DEN 29 - 30.7.

DEN 29 - OBLOUK vs. ZÁVODNÍCI

Na nedělní ráno jsme očekávali dva závodníky Jakuba Jackuláka a Václava Vondrisku. Měli jsme takový menší interní závod, kdo bude v cíli dříve, zda kluci nebo oblouk, který byl na cestě z Liberce. (viz. včerejší report, kde nám oblouk sebrala bouřka). Kluci tento závod vyhráli, ale přivítání bylo o to bujařejší. Navíc o průjezd a fotky s obloukem nepřišli. Kluci věděli, že oblouk je již za „zatáčkou“ a tak se sprchou vyčkali, dali si pár bramboráčku, Kofol a Bernardů, povyprávěli opět spoustu zajímavých příběhů a pak si dali finisherský průjezd pod obloukem pro velký úspěch znovu. Nechybělo pózování s kolem nad hlavou. Na Václava tu čekala již od včera celá rodina a tak ho ihned naložili do auta a alou domů.

Okolo poledního jsme očekávali třetího a posledního závodníka dnešního dne, kterým byl Pavel Horák dorazivší do cíle přesně v čase 12:12. Pavla už v cíli vítal luxusně vypnutý oblouk a tak následovalo několik fotek a bujaré přivítaní od osazenstva místní bramborárny. Na čtvrtou hodinu odpoledne se k nám dle radaru hnaly dvě bouřky za sebou, proto jsme se rozhodli cílový oblouk spustit raději k zemi. Jak se ukázalo rozhodnutí to bylo dobré vzhledem k tomu, že i stromy v okolí měly co dělat, aby náporu větru odolaly.

Zítra to vypadá opět na den volna, protože další závodník, kterého budeme vítat je s číslem 2009 Zdeněk Andres nacházejíc se toho času před oblastí CHKO Český Les.