DEN 4 - 3.7.2024

DEN 4 - Cíl 500 Mil North čeká na první závodníky 

 

Čtvrtý den - krizička začíná. Záměrně využíváme zdrobněliny, protože víme, že krizička se v příštích dnech přehoupne v krizi, kterou člověk buď překoná, nebo se jí poddá a pak už není cesty zpět. My jakožto organizační tým si každý rok myslíme, že jsme na většinu potencionálních “kriziček” připraveni. Jenže vždycky a to opravdu vždycky se ukáže, že opak je pravdou. A právě jednou takovou “krizičkou”, na kterou jsme nebyli připraveni začal dnešní den. 

 

Dopoledne nám v dodávce zvoní telefon “Ahoj Martine” ozve se. “Hele tady u tunelu ve Slavošovcích chybí schody, po kterých máme sejít. Co máme dělat?” Slyšíte dobře - chybí schody. A to si pojďme říct, že schody nejsou věc, která by jen tak zmizela z povrchu Země. Voláme tedy místní paní starostce, od které se dozvídáme, že schody byly dnes ráno rozřezány a na konci týdne budou nahrazeny novými. Výborné načasování že? 

Naštěstí paní starostka je moc milá a poslala na místo pár chlapů, kteří našim Mílařům pomáhají slanit stráň vedoucí k tunelu. 

Asi už začínáme chápat SMS zprávu od závodníka s číslem 519 Dana Beránka, který nám dnes v podvečer napsal: “Dnes jsme stoupali až do nebe, pak si to sjeli. Pak jsme stoupali až do nebe, pak si to sjeli. Pak jsme stoupali až do nebe a pak… zbytek už znáte!”

Často nám od vás chodí zprávy s jedním dokola se opakujícím dotazem: co medvědi! Tak tedy hromadně odpovídáme: jsou tu! Denně dostáváme od závodníků zprávy o tom, že viděli stopy, nebo že slyšeli o jejich výskytu v dané oblasti. Na sto procent máme aktuálně potvrzeno, že byly závodníky spatřeni u Hačavy a Kytly. Jeden ze závodníků byl dokonce nucen použít odpuzující sprej, který je součástí povinné výbavy. Opakujeme proto doporučení, které zaznělo na startu. Noční zákazy nejsou jen nějaký výmysl! Ve vyznačený oblastech platí vždy od 21 hodiny večer do 6 hodiny následujícího rána. V tomto časovém úseku přespávejte v obydlených územích. Často se setkáváme s vřelým přijetím od místních. Například dnes chtěl jeden ze závodníků spát na zahradě u nejmenovaného penzionu. Když ho viděli místní, nabídli mu přespání u nich doma. Možná bychom mohli na konci závodu vyhlásit soutěž o nejoriginálnější místo na přespání. Třeba takový přístřešek na košíky u Kauflandu by jistě aspiroval na přední příčky. 

Míle jsou závodem plným neopakovatelných zážitků. Závodem, kdy si většina účastníků sáhne na úplné dno svých sil. V mnohém překoná své dosavadní hranice a zjistí o sobě, svém těle a hlavně hlavě, že fungují úplně jinak než si doteď myslel. Všechny tyto přínosy však mohou Míle přinést pouze pokud je prožijeme naplno. Velmi nás mrzí, když někdo tuto filozofii nectí a je pro něj přednější pohodlí a úspěch. Takové jednání není fér k nikomu. Ani k organizátorům, ani k ostatním účastníkům. Z tohoto důvodu jsme dnes, ač neradi, museli přistoupit k vyloučení dvou závodníků, kteří zásadním a neakceptovatelným způsobem porušili pravidla Mílí. 

A závěrem, ať končíme něčím veselím, máme pro vás trošku poezie z pera závodníka s číslem 500 Franty Buchty: 
“Tlačím další kopeček, 
funím jako blbeček!
Z kopečku je kopec, 
potím se jak blbec!”

Jinak o tom, že už funguje i CP 2 ve Františkově a zároveň cíl 500 MIL NORTH, se dočtete na následujících řádcích. 

Tak zas zítra. Vaše severní crů ❤

 

DEN 1 na CP 2 Františkov 

S denním předstihem oproti původnímu plánu jsme dnes vyrazili do Františkova, abychom vše připravili na příjezd prvních závodníků, konkrétně tedy osamělého muže na čele závodu, Dana Polmana.

Již před začátkem provozu CP závod ukončilo 14 závodníků, deštivé počasí si pravděpodobně vybralo svou daň. Ani během příprav zázemí v polovině trasy nás déšť neminul, i přesto jsme ale stihli check-point postavit a nachystat a potom už zbývalo jen čekat.

Prvního jezdce jsme my dobrovolníci, organizátoři a mediální tým s fotografem přivítali v čase 17:38, tedy po 3 dnech, 2 hodinách a 38 minutách od startu. Dan přijel ve veselé náladě, na CP ho čekala i rodina, která ho přijela podpořit. Ačkoliv byl první závodník trochu vymrzlý z posledních kilometrů, spolu s ním přijelo do Františkova i sluníčko, které jsme za celý den viděli poprvé,

Za Danem, který z CP po jídle a dobití zařízení odjel, se pohybuje trojice složená z Tomáše Novotného, Pavla Šípa a Tomáše Hadámka. Tato stíhací jízda stáhla ztrátu z původních 70 na aktuálních zhruba 50 kilometrů a za nimi následuje další, opět přibližně padesátikilometrová mezera.

Kolem a kolem se ve Františkově jednalo o poklidný den, během něhož jsme měli dostatek času vše připravit a první závodník si tak mohl dopřát servis zázemí se vším všudy. Podobný režim předpokládáme i následující dny, další závodníky očekáváme v noci či nad ránem a největší vlna přijde pravděpodobně v horizontu dvou až tří dní.

Přejeme hodně štěstí závodníkům, za tým CP2 Františkov zdraví Ivča.

Zpráva z CP1 Trenčín

Dnešné ráno začalo ticho, s Petrom Tichým :-) Náseldne sme privýtali prvého závodníka z južnej trasy Ondřeja Kacara, v pätách mal Matěja Činaru a Pavla Hnyka. Nezdržali sa ani 25 minút a fičali cez brod ďalej.  Vo večerných hodinách dorazila aj prvá žena severnej trasy Klára Novotná,, ktorá sa tiež moc nezdržala. Na záver doplnil osadenstvo CP1 kolobežkár Petr Cipra. Už sme nečakali nikoho a tu sa zrazu objavil Petr Hejbal. Celkovo dnes prešlo 28 závodníkov na severe a traja na južnej trase.

Pozdravuje tým CP1