DEN 3. - 4.7.

DEN 3 – CP1 jedou naplno

Začínáme třetí den závodu 1000 Miles Adventure. CP1 v Jizerských horách i na Šumavě se probouzí do poklidného rána, i když na severu je o dost rušněji než na jihu. Zatím co na severní CP1 registrují v průběhu dne už desítky závodníků, na jihu jsou to zatím jednotlivci. Místnímu osazenstvu „cépéčka“ to ale nevadí. Zábavu jim obstarává hromada kolem rostoucích jahod a také Chřástal. Kdyby někdo nevěděl, jedná se chráněného polního ptáka, který má „lehce“ pronikavější hlas než bychom si přáli a hlavně v noci to není úplně příjemné… díky hnízdění Chřástala nemohou být ani posekány louky v okolí CP, což především pro alergiky není úplně ideální. No Chřástal je Chřástal a tomu se musí ustoupit :D

Méně humorný je příběh prvního závodníka Jakuba Stejskala, který dorazil na jižní CP1 s krásným časem v brzkých ranních hodinách. Při příjezdu si stěžoval na bolest ruky. Organizační tým ho ošetřil, ale i přesto bolest neustala, musel navštívit nemocnici a na nakonec ze závodu odstupuje. Je to velká škoda, ale co se dá dělat. Odstoupit ze zdravotních důvodů musel také další účastník v čele jižní trasy. Pořadí je tedy velmi proměnlivé, a kdo ví, jak se vyvine v následujících hodinách.

Těší nás nadšení závodníků jedoucích severní trasu ze zdolání tzv. Nord Cupu. Ze severního CP1 máme hlášeno, že účastníci sem dojíždí sice vyčerpaní, ale nadšení a odhodlaní k další cestě vedoucí až na nejvýchodnější bod Slovenska. Na druhou stranu máme hlášené i první výtky od závodníků. Vedoucí skupinky jsou rozladěny, že cestu lemují nějaká „cépéčka“, na kterých musejí zastavovat a dobíjet trackery. Nejraději by v tak krásném počasí jeli naplno bez jakékoli zastávky… začínáme se malinko obávat o jejich duševní zdraví :D

Díky nevídané rychlosti závodníků v čele závodu, která je zapříčiněna nejen hezkým a stabilním počasím, ale také nasbíranými zkušenostmi z předešlých let, se musel už dnes přesunout hlavní štáb na CP2 do Františkova. Přesun hlavního štábu z Jizerských hor urychlily také problémy s připojením k internetu, bez něhož nelze závodníky plnohodnotně sledovat. Snad k nám bude signál ve Františkově přívětivější!

Na závěr dnešního reportu bychom se s vámi chtěli podělit o dva příběhy. Protože Míle nejsou jenom o tom, kdo vyhraje, ale také o příbězích, které píše sám život.

O první příběh se s námi podělili dva závodníci ze severní trasy. Na louce nad Albertami se setkali s malým klukem, který si smutně kráčel cestou. Závodníci se s ním dali ho řeči a zjistili, že se ztratil rodičům. S pomocí horské služby, kterou závodníci zavolali, se podařilo chlapce v pořádku předat zpět rodičům.

Druhý příběh je vlastně taková detektivka. Tentokrát se musíme přesunout na jih, konkrétně do Železné Rudy, kde se jeden ze závodníků zastavil v místní zastavárně, aby si pořídil nový telefon, protože svůj původní po cestě rozbil. Záhy se ovšem zjistilo, že je zakoupený telefon kradený. Původní majitelka ho prostřednictvím GPS zaměřila a vydala se do Železné Rudy. Zde se potkala s dalšími našimi závodníky, kteří ji navedli na stopu „nového majitele“ telefonu. Jak pátrání dopadne? Dozvíte se zase zítra.

Váš hlavní štáb.