Start se blíží!

START SE BLÍŽÍ!
 

TRASY ZÁVODU
Trasy závodu již byly rozeslány. Jak jste si možná všimli opět se zde vyskytují medvědí zákazy na Slovensku. V mapě jsou označeny. V letošním roce jsou podmíny lehce přívětivější a v některých údolních částech Slovenska je pohyb v noci povolen. 

TRACKERY
Těm z vás, kteří měli zájem o sledování trackeru pošleme přihlašovací údaje nejpozději do pátku. Sledování trackeru naleznete na adrese: https://www.onisystem.net/v2/#/login Případně si můžete stáhnout mobilní aplikaci ONI-SYSTEM přes APP STORE či GOOGLE PLAY. Zde probíhá přihlášení stejným způsobem. 

HLÁŠENÍ POZICE SMS SYSTÉM
Každý den je povinnost závodníka se v čase 18:00–20:00 HLÁSIT SMSkou v PŘEDEPSANÉM TVARU. JE DŮLEŽITÉ dodržet přesný formát - zpracovává je program!)
Číslo pro SMS je 00420 777 248 036 – na tento telefon nevolat, neposílat MMS, pouze SMS.
Přesný tvar SMS je: 
st.č.
mezera 
souřadnice GPS (tvar: N55 44.333 E55 44.333 - nutno dodržet počet číslic, mezery a tečku!) 
mezera - naučte se prosím tento tvar vyčíst z vaší navigace, nebo to umí například mapy.cz apod. 
aktuální stav (ve tvaru P9M8E7 - P = fyzický stav, M = psychický stav, E = stav vybavení) 
mezera
TEXT (musí být bez diakritiky a přednastavených emotikonů, pozor na délku, aby nepřerostlo v MMS, tu systém neumí číst).
Příklad: 069 N55 44.333 E55 44.333 P9M8E7 Jedu dal!

POKUD VZDÁTE NEBO DOJEDETE DO CÍLE (500 nebo 1000) MÁTE POVINNOST TO OZNÁMIT CO NEJDŘÍVE SMS ve stejném tvaru.
Pro letošní rok jsme pro vás připravili vylepšení v podobě rozesílky SMS zpráv a to tak, že již nebudete muset hledat vaše souřadnice a ty potom přepisovat do SMS zprávy, ale můžete použít WEBOVOU APLIKACI, která vše připraví za vás a vy následně jen zprávu odešlete. Údaje o vaší poloze si aplikace doplní sama. Bude možné ji používat i bez přístupu k internetu jen je potřeba si ji poprvé načíst připojen k internetu a následně si ji prohlížeč a telefon zapamatuje a pokud nebudete na signálu i přes to bude možné ji využít. Celou aplikaci naleznete na odkaze zde: https://sms.1000miles.cz 

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODU
Fotogalerie z letošních Mílí naleznete tentokrát na tomto odkaze: https://1000miles.dastax.cz Máte zde možnost si fotografie stáhnout, případně si rovnou objednat jejich tisk nebo výrobu dalších foto předmětů jako jsou fotoalba, kalendáře, fotomagnety atd... Výběr fotografií daného dne vždy naleznete na facebookové a instagramové stránce Mílí. 

MEDVĚDÍ ZÁKAZY
Vzhledem ke zvětšující se a rozšiřující se medvědí populaci v rámci vaší bezpečnosti je v noci na Slovensku kompletně ZÁKAZ POHYBU a POBYTU
mimo obydlená území či bezpečné objekty od 21:00 do 6:00. Tento zákaz začíná platit těsně za CP3 Trenčín od
bodu v oficiální GPS trase pod označením 0-ZAKAZ NOCNI JIZDY 21-06 h.Oproti loňsku jsou ale vyznačeny v oficiální
GPS trase údolní oblasti, kde je pohyb či pobyt povolen i v noci. Začátek vždy „NOCNI JIZDA POVOLENA“ a ukončení „ZAKAZ NOCNI JIZDY 21-06 h“  . Stejná povolení v těchto úsecích platí pro
chodce. Doporučujeme obezřetnost a dodržování „medvědích“ pravidel po celou dobu závodu včetně těchto
povolených úseků. 
Dodržování těchto nočních zákazů budeme hlídat.

Zde naleznete článek o tom, jak se chovat při střetu s medvědem: https://www.selmy.cz/co-delat-pri-setkani/