DEN 3 - 2.7.2024

DEN 3 - CP Trenčín v provozu

 

Od přespání na Križné jsme si slibovali hlavně krásné ranní výhledy spojené s romantickým východem Slunce. Jenže počasí nám opět ukázalo, že naše plány se vůbec, ale vůbec neshodují s realitou. Takže ráno na Križné nás probudil silný vítr, mlha hustá jako mlíko a teplota dosahující jen několik málo stupňů. A za touhle “mlhou hustou tak, že by se dala krájet” nebyl rybníček Brčálník, nýbrž Dan Polman. Nedlouho za ním se možná ještě větší rychlostí prohnali kolem nás prohnali stíhačky Tomáš Novotný a Tomáš Hadámek. Trošku litujeme naše fotografy, protože zachytit čelo závodu v takovém tempu jaké jedou a ještě k tomu za počasí, které na fotky opravdu nepotřebujete… no nemají to kluci lehké. Počkali jsme ještě na další závodníky na čele Romana Kudláčka, Michala Duška a Pavla Šípa. Ti už na vrchol Križné dorazili s větším odstupem na vedoucí trojici. 

 

Zastavme se ještě chvilku u Dana Polmana. Rychlost a nasazení, se kterým projíždí závodem je opravdu obdivuhodná. Pokud bychom měli být konkrétní tak Dan ujede za den v průměru 250 km, tzn. že za hodinu ujede plus mínus 16 km. A opět zdůrazňujeme - extrémního terénu! Rekordy se otřásají v základech a naše plány taky. CP 3 Jizerské hory má fungovat od soboty. Pokud se Dan bude dále řítit tímto tempem kupředu můžeme ho v sobotu očekávat nikoli v Jizerkách, ale v cíli v Třebeni. A to znamená, že i my jako organizační tým ženeme kupředu, abychom vůbec stihli založit další CP. V odpoledních hodinách již kempíme na břehu Váhu v Trenčíně a očekáváme příjezd našich třech stíhaček. 

 

A teď jedna informace z druhé strany startovního pole. Legenda Milí, která má za sebou start na všech 14. ročnících Petr Ozogán z letošního závodu odstupil. SMS s informací odstoupení nás vzala za srdce, a proto s ní zakončíme i dnešní report. 

 

“Jednou to muselo přijít. Jsem bez energie a dál už to nejde. Veškerá radost z putování se už ztratila, je to už jen trápení. Nemá cenu to prodlužovat. KONČÍM a odstupuji se závodu.” - Petr Ozogán (2024)