8. DEN - 12. 7. 2015

krize a zážitky

Po chladné noci se na CP3 budíme do krásného rána a už panuje šrumec. Neustálé dolaďování k dokonalosti a příprava na příjezd třetího závodníka. Konečně se objevuje Beyk, sice v dobrém rozpoložení, nicméně se značnými problémy – s vředem na zadku a rozedřenými třísly. Provede hygienu a dezinfekci, trocha odpočinku a vyráží dál na trasu. Na naši radu, ať se staví cestou někde u lékaře, jen s kamennou tváří prohlásil, že první doktor, kterej ho uvidí, bude patolog, a šlápl do pedálů.

Po Beykovi se objevuje jako pátý v pořadí Ostravák Michal Veber. I on je velkým překvapením nejen sám pro sebe. Asi není náhoda, že všech prvních pět jsou veteráni závodu a nestartují poprvé. Zkušenosti z předchozích ročníků perfektně zuţitkovali. Během dopoledne se zas objevilo na checkpointu plno fanoušků závodu i závodníků a nálada mezi posádkou byla skvělá a padala jedna hláška za druhou. Věřím, že ve večerním hlášení vám jich plno prozradí.

Po poledni balíme, opouštíme veselou partu na CP3 a vyrážíme do Krušných hor. Zastavujeme u Karla Fialy na Cínovci pozdravit jeho památku. Karel se stal legendou prvního ročníku a svou živelnou podporou se zapsal do srdcí většiny závodníků. Na Cínovci nás vítá jeho žena Ája, dcera s mužem a dvojčaty. Otevírají Týpí, kdyby se některý ze závodníků potřeboval schovat na noc. Po krátké návštěvě pokračujem dál na Moldavu a zastavujeme v malinkém útulném penziónku Mulda rodiny Dvořákových přímo na trase. Už druhý rok poskytují závodníkům podporu ve formě 100% slevy. Jejich syn Kuba je také na trase a Dvořákovi jsou fandy jeho i obdivovateli všech ostatních účastníků.

Dostáváme delikátní gulášek a teplé škvarkové placky přímo z pece. V penzionu zpracováváme fotky a píšeme zprávu a zrovna projíždí první účastník Filip Degl. Má dnes za sebou pořádnou porci kilometrů, ale vypadá v pohodě a ani ne unaveně. Zatím se nerozhodl, zda pojede celou noc nebo se pár hodin někde vyspí. Vzhledem k tomu, že odtud je do cíle už jen 180 km, budeme muset asi vyrazit ještě na noc minimálně se přiblížit k cíli. Závodníci nám prostě nedávají odpočinout. Ještě chvíli počkáme, zda neprojede druhý závodník Petr Tichý, snad jediný závodník ze špice povznesený nad jakékoli pořadí a taktizování.

Děkujeme posádce CP 1, která dnes ukončila provoz, posádce F500, kde to praská ve švech i posádce CP 3, která dychtivě očekává každého závodníka. A také milým Dvořákovým za pohostinnost a péči o „mílaře“. Dobré srdce je právě to, co na trase dodává mílařům energii víc než cokoli jiného.

Z Krušných hor a posledního večera na trase se loučí Honza Kopka a Yvča (Bohužel ho nejspíš strávíme na silnici se silnou kávou v kelímku.)

Zpráva z CP 3 v Jizerkách

Ráno bylo velice příjemné, sluníčko a Beyk nás probudili. Ranní kávu nám Beyk zpestřil vyprávěním. Vyžle je jeho tělo velký, má defekt, kolo zdravé bez defektu. Jelikož jsme profesionální, k tomuto tématu vše ;). Jinak jsme měli „vzácnou návštěvu“, nikomu to neříkejte, dnes s námi tráví velký šéf se svou krásnou a milou družkou. Po jejich odjezdu se nám ulevilo, káva a nohy na stole to bylo naše. Odpoledne jsme se vzorně postarali o pět závodníků, se vším všudy – bez komentáře. Posledního závodníka, který nás navštívil č. 111, jsme zatím nikam nepustili, páč prší.

Konec hlášení 12.7.2015 20:15

VVV neboli CP 3 (Vlaďka, Vlasta, Vlaďka)

Hlášky z CP 3
Jan Tyxa č. 76:
Koupil jsem si u rákosníků cibuli, abych neonemocněl. Původně jsem chtěl dvě brzdy, nakonec mám jednu. Tak jsem si sedl, zabalil se do fólie a taky to funguje.

Petr Tichý č. 6:
Musím pospíchat, manželka má rodit, mám to už jen 430 km a manželka to má na 2 prsty.

Jirka Beyk Míl č. 13:
První zdravotník, který mě uvidí, bude patolog.
Končím s dráhou profesionálního cyklisty, začínám s dráhou profesionálního zdravotníka. Já přijedu do cíle a budu bez koulí a s oholenejma nohama.
Jan Kopka: u Beyka ani 29“ nevypadá jako velký kolo.

Michal Veber č. 23:
Mám osmicu na zadním kole.

Kopka: jak jsi spokojený s trasou? Veber: no, někdy jsem dost nasranej...

Zpráva z CP 2 / Finish 500

O pátečním brzkém ránu bylo na CP2 docela živo. Přijelo nám nejen hodně závodníků během večera, ale ještě po půlnoci 5 dalších projelo obloukem. Poslední z našich nocležníků přijel o půl třetí ráno. Náš „velín“ se tak proměnil v jednu velkou noclehárnu. Martin Karásek si přivezl na CP i svou hamaku – závěsnou síť a i ta byla využita, stejně jako každý volný kousek na podlaze. Většina z nich opustila CP v průběhu dopoledne. Mezi nimi také třetí žena v pořadí – Katarína Ludvíková.

Závodníci dnes přijíţděli v dobré náladě a bavili osazenstvo celého X-parku humornými příhodami
z cesty. O víkendu nám přijela pomoci Jana Kristlová, která dnes stejně jako Martin Karásek CP2 opustila a zítra očekáváme novou posilu, Danu Petrů.

Těšíme se také na zítřejší předpokládaný příjezd letošní nové kategorie – tandemistů. 

Z CP2 Verča, Lada a Kuba

Zpráva z Nissan Patrol

Včera večer jsem dorazili do Finishe 500. Už z minulých let vím, že je to opravdu kouzelné místo, ze kterého se nikomu nikdy nechce. Úžasná a moc milá obsluha, výborné jídlo a útulné pokojíčky nás opět přesvědčily se tu zdržet ještě jednu noc. Jediný deficit jsou letos zavřené Jeseníky – nádherné místo na focení. Kupodivu nejsme jediní, koho uzavření Jeseníků mrzí. Po sdělení novinky o uzavření jedné z nejtěžších částí závodu zvané „Kopkův hrb” jsem čekala, že bikeři budou jásat. NAOPAK. Závodníci byli velmi zklamáni, že přijdou o „patníkovku” s romantickým výhledem a nepřekonatelné borůvkové knedlíky na chatě Paprsek. Jelikož se trasa zkrátila asi o 20 km a vede Jeseníky pouze po silnici, nezbylo nám nic jiného, než se dnes vydat znovu na Dlouhé Stráně. Toto místo má však také svoji poetiku. Závodníci musejí zdolat „krpál” do výšky 1358 m n. m. Každý, kdo zdolá vrchol a zahlédne úţasný výhled na Praděd, tohoto kopce opravdu nelituje ani chvíli.Zdraví tým Nissan Patrol

Poslední zpráva z CP 1 u Trenčína

Od sobotního večera se toho na našem CP už moc nestalo. Večer přijeli Pavel Šístek a Miloš Mopils v podstatě spolu a u grilovaných topinek jsme čekali ještě na Dana Pokorného jedoucího za nimi. Po setmění ovšem Dan volal, že se ztratil a bloudí asi 2 km před CP v singlech a lesních cestičkách. Všechno ale dobře dopadlo a i on k nám před desátou večer trefil.

Potom byla na programu klasická závěrečná grilovačka a na návštěvu přijelo i několik kamarádů z minulých ročníků mil. Jakmile jsme se kolem druhé ráno pomalu odebírali do svých pelechů, objevilo se na obzoru světlo a z usínání nás vyrušil dojíždějící Tomáš Zuzaňák. Vybral si volný stan a pak se spalo až do rána.

Většina jezdců, kteří u nás spali, se vypařili dříve, než jsme vstali my a jediný Tomáš s námi zůstal až do předpolední doby. K snídani byli grilovaní pstruzi, pořešili jsme opět problémy s navigací do CP 2, obdivovali Tomášovo rentgenové tetování a dopíjeli zásobu Bernardů. Řidiči samozřejmě už jen Kofoly a Aloe drinky, jelikož do zítra se musí podstatná část našeho osazenstva dát do pořádku a zaběhnout do normálních pracovních kolejí. Rozebrali jsme stůl, desky odvezli na zahradu k ochotné paní, od které jsem brali vodu a po čtyřhodinovém balení, úklidu a průběžného vaření kávy jsme v 15:30 v neděli ukončili provoz CP1.

Rádi bychom zastihli i kluky, co přišli do zrušeného CP dnes navečer, ale nedá se to stíhat. Doma je potřeba vybalit, umýt, vyprat, konečně se prospat a zase se rok těšit. Snad bude příště víc pršet.

Víťa a tým CP 1

SMS zprávy od závodníků

60 Filip Degl (1421.64 km, 19:40:59): Vite jak slape zizala na kole? Tak tak presne ted ja. I cestovni rychlost odpovida Filip Degl

6 Petr Tichý (1403.31 km, 19:55:42): poslednich 221 km, mam pocit ze ty dva se na me dohodli, koho potkam ten mi to rika

76 Jan Tyxa (1301.31 km, 19:50:58): DO CÍLE UŽ JEN KOUSEK JEDE SE DOBŘE PRŠÍ JEN MALINKO

23 Michal Veber (1289.56 km, 19:54:38): ahoj vsem.jsem ok nekde za sluknovem v lese.nohy zatim toci.prsi tak doufam ze najdu nejaky prìstresek.neni cas.valim dal.

13 Jirka Beyk Míl (1235.88 km, 18:24:53): Rano to docela jelo, CP3 super jako vzdy, ale potom opet nevolnost a brutal prujmy. Dotlacil jsem to do penzionu do Marenic, vyspim se z toho a zitra snad budu pokracovat. Jako palivo mam pripraveno 7 suchych rohliku a 2lColy. Doufam ze bude triko pro nejlepsiho poseru, nebo kdo nejvic zhubne. Beyk

99 Vladan Moravec (1226.02 km, 19:29:18): dnes pekna trasa pres krkonose a singl pod smrkem.na CP3 moc prijemni lide.a zdravim jeste Mirka Hulku s rodinou.diky.pozdrav vsem!!!

92 Radim Bláha (1216.54 km, 21:19:04): Rano servis v Peci – dekuji za ochotu sportpec.cz. Vyrazil jsem ovsem az v 10h Pak kopce jako krava pres Krkonose, vubec mi to nejelo. Nejlepsi pak singltrek Smrk a konecne CP3, kde vladne skvela atmosfera. Na zaver dne jsem pak totalne zmokl. Jsem dlouhej co? Mozna to bude tim, ze jsem celej den s nikym nemluvil

114 Petr Jiroušek (1192.60 km, 21:00:27): CP3. Uz to nevypadalo,ale povedlo. Dnes dost krize. Tak snad se do zitra telo vzpamatuje.

84 Tomáš Ölveczký (1192.60 km, 21:04:22): CP3. 

111 Lukáš Dostálek (1192.60 km, 20:49:27): ok

21 Michal Laifert (1180.06 km, 19:42:22): Jsem 12 km od cp3. Prsi. Nejak to tam uz doklepu. Honzo Kocko, pozdravuje te

21 Michal Laifert (1180.06 km, 19:48:37): Na mokrém dotykaci se neda psat :-). Honzo Kopko, pozdravuje te yety. Nechal me prespat na chalupe v Adru. Za coz mu velky dik.

40 Ondřej Semerád (1179.91 km, 20:10:13): leje jako z konve dneska fakt tezkej den 

3 Uwe Mosig (1172.48 km, 19:49:37):

42 Dalibor Bek (1131.08 km, 19:50:22): Dnes totalni krize. Jeste kousek na Dvoracky a tsm dnes poradny spanek.

101 Tomáš Dočekal (1131.08 km, 19:52:07): kralovska etapa, paradni rano v Broumovskych skalach (teste se na fotky), pak Krkonose: Pomezky,upa,pec,vyrovka,spindl,dvoracky...krasa a sila. Jede to zatim fajn. Spime asi na dvorackach.

106 Martin Sovadina (1131.08 km, 19:52:53): Ráno skály, pak nekonečné kopce v Krkonoších. Docela to jelo, ale máme toho dost. Asi to zapichneme na Dvorackach. Stepance a holcickam děkuju moc za milou podporu

54 Milan Urban (1123.52 km, 20:08:15): Zdravim ze Spindlu. Zacina se branit telo ale snad si da rict. Usla mi vidle,ale jsou tu dobry lidi. Na jednu etapu vezmu po navratu kamarady tak se teste, Benzove Budko a spol.

56 Michal Hons (1123.40 km, 19:42:04): polská tlačenka

120 Tomáš Makal (1123.40 km, 19:57:00): dnes trochu došlo, ale zítra jedu bomby

126 Adam Sluka (1123.40 km, 19:46:00): Paradni nocni sjezd v Broumovskych skalach, priste bude nocni za deste:)

39 Michal Švejcar (1123.37 km, 19:32:17): Chtel jsem dojet mnohem dal ale Krkonose jsou strasne pomaly. Jedu dal at jeste kousek zvladnu nez zacne poradne prset.

27 Roman Królikowski (1110.46 km, 19:52:51): jade do pod Sniezke

77 Ondřej Novák (1102.09 km, 19:59:34): Polská etapa ....kladicky jsem v Peci 

9 Jana Doležalová (1097.36 km, 20:09:00): pomalu ale jiste se sunu kupredu

117 Zdeněk Janeček (1097.06 km, 19:42:46): mile jsou nadherne, dnes jsem zacal v Orlickych Horach a ted jsem na Pomezkach a pritom jen chvillka jizdy na kole a stale prekvapujici krajinou. Jen ted zacalo prset, tak musim ozelet nocni Krkonose...

104 Matěj Karásek (1096.94 km, 19:41:44): Vcera vecer mi zacala zlobit zadni naba,behem dne se to zhorsovalo,musel jsem sjet do Trutnova,diky servisu Zdenka Krizka bleskurychle vymeneno a prepleteno.Moc diky!ztratu zkusim dohonit pristi dny. / my rear-hub freewheel stopped working,had to go off route to have it fixed,now replaced,will try to push hard in the next days

142 Thomas Strobel (1078.48 km, 18:24:39): today i feel good! 

2 Miroslav Franěk (1066.35 km, 19:48:43): nic novyho

4 Milan Jílek (1066.35 km, 19:53:57): .Chladil jsem se nanukem a ted me boli krk.Vzalo mi to psych silu a naladu.Snad se to zlepsi.

103 Martin Chmátal (1066.35 km, 19:55:57): Dnes polska prerie,skalni mesta. Hezke vyhledy...

66 Marek Liška (1063.14 km, 19:41:58): zitra cp3 Jedu uz sam...

65 Viktor Adamec (1052.36 km, 20:29:54): Orlicke hory nadhera, Polsko totalni nuda, Adr nostalgie. Kdyz jsem zastavil pred Tosovakem, neubranil jsem se dojeti... Ted mam za sebou hodinovou vynasku kola na zadech na spravnou cestu, boli me v krku a jdu vymenit patku u prehazovacky. No nic, pak povalim dal....

59 Roman Kegl (1048.85 km, 20:04:34): Po tydennim drncani opruzeniny velke jak koule.Ted mam na vyber na kterych budu sedet,oboji boli stejne

89 Václav Kalina (1048.85 km, 20:02:45): Presne na mem 1000km prvni defekt. Vaham co vymyslet s pocasim. Zitra vecer bych chtel na CP3.

37 Jiří Doksanský (1039.02 km, 18:27:38): Dnešní překážková dráha nad Mladkovem mě stála hodně sil, takže zbytek dne na pohodu.

134 Falco Schaffrath (1037.96 km, 18:51:04): Heute hatte nach einigen Stunden unerwartet eine Zerrung in der Rechten Wade. Das hat 10h auf 50km gekostet. 120km werden nur knapp erreicht.

20 Lucie Otáhalová (1034.04 km, 20:03:33): Prazdna hlava, spaleny krk a jen si slapu :-). Jinak se dnes nic zvlastniho nestalo.

69 Jakub Zajíc (1034.04 km, 19:50:52): Zadek z propocených kalhot naprosto v pérdeli. Polská depréze, kalhoty vyprány, suší se na řidítkách a místo nich dres.

86 Robert Koníř (1021.11 km, 19:34:53): den byl docela úspěšný, ohnutý kotouč po pádu se mi podařilo srovnat, teď jdu hledat něco k večeři

25 David Voříšek (1021.07 km, 19:21:05):

22 Jakub Dvořák (1015.79 km, 19:51:54): všechno v pohodě, ještě popojedu, abych měl zítra CP na dostřel.

10 Lukáš Mikyska (1012.18 km, 19:09:10):

30 Jan Švarcbach (1012.18 km, 19:08:04): Dnes noseni kol pres polomy, dlouha stoupani Orlickych hor a prave ted Broumovske steny.ps:dekujeme za luxusni servis v Ceskych Petrovicich. ..

30 Jan Švarcbach (1012.18 km, 19:08:47): Dnes noseni kol pres polomy, dlouha stoupani Orlickych hor a prave ted Broumovske steny.ps:dekujeme za luxusni servis v Ceskych Petrovicich. ..

140 Carsten Hahn (995.74 km, 18:36:12): Es ist immer dasselbe wenn man in den Urlaub fährt, man nimmt zuviel Gepäck mit. Gruß nach Arco von Mr. Vali

63 Miroslav Gebauer (981.91 km, 19:29:55): počasí přálo, v Českých Petrovicích u Miry, byla příjemná pauza, kdybych nemusel pokračovat dál, seděl bych tam ještě teď.

85 Petr Šifta (980.57 km, 19:47:29): dneska to moc neodsejpalo, ale jelo se jinak hezky

98 Vít Polehňák (980.57 km, 19:21:23): Moc diky Mirovi a jeho rodine za skvely servis v Ceskych Petrovicich. Sam Mira vi nejlip, jak takova pomoc povzbudi. Diky. Jeste chvili pojedu

154 Tomáš Vopálenský (980.57 km, 19:43:38): Náročný den, polomy, hrebenovka v Orlickach. Potesily borůvkové knedle na Masarycce. Zustavame,budik na 3.a kudlíme to do Teplic nad Metují.

155 Milan Král (980.57 km, 19:34:16): tak za me, kdyz uz se menila trasa kvuli polomum, melo se to dotahnout komplet a ne abychom uz na tak tezky trati 2 hodiny nebo jak dlouho prenaseli po...padany stromy! tim, ze jsme vcera nahrotili na f500 a pocitali jsme s tim, ze bude kde lehnout a ne aby se 20 lidi valelo v jedne mistnosti, jste mohli postavit par stanu, stejne jak bylo na cp1 a nemuseli jsme resit problem s mistem, coz mi proste prijde jako fail poradatele, kdyz uz tam napise ze na f500 je to zarizeny. Jinak dnes strasna unava, doslova jsem pospaval na kole coz je na prd. Takze dobrou

75 Katarína Ludvíková (978.44 km, 20:04:20): Rano po krasnych sesti hodinkach spanku v perinkach to vsechno vypadalo hezky, tak jsem vyjela do druhe pulky...ted uz to zas vubec nejede, ale nejak se s tym jeste poperu:o)) Jo a jestli to bude cist pan co mi dnes neuveritelne pomohl s kolem, jeste jednou velike dik!!!

80 Vít Habáň (973.34 km, 19:35:58): jedu do 22. dik nadsencum v ceskych petrovicich. pohostili me vyměnili spalky utáhli hlavu a mazli retaz. jinak orlicky hory sou pekny

67 Ján Litavský (968.62 km, 19:30:52): Bateriek mam plnu rit,ako ich len vyuzit. Nieto inej pomoci ako slapat do noci

81 Milan Čulák (968.09 km, 20:13:07): Diky do C.Petrovic za peci o kolo i mne

12 Aleš Melichařík (959.30 km, 19:36:11): Jsem za CP 2 to dobre. Spatne je, ze zadek nemam na pulky ale na ctvrtky.

70 Radislav Zemandl (945.25 km, 19:41:11): Dneska krizovka, nejak to nejede. Polomy nad Mladkovem ubiraji moral i sily. Nicmene dokud dycham, doufam a jedu. Chtel bych dojet az na Serlich, ale nevim, nevim.

8 Petr Křelina (939.68 km, 20:13:32): polomum jsme se ani zmenou trasy nevyhnuli, dneska to bylo jako na Loudani

57 Jakub Gsela (939.68 km, 19:29:15): Dnes za nami CP2 a Suchy Vrch s obrovskym polomem. Budeme nocovat u lonskeho Finishera Miry Hulky,ktery nabizi podporu Milarum...Miro,moc diky. Dnes se jelo krasne,nadherne Jeseniky,skoda,ze chybel Paprsek s boruvkovejma knedlikama. Zdravim do Olu Jevicko.

107 Zdeněk Šťastný (939.68 km, 20:04:26): Dnes dobyt CP2 (hura!), na Suchaku sileny polom. Dneska jsem si sahnul na kominika, takze by to mohlo vyjit! Zdena

152 Jirka Kříţ (939.68 km, 20:27:07): nadherna tecka za dnesnim dnem, servis kola a skvele pohostinstvi u Miry Hulky, diky za to...! Rodrigo

49 Tomáš Saňa (933.68 km, 21:07:48): Sana super po asfaltu sem se unavil ale lesy me polepsily 

118 Marek Polách (920.16 km, 18:46:36): Ahoj,jeste to jede,ale uz citim unavu.Nevim kam az pojedu.Az nebudou nohy tocit,tak spadnu z kola a spim.

11 Martin Kratochvíl (918.74 km, 19:22:08): Po nocnim utoku na CP2 se ho pred polednem podarilo dosahnout, skvely servis jako vzdy. Z CP2 asfaltove peklo objizdne trasy vysalo dusi, chci do lesa....do CP3 zbyva 273 km, tak me zitra jeste necekejte

50 Zdeněk Matoulek (918.74 km, 19:21:13): na CP 2 jsem se dele zdrzel hura do druhe poloviny Zdenek

141 Miloš Krása (840.13 km, 20:29:33): takze dneska cp2. Bohuzel konecna. Diky vsem za podporu. Drzim vsem ostatnim stastne kilometry.

24 Michal Jeníček (840.08 km, 20:33:48): jsem v pulcu jsem k.o bylamyslenka ukoncit a vzit bily triko ale jsem hrac budu bojovat az do Ase chci zluty kdo by taky nechtel v techto dnech jet ve zlutym

32 Štěpán Mareček (840.08 km, 20:31:38): CP2 dosazen. Pro dnesek koncim,vyvalim tu kyty,trochu zrelaxuju a zitra valim na druhou pulku. Diky vsem za zpravy,moc mi to pomaha.

35 Štefan Vanický (840.08 km, 19:50:10): Cp2 konecne, prespim do zajtra a pokracujem dal

108 Tomáš Trávníček (839.46 km, 20:16:52): jsem kousek od CP2, zítra začne druhá část šílené trasy. 

68 Václav Polívka (823.54 km, 21:18:57): Cp 2 .Privitani super. Rano po snidani pokracuji dal

17 David Bárta (809.04 km, 20:40:29): tak dnes to jelo, krásná trasa az na ten Libavský udílení záţitek, jen nějak bez jídla, ted tu koukame na ten komunistickej zázrak a oba mlčíme, ale musíme vyrazit, ochlazuje se.

119 Jan Holas (809.04 km, 20:37:07): Jsem OK

45 Jaroslav Veltruský (785.32 km, 19:38:49): vse ok, jedu dal. Jarda V.

58 Milan Hosák (785.32 km, 19:46:15): Tak jsme na uzasnych hrebenech Jeseniku a valime na Dlouhe Strane. Jsme 4. Uvidime, zda dame CP2. Jinak me nic neboli a netrapi. nekolik krizi za den je realitou milare. A ci je to vina? Kopko vina ***

105 Jindřich Prchlík (785.32 km, 19:39:29): jestli dame cp2, bude to asi zazrak.

136 Alexandr Kotačka (785.32 km, 19:42:44): Dnes majle jako zvon: nadherna divocina u libave! a stredni morava krasne fandila – dekujeme! tesim se na bernarda na cp2.

123 Jan Chalupa (783.44 km, 18:09:54): je dobre byt zase v jesenikach. dnes doufam v cp2 a tedy cil bez trvalych nasledku na tele a na dusich. zdravim vsechny v nepalu a okoli hned jak se vzpamatuju zas tam vyrazim trenovat na pristi rocniky.

49 Tomáš Saňa (777.67 km, 20:23:10): Sana dnes dobry skoda polomu na zacatku orlickych hor zkazily mi oblibeny usek

102 Radek Machat (775.92 km, 20:08:51): vydim to pozitivne

122 Petr Teichman (774.21 km, 20:05:44): dnes kilaky naskakovali, pohodovy den, jeste pul hodky pojedu a zalehnu

62 Karel Kašpar (766.84 km, 19:40:02): Kolem treti zatim nejvetsi krize. Nastesti to zpravilo vyborny jidlo. Jedu stale z Dominikem. Jedeme dal, CP2 73 km.

146 Dominik Kavan (766.84 km, 19:34:07):

36 Richard Dobner (744.77 km, 19:10:44): dnes trochu rychlejsi etapa. Zitra snad CP2. Limuzina se me drzi jak kliste. RD

147 Milan, Lukáš Panzer, Kopecký (744.77 km, 19:25:56): prasklej upinak na voziku-opraveno,zitra velky servis v CP2, dneska to frcelo, pojedem dal spanek u Nové Plane. Milan a Luky

48 Milan Windisch (743.52 km, 19:57:14): Vse ok,vcera vecer pri sjezdu lesem nad obci chvalcov srazila srnka zavodnika cislo 122 (pad bez ujmy zdravi prezil)

61 Jiřina Lípová (743.52 km, 20:01:00): dnes jsem nevychytala jidlo a pichla zadni kolo,ale uz je vse OK

90 Milan Job (743.52 km, 19:57:52): jsem OK krom kolena, pri vcerejsim nocnim sjezdu k potoku – kolize s uzovkou na ceste – oba bez uhony. Zdravim vsechny fanousky.

38 Michal Ozogán (718.45 km, 19:30:07): Spal jsem na krasné louce. Rano byla trochu kosa, ale dalo se to. Trasa kolem vojenského ujezdu byla podezrele snadna. Vyrazne me to priblizilo k mému planu na zitra – dokopat to na CP2.

116 Vojtěch Jaroš (716.15 km, 19:29:44): u Kunštátu pro nás traser nachystal sběr klestí a lesních plodů, soutěž stanů ve spouště táborů kolem vyhrálo štíhlé típko s pestrými pruhy

16 Tilo Arnhold (706.36 km, 18:23:58): vse ok

130 Adrian Baskerville (696.29 km, 18:06:28): Good day. Steady progress through pleasant countryside. Resting now to try and get near CP 2 tomorrow.

128 Peter Scheerer (691.10 km, 19:36:52): slept on top of a hill near of a metal Festival and heard the crowd partying to the main act. today was like biking through my homecountry. will ride 2 or 3 more hours. love cz.

46 Zbyněk Táborský (691.07 km, 19:46:18): Nekde v lese u Potstatu, v peti tu spravujem koleguv defekt, nebo spis provadime odborny dohled Uvidime kam se jeste posunem.

73 Jan Pelnář (691.07 km, 19:44:19): Dnes pri spani na louce, slyseli jsme rokec, obec Vizovice mela velky srumec.
Sedlovka je vymenena, prejeli jsme Hostynky, dojeli jsme u obeda dva nemecky maniky.
Pozdrav a vzkaz do Brnicka, Sternberka a Unicova – zas jsem jel s kolem skorem kolem

135 Niklas Zorn (691.07 km, 19:50:47): all good, only 85k so far, but we should hit 100, maybe more if we decide to night ride. Ideal would be CP2 tomorrow, but not likely

139 Michal Ďurec (691.07 km, 20:24:12): pardon, trochu spozdeni.. musel som spravit predne kolo, zase defekt... Pozdravujem ogary z Vizovic valim dalej... EN: sorry for a late one, had to fix a puncture on the front wheel... sying hi to „ogars“ (guys) from Vizovice going further now...

43 Petr Ţerníček (690.24 km, 20:34:05): u cesty jsem trhal tresne a pani co jela kolem .. Co ty jsi zac ?? Jezdite tu od rana do noci, chrapete po mezich, vseci jste zarostli spinavy a cerny... Nejste vy ti Somalci ?????

71 Vladimír Kokaljuk (678.27 km, 19:56:16): Odpoutal jsem se od pomalejsich souputniku a zkusim zabrat i pres noc, kdyz uz tu nejsou medove. Davam si koleno na posilneni.

33 Petr Jedlička (676.29 km, 20:59:12): Na nedeli mam odmakano. Dnes prvni velké jidlo, gulasek s 8. Sezeneme spani a davame stopku. Zitra Odry a dal..... dlr zdravi.

110 Lukáš Konečný (676.29 km, 20:59:37): dnes padl gulášek, nakonec padne i pivko, hotelova postel a to vše po těch debilních Vizovickych a Hostynskych vrsich, zítra můj milovaný kraj před Opavou

125 Tomáš Holzer (675.16 km, 19:54:03): Dnes to konecne trochu jelo, Hranice.

159 Ľubomír Výbošťok (675.16 km, 19:57:49): Krasne prejazdy Valaskom.Aj Benatky su pekné.

151 Vlastimil Dvořáček (673.48 km, 19:44:06): Dneska jsem se kochal krasama Valasska!

91 Josef Kristl (658.93 km, 19:41:13): chtel bych dnes do Hranic. Dopoledne se hur jelo ted placka po silnici az se mi zastesklo po kopcich tlaceni a brodech :)zdravim vsechny Pepe

100 Jaroslav Šašek (650.47 km, 20:22:40): Slapeme, tlacime,tlacime,tlacime...

158 Denis Lauko (650.47 km, 20:18:06): na dnes uz koncime,dnes nam to neislo ale zajtra sa polepsime:-)

96 Petr Klos (631.13 km, 19:38:52): az odhodim zabrany tak svolam horskou sluzbu ta ve chvili zachrany mi splni davnou tuzbu bernardynuv soudek zvednu spodkem vzhuru rum me cini v zapomeni na debilni turu

138 Grzegorz Leśniak (621.95 km, 19:32:10): 669 km. wczesnie rano wyjechalem ze Slowacji mialem nadzieje ze bedzie latwiej a tu niespodzianka, non stop gora i dol korzenie, kamienie i rozjechane w glinie drogi i tak do znudzenia. ale jedziemy dalej nie ma co narzekac. Czuje sie dobrze. pozdrawiam Grzegorz

149 Andreas Nützler (614.47 km, 19:19:42):

82 Jan Lorenc (612.24 km, 19:34:08): dnes trochu trápení po dobrém začátku-děkuju Dušane !

132 Miloš Mopils (609.50 km, 19:50:03): DNES VYMENA DUSE, NA TRASE JSEM POTKAL PAR KTERY ROZDAVAL MILARUM SVACINY A DAL REFLEXNI VESTU NA DRAT PRES CESTU POSILAM VELKE DIKY

28 Pavel Šístek (601.34 km, 18:52:53): pekny a zitra dal! Slapkam zdar!

112 Tomáš Zuzaňák (586.00 km, 19:37:35): pojim dam pivo a jedu kam dojedu

51 Daniel Pokorný (579.44 km, 18:47:14): pred obedem koupani az po pas ve Vahu. Ted na prechodu a jedu do CR. Je tu nadherne. Dan

153 Radek Musil (544.64 km, 19:17:55): pod sedlem Trubarka. 4. den nemyty, smrdim sam sobe jak mrtvola v hrobe. Paneboze, to je puch, jsem skryty v hejnu hovad a much. Zitra uz sprchu musim dat, nebo se zacnu rozkladat.

7 Ladislav Barnet (536.44 km, 19:59:57): Vse OK. V 19:45 prijezd na puste a prazdne CP1. Sedim zde s Jirkou a Bernardy a je nam dobre LADA

41 Jiří Velebný (536.44 km, 19:59:32): v 19:45 dosazen virtualni cp1,cesto zasekla zadni brzda,pricemz jsem si dvakrat rozbil hubu. Jinak jsem ok,pokracuji s Ladou dal.

153 Radek Musil (536.44 km, 17:00:25): CP1

74 Tomasz Sójka (517.23 km, 19:59:31): Chcialem dzis na (juz zamkniety) CP1, ale nie wiem czy dam rade – to jeszcze kawalek a dzien sie konczy. To pojedziemy jutro. =OK

157 Martin Lauko (516.54 km, 19:59:43): Skripov, pokracujem na Homolku

93 Richard Štěpánek (446.53 km, 19:47:45): Tak si tak rikam o cem mam psat? Jestli o tom jak me zlobi koleno,nebo o tom,ze nemuzu propnout ani pritahnout spicky,nebo o tom jak jsem si natrasoval a dnes prekracoval Kriznou a dalsi dve sedla. Nebo jak jsem se ztratil v polomovem lese protoze stromy se znackama neexistovali nebo. . Ale ono je to celkem jedno,protoze kazdy den na milich chodce je na popsani nekolika listu. Vse co Honza chce abychom zazili je tady servirovano primo do zily. Jeste par takovych etap, tak kilaku pomalu a den je . . Ale to je jedno. Zacinam byt na sebe hrdej ;)!

137 Zdeněk Martínek (419.45 km, 19:38:07): jdu d

1 Petr Ozogán (395.59 km, 20:37:37): ctyricet kilometru dlouha tlacenka. na te me male kolobezce to nejelo nahoru ani dolu. zitra krhzna.

Zprávy došlé během dne:
60 Filip Degl (1279.57 km, 03:31:14): Filip Degl.

87 Peter Krajčovič (1162.44 km, 08:09:10): koncim v F500 kvoli zlemu stavu bicykla... kazdopadne prajem vsetkym vela sil do druhej polovice pretekov vidime sa aj nabuduce

22 Jakub Dvořák (840.08 km, 10:25:41): spurtuju do cíle, hrnu to ostruţiním a přeskakuju stromy jenţe info v Mladkove mě nasálo a naservírovalo kafe a bernarda!:-)

131 Jan Sklenský (840.08 km, 00:41:41): vcera pred 23.hod dosazen CP2 a KONCIM ZAVOD dle puvod.planu. Uzijte si zbytek mil!

49 Tomáš Saňa (777.67 km, 11:34:02): Po vcerejsi neplanovane odstavce se dnes v pozdnim ranu podarilo zprovoznit a pred vyjezdem na dlouhe strane nahodit rumovou turbinu sem sice bit ale peru se a to sou mile jak maj bejt