První předstartovní info

Závodníkům jsme odeslali email s informacemi viz níže:

Je šest týdnů do startu a začíná období, kdy vás začneme spamovat různými informacemi ohledně letošního ročníku. První takový email přichází právě teď a dozvíte se několik velmi obecných informací…

 1. začneme od toho asi nejzásadnějšího a doufáme výjimečného - Covid-19! Množí se dotazy co se bude dít, co bude třeba a jestli a jak pojedeme na Slovensko, či překročíme hranice i na severní či jižní trase. Odpověď je jednoduchá - nevíme! Čerpáme z úplně stejných zdrojů jako vy a tedy i my máme jen velmi nepřesné a denně se měnící informace. Ale pokud zrekapitulujeme dosavadní informace, tak to momentálně vypadá tak, že pro překročení hranice CZ/SK bude potřeba jakýsi Covid pas, tzn. potvrzení o tom, že jste buď v poslední době Covid prodělali, nebo máte za sebou očkování (zda jedna, nebo obě dávky a s jakým odstupem se ještě neví). Pokud ani jedno nemáte, pak je varianta test. Mluví se o tom, že se bude uznávat starý maximálně 72 hod, což asi pro přejezd od startu až na Slovensko stačit nebude, takže zřejmě nebude jiná možnost, než ho vyřešit někde cestou před vjezdem na Slovensko. Kde, jakou formou a apod. musíme nyní vyřešit. Nabízí se varianta testovacích center ve větších městech cestou, ale nechme to prosím ještě otevřené, včas se dozvíte. Bohužel je to něco, co nejsme z pořadatelského pohledu schopni nijak ovlivnit a jsme vůbec rádi, že nějaké Míle budou - vypadalo to ještě před měsícem všelijak… Prostě to bude další prvek, který do závodu vstoupí, podobně jako počasí. Jen tak k tomu můžeme přistoupit, abychom se z toho nepos…i! :-)
  Bohužel musíme počítat i s nějakou podobnou procedurou na cestě z cíle domů, popřípadě při návratu na trase 2020 mil….
   
 2. na bod 1 navazuje druhá věc, která s tím trochu souvisí. Loni jsme dali možnost přeregistrace na letošní rok z důvodu přesunuté trasy na 2020 mil. Letos se zdá, že uspořádáme závod v plném rozsahu, ale i tak nás občas někdo kontaktuje s dotazem na možnost přesunu startovného, protože má nějaké komplikace z důvodu Covid situace. Stále platí to, že nelze na Mílích přesouvat startovné z ročníku na ročník. Ale pokud máte nějakou závažnou překážku, která přímo souvisí s pandemií (např. zdravotníci mají problém s dovolenou, zahraniční účastníci s přicestováním, nebo víte, že nebudete schopni splnit žádnou podmínku pro přechod hranic), dejte nám vědět a pokusíme se najít řešení.
   
 3. Závod by měl odstartovat podle plánu v neděli 4. 7. 2021 v 15:00 z Hranic u Aše. Vypadá to, že bez zásadnějších restrikcí, takže počítáme s tím, že se začneme scházet v sobotu odpoledne, na místě bude možnost přespat v místní sokolovně a prezentace závodníků proběhne od sobotní cca 17:00 do neděle 13:00. Vyřešte si s předstihem dopravu na start, bude vás letos dvakrát tolik!
   
 4. Trasu závodu ve formátu GPX dostanete nejpozději poslední víkend před závodem, abyste měli týden na její úpravu a nahrání do navigací. Bude tradičně rozdělené na čtyři části dle jednotlivých CP. Jižní trasa bude tajná do poslední chvíle a soubor dostanete až na startu v neděli po 9:00 hod. Na startu budou k dispozici počítače a personál, takže s jejím nahráním do navigace vám pomůžeme. Doporučujeme to ale nenechávat na poslední chvíli…
   
 5. Podrobnosti o trasách, check pointech apod. zašleme v průběhu června. Nyní jen připomínáme možnosti zasílání balíčků.
  • Na severní trase budou klasicky tři CP, na CP1 a CP3 je možnost zaslat si pouze baterie (předáte na startu pořadatelům, definovaný rozměr najdete na webu v pravidlech). Na CP2 si můžete zaslat cokoli poštou, adresu zašleme v pokynech v červnu.
  • Na jižní trase klasická CP nebudou, pouze průjezdní body pro evidenci pořadí. Nebude tedy žádná možnost si zaslat balíčky ani baterie!
  • Závodníci na trase 2020 mil mají možnost si zaslat cokoli i do cíle 1000 mil, adresu a podrobnosti zašleme v červnu. Tuto možnost mají samozřejmě i ti, kdo zde závod budou končit (civilní oblečení na cestu domů apod.)
 6. I letos budete mít trackery, nakonec budou stejné jako v posledních letech, protože sice jsou poměrně velké a těžké, ale jsou totálně bezúdržbové a mají značnou výdrž baterie, takže nebude třeba častého nabíjení. Na severní trase nedostanete nabíječku, bude stačit dobíjet na CP. Na jižní trase bohužel bude potřeba tracker dobíjet (předpoklad je maximálně vždy po čtyřech dnech). A i letos bude možnost za drobný poplatek 300 Kč získat odkaz na sledování vašeho trackeru, který můžete dát rodině apod. Odkaz na všechny trackery nebude veřejný.
   
 7. Sice je ještě hromada času do závodu, ale my už intenzivně řešíme Afterparty. Takže si rovnou dejte do kalendáře datum 24. - 26. 9. 2021. V těchto dnech se uskuteční letošní Afterparty v areálu rekreačního střediska Kletečná na Vysočině! Podrobnosti o programu a rezervace proběhnou krátce po skončení závodu, tedy na konci července.