DEN 21. - 22.7.

Den 21. – Poslední, prosím zhasněte

Je to tady, dnešním dnem se oficiálně loučíme se stanovištěm F1000 v Nové Sedlici, ale slibujeme, že o sobě dáme brzy opět vědět,bude to ale už jen z finishe 2020 v Bramborárně Třebeň.

Dnes jsme se probudili s lehce melancholickou náladou, že je naše působení v nejvýchodnějším bodu Slovenska u konce a přivítáme posledních 5 závodníků, kteří to zde pomyslně uzavřou. Samozřejmě, se už těšíme domů, bylo to dlouhé, ale setkávání a příběhy závodníků z jejich cest nám budou chybět. 

Prvním závodníkem, který dorazil, byl Radek Holík v oranžovo-fialovém dresu magazínu KULT*. Stal se tak stal posledním závodníkem jižní trasy, který stihl projet finisherským obloukem a dostat přivítání hodné absolvování 1000 mil dlouhého závodu. Netrvalo dlouho a za Radkem do cíle přijela dvojice seveřanů – Jiří Vlach a Milan Hosák, na kterého čekala natěšená manželka, která je známou tváří Mílí, z CP ve Františkově. Oba dva se nadšeně vítali s Radkem, kterého po trase v posledních dnech často potkávali v úsecích, kde se severní trasa protíná s tou jižní. Po odebrání trackerů a navigací si Milan běžel pro balíček, co si nechal poslat, a vytáhl z něj domácí salámek a calvados. Je to prostě klasik.

Následně nastala delší odmlka, nedali o sobě vědět ani z opačného konce v Třebeni, a my tak alespoň využili čas na to, zabalit si svá zavazadla, jejichž obsah zaváněl tak, že kdybysme někomu řekli, že jsme Míle jeli taky, tak by nám snad i věřil. 

Krátce po 19. hodině dostáváme zprávu z Bramborárny: “Dorazil další závodník!”. Do knihy pokořitelů trasy 2020 Miles si připsal své skóre Petr Tichý, kterého vítala rodina, která už se nemohla dočkat a přijeli do Třebeně už ve středu ❤️. Petr 3260 km zdolal za 20 dní, 4 hodin a 10 minut – GRATULUJEME!

Rovnou jsme začali vyhlížet očekávané poslední závodníky dnešního dne, které po cestě zastihl slejvák tak nepříjemný, že jsme byli zvědaví, v jakém stavu dorazí. Krátce po osmé ale doběhla dvojice chodců/běžců s úsměvem, ale i úlevou ve tváři. Manželská dvojice v podání Aleny a Václava Zachodilových si tak oba dva berou 2. místo ve svých kategoriích. Namožení, ale šťastní vyprávěli zážitky z romských osad, které po cestě míjeli, a deštivého počasí, se kterým se v posledních dnech vypořádávali. Následovaly telefonáty domů rodině, které byly plné pozitivních emocí. Zadrželi jsme slzičky v oku a když jsme se s Alenou a Václavem rozloučili, začali jsme pomalu vyfukovat cílový oblouk. Večer nás čeká daleká cesta za domovem, naštěstí ale autem.

Pár dní teď bude ticho, ale máme přislíbeno, že se reporty vrátí spolu s náčelníkem celého závodu, který je na cestě do FINISH 2020 v Třebeni a podle obdržených informací by měl dorazit v odpoledních až večerních hodinách v pondělí. Nesmutněte proto, příští report, co budete číst, bude od Jendy Kopky a bude určitě plný zážitků, které může popsat jen ten, co si tenhle boží závod dal na vlastní kůži.

Děkujeme za všechny, co do cíle 1000 mil v Nové Sedlici dorazili, a těm pár, kteří se tam ještě chystají přejeme hodně štěstí. Vidíme se na afterparty!

Tak poslední ahoj, Váš hlavní štáb ♥