DEN 6 - 5.7.2024

DEN 6 - CP3 Jizerky NEBOLI V říši Vlasty

Přesně tam jsme se ocitli po dojezdu na místo v Jizerských horách, kde v průběhu odpoledne vyrostlo CP 3 North. Pro nezasvěcené - Vlasta je hlavní šéfka třetího CP, která je mezi Mílaři pojem! Ostatně stejně jako legendární hláška “Kudy? Tudy. Tudy to nejde! No tak to jedeme správně…”. Ale nezamlouvejme. CP 3 North je plně v provozu. Opět o den dřív oproti původnímu plánu. Stejně jako v minulých letech, nechybí v Jizerkách famózní jídlo od VAPE catering. Dnes byl guláš. Záměrně píšeme byl, protože už dávno není. Však si na něm pochutnal jak Dan Polman, který je opět v čele, tak Tomáš Novotný, který ho stíhá. Sice to vypadá, že Dan má prvenství v kapse. Nicméně Tomáš ani v nejmenším nic nezahazuje. Naopak! Podle jeho slov se bude prát až do posledních metrů! 

A teď tu máme jedno výroční. Závodník s číslem 23 Martin Bulíček dnes slaví stou noc na Mílích! Původně chtěl toto výročí symbolicky oslavit přímo na československých hranicích, což nevyšlo, protože zůstal v CP1 v Třenčíně. Tak či tak posíláme na dálku jednu velkou gratulaci! 

Závěrem si pojďme dát druhé letošní okénko mílařské poezie. Tentokrát od závodníka s číslem 100 Martina Špinka. 

“Tam, kde se kolo setkává s tělem, 
tam jsem to každý den mazával gelem.
Od včera večer hůř se mi daří, 
ve vrstvě maziva prdel se vaří. 
Rudá je, bolí, blbě se hojí,
můj pohyb po trase už skoro stojí.” 

CP2 Františkov 

Během včerejšího večera jsme na CP kromě již přítomných dvou závodníků přivítali dalších šest, a není tedy divu, že vnitřní zázemí krátce po půlnoci téměř praskalo ve švech. Promrzlé a promočené Mílaře opět čekaly hody v podobě polévky a dalších pochoutek, které si v prostorách CP mohli nabídnout. Někteří přijeli v dobré náladě, jiné zmohl pozdější déšť a povětrnostní podmínky. Letos se nám srážky totiž rozhodně nevyhýbají.

Na trackerech jsme při péči o závodníky ve Františkově sledovali další dva jezdce, kteří už v povinné SMS zprávě hlásili, že k nám na CP rozhodně plánují dojet. Nakonec jsme se jich dočkali před půl druhou ráno, oba přijeli v podobném stavu, jako o pár hodin dříve jejich kolegové – zmrzlí, unavení a hladoví.

Nakonec nám tedy v zázemí nocovalo deset účastníků, což byla první větší vlna, která se nám na CP nahrnula. Všichni poté ráno v různých časových intervalech vyráželi zpět na trasu – ti nejčilejší opouštěli zázemí už od půl páté. Zároveň jsme zaznamenali prvního finishera 500 mil, Michala Jeřábka, který skončil ze zdravotních důvodů – táhlé problémy s nártem ho dál nepustily.

K němu následně během dne přibyli další závodníci, kteří závod ukončili v polovině, včetně Michala Marcina, který už na CP přijel s dva dny starým úrazem, pravou rukou nateklou a malíčkem podivně zkrouceným. Následný rentgen odhalil zlomeninu a s největší pravděpodobností nutnost operace, jelikož šlachy v prstu malíček zkrátily a už se ho nepodařilo narovnat do původní polohy.

Abychom však nakonec naladili o něco pozitivnější notu, navštívil nás dnes na CP odstoupivší Přemysl Kubín, a každý mílařský znalec si pravděpodobně umí představit, jak jeho návštěva probíhala. ;-)

V rámci statistického okénka závěrem tedy jen upřesním, že jsme dnes evidovali 17 průjezdů a zapsali 6 finisherů na metě 500 mil. Celkem prozatím závod předčasně ukončilo 22 závodníků. Poslední jezdci před delší pauzou přijeli k nám na CP před osmou hodinou večerní, a proto nás čekal vcelku poklidný večer se sedmi nocujícími Mílaři. Dobrou noc.

Za CP2 Františkov zdraví Ivča.

CP2 Jeviškovka 

Dnešní den se v Jevišovce dal připodobnit k čekání na Godota, kdy jediný závodník, který měl možnost dnes dorazit, to zřejmě zapíchl 20 kilometrů před CPčkem v Mikulově a tak máme asi výjimečně závodníků prostý den, kdy největší dnešní událostí byl odjezd Honzy a Yvči, vstříc budování Jižního CP3.

Zdravíme z Jevišovky a těšíme se na příjezdy závodníků, kteří se prokousali slovenskými nástrahami, které jsou na jižní trase nejspíš rafinovanější, jak se ukazuje na startovním poli.

Za tým CP2, Martin

CP1 Trenčín

Dnešný deň priniesol konečne prevahu jazdcov z juhu na severanmi v pomere 38 ku 33. Dobrodružstvo v podobe topiacej sa Ulrike osviežilo inak rutinný chod CP- nakŕmenie a napojenie míliarov a servis ich bikov. Kapacitu ubytovania sme museli zväčšiť o dva stany nakoľko sa tu rozhodlo prenocovať 17 bikerov. 

Z Trenčína pozdravuje osádka CP1