DEN 5. - 6.7.

DEN 5 – Vitajte na Slovensku

Pátý den a pro hlavní štáb další přesun. Tentokrát jsme se vydali k řece Váh k našim sousedům na Slovensko. Do Trenčína jsme dorazili okolo sedmé hodiny večer a byli jsme rádi, že jsme na místě, kde bylo třeba postavit CP. Najít stanoviště CP3 nám totiž dalo docela zabrat. Navíc když k tomu připočteme uzoučkou cestu plnou výmolů, která na třetí „cépéčko“ vede, naši plně naloženou dodávku Kofolami a pivem Bernard, jsme opravdu rádi, že jsme na místě. Stavění zázemí CP bylo tentokrát velmi rychlé, protože nás tlačil čas, abychom vše stihli, než padne tma. První závodníky očekáváme okolo čtvrté hodiny ranní, takže musí být vše připraveno. Ze zpráv od týmu kameramanů víme, že energie závodníků na čele stále neupadá, ba naopak. Nechybí jim úsměv na tváři a pohodový tón v hlase.

Hlavní štáb se dnes potýkal i s jedním výrazným problém – výpadkem Onisystému. Ten jsme zaznamenali okolo poledního. Technici společně s našim týmem pracovali na odstranění závady celé odpoledne a nakonec se povedlo. Nyní by mělo již vše fungovat. Věříme, že další větší výpadek nás už nečeká.

Následují denní reporty z jednotlivých CP, které vám od dnešního dne budeme sdílet pravidelně.

Váš hlavní štáb

CP1 JIH - ŠUMAVA

Včera večer spadlo pár kapek deště, ale poté se vyčasilo a Šumava se nám ukázala v plné kráse - kopce zalité sluncem a duha přes celou oblohu. Stany byly na noc všechny plné a další mílaři spali na verandě.

Dnes už závodníci přijížděli od rána konzistentně v kratších intervalech, odpoledne pak příliv na pár hodin ustál. Bohužel také ustál systém sledování, takže nyní už nemáme úplně přehled a každý další závodník je pro nás trochu překvapením. Celkem jich projelo 38.

Počasí bylo velmi příjemné, dnes bylo více pod mrakem, což znamená pohodovější podmínky jak pro závodníky, tak dobrovolníky. Až tak, že někteří se zdrželi i několik hodin. Překrásná příroda a mazlivé slepice (ze kterých se pomalu stávají hojně fotografované celebrity) jsou silným zážitkem. Ostatně z CP1 Jih se špatně odjíždí 😊 Ale rozlučková písnička vždy dodá motivaci, zejména pak když závodníci neví, čím je zdejší kapela vyprovodí. Odjezdový repertoár se totiž operativně rozšiřuje, každému šitý na míru. 

Dnes jsme též přivítali první manželský pár na letošních Mílích, kterým jsme připravili speciální písničku „Když si báječnou ženskou…“ Mimo nadšené úsměvy to dokonce vyvolalo malou slzičku radosti ❤

Nálada panovala u závodníku velmi pozitivní, žádné zranění, větší technický problém ani ukončení závodu neproběhlo.

Ti, kteří dorazí později a z CP neodjedou, nakonec zCePení 😃

CP2 JIH - JEVIŠOVKA

Během dne přijelo několik prvních závodníků a po obědě i poslední dobrovolnice. Byli zváženi, a poskytli jsme jim relativní komfort. Mezi nimi byl i vítěz 500 mil Radovan Fišer, který se i přes naše usilovné přemlouvání rozhodl upírat k domovu a nestal se prvním závodníkem, který by se přihlásil na 500 a ujel 1000 mil.

Všichni závodníci byli královsky pohoštěni a řádně napojeni. K večeru se pohoštění postupně proměnilo ve večeři, kterou dostali závodníci od Milana (majitele penzionu). K večeru se u nás začali závodníci postupně ukládat ke spánku, všichni tři se totiž rozhodli využít sprchu a možnost vyspat se v relativním pohodlí CP. Toť krátké stručné shrnutí dne na CP2 jih.

Team CP2 jih Jevišovka

CP2 SEVER - FRANTIŠKOV

Díky pěknému počasí až do včerejška, je letos čelo závodu rychlé a roztažené. Závodníci k nám míří po jednom a s většími rozestupy. Výjimku z pravidla udělali pouze včera tři Tomášové na druhém průběžném místě, kteří předvedli seřazení a průjezd obloukem, hodný vídeňské jízdárny.
Závodník 2081 Pavel Šíp hned první den urval přehazovačku. Potkal pak kolegu závodníka, který měl domluveného mechanika v Chebu, že mu prodá destičky. Tak volal tomu mechanikovi také, jestli mu prodá přehazovačku. Míle si za ty roky vytvořily atmosféru, kdy technici cykloservisů berou telefony i v neděli večer. Pavel došel pěšky do Aše, že pojede vlakem do Chebu. Na nádraží v Aši ale potkal nějaké cyklisty, co se vraceli z výletu. Ti obvolali známé a sehnali mu novou přehazovačku rovnou v Aši, včetně nového řetězu.  Jediné co Pavlovi zbývá ještě opravit je ohnutá patka, ale tu mu prý vymění až na Slovensku.
A aby těch nezištných pomocí nebylo málo, Milan Hanyk, který měl problémy s nabíječkou akumulátoru pro svoje elektronické řazení, tady na Františkově obešel zaparkovaná kola návštěvníků a oslovil majitele téhož řazení, jestli nemá s sebou nabíječku a jestli by mu ji nepůjčil. A on měl a půjčil. Co se týče elektronického řazení, vyrojilo se jich letos na mílích víc, jako by to byl letošní trend "s čím přijít na míle", stejně jako se jeden rok vyrojil větší počet kožených sedel Brooks, jiný rok začaly ubývat převodníky a přibývat kolečka na kazetách.

Na checkpointu jsme dneska zatím přivítali 13 závodníků, včetně prvního cizince (mimo československý prostor). Finishery na pětistovce máme už tři, snad i díky dosud pěknému počasí.
Cépéčko dnes také dostalo plný stav personálu. Je devět večer a momentálně tu nemáme ani jediného závodníka. Všichni co přijeli se ještě rozhodli pokračovat.
Kolik budeme mít nocležníků, se necháme překvapit.

Za tým CP2 zdraví Martin