pochyby. Budou sily? Dojede? stihne? dnes jeste neco musi padnout. L

35 Štefan Vanický (1183.04 km, 20:01:47): este 9.5km a som na cp3 potom este napisem

122 Petr Teichman (1182.68 km, 17:57:52): jsem v Hejnicich,najim se a snad dorazim do Cp3. ja uz nechci blato a mokry boty!

45 Jaroslav Veltruský (1174.60 km, 21:34:40): problem s vidlici, doufam, ze s tim pujde jet dal… Diky obsluze restaurace rotunda za vcerejsi vinikajici nocni zachranu. Polevka byla super. Jarda V.

58 Milan Hosák (1174.60 km, 19:41:45): Pratele kamaradi, my tu CP3 dnes dobudeme. Prave najizdime do singltreku. Jsem OK. ***

105 Jindřich Prchlík (1174.60 km, 19:34:47): snad dosahneme cp3.

139 Michal Ďurec (1158.41 km, 19:52:18): Jara Soukup, vdaka za navleky / thanks for knee warmers co sa vam tak paci na tom Polsku? Uz som bol suchy, a stacilo 5 minut za hranicami a zase som vylieval vodu z topanok. O otravnom hmyze ani nevravim… what’s so great about Poland? I was dry already and after 5 mins behind the border, I was pouring water out of my shoes again… not talking about the annoying insects..

62 Karel Kašpar (1156.96 km, 19:37:15): No comment. Do CP3 zbyva 35 km, jedu na doraz.

146 Dominik Kavan (1156.96 km, 19:38:51): Karlos vse nej k narozeninam

48 Milan Windisch (1130.26 km, 19:37:08): jedu dal

61 Jiřina Lípová (1115.06 km, 20:41:15): Rada bych dnes do CP3, je to mé zbozné prani

125 Tomáš Holzer (1113.84 km, 19:58:56): . Vyrovka, pro dnesek uz toho bylo dost.

46 Zbyněk Táborský (1108.63 km, 19:44:20): Mam tuze rad bajking, kterej je i o riditkach, nejen o krouceni pedalama, takze diky za Adr! Ted pizza z pece z Pece a pak nacpany na Vyrovku 

73 Jan Pelnář (1108.63 km, 19:49:37): V Adrspachu u hospody sjela se nas petice, schladila nas trocha vody, jediny dest v republice.
Dnes kazdy videt mohl vyhledy spektakularni, nevsiml si jich Tyxa, Degl, neb vsude bezhlave uhani
Tady v Peci v Krkonosich uz sedime na pivku, neni to konec etapy dnesni, chcem vysplhat na Vyrovku.

128 Peter Scheerer (1104.06 km, 19:58:17): fun at the bordertrail, then won the restau-race against zbinek and honza, and around the schneekoppe right now, will stay in pec pod sznezcou.

135 Niklas Zorn (1104.06 km, 19:55:18): all good, been pretty slow today so tomorrow we have a big day to see if we can make it to CP3. Had too many green beans today…

151 Vlastimil Dvořáček (1090.83 km, 19:46:29): snad se dneska zas jednou kulturne vyspim!

91 Josef Kristl (1077.76 km, 19:54:10): dnes okPepe

82 Jan Lorenc (1030.51 km, 19:57:14): dnes bída,trápení,ale jedu dál.

71 Vladimír Kokaljuk (1022.94 km, 19:44:02): Dnes km nepribyvaji, k tomu zase zajizdka do Broumova do bankomatu a na nakup. Jedu dal.

132 Miloš Mopils (1021.07 km, 18:07:43):

149 Andreas Nützler (1015.79 km, 20:01:24):

96 Petr Klos (980.57 km, 19:28:24): nejhorsi den telo mrtvé hlava k.o slo to prez zuby snad bude zitra lip

7 Ladislav Barnet (832.36 km, 19:48:46): Vse OK. K CP2 mi zbyva 7 km, prespim a rano se rozhodnu co dal. Dnes 2x urvany zadni ventilek ve sjezdu. Diky ochote personalu ( po zaviraci dobe ) v HELIA SPORT KOUTY jedu dal. LADA

153 Radek Musil (813.69 km, 18:45:51): Pod Dl. Stranemi. Jako snek se sunu a vazim snad tunu, tak moc pripadam si tezky. Nohy jak z olova, idea volova, chtit ujit 1000 mil pesky. A kdybych usel „jen“ 500, tak prece nezbori se svet.

74 Tomasz Sójka (785.32 km, 20:09:48): Co by tu rzec, do (mojego) celu zostalo ok. 50km. Wiec chyba jutro… Ale nie zapeszajmy. Co by nie bylo, impreza jest „naj“ Pozdrav!

93 Richard Štěpánek (719.73 km, 20:01:08): Dnes nic zajimavyho. Motal jsem se trochu po Libave a sundaval zesebe klistata. Uz se tesim na prekroceni Dlouhych strani.

157 Martin Lauko (712.80 km, 19:34:23): Tabor Hadinka, vecerne kupanie v bazene, ostavam na noc

1 Petr Ozogán (610.27 km, 20:01:52): udelal jsem salto pres riditka. uz vim, proc mam tu prilbu. muzu jet dal.

137 Zdeněk Martínek (605.37 km, 19:11:55): ok, jedu do Vizovic.

Zprávy došlé během dne:

27 Roman Królikowski (1623.77 km, 15:52:25): koniec wspanialej przygody dziekuje

39 Michal Švejcar (1623.77 km, 16:18:50): Od vcerejsi pulnoci cil!!! Kachnicka se sesti v brisku a porad mam hlad jak na zavode…

56 Michal Hons (1623.77 km, 12:05:51): CíL

104 Matěj Karásek (1623.77 km, 12:35:09): Jsem v cili,dojeli jsme po pul jedne rano s 2xMichali a Adamem, s kterimi jsem se behem zavodu neustale potkavali a mnoho casti jsme jeli spolu.Diky jim za skvelou spolecnost, servisu Kellys a Zdenka Krizka ze me umoznili pokracovat a diky vsem co me podporovali na dalku! / I am in the finish,we arrived before 1am with 2x Michals and Adam,with whom we were meeting regularly and rode many parts of the trip together. Thanks to them for the great company,thanks to service Kellys and of Zdenek Krizek for

117 Zdeněk Janeček (1623.77 km, 11:41:05): a je to

126 Adam Sluka (1623.77 km, 16:17:58): Jiz v cili pobede, diky organizatorum za zorganizovani zavodu.

35 Štefan Vanický (1113.88 km, 10:18:28): 035 a 139 vzkaz pro Kopku, sme na virovce a prej tu v Krkonosich malo prsat az v sobotu takze tento dazd ktory nas zastihol je tvoja praca

35 Štefan Vanický (1113.88 km, 10:22:03): 035 a 139 prej mas nejake dialjove ovladanie s ktorym ridis pocasi ale mas tam malu chybycku chyba ti tam program snih a krupobiti ale jedno ti mohu prisahat ze ja ten cil s tym mojim bolavym kolenom dosiahnem ale to dalkove ovladani ti rozbiju na cimpr campr chlape

35 Štefan Vanický (1113.88 km, 10:50:12): 035 a 139 no vida stacilo napisat jednu dve spravy pre Kopku a pocasie na virovce sa meni k lepsiemu. Honzo neber nas tak vazne potrebovali sme si len ulavit, mi ti to dalkove zarizeni nerozbijem Stefan a Michal

11 Martin Kratochvíl (1105.85 km, 02:01:27): Po nocnim sjezdu z Broumovskyc sten za ukrutneho revu troucich se kovu jsem usoudil, ze je nejvyssi cas vymenit desticky a nechat kolu vylecit i zbyle bolistky. O pulnoci jsem potkal skvelejvsenik, dlouze se v suchu vyspal a na 8 dorazil do Teplic nad Metuji. Pul hodka na snidani a v 8:30 uz jsem otravoval v shopu Redpoint, kde mi kluci mazlika bleskurychle vylecili a jeste jsem dostal kafe. Diky kluci ! Skvely obed v motorestu Kralovecky Kohout jen udrzel usmev na xichte. Ted nekde pred Peci pisu sms a brutalne moknu… Fajn den to byl 

41 Jiří Velebný (840.08 km, 14:40:34): dnes ve 14h. dosazen finish 500 a zde zavod koncim, jelikoz uz nemam potrebu si nic dokazovat,schazi motivace a chybi me jiz blizci lide. Zbytku na trati dobre pocasi a mnoho stesti v zavode:-)

51 Daniel Pokorný (840.08 km, 15:20:54): Posledni den jsme si s Jirkou uzili ranni prochazkou na Dlouhe Strane. Nyni jiz v CP2. Koncim a dekuji Honzovi a vsem co cely rok pripravuji zavod, dobrovolnikum na CP, kamaradum a znamym. Krasny zavod a nekdy se zase vratim. MOC jsem si to uzil, pekna priroda ze sedla kola. Fandim a preji co jsou trati at dojedou az do cile. Dan