DEN 5 - 4.7.2024

DEN 5 - Kopcovitost kopkových kopců 

 

Tímto mílařským jazykolamem od závodnice číslo 151 Aničky Tvrzníkové začínáme report z pátého dne. Za organizační crů sever i jih toho moc zajímavého z dneška nemáme. Většinu času jsme totiž strávili na cestě, abychom stihli včas dorazit do Jizerských hor a založit CP3 Sever. Oproti naší dnešní “nudě” bylo na CP 1 a CP 2 rušno. Dění zde přibližují následující reporty. 

CP 1 Trenčín
Dnes bolo doobedie pokludné tak sme sa mohli pripravovať na poobedný nával jazdcov. Prvý dorazil 11:50 z juhu Jiři Svoboda a 12:33 so severu Jozef Hájek. Obaja doplnili zásobu vody a pokračovali cez Váh každý svojim smerom. Nasledovali vlny jazdcov zo severu a k večeru sa objavili aj traja jazdci z juhu. Štatistika dňa: prešlo 31 jazdcov zo severu a 9 jazdcov z juhu. Ubytovali sme 14 noclažníkov, ktorí sa ráno vydaju ďalej.
Pozdravuje  tím CP1

CP 2 Františkov 
Ani po odeslání včerejšího reportu pro nás den neskončil, jelikož jsme ještě v noci očekávali příjezd další trojice závodníků. Krátce před první hodinou ranní jsme vítali Pavla Šípa, kterého o půl hodiny později dojeli Tomášové Novotný a Hadámek. Únava, dorasovaná chodidla, tělo potlučené od pádů… nejen proto všichni s chutí uvítali nabídnutou polévku, kterou nám pro závodníky připravili domácí, a po večerní (no, spíše tedy noční) hygieně ulehli všichni tři do tepla spacáků ke kýženému spánku.

Z CP následně jako první odjížděl Tomáš Novotný (po přibližně čtyřech hodinách), zbytek osazenstva ho následoval až po vydatné snídani. Tomáš H. i Pavel přitom zmiňovali, že ve své podstatě už ani nezávodí, soustředí se spíše na sebe a na své časové plány, v jakých chtějí trať zdolat. Po jejich odjezdu už poté nezbývalo nic než dospat probdělé hodiny a připravit zázemí pro nadcházející den.

 

Chladné počasí pravděpodobně motivovalo závodníky, aby k nám dorazili co nejdříve, jelikož polovinu závodu krátce před polednem pokořili Roman Kudláček, Lukáš Badura a David Pacholík. Soudě dle pohledu na jejich kola a poslechu vyprávění deštivé počasí závodníkům jízdu zrovna neusnadňuje, a vyhlídková předpověď na nejbližší dny neslibuje nic jiného.

Odpolední blok průjezdů CP zahájil Petr Tichý, který se tak stal osmým závodníkem, kterého jsme ve Františkově přivítali. Petr po příjezdu k nám rozhodně nedostál svému jménu a ochotně vyprávěl zážitky z trasy, třeba patálie s hledáním ubytování na Slovensku. První desítku závodníků poté uzavřeli svým večerním příjezdem Jáchym Daněk a David Foldyna.

Píše se devátá hodina večerní, během následujících hodin až do rána očekáváme příjezd minimálně šesti dalších cyklistů, ale o tom až zítra.

Za tým CP2 Františkov zdraví všechny Mílaře i fanoušky závodu Ivča.

CP 2 Jeviškovka

Dneškem zahajujeme provoz CP2 Jih, doslova za 5 minut dvanáct, kdy jsme se sešli, postavili oblouk a bannery a do příjezdu Ondřeje Kacara, nám zbývalo 10 minut.
Ondřej má kromě průběžného prvního místa na jižní trase ještě další mílařské prvenství, protože potkal na Slovensku dva medvědy naráz. Někde dál na trase pak zachraňoval pána, co jel na kole do práce a po pádu na hlavu bez přilby, byl v bezvědomí. Druhým závodníkem kterého jsme přivítali, byl Matěj Činčera. Stejně jako Ondřej, ani Matěj nejede míle poprvé, takže už ví do čeho jde a jak hospodařit se silami. Mezi prvními závodníky panuje lehká rivalita a uvidíme, co se z ní vyvine než dojedou do cíle. Dalšího závodníka čekáme v noci, nebo ráno, podle toho jak moc se mu bude chtít přijet na CPčko bez zastávky.
Ze zázemí Cyklopenzionu u Čápů v Jevišovce, za tým CP2 Jih, Martin