26. DEN - 28. 7. 2016

Pro nás pořadatele pokračuje „uklízení“ po Mílích, dávání dohromady věcí, jejich třídění, příprava k odeslání či odvezení zpět k zapůjčiteli a sčítání ztrát. Tím se budeme ostatně zabývat ještě pár následujících dní.

Proto i my vlastně závidíme těm, kteří jsou ještě na trase a doužívají si své dobrodružství. I když někdy velice tvrdé.

V minulých dnech nám přišel e-mail od letošního účastníka Libora Matouška, že nesouhlasí s tím, co jsme napsali 16.7. v souvislosti s jeho osobou o tom, jak stál u brodu a čekal, až někdo přijde a vleze tam, aby viděl, kolik je vody. Při svých 207 cm výšky by měl nejmenší problém brod přejít. V mailu vysvětluje, že to byl právě on, kdo šel do druhého brodu první a měl vodu po prsa a namočil se téměř celý. Což znamená, že ti ostatní by tam ve většině případů ani nestačili. Ti další podstatně menší pak šli o kousek vedle a měli vodu po kolena. I to je úsměvné, že výrazně největší Libor se nakonec namočí nejvíce.

Pokud jsme se Libora dotkli naší původní interpretací, omlouváme se mu. Nebylo ani v nejmenším naším záměrem ho nějak shazovat. Píšeme pouze to, co slyšíme vyprávět od ostatních z trasy. Je jasné, že závodníci občas historky různě přibarvují, aby se lépe vyprávěli.

Brody dnes uzavírají poslední dva chodci, uvidíme, s jakými historkami přijdou oni.

K cíli dnes míří velký bojovník Zdeněk Martínek. Po Honzovi Vlasákovi druhý nejstarší muž pelotonu. Ve svých 69 letech po loňském dokončení celé tisícovky míří letos do cíle dlouhé trasy již podruhé. Vloni se potýkal víc než s fyzickými problémy s těmi technickými. Těsně před startem dostal chytrý telefon, který dělal úplně něco jiného, než Zdeněk chtěl a měl problémy se nám povinně hlásit. Letos to ale vypiloval a jeho hlášení o pozici chodilo přesně na čas. Zdeněk ale tvrdošíjně nepsal ani písmeno navíc, tak bohužel nevíme nic o jeho zážitcích a dobrodružství z trasy. O to více se těšíme na jeho vyprávění na afterparty. Nyní netrpělivě čekáme, až se nám Zdeněk ozve z cíle.

Zdeněk dnes těsně před pátou konečně dosáhl cíle. Vypadá to, že nové bouřky, deště a jílové pasti ho již nestihly znovu zabrzdit na posledním úseku a on již bude trávit noc v bezpečí. Před Zdeňkem hluboce smekáme klobouk a jsme nesmírně rádi, že šťastně ukončil svou náročnou pouť. Chodcům Petrovi a Vítovi samozřejmě přejeme, aby našli bezpečný úkryt a na poslední část sluníčko.

Z centrály z Jablonce Honza Kopka

SMS od závodníků

144 Zdeněk Martínek (1682.40 km, 17:01:00, P9M9E9): 16:54

147 Petr Lavický (1628.83 km, 18:43:57, P7M7E7): silné deste vichrice bourky a krupobiti témer zastavil postup ctvrté divize na vychod Tezka technika se topi v bahne muzstvo repta ale kazen udrzime i kdyby mel na kazdém strome mel viset jeden vojak bez discipliny obergruppenfuhrer Schmitke