Start 14. ročníku závodu 1000 Miles Adventure 2024

Start 14. ročníku závodu 1000 Miles Adventure 2024 se blíží!

Budoucí závodníci už ladí poslední maličkosti ve výbavě. Někteří dohánějí poslední tréninkové kilometry, aby na start v Nové Sedlici na Slovensku přijeli v neděli 30.6., co nejvíce připraveni.

A jaký letošní ročník vlastně bude?

Jako každý rok to bude stát za to. Závod bude plný emocí, těžkých kopců, sjezdů, lesů, lesních cest a cest bez cesty. Můžete se těšit na naprostý outdoor v té nejčistší podobě. Ale nechceme vás strašit předem. Chceme vás předem motivovat.

Tedy jaký opravdu bude ročník 2024?

Bude to pivo Bernard a Kofola každých cca 400 kilometrech, a to už je důvod, proč se na naše i vaše oblíbené CP těšit. Pak samozřejmě milí dobrovolníci, kteří vás radostně přivítají. Konkrétně letos se můžete těšit na Checkpointy:

  • CP1 Trenčín, kde se potká severní i jižní trasa závodu 3. 7. - 8. 7.
  • CP2=Cíl 500 mil Severní trasa – X-Park Františkov 4. 7. - 10. 7.
  • CP2=Cíl 500mil Jižní trasa – Jevišovka u Mikulova 4. 7. - 10. 7.
  • CP3 Severní trasa – u jezera v lesích Jizerských hor u obce Raspenava 6. 7. - 15. 7.
  • CP3 Jižní trasa – na samotě uprostřed šumavských lesů 6. 7. - 15. 7.

Také se můžete těšit na dechberoucí výhledy, výšlapy s kolem, spojení s přírodou, spojení se sebou samým i svými limity. A nesmíme zapomínat také na výhru v podobě vítězného či finisherského trička. Tou největší výhrou však pro všechny závodníky jsou zážitky, které si z trasy odnesou spolu s novými příběhy a v některých případech i novými kamarády na celý život, protože Míle nejsou jen závod, ale především dobrodružství.  Zakladatel závodu Honza Kopka závod vystihl v jedné větě: "Svoboda, úcta k soupeři i přírodě, pocit pokory, sebepřekonání, dosažení vlastního cíle, nabytí sebedůvěry, poznání i sebepoznání, strach i euforie, radost i bolest, a hlavně velké dobrodružství!" Tohle jsou MÍLE!

Na start letošního ročníku se postaví také mnoho nováčků, kteří se do podobného dobrodružství pouští úplně poprvé. Ale také mnoho ostřílených mazáků a profesionálních dobrodruhů a sportovců. Zajímavý bude souboj na severní trati mezi vítězi Mílí z předchozích ročníků a sice Petrem Zítkem a Tomášem Novotným s nováčkem na trati Danem Polmanem, českým ultracyklistou se spoustou zkušeností a skalpů. Závod tohohle typu jede ale poprvé. Souboje se budou samozřejmě odehrávat i na jižní trase. Ovšem Míle nejsou jen o soubojích, ale i o nezištné pomoci, velkých přátelství a silných příbězích.

O tomhle všem vás budeme informovat na www.1000miles.cz, kde bude každý večer zveřejněna pozice všech závodníků s jejich stručnou zprávou, co prožili a s čím se potýkali během dne. Dozvíte se zde i o dění na kontrolních stanovištích. Fotografie, videa a nejčerstvější zprávy z dění na trati i mimo ni můžete sledovat na sociálních sítích FACEBOOK, INSTAGRAM, YOUTUBE .

Vám přejeme hezký zážitek při sledování 1000 miles a našim závodníkům hodně sil i štěstí na trati. Je jisté, že svých 1000 mil si plně prožijou, odedřou, propotí, užijou, ale také nás budou proklínat – co nás, hlavně Honzu Kopku.. :D  Ale bez toho by to nebyly Míle.