51. DEN - 22. 8. 2011

překvapivá zpráva - závod ještě neskončil

I když byl závod oficiálně ukončen 23. 7., přesto tomu tak není!

Včera kolem poledne mi zadrnčel telefon – magický Karel Fiala z Cínovce: „Mám pro tebe překvapení, máš tu dvaadvacítku.“ „Jakou dvaadvacítku, …? “ nechápal jsem, „… , má aspoň pořádný prsa?“ „Tak já ti jí dám,“ zasmál se Karel a předal telefon. „Ahoj, tady Honza Pilař, startovní číslo 22. Já jsem závod zabalil, měl jsem strašnou střevní chřipku a nešlo to dál. Vrátil jsem se zpět do práce, ale práce mi moc nešla, byl jsem hlavou furt na trase! Až jsem to nevydržel, musel si vzít zas volno, kolo a opět vyrazit na trať a závod dojet. Teď tady bojuju a jsem šťastnej!“ Díky Honzovi vím, že aspoň u některých se záměr zdařil. Nešlo o vítězství, ale o velké dobrodružství, poznání i sebepoznání, o ty nenadále příhody, které každému trasa přinesla. I z toho důvodu se závod nejezdí o ceny, největší odměnou by měly být vlastní zážitky. Dokonce i pro Finisher trika jsme se rozhodli až dodatečně, aby závodníci měli památku a mohli být hrdí, že patří do komunity závodu 1000miles, který je v Evropě ojedinělý a srovnatelný s extrémními závody ve světě.

Honza pro nás závod sice oficiálně ukončil a bohužel nebude mít nárok na triko Finisher 1000. Je ale vidět, že to pro něj nebyl hnací moment a že přišel na hlavní myšlenku závodu. Neoficiálně mu fandíme a již jsme kontaktovali cíl Finish 1000, nadšence Pepíka Dušáka, který se na posledního mohykána ve Skalné těší.

Unikátnímu Karlovi Fialovi jsem děkoval za bezmeznou péči a starostlivost, kterou nezištně nabízel každému závodníkovi a vlastně v tuto chvíli ještě nabízí. Karel mi jen odpvěděl po svém: „Jakou péči, vždyť já jsem je tu vždycky jen vožral!“

Honzovi Pilařovi přejeme, ať se mu podaří dnes úspěšně dosáhnout cíle a i na něj se těšíme na Mácháči.

Honza Kopka + tým 1000miles