DEN 37 - 7.8.

DEN 37 - ZDENDA LEGENDOU

Tak kolem poledne jsme se opět sešli s celým úderným týmem F2020 mil a začali po dvouch dnech klidu znova budovat cíl pro blížícího se Zdeňka Zezulku. Tady na západě dnes nepršelo, ale počasí je spíš na surf nebo na jachtu než na kolo. V silném větru se nám vůbec nepodařilo postavit oblouk. Chodím sem tam a přemýšlím, jak to udělat. Každý by přeci měl mít možnost projet pod obloukem a pak se pod ním vyfotit. Nakonec to vzdáváme, rozprostřeme ho aspoň po zemi a připravujeme štafle, abychom mohli Zdendu vyfotit zvrchu s nápisem 2020 miles. Do práce se zapojili i Jindra Prchlík s Mirkou, kteří už mají 1000miles taky jako diagnózu. Pomáhali letos na startu, v CP1 a F500 jih. Jindra startoval na Mílích 8x, má splněno ve všech disciplínách (tedy mtb, koloběžka, chodec a tandem) a vše dokonce v obou směrech. A vždy 1000 mil.

Pojďme ale ke Zdendovi, je neméně zajímavý. Začal jako dobrovolník a tolik se mu to zalíbilo, že se následující rok přihlásil přímo na závod. Zdenda vizáží ani trochu nepřipomíná sportovce a myslím, že by si na něj vsadil málokdo. Ovšem on je příklad toho, jak snadno se může člověk mýlit. Mate tělem a to doslova. Letos startoval už po sedmé. Má jedno bílé finisherské triko a několik žlutých. Vzhledem k tomu, že bílé je pouze za 500 mil, bere ho prý podřadně. Jezdí v něm Míle, kde se snadno zničí a vůbec v něm dělá kde co. Taky už změnilo barvu z bílé na šedou. Za to ta žlutá za 1000 mil si hýčká.

V cíli už jsou připravené bramboráky, Mirka přivezla buchtu, Jindra nějaký domácí šnaps a všichni jsou na Zdeňka natěšení. Ovšem Zdeněk se ale blíží jen pomalu. Není vůbec lehké šlapat v tomhle silném větru, kdy to s vámi cloumá. Po půl třetí jsme se dočkali a Zdeněk přijíždí k rozprostřenému oblouku. Je nesmírně šťastný, před cílem mu dokonce tekly slzy. Teď je tady a směje se. Vymýšlíme si bejkárny, jak ho vyfotit s vyfouklým obloukem a Zdenda bez protestu vše poslušně dělá. Ujel 2020 mil, to je hlavní, a teď si vymejšlete, co chcete. U focení byla sranda, všichni se bavili.

Sedíme v bramborárně, na pánvi se pečou bramboráky, připíjíme si na Zdendův úspěch a povídáme. V práci mu nechtěli dát tak dlouhou dovolenou, tak dal výpověď. Míle pro něj byly to hlavní. Ujet 2020 mil dokola byl jeho sen a teď je splněn. Dokonce nepadlo ani slovo o tom, že by se mu to už zdálo dlouhé, jak o tom mluvili někteří před ním. Pak sundává boty a hází rovnou do popelnice, svléká to špinavé už ne bílé triko, sprchuje se a hrdě si bere čisté žluté Finisher 1000miles. A těší se na nové 2020miles. Zajímavé je, že se zatím nikdo nezeptal, jak bude vypadat. Ale i kdyby jo, stejně bysme to neprozradili.

Nakonec se loučíme, Jindra s Mirkou ho nakládají do auta a odváží domů k Hradci Králové.

Zdendovi ještě jednou velká gratulace ke splnění jeho snu!

Za Zdeňkem je ještě další Zdeněk, který v 18:30 zdolal Dyleň. I když jsme ho odhadovali na zítřek, v cíli by mohl být už dnes kolem 22. hodiny. A mohl by mít štěstí, vítr se uklidňuje, takže možná dokážeme na jeho příjezd nafouknout oblouk.

Pak se ale pohyb trackeru zastavil a přichází zpráva, že bude spát ještě na trase a dorazí až zítra. Ani se mu nedivíme, že se mu do cíle ještě nechce. Tak Zdeňku, dobrou noc a užij si zítřejší poslední kilometry.

Zdeněk Kulovaný je téměř v cíli, my ale přejeme hodně sil i dalším mohykánům na trase, chodkyni Aničce, která si zrovna vybrala ze dvou možných variant tu těžší pes Nízké Tatry a Chopok (palec nahoru), neúnavné a pozitivní chodkyni Jitce a legendě legend chodci Petrovi.

F2020   Honza Kopka