DEN 6. - 7.7.

DEN 6 – VÁNOCE V LÉTĚ

Jako obvykle i dnes se vám hlásíme s pravidelným reportem z 13. ročníku závodu 1000 Miles Adventure. A tradičně začínáme informacemi od hlavního štábu, který se již přesunul do nejvýchodnější obce Slovenska – Nové Sedlice. Hlavním opěrným bodem pro nás je místní kulturní dům, v jehož okolí vyroste  zázemí cíle. Ne pro všechny závodníky je Nová Sedlica cílem, pro závodníky absolvující trasu 2020 mil je to pouze čtvrté CP na jejich cestě.

V tuto chvíli již naplno fungují všechna CP a to jak na severní, tak na jižní trase. Podle SMS zpráv, které nám chodí od závodníků, si zázemí CP všichni velmi pochvalují. Aby také ne! Každé „cépéčko“ vyniká něčím specifickým. Ať už jsou to uvítací písničky, výborné jídlo či kompletní zázemí včetně takových strojů jako je pračka a sušička :D

Ještě než se začtete do reportů z jednotlivých CP, dlužíme vám vysvětlení, proč je dnešní report nazvaný „Vánoce v létě“. Slovensko je krásná země s uchvacující, divokou přírodou. Po cestě do Sedlice jsme projížděli mnoho měst a vesnic (menších a větších) a v každém nás zaujala instalovaná vánoční výzdoba. Ne opravdu! Nebylo město/vesnice, kde bychom se nesetkali s nápisem „Veselé Vianoce“, svítícími vločkami na pouličních lampách, nebo vánočními řetězy na veřejných budovách. Usoudili jsme, že důvody mohou být dva. Buď Slováci tak milují Vánoce, že si je připomínají po celý rok, nebo jednoduše šetří a ozdoby nesundávají z čistě praktických důvodu :D Která z variant je správná se pokusíme zjistit v následujících dnech :D

Hlavní štáb

CP1 Sever

Zdravíme do hlavního tábora,

vzhledem k nekvalitnímu signálu v zázemí CP1 Raspenava zasíláme informativní report až dnes. V našem „cépéčku“ běží vše podle plánu, závodníci přijíždějí a zase odjíždějí - o všechny je skvěle postaráno s jedinou výjimkou a tou je vykonávání potřeby.

Vzhledem k tomu, že Raspenava je prvním záchytným bodem, projede stanovištěm většina závodníků a troufáme si tvrdit, že všichni by velmi uvítali chemickou toaletu (včetně všech dobrovolníků, co jsou v zázemí celý týden). Věřte, že po celém týdnu je velmi nekomfortní pohybovat se po lese, který je plný toaletních papírů… :D Na druhou stranu bychom rádi ocenili dovezení cisterny s pitnou vodou. Super nápad, který jsme velmi uvítali. Skvělá je i velkokapacitní powerbanka.

Rádi bychom touto cestou poděkovali bývalému závodníkovi Petrovi Jirečkovi, který nám a závodníkům každým dnem dováží teplé a skvělé jídlo. Naši závodníci si tak mohli pochutnat na kuřecím řízku s kaší, pečeném kuřeti s bramborami, těstovinovém salátu, uzené polévce s rýží či osvěžujícím zeleninovém salátu. VELKÉ DÍKY!!!

 PS: Reporty zasíláme pravidelně každý den. Bohužel není vždy možné ověřit, zda dorazily k hlavnímu štábu. To už je na signálu :D

 CP1 Jih

Přestože jsme včera na mapě neviděli nic, nakonec dorazilo na CP1 ještě několik opozdilců, včetně dámského Dream Teamu (Květa a Adéla). Po vysoce oceněné venkovní sprše přisedli k ohni a s nadšením se zapojili do zdejšího hudebního "ánsámblu". Hvězdami pokryté nebe, tiché okolní lesy a zdánlivě bezedné zásoby piva činí z pobytu na CP1 all-inclusive zážitek. 

Stanové městečko se hned po ránu zase vyprázdnilo. V průběhu dne dojížděli závodníci v delších rozestupech. Celkově jich dnes projelo jen 10 a na trase k nám už zůstávají pouze 4 lidé. 

Co se týká počasí, bylo hodně horko, ovádi dost kousali a tak se všichni schovávali pod stanem nebo ve stínu stromů.

Před obědem nastal incident s krádeží masa. Na vině však nebyl žádný lidský účastník, nýbrž hejno (v tomto případě spíš dravá smečka) slepic s kohoutem - mazlíčkové majitele zdejšího stanoviště. Tyhle potvory jsou zcela nenasytné. Závodníkům běžně kradou jídlo z batohů a prakticky i z rukou při konzumaci. Vrchol ovšem bylo, když dobrovolníkům přímo z rozpáleného grilu ukradli celý plátek krkovice, se kterým se pak proháněli po pozemku, než ho nakonec ukořistil kohout Kryštof. Jako desert pak ukradli jedné závodníci jablko. Není tedy náhodou, že tu chodíme při jídle s rukama nad hlavou. Alespoň to vypadá, že neustále máváme... je dost možné, že naše poslední večeře bude slepice na smetaně nebo kohout na víně. 

Pomalu se nám to tu uzavírá, uvidíme zda se někomu zítra podaří dojet nebo dojít. Zbylí závodníci se zdají býti ještě dost daleko. Bude ještě větší horko než dnes, ale i tak se na ně budeme těšit stejně jako zkraje týdne :) 

Team CP1 

CP2 Sever

Včera ve večerních hodinách dojelo a přespalo pět závodníků včetně pachatele závodu - Honzy Kopky. A protože si navzájem vyhrožovali a věřím, že nešlo pouze o plané výhružky, že nebudou proti sobě bojovat jen na trati, ale i chrápáním, aby se soupeři nevyspali, rozlezli se nakonec po všech koutech CPčka, aby na sebe nedochrupli.
Dnešní den nezačal úplně příjemně, když závod ukončil už na pětistovce Stanislav Kazda kvůli technickým problémům, které mu žádný z kontaktovaných servisů v okolí neuměl vyřešit. Jednalo se o výměnu a přelisování ložisek zadní stavby jeho karbonového rámu.

Po řádném spánku a snídani (sedm vajec na porcelán), vyrazil do dalšího závodu i Honza Kopka, kterého vyprovázela dcera Anička s vnučkou Josefínkou.
Co se zahraniční účasti týká, dnešek patřil Němcům Jensi Bochmannovi a Tilovi Arnholdovi a Polákovi Pawlu Kraczmarovi. Snad mi všichni odpustí skloňování. A patří především také první dámě, Kláře Holáskové.
Celkem přijelo od včerejšího večera 25 závodníků, z nichž některé přijeli uvítat jejich blízcí a mnozí nepřijeli s prázdnou. Jedním z nich je i Pavel Jech. Pavel již od Kralického Sněžníku jede pouze "na jeden válec", kdy mu nefunguje levá noha a všechno „odšlapala“ pravá. Odpoledne se neslo v duchu čilého přebalování, praní, výměn brzdových destiček, řetězů, ladění přehazovaček a srdečných vítání mezi závodníky.
Hlavní peloton nás ale teprve čeká a tak držíme palce a hypnotizujeme pozice na mapě, aby se hýbaly kupředu a zpátky ni krok.

Za tým CP2, Martin

CP2 Jih

V pátek nám závodníci přijížděli už od brzkého rána (od necelé 5. hodiny). V dopoledních hodinách se nám závodníci pouze převážně balili a nových dorazilo málo. Hřebem dne se stal závodník, který se na CP pustil do repasy kola a kompletně jej rozebral (a znovu složil) zatímco jeho kolega zkracoval brzdové destičky flexou. Během odpoledne se do CP nahrnulo už větší množství závodníků v krátkých rozestupech. Vyzvedli si své balíčky, které tu na ně čekali a zase odevzdali balíčky, které chtěli odeslat. Na večer zavládla v CP velmi příjemná atmosféra (i za pomoci vypůjčeného repráku a blízkosti vinného sklípku). Přes noc nám tu zůstalo 9 závodníků a my očekáváme příjezd dalšího závodníka až ráno.

Zdraví tým CP2 jih

CP3 Sever/Jih

Závodníci šlapou jako o závod, a proto se CP3 stavělo o den dříve, než bylo původně v plánu. Ožilo hned po ránu s příjezdem Milana Hanyka, který dorazil v 5.45 a po 15 minutách opět vyrazil dál.

Po třech hodinách přijeli společně dva Tomášové - Hadámek a Fabián. Zdrželi se hodinu a po drobných opravách kol se vydali dál. Během oběda se na CP objevil Michal Ozogán a po delší pauze v 16.34 Tomáš Novotný, kterého zdržely zdravotní problémy. Čekal na e-recept od lékaře z ČR, ale bohužel mu lék nebyl na Slovensku vydán. Rozhodl se přespat na CP a zítra bude dále situaci řešit.

Prvního závodníka z jihu Petra Zítka jsme přivítali v 11.00. Následovali ho jižané -  Martin Novák a Jáchym Daněk.

Během noci očekáváme příjezd dalších závodníku.

Zdraví tým CP3