52. DEN - 23. 8. 2011

neoficiální pokračování závodu včera neoficiálně ukončeno

Závodník č. 22 Honza Pilař, který se po zotavení z nemoci a neustálého hlodání svědomí rozhodl vrátit se na trať a pro svůj klid si závod dojet, se mi opět včera ozval z trati. Původně to byla tajná soukromá mise a Honza byl opravdu již několik dní na trase, aniž bychom to jako organizátoři vůbec tušili. Bodrý Karel Fiala ho ale práskl a kromě toho, že se tam chtěl Honza v neděli jen na skok před polednem zastavit, odjížděl od něho až v podvečer ve velmi bujarém stavu. Nic méně pojetí Honzy je bojovné navzdory tomu, že závod dojíždí mimo soutěž a chybí tam motívační prvek ostatních trpících závodníků kolem něho a vlastně nic ho nežene k dosažení dobrého času. Od neděle ráno jel Honza nonstop dva dny – celou neděli, celou noc a brzo ráno na Božím Daru se rozhodl, že do cíle je to už „kousek“ a nemá cenu se zdržovat odpočinkem.

Dobrovolník v cíli 1000 ve Skalné Pepík Dušák svou funkci pojal opět srdcem a i na Honzu čekalo v cíli v 16:50 vřelé přijetí a pohoštění a na večer odvoz na nádraží do Chebu.

Přesto, že Honza nerozšíří výsledkovou listinu, jeho čas 50 dnů, 2 hodiny a 35 minut tam bude neoficiálně zaznamenán pod čaru a Honza tak ustanovil také neoficiální velice solidní rekord v délce trvání závodu.

Honzovi gratulujeme ke splnění jeho cíle! Honza je i důkazem, že závod se pro mnoho závodníků stal hlubší srdeční záležitostí, kterou nelze tak snadno dostat z hlavy. Stejně jako pro většinu pomocníků, kteří byli také silně zasaženi adrenalinovou atmosférou, kterou kolem sebe šířili endorfiny napumpovaní závodníci.

Závod byl tedy již po druhé ukončen, to poslední opravdové ukončení závodu ale proběhne již brzy 16. – 18. 9. na Mácháči.

Na setkání se těší Honza Kopka a tým 1000miles.