DEN 8. - 9.7.

DEN 8 – 1000 MIL ZDOLÁNO!

Osmý den začal pro hlavní štáb a zároveň osazenstvo cíle závodu 1000 mil stavbou cílového zázemí. Chtěli jsme se vyhnout velkému vedru, které bylo na dnešek předpovídáno a proto jsme s pracemi začali již brzy ráno. Přesto jsme se letnímu parnu nevyhnuli a odhalené části těla schytaly pěknou dávku slunečního svitu. Okolo poledního bylo hotovo, Bernardi a Kofoly se chladili v místním potoce a my jsme mohli s klidem očekávat prvního závodníka. Okolo 16h odpolední začali k prostoru cíle přicházet první fanoušci, kteří přišli podpořit favority závodu. Byli jsme svědky setkání dvou závodníků do 5 letech. Dorazil také pán, který si před 4 lety projel trasu mílí autostopem. Trasu tehdy zvládl za 1 a půl dne. Sice „autostop“ není oficiální kategorie závodu, ale i tak bylo vidět, že je ze závodu nadšen. 

Nakonec se nás v cíli sešla asi desítka a panovala zde skvělá atmosféra, do které v 17:38 přijel Milan Hanyk! Od všech přítomných sklidil zasloužený potlesk a uznání. Však si ho také zaslouží. Za 7 dní 2 hodiny a 38 minut dojet z nejzápadnějšího města České republiky do nejvýchodnější obce Slovenské republiky je výkon více než obdivuhodný. Klobouk dolu. Tímto byl stanoven i nový rekord trasy ze západu na východ. Milan se tak stal držitelem rekordů v obou směrech a překonat jej bude pěkná výzva. 

Ve večerních hodinách pak naše delegace navštívila místní fotbalové hřiště, kde se celé odpoledne odehrával folklorní festival. U výborného guláše a sklenky „něčeho ostřejšího“ jsme utužili dobré vztahy mezi zástupci obce a organizátory. I to je důležité a věříme, že naše dnešní snažení přinese do budoucna své ovoce :D.

Dnes ráno v 5 hodin a 38 minut Milan vyrazil na druhou část trasy 2020 mil. Aktuálně je na cestě do cíle v Třebeni a to jižní trasou. 

Vás hlavní štáb

PS: CP1 sever i jih dnes ukončily své působení, proto vám přinášíme reporty již pouze z CP2 a CP3.

CP2 - JIH

Dnešní den byl plný roztomilých momentů a také zalitý sluncem (fakt hodně sluncem). Velmi málo závodníků ale pokračovalo dál a velkou část z nich si vyzvedly manželky a s grácií si je odvezly. Narušením z monotónního běhu dne byl příjezd dvou párů. Prvním z párů - který byl rovněž prvním párem, který na CP2 dorazil. Tito manželé Bauerovi ale bohužel na CP museli skončit z časových důvodů a prvním párem, který pokračoval dál byli Lukáš Benda a Miroslava Brejchová. Tito dva si původně nebyli moc jistí, jestli mají pokračovat,  ale nakonec usoudili, že jsou lepší zážitky na cestě než nuda doma (to vše na radu našeho CP).
Mezi další momenty patří příjezd závodníka, který byl pár týdnů po operaci srdce a kterého také přijela podpořit rodina. 

CP3

Horké letní dny letí jako bláznivé a stejně tak se i závodníci derou kupředu a zdolávají kilometr za kilometrem. V noci jsme ubytovali osm z nich. Byl mezi nimi i Honza Kopka který dorazil v 23.00. Všichni nocležníci vyráželi ráno téměř současně před šestou hodinou, kdy končí noční zákaz. Dnes se mílaři navzdory parnému počasí v CP příliš nezdrželi a po osvěžujícím brodu vyráželi dále .

Nejzajímavějším okamžikem dnešního dne byl příchod prvního chodce Milana Hauera, který se zdržel rekordních 13 minut a pokračoval rychle dále, protože dle jeho slov chtěl dnes ještě stihnout dvacet kilometrů. Jsme rádi, že jsou mílaři pořád v dobré náladě i zdravotním stavu a věříme že to tak i zůstane.

CP3 zdraví všechny příznivce mílí