Informace o fungování CP 2023

Zázemí a CP:
Na každé trase závodu (severní a jižní) je celkem 5 bodů, které jsou jediné oficiálně organizované pořadateli. Start, cíl a 3x check point (CP1, CP2, CP3). Na trase 2020 mil je celkem 6 bodů tj. START, CP1, CP2, CP3, FINISH 1000 a FINISH 2020. CP na jižní trase po jejich ukončení již nebudou v provozu. Samozřejmě zde bude možné se občerstvit (Pivo Bernard) případně provést drobnou údržbu kol. 

Start je v nejzápadnění obci České republiky ve městě Hranice v Čechách. Je plánován na neděli 2. 7. v 15:00 hod pro všechny trasy závodu současně! 
Před závodem je potřeba se odprezentovat. (tzn. podepsat prohlášení, vyzvednout startovní číslo, tracker, rolničky, zvážit se, vyfotit apod.) To bude možné od soboty 1.7. od cca 15 hod. V neděli pak od 9 hod, nejzazší termín je 1 hodina před startem čili neděle 14:00!

Na startu je možnost přespat v tělocvičně případně venku v okolí tělocvičny nebo na fotbalovém stadionu v noci ze soboty na neděli. 

V městečku je jedno čínské bistro, hospoda a několik obchodů, které by měly mít otevřeno i o víkendu. V tělocvičně je malá hospůdka, která by měla během startu fungovat. Bude zde možnost se najíst i napít a případně i posnídat. 

Zde zasíláme odkaz s mapou jednotlivých bodů v rámci STARTU: https://mapy.cz/s/koromuvaho

Parkování bude k dispozici poblíž tělocvičny na mapě označené číslem 11. Jinak je možné parkovat kdekoliv po městě. Tedy kromě náměstí, kde bude start. 
V neděli před druhou hodinou se začneme scházet pod obloukem, kde proběhne rozprava se závodníky, nějaké oficiality a podepisování se na podpisovou tabuli. V 15:00 společně vystartujeme. Prvních několik desítek kilometrů vedou trasy pospolu až se nakonec rozdělí. Začínáme takovou "promenádní jízdou" na Trojmezí. 

Provoz CP1 SEVER bude 4. - 9. 7.
Možnosti dobíjení: omezeně, nespoléhejte na to „bezhlavě“. Bude zde k dispozici elektrocentrála. 
Možnost občerstvení: pivo a nealko v rámci CP, drobné jídlo.
Nocleh: spaní ve stanech
Hygiena: zdejší rybník

CP1 SEVER se nachází u lesnického srubu nedaleko Raspenavy uprostřed lesa. Bude zde možnost přespat ve stanech, které budou postaveny v okolí srubu, k dispozici bude Bernard v alko i nealko variantě, nealko nápoje a pitná voda. 
Na CP1 si lze zaslat balíček, který obsahuje baterie. Balíček vám na CP dovezeme ze startu, kde jej odevzdáte do připravené krabice. Velikost balíčku je max 10x10x10 cm a musí být viditelně označen startovním číslem a nápisem „CP1 + jméno a číslo závodníka“. Jakýkoli jiný obsah než baterie v balíčku bude penalizován či povede k diskvalifikaci!

Provoz CP1 JIH bude 4. - 9. 7
Možnosti dobíjení: omezeně, nespoléhejte na to „bezhlavě“. Bude zde k dispozici elektrocentrála. 
Možnost občerstvení: pivo a nealko v rámci CP.
Nocleh: spaní ve stanech
Hygiena: voda ze studně

CP1 JIH se nachází na Šumavě na opuštěné samotě na okraji lesa. Bude zde možnost přespat ve stanech, které budou postaveny v okolí chaty, k dispozici bude Bernard v alko i nealko variantě, nealko nápoje a pitná voda. 
Na CP1 si lze zaslat balíček, který obsahuje baterie. Balíček vám na CP dovezeme ze startu, kde jej odevzdáte do připravené krabice. Velikost balíčku je max 10x10x10 cm a musí být viditelně označen startovním číslem a nápisem „CP1 + jméno a číslo závodníka“. Jakýkoli jiný obsah než baterie v balíčku bude penalizován či povede k diskvalifikaci!

Provoz CP2 = F 500 SEVER bude 6. - 12. 7.
Možnosti dobíjení: ano neomezeně, možnost dobíjení trackerů.
Možnost občerstvení: pivo a nealko v rámci CP, k dispozici zde bude také restaurace.
Nocleh: spaní ve společné místnosti, případně venku
Hygiena: sprchy
CP2 SEVER a zároveň FINISH 500 mil SEVER bude stejně jako každý rok ve Františkově v areálu zdejšího X-Parku. Jedná se o krásný areál s několika pokoji, kde je možné se ubytovat, dá se zde strávit dovolená a mohou na vás zde počkat vaši příbuzní. 

Na CP2 si lze poslat balík s náhradním oblečením, jídlem, popř. náhradními díly na kolo. Krabici označte zpáteční adresou a viditelným nápisem „1000miles jméno, příjmení, startovní číslo“. Lze na místě při průjezdu nechat i balík na odeslání zpět domů, tento je ale potřeba si připravit, zabalit, opatřit adresou a zanechat na místě s 200Kč a předat pořadatelům. Balíky budou rozeslány po skončení závodu, tzn. v posledním červencovém týdnu zásilkovou službou. Na CP2 je rovněž možné poslat si i baterie, které vám sem přivezeme ze startu, takže platí stejné pokyny pro baterie jako u CP1. Adresa pro CP2 SEVER: X-PARK Františkov, Nové Losiny 124, 788 24 Jindřichov.

Provoz CP2 = F 500 JIH bude 6. - 12. 7.
Možnosti dobíjení: ano neomezeně, možnost dobíjení trackerů.
Možnost občerstvení: pivo a nealko v rámci CP, případně pohoštění od zdejšího hostitele nebo ve stánku, který se nachází cca 100 metrů od penzionu. Víno v rámci místního sklípku.
Nocleh: spaní ve společné místnosti, případně venku.
Hygiena: sprcha, WC

CP2 JIH a zároveň FINISH 500 mil JIH bude stejně jako loni v Jevišovce v krásném areálu Cyklopenzionu U Čápů.  Je to krásný ubytovací areál s několika pokoji a apartmány, kde se dá strávit příjemný víkend či dovolená u bazénu se sklenkou vína z místního sklepa. Toto ovšem může například doprovod, který vás přijede navštívit, závodníci budou nocovat v zázemí (bývalé chlévy). 

Na CP2 si lze poslat balík s náhradním oblečením, jídlem, popř. náhradními díly na kolo. Krabici označte zpáteční adresou a viditelným nápisem „1000miles jméno, příjmení, startovní číslo“. Lze na místě při průjezdu nechat i balík na odeslání zpět domů, tento je ale potřeba si připravit, zabalit, opatřit adresou a zanechat na místě s 200Kč a předat pořadatelům. Balíky budou rozeslány po skončení závodu, tzn. v posledním červencovém týdnu zásilkovou službou. Na CP2 je rovněž možné poslat si i baterie, které vám sem přivezeme ze startu, takže platí stejné pokyny pro baterie jako u CP1. Adresa pro CP2 JIH: Cyklopenzion u Čápů, Nádražní 31, Jevišovka 691 83.

Provoz CP3 Trenčín bude 7. - 17. 7.
Možnosti dobíjení: bude zde k dispozici elektrocentrála.
Možnost občerstvení: pivo a nealko v rámci CP, případně možnost využití stánku Cantina Eco Bike před CP3. V obci Skalka na Vahom před brodem se nachází obchod, kde je možné nakoupit. Případně zdejší Pizzerie. V obci Opatová těsně za CP3 se nachází benzínová pumpa.
Nocleh: ve stanech
Hygiena: řeka Váh

CP3 Trenčín je pro obě trasy společné a nachází se u obce Skalka nad Váhom. Pozor, oproti předchozímu roku je o pár set metrů posunuté a z pohledu letošní trasy je až za brodem řeky Váh. Nebude se již nacházet u občerstvení stánku „Cantina Eco Bike“, kde samozřejmě máte možnost se občerstvit.
V rámci CP bude k dispozici několik stanů na přespání a velký stan coby „společenský prostor“. V něm bude pivo Bernard v alko, nealko, pitná voda. Další občerstvení včetně drobného jídla (sendviče, pannini, párky apod.), jakožto i třeba káva a další bude možné zakoupit ve zmíněném stánku před brodem. Opět je zde možnost zaslat si sem pouze balíček s bateriemi stejně jako je tomu u CP1. 

Provoz FINISH 1000 bude 9.7. - 22. 7.
Možnosti dobíjení: ano k dispozici.
Možnost občerstvení: pivo a nealko v rámci cíle a CP, obchod a restaurace v obci.
Nocleh: v kulturním domě od 9.7. do té doby ve stanech.
Hygiena: WC, zdejší potok

FINISH 1000 a polovina trasy 2020 bude pro obě trasy společná a bude se nacházet v nejvýchodnější obci Slovenska s názvem Nová Sedlica. K dispozici zde bude místní "kulturní dům" (od 9.7.) pro ty rychlejší z vás postavíme stany. Bude zde možnost opravy kola, přespání venku nebo místním kulturním době. V obci se nachází obchod a restaurace. Pro závodníky 2020 si sem lze poslat balík s náhradním oblečením, jídlem, popř. náhradními díly na kolo. Tento balík je potřeba zaslat poštou na adresu Obec Nová Sedlica, Nová Sedlica 23, PSČ: 067 68 Slovensko. Krabici označte zpáteční adresou a viditelným nápisem „1000miles jméno, příjmení, startovní číslo“. Lze na místě při průjezdu nechat i balík na odeslání zpět domů, tento je ale potřeba si připravit, zabalit, opatřit adresou a zanechat na místě s 400Kč a předat pořadatelům. Balíky budou rozeslány po skončení závodu, tzn. v posledním červencovém týdnu zásilkovou službou.

Pro závodníky 2020, kteří se budou vracet zpět jižní trasou již zmíněné dva checkpointy tj. Jevišovka a Šumava nebudou fungovat, ale samozřejmě zde bude možnost se občerstvit. 

Provoz FINISH 2020 bude 14.7. - 11. 8.
Možnosti dobíjení: ano
Možnost občerstvení: pivo a nealko v rámci CP, skvělé bramboráky.
Nocleh: v hale zdejší bramborárny
Hygiena: WC, sprcha 

Cíl 2020 bude v Bramborárně Třebeň, kde máme doslova luxusní zázemí se sprchou, možností mytí kol, samozřejmě přespání apod. V cíli tradičně k dispozici pivo Bernard a skvostné bramboráky.
Lze si samozřejmě zaslat i balíček do cíle, konkrétně na adresu Bramborárna Třebeň, 351 34 Skalná (okres Cheb). Krabici označte zpáteční adresou a viditelným nápisem „1000miles jméno, příjmení, startovní číslo“.

Lze využít pravidlo, které dovoluje si poslat cokoli například na poštu po trase, či využít husté sítě výdejních míst Zásilkovny apod. 

POZOR - z podstaty závodu „vlastní silou a bez podpory“ si lze balíky na CP i na trasu zaslat pouze dopředu před závodem závodníkem samotným, nelze si nechat cokoli poslat v průběhu závodu od rodiny či kamarádů!

Dobrovolníci
Na všech těchto místech vás budou očekávat milí a usměvaví dobrovolníci, kteří vám splní první i poslední vaše přání! Jejich identifikátorem bude tradiční červené tričko z dílny firmy LAWI.

Mimo oficiální Check pointy pak můžete ve stejných tričkách narazit na někoho z týmů fotografů a kameramanů. Budou mít jediný úkol – najít a zaznamenat vaše utrpení, bolest a emoce! Můžou se objevit kdykoli a kdekoli, tak buďte ve střehu, a hlavně k nim buďte shovívaví.

Samozřejmě je, jak známo, na trase mnoho různých checkpointů neoficiálních. Toto jsou místa, která nejsou pořadateli závodu nijak organizována a zabezpečena a ani nejsou vyznačena na trase závodu. Jedná se pouze o vlastní aktivitu příznivců akce.

Krátce z pravidel:

Každý checkpoint bude mít limit doby fungování. Nestihnutí limitu není důvod pro účastníky k odstoupení ze závodu. Pouze zde závodník již nikoho nezastihne, nemůže počítat s žádnou podporou. Může ale pokračovat v závodu dál podle daných pravidel. Pokud je již checkpoint mimo provoz, je povinen účastník odtud odeslat organizátorovi SMS s oznámením, že míjí CP, udání polohy, zda pokračuje v závodě a stručnou zprávou o svém stavu.

Na každém CP bude arch, kde je nutné zapsat příjezd a odjezd každého závodníka. Je jeho povinností dohlédnout na správnost zápisu, popřípadě zapsat se sám, pokud na CP přijede v noci, nebo z jakéhokoli důvodu na CP nezastihne obsluhu, a to i za předpokladu, že se na CP neplánuje zdržet a chce ihned pokračovat v závodu (v takovém případě uvede stejný čas příjezdu a odjezdu).

Pokud z jakéhokoli důvodu dojde ke zrušení či změně polohy CP (obvykle vliv extrémního počasí), budeme o tomto závodníky informovat prostřednictvím SMS. V takovém případě oznámí závodník prostřednictvím SMS svou polohu v momentě průjezdu CP a pokračuje v závodu.

Povinná výbava:
pro jistotu připomínáme, že každý závodník musí mít při sobě po celou dobu závodu povinnou výbavu, jež je specifikována na webu v pravidlech závodu. Možná se některým lidem zdá zbytečná, ale vychází z podobných závodů ve světě, kde mnohým zachránila život. Jelikož došlo k zpřesnění některých položek, raději toto připomínáme. Na startu i v průběhu závodu opět proběhne namátková kontrola a bylo by škoda skončit závod dřív, než začne…