7. DEN - 11. 7. 2015

muka v sedle

Včera večer příjezd kolem 22. hodiny do Jablonce a do jedné v noci jsem se přidal k holkám v kanceláři, kde šlape vše jak na drátkách. Ráno začal opět kolotoč. Vyložení již nepotřebných věcí ve skladu a naložení pití a všeho, co je potřeba na poslední čtvrtinu trasy a rychle na checkpoint v Jizerských horách, kde už dobrovolníci kopali „lednici“ i záchod. Ihned po mém příjezdu začal šrumec – nanášení pití, stavění stanů včetně velké kopule, kterou většinou nedokáže postavit ani skupina vysokoškoláků, příprava chatrče a další vylaďování a zkrášlování CP 3, který stavíme tradičně od 2. ročníku na stejném místě. Během budování dorazilo i několik bývalých mílařů pomoci a podpořit první závodníky.

Kolem čtvrté se objevují dva vedoucí závodníci Filip Degl a Honza Tyxa. Na obou je únava znát, ale Honza vypadal podstatně líp, než když opouštěl F500. To se mu třásly ruce, byl celej oteklej, že jsme uvažovali zavolat doktora. Honza koukal opuchlýma očima na strašně oteklé a nabobtnalé ruce a po chvíli jen suše prohlásil: „Aspoň to bude líp pružit“ a bezstarostně vyrazil.

Kluci na CP3 doplňují tekutiny, energii, baterie. Filip odjíždí do 30 minut. Honza Tyxa jen stojí a nereaguje. Na otázku, proč ho nechává a nejede taky, jen pomalu se svým typickým úsměvem odpovídá, že přece ještě nedopil svoje pivo. Pak ukazoval, jak řešil ledové dny, když vlastně jede v krátkých věcech a neveze ani kus na přioblečení. Zastavil u Vietnamců pro tepláky, pak usoudil, že jsou moc těžký a koupil si jen dámský silonky, který má nahrnutý v podkolenkách a vytahuje je nebo shrnuje zpět do podkolenek podle potřeby. Když bylo v noci v horách kolem nuly, celý vibroval a nic na oblečení, zabalil se do Alu fólie a několik hodin jen seděl.

Pak přišla řeč na jeho jednu brzdu. Prej si chtěl vzít dvě, pak ale usoudil, že mu stačí jedna. A Honza zvolil překvapivě přední. Pravděpodobně proto, že zadní má dlouhé lanko a ušetří víc váhy. I délku brzdový páky má poloviční. Nicméně dosáhl váhu naloženého kola pod 10 kg.

Honza dopil pivo, k odjezdu se ale stále neměl. Už ho začínám pobízet, že jede závod a ať vyrazí. Zamyslel se a po chvíli jen řekl, tak jó a vyrazil. Po 7 kilometrech píchl.
Zajímavý je, že Honza si během pobytu na CP1 i na CP3 nesedl ani na chvilku a celou dobu stál.

Nedlouho po nich přijíždí třetí závodník a největší překvapení letošního ročníku Petr Tichý. Jen se tu mihl, že se nemůţe zdržovat, že spěchá k porodu. Na něm je sympatický, že ho nezajímá výsledek ani dva závodníci před ním, na které má ztrátu jen 1,5 hodiny, má svoji daleko silnější motivaci. Pokud vyhraje, může za to poděkovat své těhotné ženě. Nutno říci, že Petr spěchá z tohoto důvodu už 1191 kilometrů až z Nový Sedlice. K porodu to má nyní již jen 432 km. Přejeme mu na trase hodně štěstí a rychlý šlapky, ať vše klapne. Zaslouží si to stejně jako jeho trpělivá žena. Za zmínku stojí, že Petr nemá ani nášlapy a jede v plátěnkách s normálními pedály.

Mezi prvními závodníky očekáváme i Beyka. Stále ale nikde nikdo. Podle posledních informací má zdravotní problémy s vředem na inkriminovaných místech. Nikdo další už dnes nedorazí. Je to pravděpodobně jediná noc, kdy se osádka CP3 může vyspat, pak už budou přijíždět závodníci ve dne v noci. I na CP3 se sešli fajn dobrovolníci a hned od počátku tu panuje přátelská až veselá atmosféra.

Z CP3 zdraví celá posádka (šéfová Vlasta Dokoupilová, podporučík Vlaďka Vozáková, členové Vlaďka Hanušová, Honza Valeš, náhodný pomocník Jirka Boubín s rodinou a osádka bagážního Transitu Honza Kopka a Yvča Kotyková)

Přejem všem závodníkům lehké nohy, těžkou pohodu a sladké sny Honza Kopka z CP 3

Zpráva z Nissan Patrol

Dnešní den jsme začali na louce nedaleko Vizovic, kde jsme od rána fotili projíždějící závodníky při východu slunce. Následně jsme se přesunuli do Soběchleb, kde byl podle mapy zakreslen fotopoint, a strávili jsme zde hodinu čekáním na mílaře. Bohužel se nikdo neukázal, a tak jsme se vypravili na Dlouhé stráně. Náš den jsme zakončili na CP2 ve Františkově, kde sbíráme síly na druhý týden.

Tým Nissan Patrol

Zpráva z CP 1 u Trenčína

Několik minut po odeslání včerejšího reportu přišel na naše osamělé CP1 první chodec, Petr Klos. Trochu nás vyvedl z míry tím, že šel z protisměru cyklistů a my, navyklí na jednosměrný provoz jsme chvíli nevěděli, co se děje.

Během večera se osamělé CP změnilo na veselé CP plné lidí a celkem slušně jsme se snažili konkurovat nedalekému festivalu Pohoda, jehož dunivé zvuky k nám doléhají celou noc. Kvůli studenému větru jsme se s přicházející nocí přestěhovali do stanu, klobásky a pivo a pečené brambory tekly proudem a když později v noci vytáhla německá dvojice Peter Scheerer a Niklas Zorn historku o tom, kterak potkali krásné děvče z obchodu s květinami a jak od ní získali vizitku, aby se jí ozvali až budou potřebovat, bylo velmi veselo. Na vizitce stálo, což naši zahraniční účastníci nevěděli přeložit: Kvetinárstvo-pohrebné služby.

Mimochodem si jeden z nich veze na kole také mocca konvici pro výrobu kávy.

Ještě z večera se hodně rozhodoval, zda zůstat nebo nezůstat Michal Ozogán. Ke svému neštěstí se rozhodl v 20:40 vyjet dále na trať a už v 22:54 přišla sms: „Kdyby vás zajímalo, jak jsem dopadl, tak vůbec jsem neměl odjíždět. Po 500 metrech mi odešla přehazovačka, ztratil jsem cestou vodu, nemohl jsem najít trasu a hrozně jsem se v lese bál. Všude samé svítící oči.“

V útulném stanu s Bernardem v ruce jsme na něj opravdu všichni mysleli. Spát se šlo po půlnoci, ale většina lidí vstávala dnes časně do chladného rána. Teploměr klesnul na 3,9 °C a tak se borci vydávali na trasu mírně zatuhlí.

Před desátou prošel naším bodem chodec Dvořáček a v další skupince mělo dost lidí problém s navigací, které jsem tady na koleně řešil. Po jedné odpolední se ukázal také Pepa Kristl s mírně odřeným kolenem ale jinak v pohodě a klidu. Vařili jsem zrovna čočku a vnutili mu porci. Po třech lžičkách se přiznal, že čočku zcela nenávidí a nesnáší, ale že nás nechtěl urazit a tak si dal :o) Tak dostal kokoskové kuličky, které jsme odpoledne vyměnili za pár nálepek závodu s místním pánem, který přijel pokosit trávu kolem pomníku svých rodičů.

Jinak je dneska poměrně nuda, přijeli, jako každý den, různé návštěvy a zase odjely. Bylo horko, občas zafoukalo, sem tam přijel nějaký ten závodník a my teď navečer očekáváme už jen asi pět lidí, kteří by to do noci mohli stihnout.

Víťa a tým CP 1

SMS zprávy od závodníků

6 Petr Tichý (1219.73 km, 20:27:41): jsem v naprosty pohode :-), je to paradni zavod, prebehnu tady ty patniky za Hradkem a pak najdu nekoho kdo si me umeje a da do postylky, po veceri uz jsem

76 Jan Tyxa (1198.70 km, 18:06:35): DEFEKT OPRAVEN PERU TO DO CÍLE

13 Jirka Beyk Míl (1123.52 km, 18:20:50): Po vcerejsim dvouhodinovem prespani v lese pred Krkonosema v 0 stupnich dnes total spatne. Zimnice, blbe a tahnu se jak smrad. Zkusim se priblizit kCP3, ale spis se nekde ubytuju a vyspim se z toho. Beyk

23 Michal Veber (1110.81 km, 18:48:44): ale nakonec nasrany na vsechno co vidim dojedu do pece a co tu neni.otevreny obchod s kolama a servisak k tomu.fanda zavodu Ruda Kopek mi behem par minut udela servis na mem stroji a zdarma.takze diky Rudo ze sportpec.cz.a ja ficim z vesela na vyrovku.

23 Michal Veber (1110.77 km, 18:46:41): ahoj jsem ok.dneska krize jak svin.od rana mi to nejede.honily me dva psi.bahyne s malyma se vynorila 10 metru prede mnou.zadni rafek mam jak vajco.sjel jsem do zaclere zkusit sehnat nekoho kdo to vycentruje ale mrtvo.

60 Filip Degl (1084.13 km, 21:45:51): Ahoj, nekde ve sluknove. Neni signal, ale ok. Diky. Asi jdu spat. Stejne se tady neda nic delat. Jen jemzdit na kole.

92 Radim Bláha (1071.97 km, 19:22:56): Jedu dal! Dnes dobry. 

99 Vladan Moravec (1071.97 km, 19:23:12): ahoj vse v poradku 

42 Dalibor Bek (1061.61 km, 20:27:37):

111 Lukáš Dostálek (1052.92 km, 19:52:09): ok

114 Petr Jiroušek (1052.62 km, 20:36:18): Pres drobne technicke problemy to slo, snad se kolo do cile udrzi. Ranni noseni kola do lesa, pres strom, pres kladu, pres strom, pres kladu vcelku zahralo:-) Usek pred mladkovem a pred zemskou branou bych na noc nedoporucil.

84 Tomáš Ölveczký (1052.59 km, 20:28:16): Adrspach.

3 Uwe Mosig (1034.04 km, 19:39:48): sitze vorm redpoint und bekomme hoffentlich gleich eine neue schaltung und gegenüber etwas zu essen. Dann geht heute vielleicht noch was .....

21 Michal Laifert (1021.11 km, 18:54:30): Dnes to celkem jede. Jeste se asi posunu do Teplic a pak uvidim.

40 Ondřej Semerád (1021.07 km, 18:43:23): Policske a Broumovske konecne pekne sjezdy noha jakz takz dnes asi jen do teplic.

120 Tomáš Makal (1021.07 km, 18:50:57): stále to jede, asi bych si někde vypral. Sjezd Broumovskem super.

27 Roman Królikowski (995.72 km, 18:48:16): jade do 22

101 Tomáš Dočekal (993.21 km, 19:48:17): dnes to docela jede,rano jsm dokousli cp2, snidane, diky moc za podporu,super tym, pak jsme prelitli Orlicky, krasne setkani s rodinou, dekuji za energii, ted jsme v polsku, pojedeme do tmy, zatim mame 130 km.diky vsem za podporu!!!

106 Martin Sovadina (993.21 km, 19:48:51): Nohám se ráno vubec nechtělo,ale nakonec se nějak rozhybaly.Dnes kromě přenášení stromů celkem pohodova etapa.

39 Michal Švejcar (984.60 km, 21:14:38): Dnes se jelo perfektne. Cestou skvela zastavka u milare veterana. Jedu dal chci dat Teplice.

126 Adam Sluka (984.60 km, 20:31:16): V noci na CP2 nas trochu prekvapilo stado konu na ceste, ktere se nedalo predject, na CP2 paradni servis a na Serliskym Mlyne se cyklisti co sedeli v hospo od 11 zkouseli chytit kapra v mistnim jezirku...

56 Michal Hons (984.58 km, 20:30:34): ráno východ slunce na Dl.Stráních,pak jsem našel na CP2 ztracený kamarády takţe dneska opět po hospůdkách, DíK všem z chalupy v Petrovičkách za super podporu. A posílám velkou gratulaci Melounům na svatbu

54 Milan Urban (981.91 km, 19:17:02): Dnes me nic nenapada,ale nejake problemy jsou,ale vyresi se. Moc velke polomy prenaseni mensi krize ale tak do 10 pojedu.URBI

104 Matěj Karásek (981.91 km, 19:16:31): Prestavka na polivku a pivo,trochu jsem se zdrzel na podpore a s nahodnymi fanousky,ale nohy dnes slapou dobre,pojedu do setmeni / break for a soup and a beer,a bit of a delay at the support point and with fans,but legs going well,will ride until it gets dark

9 Jana Doleţalová (965.29 km, 20:02:11): Joo cesky pivo, to je jontak

77 Ondřej Novák (953.27 km, 20:05:35): Na trase pár klacků .velké díky za supr pohoštění.jede to hezky .

117 Zdeněk Janeček (945.25 km, 19:27:36): dnesni den byl nadherny, Dlouhe Strane, sprcha v CP2, silnicarska casovka misto polomu na Kralickem Snezniku a asi velmi podobny polom v Orlickach a ted prijemny vecer u Pastvin...

4 Milan Jílek (924.66 km, 19:25:13): .Fajn to jede.Pekne vyhledy.Uzivam si.Bus na Dl.Stranich vysypal turisty,ti se pokochali,poprali ve fronte na parek a spokojene odjeli.Radeji jet mile!

103 Martin Chmátal (924.66 km, 19:29:00): Pul kralovstvi a motorovou pilu k tomu za kus cyklistickych hadru navic! Rano mi malem upadly nohy zimou- to ma byt leto?! Jinak po vetrne kalamite to tu v okoli vypada jak po vybuchu bomby v Hirosime...

142 Thomas Strobel (924.32 km, 18:48:51): The half is done! its was a hard day with many km. I feel good.

2 Miroslav Franěk (923.56 km, 19:59:15): konecne nekdy Dlouhy strane za svetla.MX 65 a vsechny stary dily zatim drzi.

65 Viktor Adamec (923.56 km, 20:00:15): chcipnu!!! Do 13:00 jsem nebyl schopen roztocit nohy, ted mam za sebou silnicni casovku a prave vstupujeme do polomu v lese, kde se to neda v noci.... Proste takovej normalni den na majlich....

59 Roman Kegl (916.68 km, 19:52:22): S vervou se poustime do druhe pulky CP2 Diky za podporu vzpruha po 6 dnech divociny bodla

66 Marek Liška (916.68 km, 19:51:10): Pokracujem z cp2

89 Václav Kalina (916.68 km, 19:52:15): Paradni zazemi na CP2. Pojedu do desiti. Krize prekonana.

30 Jan Švarcbach (885.12 km, 22:31:50): Nejsem si jisty zdali jsem poslal spravne souradnice. .posilam aktualni. I pro cislo 010...

25 David Voříšek (884.94 km, 19:41:08):

20 Lucie Otáhalová (865.40 km, 19:58:36): Klacky, klady, polomy...Co takhle rict zavodnikum, ze je zmena trasy?

69 Jakub Zajíc (865.40 km, 19:50:14): Slavnostní překročení osmdesáté rovnoběţky, bloudíme v mlze, návštěva Petrohradské Ermitáţe, opětovné překročení osmdesáté rovnoběžky.

10 Lukáš Mikyska (840.08 km, 19:36:57):

18 Jakub Štola (840.08 km, 18:13:47): Sem v cp2

18 Jakub Štola (840.08 km, 19:48:02): Od rana jedu s myslenkou ze skoncim....za tech 110km sem se nedokazal premluvit k tomu abych pokracoval.Letos tedy jonom 500.Mam sedrenej zadek a nohy ale to neni ten hlavni duvod.Celej rok sem se na to pripravoval,kolo fungovalo perfektne,vybaveni taky,nejsem ospalej ani vysilenej ale ta hlava proste nechce jet dal.Vsem co sou na trati drzim palce a posilam hrozne moc sil,uvidime se na Machaci

22 Jakub Dvořák (840.08 km, 19:55:15): CP2 dneska dám oraz a zítra začnu špurtovat do finiše. 

26 David Granát (840.08 km, 18:20:11): Od vcerejska polehavam v CP2. Zitra se rozhodnu jestli to risknu dal nebo tady skoncim

30 Jan Švarcbach (840.08 km, 19:36:24): Dnes velka krize na Dlouhych Stranich, ale jiz v pulce!!! Dekuji vsem za podporu a ted uz jen druha pulka.

37 Jiří Doksanský (840.08 km, 18:25:00): CP2 dobyto i na poloviční vzduch(defekty), CP luxusní servis:-), jedu dál!;-)

63 Miroslav Gebauer (840.08 km, 19:29:58): dorazil jsem do cp2 a odjezd se plánuje až na ráno, třeba trochu odpočinku

70 Radislav Zemandl (840.08 km, 22:34:39): Jsem OK na CP2. Zustavam zde pres noc.

75 Katarína Ludvíková (840.08 km, 19:52:52): Tak jsem v cili 500 mil, poradne se vyspim a zitra uvidim co bude dal...vsem co me sleduju moc dekuju za sms moc pomahaji, odpisovat bud nestiham nebo nemam silu:o))

86 Robert Koníř (840.08 km, 19:49:57): Ráno kosa, odpoledne vedro, nyní v CP dvojitá večeře. Díky všem doma a v práci za podporu.

134 Falco Schaffrath (840.08 km, 18:38:23): Heute wurde ich um 6Uhr beinahe von einer Rotte Wildschweine erfasst. Ansonsten lief der Tag aber gut und die Hälfte ist geschafft.

140 Carsten Hahn (834.63 km, 19:34:33): Wir sind doch alle Masochisten. Wann kommen denn endlich mal die verdammten Berge.

98 Vít Polehňák (829.45 km, 20:21:23): Dnes F500

12 Aleš Melichařík (808.82 km, 19:49:49): Dnes vecer CP2. S chuti do toho. Pul je hotovo.....

154 Tomáš Vopálenský (808.15 km, 19:49:03): Konečně jezdivejsi etapa! Dlouhé Strane, jedeme na Kouty a do Františkova na jedno.

155 Milan Král (808.15 km, 19:51:24): dneska celkem hroty, prave dojidam banan na Dlouhejch Stranich, luxusni sjezdy az na to, ze jsem pichnul a ani mliko nepomohlo... chci dojet na f500 a v klidu se vyspat.

131 Jan Sklenský (808.09 km, 19:15:39): Jsem na Dlouhych stranich. 

81 Milan Čulák (804.27 km, 20:00:35): Jeseniky davaj zabrat

80 Vít Habáň (802.00 km, 19:53:30): ceka me ocistec v podobe dlouhych strani. dík vsem co na me mysli

8 Petr Křelina (801.60 km, 20:00:48): jsem ve stoupani naDlouhe strane a MOC se tesim na zemlovku pani domaci na cp2. Prosim zda by mi mohla jednu odlozit, prijdu asi po zaviracce

85 Petr Šifta (800.89 km, 19:58:41): tak jsem si vzpomnel na gavii a davam dlouhe strane a snazim se dostat do cp2,dnes konecne supr den

67 Ján Litavský (785.87 km, 18:44:35): dnes chcem v noci dobyt CP2.Snad sa podari

107 Zdeněk Šťastný (781.09 km, 19:07:53): Dnesni etapu jsem skoro celou spurtoval, protoze sednout na sedlo bylo peklo. Jinak pohoda. Zdena

152 Jirka Kříž (781.09 km, 19:06:37): „NIC ZVLASTNIHO SE NESTALO“ čili točíme klikama k CP 2 Diky partaci! Rodrigo

57 Jakub Gsela (780.47 km, 18:50:37): Dnes zatim nejjezdivejsi usek.Odsypalo to excelentne. Dodatecne dekuji spravci koupaliste v Sobechlebech,ze nas nechal prespat u bazenu...vecerni a ranni koupel stala za to.
Velmi dekuju partakum Jirkovi a Zdenkovi,ze se mnou jedou. Diky vsem,ze na nas myslite,moc to pomaha.

49 Tomáš Saňa (777.67 km, 20:25:35): Sana unava najdu postel a svet bude ok

95 Michal Boudný (761.99 km, 18:20:26): Po 12 hodinovem spacim komatu v penzionu u Rihu se snazim dohnat Martina Kratochvila:-). PS: Prdel uz nekrvaci

11 Martin Kratochvíl (758.91 km, 19:50:14): Dneska krizovka, rano jsem zaspal a upnul se na 170km vzdaleny CP2. Km neubihaly a unava narustala. Pul hodka v lese pomohla restartovat zivotni funkce a sunu se dal, kam dojedu, tam dojedu, vsak mam dovolenou ne

50 Zdeněk Matoulek (750.93 km, 18:35:28): stale potize s baterii v mobilu musim zadat u lidi. Dnes v noci kosa- nepomohlo ani veskete obleceni co vezu s sebou.

97 Walter Lauter (738.31 km, 18:53:18): I feel good and will finish The 500miles tomorrow. Cheers 

118 Marek Polách (738.31 km, 19:14:12): Dnes jsem se nemohl rozjet.Trapeni a Libava byla o moralce.Jsem uz Ok a jedu dal.

141 Miloš Krása (738.31 km, 19:15:04): tak dneska jsem malem dostal holi od jednoho asi 90ti leteho dedy, za to ze jezdim pres kaluze tak jsem mu slbil ze uz to nikdy neudelam. Jinak se po dobu me cesty nic zvlastniho nestalo.

68 Václav Polívka (713.70 km, 19:19:33): 068 108 jsme O.K zítra chceme dojed na CP 2.

32 Štěpán Mareček (708.14 km, 20:21:03): V lesich kolem Vizovic mi trochu zmatkovala navigace,takze jsem obcas bloudil,ale cestu z lesa jsem nakonec nasel. Chleba se sadlem v hospode v Klokoci dodal energii. Musel jsem se tam stavit,abych podekoval pani vrchni,ze me tam pred dvema lety poskytli postel a dali mi najist ze svatebni hostiny. Jeste pojedu

35 Štefan Vanický (708.14 km, 20:22:16): Dnes opraveny pedal, a na zimnicu a problemy z zaludkom zatial pomohlo aktivne slapanie do pedalov, jedna polievocka na obed a jeden chlebik s mastou a cibulov v Klokocine, k tomu vsak musim taktiez podakovat chalanom 032 Stepan a 024 Michalovi, chlapci dik za doprovod.

24 Michal Jeníček (708.11 km, 20:21:03): dnes pekna transportni etapa az na dopoledne kde byli hostynsky a vizovicky vrchy zitr snad finish 500

102 Radek Machat (678.24 km, 20:50:13): Hranice n/M. Dnes velmi kreativni kopce nad Vizovicemi.

17 David Bárta (667.89 km, 20:06:30): vizovické i hostýnské moc krásné ježdění, díky servisu ve Vizovocich mohu pokračovat , jinak byl jsem tam před rokem v srpnu na kole a spousta divných maniček a ted opět

119 Jan Holas (667.89 km, 20:02:54): Jsem Ok

45 Jaroslav Veltruský (666.32 km, 19:56:53): vse ok, jedu dal. Jsem kousek od Hranic. Do tmy chci prejet jeste ten hreben a pak uz jen najit misto na spani. Jarda V. 

27 Roman Królikowski (660.87 km, 18:59:17): jade do 22

58 Milan Hosák (654.14 km, 18:14:13): Moji mili, dnes jsme dali Vizovicke a Hostinske vrchy. a jedeme na Potsta. OK. ***

105 Jindřich Prchlík (654.14 km, 18:11:20): Tento kraj mi prijde nadherny. Vizovicko, Zlinsko jede to krasne. Dolu.

136 Alexandr Kotačka (654.14 km, 18:14:52): Nudny den v Predni Asii. Vyjimkou byla jen krasna a preochotna servirka vecer ve Stitne a parek alkacu, u kterych jsme se v oblacich koure pokusili prenocovat.

62 Karel Kašpar (652.15 km, 19:53:54): Po obcerstveni ve Vizovicich u Jelinka, se to rozjelo. Jeste popojedeme a rano trada dal.

146 Dominik Kavan (652.15 km, 19:50:53):

123 Jan Chalupa (648.57 km, 18:06:55): uondan hostynskymi vrchy sunu se k oderskym. obcas ztratim predni brasnu.

48 Milan Windisch (638.71 km, 20:02:20): Vse ok plazim se dal

90 Milan Job (638.71 km, 19:33:15): koleno porad boli, jinak v pohode. Dnesek to bylo o tlaceni..

122 Petr Teichman (638.71 km, 19:32:15): vse na pohodu, jeste chvili pojedem s 90 a 48

122 Petr Teichman (638.71 km, 22:08:56): tak prvni vaznejsi pad trefil jsem srnku-prezìla me boli zapesti, no snad to do pulky dam

36 Richard Dobner (632.35 km, 20:19:35): Dnes Vizovické a casr Hostynskych vrchu. Neskutecné jezdeni ve skutecne tezkém terénu. Moje prde... konecne pochopila ze nebudou vyslyseny jeji pozadavky a rezignovala. Porad jedu na 14 dni, ale sily dochazi, takze uvidime. Kluci s limuzinou me tahnou jak naves. Dnes jsme sjely z trati na jidlo a ...... RD

147 Milan, Lukáš Panzer, Kopecký (632.35 km, 20:20:56): zlaté Tatry, dnesek jak na houpacce,jsme sraby spime v penzionu s trenérem Risou v Podkopne Lhote. Milan a Luky

61 Jiřina Lípová (628.09 km, 17:56:11): UZ 2 DNY SI PRIPADAM JAKO CHODEC S KOLEM 

47 Libor Pavlíček (616.55 km, 18:28:24): . Nevyslo. Nejak dochazi cas. Vizovice, asi to bude chtit vyzivnejsi palivo. Podle moznosti zkusim jet dele. L

116 Vojtěch Jaroš (616.55 km, 18:41:47): pěkná koupačka ve Váhu, pak tlačím každý kopeček, krize jako prase, díky za podporu hlídce na trati, a SMS

46 Zbyněk Táborský (612.24 km, 20:16:00): Dorazil jsem do Vizovic. Masters of Rock ty pico! Jinak k dnesnimu dni: jak se na CP1 „prijizdi“, tak se z CP1 „odjizdi“. Nezanedbatelna cast kilometraze tlaceni, asi tak 80 % vseho do kopce. Dam veceri a nekam za mesto najit spani.

130 Adrian Baskerville (612.24 km, 18:32:21): Steady day. 1 hour more then find somewhere to bivouac. Same tomorrow. Philippa, in middle of heavy metal festival.

38 Michal Ozogán (612.15 km, 18:39:21): Dorazil jsem do Vizovic. Je tu srumec. Kolo na pokraji zkazy. Jeste nekam do doklepnu.

73 Jan Pelnář (609.54 km, 20:25:46): Rano velka zima byla, naskakaly vospence, i Voldanova by se divila, teplomer byl na ctyrce. Vah prebroden u Trencina, voda tekla zbesile, nebyla to zadna psina, vody bylo po koule. Vzpomnel jsem si na hospody, Kycov, Chmelir i Sauna, posilam vam pozdraveni, sedte tam az do rana. P. S. praskla mi sedlovka a defekt

139 Michal Ďurec (605.39 km, 19:31:05): dnes je to des. Takmer ziadna energia, vsade tlacim... skusim ist, kolko sa bude dat.. zajtra snad lepsie. EN: it‟s terrible today. No energy at all, pushing the bike everywhere. Will try to go as much as I can. Hope for better tomorrow.

16 Tilo Arnhold (596.69 km, 19:50:59): vse ok

128 Peter Scheerer (587.60 km, 19:02:45): woke up cold and hangovered from the nice tent party at CP1 then made a bikeshop and big meal rest in trencin, smooth ride over the border and now riding how long we feel cool with it. feel regenerated now.

128 Peter Scheerer (587.60 km, 19:25:02): and now i realize that i cant beat the front group anymore in one day so im fine with it now, not to win this race.

135 Niklas Zorn (587.60 km, 18:59:54): all good again, found a bike shop and got everything sorted. Have made it to the Czech Republik! Tomorrow we plan over 100k to catchup

43 Petr Žerníček (586.00 km, 19:55:11): Na Vychode pekny holky, u Spisske opet hromada Somalcu :D:D, nadherny Tatry atd ale doma je doma. Zkusim dojet do Vizovic.

125 Tomáš Holzer (586.00 km, 20:03:18): Stitna nad Vlari, hura konecne Morava.

159 Ľubomír Výbošťok (586.00 km, 20:05:45): Nadherné prejazdy okolo Homolky.

151 Vlastimil Dvořáček (581.49 km, 19:45:44): Tak konecne v Cesku!

33 Petr Jedlička (579.44 km, 20:40:38): Dnes to opet nejelo. Zatim slapu a vic to tlacine. Ve Vahu lehka koupacka i s kole. Pojedem do 1 Cz vesnice a pak spat.

71 Vladimír Kokaljuk (579.44 km, 20:34:43): Konecne v Cechach.

110 Lukáš Konečný (579.44 km, 20:40:55): jsem v čr a asi takhle... Unaven celý den jsem bojoval s větrnými mlýny, sedm vlků zabil jsem, s nedvědem zápasil a teď nemám sil mám jen hlad a chce se mi spát... Jedu dál...

100 Jaroslav Šašek (567.96 km, 19:27:47): slapeme, slapeme,slapeme...

91 Josef Kristl (567.52 km, 19:31:00): dnes pri prekonavani Vahu problem s navigaci 1 hod zdrzeni dik kolegum! Pepe

158 Denis Lauko (567.52 km, 19:26:49): vsetko ok pokracujeme do Stitnej,obed v rodnom Trencine

138 Grzegorz Leśniak (560.25 km, 19:23:49): 602 km. dzien pelen przygod. Zerwany lancuch, gubienie trasy, i przeprawa przez rzeke po ktorej mam mokre rzeczy, a teraz pizza. Czuje sie dobrze i jade dalej. Pozdrawiam Grzegorz

96 Petr Klos (553.32 km, 19:30:38): dnes 18 km za 6 hodin noha je spatna zanet holene snad ji dnesni pauza pomuze rano zkusim jit dal

149 Andreas Nützler (548.50 km, 19:51:30): Satisfaktion

82 Jan Lorenc (542.93 km, 19:47:10): dá-li všemohoucí tak do Trenčína nebo někde v okolí. Čest. 

132 Miloš Mopils (536.40 km, 19:50:15): PRESPIM NA CP2

27 Roman Królikowski (536.36 km, 18:57:41): jade dalej wszystko w porzadku

28 Pavel Šístek (536.36 km, 19:18:11): kopce pred CP1 jsou luxus.. Jsem na CP1, uvidime, jestli pojedeme jeste kousek..

51 Daniel Pokorný (521.76 km, 18:46:29): dnes pekny den. Rano zimnice a zase teplo, vodu cerpam u kazdeho domu, tlaceni (kola) cca 70% i po rovince. Ted vecere a pokracovani do CP1.

112 Tomáš Zuzaňák (513.47 km, 19:40:55): dojezd do cp1,

112 Tomáš Zuzaňák (513.47 km, 19:53:27): dojezd do cp1, a3 defekt co nejde zalepit

7 Ladislav Barnet (469.21 km, 19:55:16): Vse OK. Dnes super panoramata z Krizne. Zitra planovan nocleh na CP1, jedeme s Jirkou. LADA

7 Ladislav Barnet (469.21 km, 20:00:35): Vse OK. Dnes super panoramata z Krizne. Zitra planovan nocleh na CP1, jedeme s Jirkou. LADA

41 Jiří Velebný (469.21 km, 20:01:28): jsem ok, cestou jsem chytl zravou a cely den placam pate pres devate. Zincica je super, syry vseho ovciho druhu taktez, do toho par piv...snad se nepos..u, jeste ze mam dostatek „intimnich ubrousku“...

153 Radek Musil (459.73 km, 19:38:39): Budis. Vypnout mozek! Zapnout telo! Supim vpred jak samohybny delo. Nohy jsou vykonny dvouvalec, zatim slapou spolehlive, jasna vec. A kdyz nejaka neprijemnost poskodi mi pas, opravim to okamzite a supim vpred zas!

157 Martin Lauko (448.54 km, 19:58:26): Pred Cremosnym po oprave defektu sa mi zauzlila retaz, po par hodinach ma zachranili cyklisti z Turc.Teplic, retaz dali do poriadku, ostavam v Turc.Tepliciach, spim v izbe na zahrade hotela, vonku diskoteka

74 Tomasz Sójka (435.22 km, 20:18:56): Uff, zdazylem przed terminem. Chyba z PN I NPR mam spokoj Wciaz jade dalej...

93 Richard Štěpánek (395.32 km, 18:32:12): Poznatek pro potencionalni navstevniky Slovenska. Na Slovensku se restaurace deli na ty co uz nevari a na ty co jeste nevari. Mezi 14 a 17 jsou si vsechny rovmy. Nikde se nevari. Dnes to tlaci hlava.

137 Zdeněk Martínek (379.20 km, 19:27:29): zde spim vse ok.

1 Petr Ozogán (329.09 km, 19:01:51): uzival jsem si vyhledy na tatry, ani mi nevadilo, ze se tam nedalo sehnat nic k jidlu.

Zprávy došlé během dne:

143 Josep Tarrés Toneu (840.08 km, 06:25:30): I quiy the race in CP2 I am little tired but I am well an happy of my adventure. Now I go to Praga with train to do turism!!

20 Lucie Otáhalová (744.77 km, 07:38:07): Pripominka tvurcum trasy: priste treba trat vesti centrem Bystrice pod Hostynem, aby rodaci mohli bez zajizdky navstivit rodice. Ahoj mami! Dnes se loucim heslem: Veskeré to kvaltovani toliko pro hovado dobre jest!

35 Štefan Vanický (591.67 km, 15:03:35): rano hnacka a zvracanie naraz, sice pokracujem ale ide to velmi tazko. Predpokladam na cp2 finisch uvidime zatial idem silou vole.

72 Pavel Pánek (276.16 km, 10:41:12): Koncim, fyzicky v pohode,ale byt sam v lesich je dost na psycho.Dekuji vsem za podporu a preji dost sil. Valim na vlak.