Doprava na start

Ahoj mílaři,

rádi bychom vám přinesli další informace, co se týká plánované dopravy na start. Bohužel nevíme, čím to je i když asi tušíme, ale přeprava takovéhoto počtu závodníků se zdá být jako neřešitelný problém. Na dopravě pracujeme již čtyři měsíce a stále neúspěšně. Jeden ze základních problémů je malý zájem ze strany vás závodníků, který sám o sobě zvedá cenu potenciální jízdenky. Co se dopravy týče opravdu na tom nechceme vydělávat peníze, jde nám čistě a jen o zajištění této služby, protože si uvědomujeme, že Nová Sedlica je daleko. :) Aktuálně máme za sebou čtyři poptávky na soukromý vlak. Ta nejlevnější, která je v tuto chvíli na stole je za 470 000,- Kč vč. DPH včetně přepravy autobusy a dodávkami až do Nové Sedlice. Cenu jízdenky nyní máte možnost ovlivnit pouze a jen vy závodníci. Počtem závodníků, kteří se přihlásí vydělíme celkovou částku a z té vyjde konečná cena jízdenky. Logicky tedy pokud se vás přihlásí 100 závodníků bude cena za přepravu 4700,- Kč. Pokud více bude cena nižší, pokud méně bude cena vyšší a je jen otázkou na vás zda ji budete ochotni zaplatit. 

Samozřejmě jsme zkoušeli i jiné možnosti. Tradiční spoj, který odjíždí v sobotu 29.6. ve 22 hodin z Prahy provozovaný společností České dráhy nám přepraví závodníky, ale už ne kola. Nemohou a ani neumějí k vlaku připojit nákladní vagón. Je to pro nás záhadou, protože takto to fungovalo vždy a najednou to nejde. Místo toho, aby šla doba dopředu a zákaznický servis se posouval je to spíše naopak, ale s tím my nic neuděláme. Další problém nastává v tom, že mezi Michalovci a Humenným je výluka, takže by přeprava musela být pouze do Michalovců. Zkoušeli jsme i variantu přepravy kol nákladní kamionovou dopravou přímo z Prahy, ale zde nastává problém v tom, že na slovenské dálnice nesmí v neděli žádná auta těžší než 3,5t, takže tato varianta také padá. Jedinou možnou variantou nám tedy zůstává společný vlak. 

Nevím, zda jste si již tyto informace nějak zjišťovali, ale ČD mohou vzít na pravidelný spoj do Humenného pouze 6 kol to tedy znamená, že se na start budete muset dostat buď autobusem (kde je problém s kolem ještě větší) nebo autem případně na kole. :) Myslíme si, že náklady na přepravu autem vyjdou na podobné peníze jako společný vlak, co se týká ceny jízdného. 

Chtěli bychom vás tedy finálně a naposledy požádat o vyplnění dotazníku zde: https://forms.gle/mRDkfJeaVbwu6fBw7

Do konce týdne z něj provedeme finální rozhodnutí, zda dopravu zrealizujeme či nikoliv. V případě, že vlak dostatečně neobsadíme bude na každém z vás se na start dostat za což se omlouváme, ale bohužel jiná možnost zde není. Není v našich finančních možnostech ani v ceně startovného prostor na tuto záležitost. 

Děkujeme a doufáme, že dopravu co nejdříve rozsekneme.

Tým 1000 Miles