12. DEN - 13. 7. 2017

řádění živlů

Mílaři se stále jen trousí po jednotlivcích, jakoby se jim do cíle moc nechtělo

V noci opět až po půlnoci úplně mrtví padáme do postelí. V podstatě spíme, ještě než k posteli vůbec dojdem. To, že v noci se zvedl vichr se silnými poryvy, nás vzbudilo ve dvě ráno. Pozdě! Oblouk už roztrhaný ležel splihle před chaloupkou. Hned brzo ráno žhavíme internet, telefony a po pár neochotných negativních odpovědích máme nakonec několik pozitivních. Oblouk nám obětavě zašily hned ve vedlejší vesnici roztomilé paninky, co šijou šatečky pro německé zákazníky. Stačil jim za to pytel brambor. Jen entl neuměly. Stejné zprávy o roztrhaném oblouku přichází i z F500. I oni řeší rychlou opravu.

O neutěšeném počasí moc dobře vědí i závodníci 50 Jakub Jágl a 112 Petr Kohoutek. Chytlo je to večer na Klínovci. Dostali se dolů na Boží Dar a nechali je přespat dokonce přímo na horské službě. Na další cestu už je nepustili. Ráno když vyjíždí, jsou po Božáku různě poházené popelnice, bannery a různé cedule jako důsledek řádění živlů. Jak bylo nahoře, si neumím představit, ale tady dole u nás v F1000 byly 4°C.

Jakub s Petrem přijíždí do Skalné kolem poledne. Na Petra tu čekal kamarád, který vypráví, jak vzali v Adršpachu nějakého Mílaře nakrmit. Po jídle ho chtěli i uložit, ale to se jim už vytrhl a ujel. Šlo o třetího v pořadí Martina Olejníka, který nám o tom stejném také vyprávěl. Jakubovi přijela na kole zatleskat jeho maminka a pak i partnerka.

Dvě hodiny po nich se objevuje 34 Štěpán Hejtmánek. Na něj čeká brácha a přijíždí mu popřát i Mílař z osmého místa Petr Novák, co dojel včera. Petr si postěžoval, že včera se domů hodně těšil, ale už večer se mu po Mílích stýskalo. Jdeme s klukama do hospody na oběd. Oba jsou už čistí a na sobě mají žluté finisherské tričko z loňska. Hodnotí, že vloni to bylo úplně stejné. První to měl vždy v pohodě, jak ale dojel, začalo pršet. Hned jim nabízím jednoduché řešení, musejí dojet dřív než první. Štěpán zas vypráví, že se někde pohyboval dost dlouho ve špatném počasí. Najednou se kousek před ním rozjasnilo místečko a zasvítilo tam prudce slunce. Doběhl tam nadšeně s kolem, zastavil a s úlevou si vydechl: „Ty krááávo!“ A za ním se ozvalo: „Bůůů.“ Otočí se a na něj kouká kráva.

V cíli je zatím 13 lidí. Většinou bývá touhle dobou více. Deště a špatné počasí peloton zpomaluje. A nebo máme letos více požitkářů, co si chtějí trasu opravdu užít.

Dnes končí F500! Děkujeme všem pomocníkům z „pětistovky“ i z CP 1 na Slovensku, (které skončilo před pár dny,) že se obětavě postarali o Mílaře. CP3 zatím funguje na plné obrátky. A cíl F1000 teprve čeká ty největší nápory. Letošní ročník by se dal nazvat Mílaři Mílařům. Neboť až na pár ojedinělých výjimek všichni pomocníci jsou bývalí Mílaři. Je fajn, když z pomocníků se stávají Mílaři a z Mílařů pomocníci. Prostě komunita 1000 miles funguje.

Z F1000 Honza Kopka a Yvona Kotyková. Libor Čada už nás opustil, ale slíbil, že v úterý bude zase zpět.

Zpráva z Nissan Patrol – fotografové

„Nechci se dožít světa, kde bych musel přežívat, místo toho, abych žil.“
Tobey Lackbourne, irský rockový zpěvák

Dnes jsme všichni, kromě Tomáše, zažili čerstvovzduché probuzení pod igelitovou plachtou, nataženou v listnatém hvozdu u CP 3. Nebeské slzy, které nás posledních pár jiter s vycházejícím sluncem šimrali na tvářích (což dělal i Kája, když se nás snažil vzbudit), se celou noc neúspěšně drali skrz strop naší provizorní ložnice. Bohužel jsme se, už podruhé za letošní Míle, museli rozloučit s naším řidičem, tentokrát Karlem, který, se smutnou křečí v obličeji, odjel ranním autobusem z libereckého nádraží, zpět do své domoviny, Prahy. Vystřídal ho ostřílený, lesa se nezaleknivší a jako kovboj koně auto osedlávající profesionál Petr Kopka. Se zrzavým bohem silnic za volantem jsme dojeli pro, po spánku ve vyhřáté posteli, svěžího Tomáše a vydali se na nejsevernější místo České Republiky, nejtajemnější místo Šluknovského výběžku a podle slov závodníka Jana Veselého „Kopkovo království“, bohem zapomenutý Nordkap, na kterém jsme potkali i, mimo jiné, první dámu letošních Mílí Míšu Laifertovou. Z Nordkapu jsme popojeli zpět do jižnějších krajin, konkrétně do Národního parku České Švýcarsko, kde začal náš hon na závodníky, v první řadě právě s Honzou Veselým, který nám na kameru házel jeden bonmot za druhým, a fotografům pózoval podle všech jejich uměleckých představ celý zbytek dne, na všech našich dnešních fotopozicích. Z Českého Švýcarska jsme vyrazili na Labskou stráň v Labském údolí, kde jsme na závodníky čekali čtyři hodiny, kvůli čemuž jsme na večeři, která nakonec skončila třemi utopenci, protože kvůli pozdní hodině už nikde nevaří, vyrazili až před desátou. Hektický večer a vlastně i celý hektický den ukončujeme na Děčínském sněžníku, kde uleháme s roztržitými myšlenkami v hlavě do měkké promočené hlíny Labských pískovcových hor. S modlitbou o konečně suchý spánek Vám snoplnou noc přeje

Team Nissan Patrol

Zpráva z CP 3 v Jizerských horách

Na úvod pro hnidopichy oprava. Včera zmíněná slavná Kopkova smyčka není u penziónu Hubert, ale o kilometr dříve u penziónu Ferda! ?
Dnešní ráno bylo ve znamení velkého ústupu závodníků směrem vpřed, tedy těch, kteří k nám přijeli v nočních hodinách, tedy 013-Lukáše Konečného, 128-Rudy Prokše, 064-Jana Ščepána a 126-Michala Ozogána. Ten přijel za prudkého lijavce o půlnoci. Lukáš byl obdarován cílenou pomocí, tj. dortíkem se svíčkami, neb měl na druhý den 36. narozeniny. Honza Kopka doufám promine. Ruda Prokš je další závodník, který se potkal s maximální necílenou podporou. Po přespání v penziónu našel ráno na chodbě komínek svého vypraného a suchého oblečení.

Lukino vstával kupodivu jako první, leč odjel ze čtveřice závodníků poslední. Bylo totiž o našeho oslavence ze strany pomocníků nadstandardně postaráno.
Pak jsme očekávali další borce. Nejprve přijela dvojice 009-Pavel Váša a 003-Ondřej Klečka. Pavel už má konečně přidělané kufry na boty díky ochotnému pánovi z Libverdy, starému to cyklistovi s kompletně vybaveným servisem. Zpráva pro všechny: Ondra není hipster! Nemá iphone a nenosí kostkovanou flanelovou košili. Je to jen sympatický vousatý skaut!!!

062-Davidovi Pelclovi jsme na jeho zablokovaný krk radili hřejivou náplast. On však už měl za sebou jeden léčebný úkon. Majitelka penziónu z Adršpachu ho v kuchyni vopíchala. Tvrdila mu, že je bývalá zdravotní sestřička. Máme další poznatek. Dlouhodobá jízda na kole nekřiví charakter, ale např. u závodníka 154-Franty Kejdy křiví prsty na rukou. To se mu prý vůbec nelíbí.

Pak jsme se vrátili do pohádky O Mrazíkovi. Navštívil nás dědeček Hříbeček vulgo 115-Zdeněk Zezulka. Kdo nevěří, ať se podívá do dnešní fotogalerie.
Známý mílařský rider 049-Franta Valeš i přes svou bohatou zkušenost někde ztratil data z třetí a čtvrté etapy. Pomoc našel u sličné referentky Městského úřadu v Harrachově. A jede dál, protože „do cíle to už má kousíček a tam ho čeká zajíček“. Aspoň tak to bylo napsáno na jeho krabičce s bateriemi. Kdo nevěří, ať se podívá do dnešní fotogalerie.

Těšili jsme se moc na dříve jezdícího boxera, dnes již boxujícího jezdce 036-Fera Kasaniče. Přijel v naprosté pohodě, protože během závodu potkal skvělého parťáka 069-Jirku Balouška. Ve všem si vyhovují. Hlavně v konzumaci povolených podpůrných prostředků, které se na mnoha místech podávají v kapalném stavu. A také prý rádi spinkají v peřinkách. Proto u nás příliš nepobyli, neboť se nám peřinek nedostává.

V našem kempu budeme mít asi dnes mnoho nocležníků. Jedním z nich bude asi vedoucí koloběžkář 101-Jarda Jisl.

Zpráva z CP 2 / Finish 500 v X-Parku Františkov, Jeseníky

Den před uzavřením, středa 12.7 byl v celku poklidný. Nejbližší příjezd bikera byl odhadnut na odpoledne. Propočet vyšel náramně, něco málo po 14. hod. se v cíli krátké trasy objevil Daniel Kříž č. 10. Sympatický závodník byl zprvu trošku zamlklý, ale po uhašení žízně jedním chlazeným Bernardem přímo z potoka a douškem domácí slivovice se rozpovídal. Kromě toho, že si užíval přírody, se mu líbilo i pohostinství obyčejných lidí na Slovensku. Na Daniela musím prozradit, že je voják z povolání, s hodností nadporučíka ze Strakonic (VÚ 4312). Svou jízdou si splnil svůj sen účasti na závodech 1000 Miles a současně má splněno i u náčelníka pro tělovýchovu a zdatnost vojáků.
Po 20. hodině za deště přijel na CP2 Richard Dostál č. 24, který ujel vzdálenost mezi Novou Sedlicí a Františkovem na speciálním kole, „snow bike“. Kdo nejel nikdy v dešti a blátě, ten neví, co to je táhnout takovýto stroj na vzdálenost více než 839 km. Richard je z Jihlavy a je pravidelným účastník 24 hod. závodů, kde si nevede vůbec špatně.
Jako poslední přišel ve středu na CP2 první chodec v závodě Jiří Vaculík st. č. 74. Byl netrpělivě očekáván nejen námi v zázemí závodu, ale i členy rodiny. Očekávání a napětí se zvýšilo v momentě přicházejícího prudkého deště a větru, který mu znepříjemnil cca posledních 15 km. Dorazil do cíle úplně mokrý, unavený ale velice spokojený. Poslední kilometry na trase mu sebraly hodně sil. Nabízené pivo nebylo tím správným „vyprošťovákem“. Objednal si hned 3x teplý čaj s medem pro zahřátí.
Celý pořadatelský tým byl zvědavý, co je obsahem jeho balíčku zaslaného poštou. U cyklistů je to většinou oblečení, náhradní díly na kolo a masti. Jiří měl v balíčku energetické tyčinky, oblečení a fungl nové boty. Boty byly pro Jiřího v balíku to nejdůležitější. Jirka šel na boty s taktikou správného chodce. Ty, které obul v Nové Sedlici, vůbec nevyzkoušel a šel s nimi rovnou 500 miles. Ty v balíčku byly rovněž nově zakoupeny, neprošlápnuté. Boty vzhledu „pracovní obuv“ byly se speciální podrážkou.
Jirka je velký pohodář, sportovec. Po rozbalení balíčku ze sebe sypal jeden zážitek za druhým. Vyprávěl dlouho a nakonec došlo i na to pivo. Jiří se letos rozhodl pro ukončení závodu na poloviční trase 500 miles z časových důvodů a částečně i pro zranění. Jirka Vaculík nevyloučil, že se jednou vrátí a dokončí celou trasu 1000 Miles.

Uzavření CP2 bylo stanoveno na čtvrtek 13.7.2017 na 12 hod. Den 13 v kalendáři může být pro někoho den hrůzy, plný smůly a nepříjemností. Chybělo opravdu málo a oblouk by po noční bouřce a větru už nestál. Pro zázemí podpůrného týmu na CP bylo hrůzou ranní probuzení s padlým obloukem. Prudký vítr potrhal provazy a úchyty a způsobil několik děr. Naštěstí se podařilo oblouk včas opravit a vztyčit jej pro dalších pár hodin do ukončení. Během demontáže stanoviště, úklidu a balení zázemí jsme ponechali oblouk a pevně věřili, že dorazí ti, kteří jezdí většinou vzadu a kteří si zaslouží vítěznou bránu.
Naše štěstí při opravě se promítlo do štěstí 5 borců, kteří dnes dorazili k nám do X-Parku. Všichni borci se stačili vyfotit pod „obloukem slávy“. Odměnou jim a nám bylo, že dovršili svou misi na letošních mílích do stanoviště 500 miles ve Františkově jak se říká „právě včas“. Po 12 dnech na cestě si zasloužili plnohodnotný průjezd a další podporu na CP2.
Zajímavostí dne 13.7.2017 je, že koloběžky vlastně porazily biky. Do cíle přijely v jednom dni 3 „koloběžky“ a jen 2 bikeři. Následně po odjezdu došli i dva chodci P. Ozogán, J. Schovánek.
Děkujeme všem borců, kteří k nám dojeli a se kterými jsme mohli být v čase závodu 1000 Miles. Jejich příběhy, zkušenosti a vtipné historky budou s námi ještě dlouho po odjezdu z CP2. Přejeme jim vše dobré a těšíme se brzy na viděnou.
Do CP3, Finish 1000 posíláme pohodu a skvělé závodníky. Užívejte si všichni společné chvíle jak to jde, protože konec závodů se každým dnem blíží.
Ahoj všichni.

Za CP 2 Vás zdraví
Martin K., Libor K., Dalibor B., Kamila P. a její dcera Verča, Helena H. s dcerou Zuzankou, Ondra Z. a Petr J.

SMS od závodníků

2 Ondřej Svoboda (1619.13 km, 23:24:42): P9M9E9 Hlava deset

19 Jarek Hubáček (1619.13 km, 23:31:13): Cil ve Skalne, dame pivo a jedem na kole domu

34 Štěpán Hejtmánek (1619.13 km, 18:42:19): Zdarec 😉

2 Ondřej Svoboda (1583.13 km, 19:30:29): P9M9E9 den jako na tour,chyby champanske:-). Muj zachrance na svk Jan Vencl,mi pri predstaveni kola rika “ty neveris ze te doveze do cile?pamatuj si jedno,ani kopačky z tebe fotbalistu neudelaj“ a moje pronajata koza me dovezla az na bozi dar,tam bohuzel zdechla na kliky, a musel jsem jsem opet zajit do pujcovny,pani mela pochopeni pro mile a pujcila mi kobylku jedna basen.jsme v kraslicich a popijime pivo,bonsuar mile

19 Jarek Hubáček (1583.13 km, 19:02:21): P8M9E5 Rano 6 stupnu, mokro, hlad..uchazi mi kola tak porad dofukuju ale uz jen 35km tak to docvaknu…

118 Josef Vebr (1583.13 km, 19:29:30): P9M9E9 dekuju vsem co me verili.Kdyz jsem ujel po startu 17 km, rikal jsem si mam jednu setinu za sebou a klapalo to. Je to o hlave a hlava je na 10.

60 Jaroslav Zvonek (1535.20 km, 18:56:14): P6M6E6 nějak se to vleče 

12 Tilo Arnhold (1522.60 km, 19:49:17): 776 Gestern Abend Unwetter > In Pension Gerettet > 9h Pause 🙁 Heute Wetter Super. Immer Noch 96km…

122 Vladimír Grusman (1519.18 km, 19:31:51): P7M7E7. Dnes krušna zima. Brrr. Zitra cil, Petra, rodinka a pelíšek;-). Drak Vlada

135 Karel Smékal (1519.18 km, 19:28:55):

114 Lumír Soukup (1519.06 km, 19:33:35): rikali ze uz nevyhraju,tak si aspon uziju posledni vecer na trati a zitra se tesim na finishersky lahvac,ahoj

15 Pavel Wild (1516.54 km, 20:01:13): P8M8E7 Ty travnate pesinky jsou nekonecne a cil stale daleko…

112 Petr Kohoutek (1516.41 km, 19:23:27): Snad už to klapne, dík Lence Adámkoj a všem co mě sledovali a psali

104 Libor Pavlík (1512.54 km, 19:47:16):

59 Petr Šíma (1474.18 km, 18:35:38): Dnes konecne bez deste a je to hned znat, vc. nalady. Uz se to pomalu blizi, zitra snad konecne cil 🙂

20 Michal Balada (1464.80 km, 19:24:38): OK,jeste chvili potlacim,zitra snad cil.Dobri lide nevymreli,zdravim na Cinovec a Moldavu,mockrat diky!!

23 Martin Bulíček (1463.48 km, 19:49:30): P7M7E7 po dvou dnech v desti prestala fungovat navigace i tracker. Jedu se Zdenkem c. 133 jinak bych byl v ….

133 Zdeněk Keken (1463.48 km, 19:46:10):

31 Miroslav Franěk (1454.64 km, 18:10:41): dneska nechtel vstavat uz ani Garmin, hodina nez naskocil a dalsi hodina nez sem pak naskocil i ja, ale po bramboracce na Cinovci u Fialu to jede samo.

79 Robert Janisch (1433.56 km, 18:25:25): P6M6E6 Slunce konecne vysvitlo tak to jede. Dekuji moc za gulasek u Muldu v Moldave!!!

5 Pavol Anderko (1424.13 km, 19:09:10): P7M8E7 Dnes dva defekty ubrali km…Unava zacina posobit. Chvalabohu za zlepsenie pocasia.

28 Martin Novák (1424.13 km, 19:11:41): 528 dnes to bylo moc težké. Technické problémy jeden za druhým. A ja na paralenu.

27 Lukáš Badura (1384.93 km, 19:35:15): P4M7E8 musim verit, ze achilovky rano ukecam. Konecne neprsi a krasne vyhledy! Vsem dekuji za podporu. Ciao 🙂

127 Vladislav Gatial (1384.93 km, 19:35:38): P8 M9 E7 KONEČNE SA VYČASILO.ZAČÍNAJÚ SA TVORIŤ OPAŤ GAŠTANY.

156 Jan Veselý (1372.10 km, 20:00:45): P9M9E9 Od rana citim Silu jak mistr Yoda. Jedu jak magor. Skvely foto a video team me cely den pronasleduje a ja si pripadam jak medialni hvezda. Decin, ted vyjedu na Sneznik a uvidim. 247 km to go.

41 Miloš Vydra (1349.08 km, 18:27:49): E4 M4 E4 dnešní etapa byla pomsta naštvaný manželky…ještě teď mě brní kou..

134 Pavel Elster (1349.08 km, 18:22:37): P9M4E4

46 Michala Laifertová (1345.51 km, 18:33:06): P5M7E7 pekny den,vymena desticek,snad jsem vsechno dotahla,jak mela a nerozpadne se mi kolo

143 František Boudný (1337.20 km, 19:45:49): p5m5e6 Za pal te Nordkap, zacnete od Sluknova lalala 😉 zdravim fanousky doma u televizoru 😉

138 Michal Šimek (1330.93 km, 18:29:16): P8M8E8…prehazka je nova! Jedu! Vcerejsi lupnuti v lejtku bohuzel nebylo jednorazovy…ja se ale do cile dostanu i bez nohy, bez rukou, bez kola…proste musim…

28 Martin Novák (1326.09 km, 19:09:55): 528 dnes to bylo moc težké. Technické problémy jeden za druhým a ja na paralenu.

86 Pavel Matys (1315.62 km, 20:25:06): P4M8E8 Kdyby na Nordcapu byla autobusova zastavka jsem uz doma, takhle jsem musel jet dal…

128 Rudolf Prokš (1293.25 km, 19:50:59): P4M4E5 Pocasi nas chce zlomit a porad je to do cile 300 – zase supr lidi na trase – porad jedu

9 Pavel Váša (1287.84 km, 19:46:54): P7

9 Pavel Váša (1287.84 km, 19:48:09): nefunguje GPS, 064 nefunguje mobil. Jedeme spolu.

64 Jan Ščepán (1287.84 km, 19:45:00): P7

13 Lukáš Konečný (1277.18 km, 19:38:37): P9M9E9 dnes krize, pomohlo jidlo a hudba, a asi 20km pres nordkapem, nevim, nevim… navic se tu v lese strili.

3 Ondřej Klečka (1277.15 km, 19:42:59): p7m9e7 vcera vecer, promrzli a promokli na kost, v Laznich Libverda jsme v hospode sice pivo uz nedostali, ale uvarili nam. Caj s rumem. Ptali jsme se po sroubku do kufru, az se z toho diky hodnemu Jirkovi a jeho uzasne manzelce, ktera ho s nami nevyhodila, vyklubala pulnosni vecere a prespani v perinach po sprse. Jirka nam umyl kola, prichystal snidani, vysusil veci … Tahle vstricnost a pomoc me hrala u srdce cely den a prestoze se noham uz moc nechce, slapalo se mi diky tomu mnohem lepe. Mnohokrate dekuji. Mirim stale na sever

113 Martin Karásek (1259.39 km, 20:02:21): P4M6E8 . Dnes rano jsem ujel prvnich 100m – bolely me nohy a byl jsem vycerpany. Tak nevim co bude zitra.

126 Michal Ozogán (1249.31 km, 18:03:54): e5m5e5 puchyre everywhere

154 František Kejda (1235.33 km, 18:35:35): P8M9E8 Nejvetsi strach jsem mel z toho, ze mi selze krk a neudrzi mi hlavu. Minuly rok kvuli tomu skoncil jeden (zdravim Mirka) a dneska jsem potkal dalsiho. No rano bylo hodne nahovno, ale jsem rad, ze si porad muzu jet to svy. Jsou taci, kteri nemuzou…

115 Zdeněk Zezulka (1231.19 km, 18:21:45): včera na recepci jsem byl jak vodník. Jizerky sami potok žádná cesta. Odpoledne to jde. Uvidíme co dal.

49 František Valeš (1230.78 km, 20:06:37): P7 M9E9 když zapomenu na ráno tak je to cajk ČP 3 skvělá osádka

62 David Pelcl (1228.14 km, 19:40:01): P3M5E6

69 Jiří Baloušek (1212.14 km, 18:51:56): díky Krakonošovi za splněné přání, díky tomu jsme Polsko přefrčeli jako nic, super trail Pod Smrkem a příjemná zastávka na CP3. Teď budeme hledat nocleh

69 Jiří Baloušek (1212.14 km, 18:54:02): 999 díky Krakonošovi za splněné přání, díky tomu jsme Polsko přefrčeli jako nic, super trail Pod Smrkem a příjemná zastávka na CP3. Teď budeme hledat nocleh

36 František Kasanič (1212.11 km, 18:48:52): 888 MAKAM ČAUTE CMUK

112 Petr Kohoutek (1195.32 km, 19:33:50): Cíl obrovské dík horské službě na Božímu Daru za poskytnutí azylu na včerejší noc. Petr

37 Lukáš Frčka (1190.96 km, 19:46:14): P9M9E9 v CP3 prijel jsem uz v 17.30 a nakonec zustavam.Je tu fajn 😉 Do cíle jen 428km odpocinu a snad to za 4 dny dam.

96 Peter Scheerer (1190.96 km, 19:52:02): P9M9E6 on Checkpoint 3 now and i have quite energy left so i will ride on soon

101 Jarda Jisl (1190.96 km, 19:49:39): P8M8E8 dneska to slo …dekuji Mawemu …navrat do minulosti a velka motivace …diky kamo , dnes ve znameni kavicek 🙂 rano 5 stupnu a zitra asi podobne 😀

109 Martin Písačka (1190.95 km, 20:35:10): Stav 4.4.7Jeste jedu…:):)

97 Josef Mikulín (1190.27 km, 20:06:26): P6M6E5

121 Jan Kalivoda (1190.27 km, 20:06:11): Ráno hrozná kosa,jinak super den. Spokojenost. CP3 na dostřel.

18 Miroslav Přibyl (1179.10 km, 19:17:51): P7M7E3 Pres Krkonose stale „tlacka“,na nalade nepridali ani mokrady,v Jizerkach se to trochu rozjelo,dnes snad do CP3..

125 Stanislav Hvizdoš (1179.10 km, 19:23:56): P6M7E6 Krkonoše, na bicykli nikdy viac. Fičíme do CP3.

83 Gabriela Matějíčková (1179.08 km, 20:16:09): P6M8E7 Dnes to stalo za vylizkapsu, ale steak na pepri, sopak, palacinka a kaficko u Zeleneho stromu v Libverde to narovnali 🙂

73 Jakub Milata (1177.83 km, 20:47:07): P7M8E8 Dnes zima, cely den mokro v botach. Jsem tesne pred cp3, cekal jsem nejakou prasarmu, ale ten trail je jak za odmenu 🙂

52 Silvie Štenclová (1148.34 km, 19:35:42): Fuj to byl hnus velebnosti tY dnesni Krkonose jedem se podivat do Polska S velkym diky jeste jednou zdravime do Ceskych Petrovic a do chalupy U Cerne vody

85 Jaroslav Šašek (1148.22 km, 19:37:44): P6M6E6 Vse OK -Traser je BUH (Krkonose)

61 Jiří Vlach (1123.84 km, 19:53:17): P5M5E5 dnes návštěva chirurgie po ošetření řekla doktorka a 2dny klidu. Tak jedu dál,ty míle to je takovej klid.

95 Karel Vostracký (1112.94 km, 19:01:11): P8M8E8 Dojel jsem na Vyrovky. Uz je me dobre, tak snad neco ujedu. Diky za ochotu panovi v cykloservisu v Peci.

84 Petr Duchoslav (1074.19 km, 19:29:38): P9M9E9 vše ok včerejší deštiva větrná a mrazivá noc na hřebenu orlických hor zapomenuta. Kolo dostalo nové brzdove desky a já nové ponozky . Palim to dál za jemnostpanem krakonošem.

38 Tomasz Sójka (1047.55 km, 20:11:56): P7M7E8 Rano lalo do siodmej, to juz zostalismy na sniadanie o osmej. Na parszywej sciezce z Orli

120 Jaroslav Drábik (1047.45 km, 20:17:38): P7M7E6 Dnes je to bieda, vyrazal som od Masarycky po 9.00, ked prestalo prsat. Za chvilu som v Adrspatskych skalach.

105 Jindřich & Miroslava Prchlík & Haisová (972.57 km, 19:00:27): P4 M4 E8 u Hulku bylo dobre, ale musime dal.

30 Renata Kaničárová (969.86 km, 19:00:40): P7M8E8 Dneska jeste na Herlich a pak uvidim co dal

157 Zdeněk Martínek (962.58 km, 18:38:25): 539

87 Jaromír Jirka (921.36 km, 18:58:35): p7m9e6 vcera jsem zapomnel pri tom rozhodovani podekovat spolubojovnikum jardovi danovi a petrovi za dobrou partu tak to delam ted ode dneska jsem clenem 2 clenneho ceskoslovenskeho tymu tak doufam ze to dotuknem dnes rano pred paprskem bahenni lazne cely den mokre boty

124 Gabriel Gašpar (921.36 km, 18:49:39): P6M7E8 zima ale neprší.

98 Tomáš Wizovský (850.93 km, 18:50:32): P8M8E8 Prujezd nafouklou slavobranou CP2 se na rozdil od CP1 zdaril, technicky stav kola stabilizovan, bagaz optimalizovana, fyzicka forma na vzestupu – mam chut zacit zavodit ale uz zrejme neni bezprostrednim okoli s kym :- )

1 Petr Ozogán (841.08 km, 20:01:50): dosel jsem v 19 hodin na cp2,koncim, dal to nejde.

149 Vladimír Synek (839.24 km, 19:28:37): Pa5Mb8Ec7 Skoncil jsem (podle planu) na 500 a uz jsem ve vlaku dom. Moc dekuji vsem za podporu.

6 Josef Schovánek (839.24 km, 20:04:13): V 19:00 na CP2 spolecne s Ozoganem. Rozhodl jsem se zde ukoncit snazeni. Bylo to krasne.

11 Petr Martínek (839.24 km, 18:19:43): P7M9E8 CP2 jsme stihli i s nafouknutou branou. Koncim, beru detskou trasu 500mil, dal uz to nejde. Diky Honzovi a vsem, kteri to organizuji a pomahaji, bylo to uzasny.

58 Jiří Emmer (839.24 km, 18:32:01): P5M5E7 zde v cp2 končim zavod, skvělý zažitek nadherna trasa Honzo dik

93 Richard Štěpánek (824.40 km, 20:30:02): 996 vse v poradku

123 Ryan Long (800.26 km, 19:59:00): P8M7E6 I fought a flat tire for half the day on what should have been an easy fix. Grrrrr

136 Stanislav Erben (798.84 km, 20:52:55): P7M7E5 dnes úžasný den jelo to nádherně jen v kole to už divně praská snad vydrží do CP2 ve sjezdu Pod Zadním Hutiskem dal někdo do cesty pletivo zapletlo se mi do zadního kola tak tak že nebyl pád. Ahoj Standa.

144 Karel Hána (552.29 km, 19:43:17): P5M9E9 Pruchod CP1 v 19:40, pokracuji dal 🙂

21 Aleš & Václav Procházka & Fišer (476.87 km, 19:36:04): Pa10Mb10Ec10 Dnes konecne jeden cely usek co se dal jet nahoru i dolu,my tlacili celou cestu,prorezany zadni plast.Ted uz mame opraveno,doplnujeme tekutiny,razime dal. Bo Mile!!!

49 František Valeš (1125.66 km, 13:53:12): ráno šílený navigace nefungovala musel jsem sjet do Harrachova a hodná paní na obecním úřadě mi půjčila počítač a kafe – to mi dala Další hodná paní mi prodala ty boty Paní jsou na mě hodný Úplně nejhodnější je na mě ta moje

96 Peter Scheerer (1107.71 km, 00:21:40): P6M8E7 i was in heavy rain, then took a room in pec pod sznekou and was falling to sleep immediately. sorry i totally forgot the sms im ok and safe.

67 Robert Peška (839.24 km, 14:26:08): Finish 500, konec, zvonec 😀