DEN 7. - 8.7.

DEN 7 – Finišmeni na 500 jsou v cíli

Zdravíme vás z Nové Sedlice aktuálně stěžejního zázemí hlavního štábu závodu. Pomalu, ale jistě se sžíváme s místním prostředím i obyvateli. Kupříkladu dnes nás v místní hospodě oslovil starší pán s tím, že nás zde vítá, má doma podobné tričko jako máme na sobě my (měli jsme naše „staff týšrts“) a vyptával se samozřejmě na Honzu Kopku, který je na trase směrem na Slovensko. Jinak nás dnes po předchozích hektických dnech plných přesunů, čekal „volnější“ den. Žádný přesun, žádné nakládání… O to více času jsme měli na to se detailněji  podívat na tabulky průjezdů/odjezdů/odstoupení z jednotlivých CP, a jelikož se jedná o data zajímavá, rozhodli jsme se vám poskytnout alespoň základní přehled.

Do dnešního večera projelo CP1 Sever 151 závodníků (z toho bylo 5 chodců). Oproti tomu na CP1 Jih se zastavilo 106 závodníků (z toho byly pouze 2 chodci). Do CP3 Trenčín prozatím dorazilo 17 závodníků jedoucí severní trasu a 7 závodníků jedoucí jižní trasu. Všichni jedou na kolech. Co se týká závodníků, kteří závod vzdali nebo museli předčasně ukončit většinou ze zdravotních důvodů, tak ze severní trasy odstoupilo 22 závodníků a z jižní 23 závodníků.

Také jsme zaznamenali, že mnoho závodníků, kteří jsou přihlášeni na trasu 1000 mil, končí na 500 milích, i když by měli jet dále. Ono se to možná nezdá, ale i těch 500 mil je obdivuhodný výkon. Vždyť už i z čela závodu máme hlášena drobná zranění, která závodníky více či méně omezují. I tak se ale nikdo z čela závodu nevzdal a jedou dál směr Sedlica.

Zítra se také uzavírají CP1 Raspenava i Šumava. Nebudeme to proto déle zdržovat a dáme prostor jejich posledním reportům. Z SMS zpráv od závodníků je patrné že obě CP1 se těšila velké oblibě za což jsme moc rádi a pochvaly vyřídíme osazenstvu.

Tak zase zítra! Hlavní štáb

CP1 – Raspenava

Je 8. 7. a na CP Raspenava začíná být poklidno. Dnes zde nocovali 2 závodníci, během dne přijel jeden a všichni tři už jsou opět na trase.

Jelikož se zítra naše CP uzavírá, dovolili jsme si udělat výběr z těch nejlepších hlášek, které jsme za týden fungování „cépéčka“ zaznamenali.

„Já to musím letos ujet, abych už příští rok nemusel.“

„Jedu, jedu z kopce. Když se hodím do klidu tak tam dá Kopka odbočku.“

„Víš já jsem jako Diesel, jedu pomalu, ale pořád.“

„Už jsem se těšil, že dojedu na CP1 a furt jsem se plantal po lese.“

Tým CP1 sever

CP1 – Šumava

Večer k mám ještě dorazil závodník z Německa, který od začátku závodu bojoval s technickou závadou na kole. Přes veškerou čtyřhodinovou snahu zdejšího cykloguru se nepodařilo stroj opravit a Martin ráno ze závodu bohužel odstoupil. Přesto si pochvaloval vstřícnost Čechů po celé cestě a vřelou pohostinnost u nás na CP1.

Dnes ráno jsme si všichni přispali, protože bylo jasné, že další závodník dorazí nejdřív odpoledne. Chodec se na nás nečekaně vynořil z lesa za srubem a měli jsme co dělat abychom stihli zahrát a zazpívat. Nožičky bolely, ani kýbl s vodou, pivem a odpočinek ho nepřesvědčily, aby šel dál. Naštěstí už zde měl kamaráda (taktéž absolvent Mílí), který ho odveze domů. Než tomu tak bude ještě tu stráví poslední noc u ohně. 

A nakonec dorazili i dva závodníci na kolech, kteří se zasekli v hospodě pod CP1. Nevěděli totiž, co je čeká :) Po příjezdu též vyhrožovali že pojedou dál... Jak si myslíte, že to dopadlo? 

Posledního jedince na trase už asi zítra neuvidíme. Nevadí! Těšíme se na příští rok a všechny závodníky, které zde opět uvítáme. Napříště už to bude CP3. 

Konec hlášení. 

Team CP1 jih - Dan, Klára, Tomáš, Ivča, Ota, Milan, samozřejmě pan a paní domácí Michal a Zdenička, a všechny spřízněné duše které se tu za ten týden vyskytly. 

CP2 – Jevišovka

Během rána (či dopoledne) jsme se dočkali pouze odjezdů (a velmi málo příjezdů). Během dne ale začali závodníci postupně dojíždět. Velká část z nich tu bohužel končila, někteří smutně, někteří šťastně (za asistence manželek a přítelkyň, které je na CP vyzvedávaly) a někteří naštvaně. Tak naštvaně, že se až kolama házelo. Večer byl zpestřen delegací "modrých dam", které vzaly heslo "podmínky musí být pro všechny závodníky stejné" vážně a všem závodníkům, nejen svým manželům daly večeři v podobě sekané, namazaných chlebů a perníku.

Dnešek byl významný také v příjezdu prvního koloběžkáře Milana Holušky, který svým osobitým humorem bavil celé CP. A také příjezdem první ženy, Ivety Matúškové. Iveta všechny mezi řečí překvapila, když se svěřila, že její bagáž váží jen 7 kg a to mimo jiné vozí i stan. Díky Ivetě celým CP prostoupila dobrá nálada. Oba pokračovali dále po trati a rozhodli se na CP nepřenocovat. Jiní tuto nabídku využili a v CP s námi zůstanou.

Tým CP2 jih

CP2 - Františkov

Dnešním prvním závodníkem a zároveň rekordmanem s dosud nejkratším zdržením na CP2 byl Milan Chára, když se po 45 minutách načtení GPS a snězení polévky, co byla přes noc v lednici jal dohánět závodníky, se kterými jel včera.  Milan byl viděn, jak vyjel na Smrk, ale namísto sjezdu k nám na CP2, se otočil a jel se vyspat zpátky na Paprsek. Prý bylo po cestě v místech na spaní všude plno. 

Ráno se v brzkých hodinách se vydala na trať skoro celá skupina nocležníků a na rozdíl od včerejších závodníků to bylo před podáváním snídaně. Trend bývá v průběhu závodu většinou spíš opačný. Během dneška, snad ještě víc než během předchozích dnů, zmiňují závodníci jaké všechny technické potíže jim pomohli vyřešit u Míry Hůlky. Tak si říkám, že neoficiální chekcpoint se stává víc neoficiálním cykloservisem. Tímto zdravíme do Českých Petrovic a zdatně jim sekundujeme s letošními čtyřmi sadami cyklistického nářadí, které se tu letos sešly.

Dnešní prvenství patří princezně Koloběžce první, kterou je Miška Rosová, jenž přijela v botách, co už to měly za sebou, ale jinak v kondici i náladě na maximálních hodnotách. Včerejší SMSka nepřeháněla. No a boty ji tu čekaly, v balíku, takže uvidíme, jestli to dneska bude za 9-9-9. Pěkně rychlá Miška.

Večer se nám tady sešlo 16 závodníků na nocleh a celkově přijelo od včerejší zprávy závodníků 29. 

Za tým CP2 zdraví Martin

CP3 – Trenčín

Život na CP3 začal brzy po půlnoci, kdy se objevili mokří a zmrzlí závodníci, kteří překonali povinný brod. Zatímco v noci je voda pro všechny nepříjemnou překážkou, od časných dopoledních hodin se mění v osvěžující oázu a v pravém poledni pak v poslední záchranu před úpalem. Někteří  po zdolání řeky odložili kola na břeh a potom v řece pod záminkou praní prádla trávili desítky minut.

Na všech závodnících bylo znát vyčerpání z horka a jen těžko se zvedali k odjezdu. Během dne tu projelo celkem deset borců ze severu a čtyři z jihu. Tomáš Novotný si zde dal regenerační den a doufáme, že brzy překoná své zdravotní problémy a vyrazí na trať. Krom několika technických úprav neměl nikdo větší problémy a snažili se opustit CP co nejdříve, aby zdolali co nejdelší úsek trasy před nucenou noční pauzou. Většina se však těšila, že bude spát více než doposud. Ve večerních hodinách očekáváme příjezdy dalších závodníku přičemž doufáme, že se mezi nimi objeví i Honza Kopka.

Zdravíme z CP3