DEN 2. - 3.7.

Den 2 – CESTA NA PRVNÍ CP

Pondělní ráno 3. července se náš tým z Hranic u Aše rozdělil na dvě skupiny, ostatně v tuto chvíli byli už i závodníci rozděleni na skupiny podle toho, zda jedou severní či jižní trasou. První skupina vyrazila na sever do Jizerských hor a druhá směr jih, na Šumavu. V průběhu cesty zjišťujeme, že závodníci v čele jedou takovým tempem, že budeme muset i my přidat abychom stihli CP1 připravit včas.

Zastavujeme jenom na doplnění potřebného „proviantu“, který bude na závodníky čekat na CP. Kofola a pivo Bernard (alko i nealko) přijde všem po náročné úvodní etapě určitě vhod. Od štábu kameramanů máme informaci, že první skupina závodníků vůbec nespala. Jede tedy už bezmála 24 hodin na jeden zátah. Alespoň malý odpočinek a posilnění bude nutné!

Zázemí v Jizerských horách nám tvoří malý srub u jezera, který se za dvě hodiny proměnil v plnohodnotné „cépéčko“. Stany k odpočinku pro závodníky, sezení, propagační bannery nesmějí chybět! Vládne tu příjemná atmosféra mísící se s očekáváním prvních závodníků. V průběhu večera dorazil také štáb kameramanů, od kterých se dozvídáme informace přímo z trati. Mimo jiné také lehce humornou příhodu o desinfekci zadních partií jednoho závodníka v potoce… no ono zkusme si jet celý den na kole v extrémním terénu. Věřte, že pokud nic, tak pro zadní partie vašeho těla to opravdu není nic příjemného. Fyzické vypětí hlásí nejen závodníci, ale také na organizačním týmu je znát, že první dny závodu „než si všechno sedne“ jsou velmi náročné.

To, že Míle nejsou jen tak nějaký závod potvrzují také SMS hlášení od závodníků. Z nich se dozvídáme o odstoupení dalších tří mílařů kvůli zdravotním problémům. Zlomený prst, bolavá záda a přecenění sil jim nedovolily v závodu nadále pokračovat. Nicméně přesuňme se zpátky do čela. Ve 23:38 s obdivem tleskáme prvnímu závodníkovi, který po 32 hodinách od startu zdolal 470 km extrémního terénu, 8 950 m převýšení a dorazil na CP1. Náš obdiv ještě zvýšil časový plán, který měl závodník připevněný na kole. Podle něho měl dorazit do Jizerských hor až následující den brzo ráno. Podařilo se mu tedy předběhnout svůj „plán“ o skoro 6 hodin. Neuvěřitelné! Na otázku; jak je to možné, jsme dostali jednoduchou odpověď „Je super počasí, takže jet na kole je radost!“. V podobném duchu se nesla rozprava také s dalšími třemi závodníky, kteří na CP1 dorazili pár minut po půlnoci.

Všichni se po posilnění odebrali ke spánku, protože ač se to nezdá, jsou poslední kilometry z Hrádku nad Nisou k „cépéčku“ velmi náročné a berou hodně sil. Podle plánu naspali první závodníci asi 5 hodin, během kterých dobily své trackery a potřebnou techniku. Obsluha CP pak vyřešila drobné technické problémy na kolech způsobené cestou v terénu. Ještě před svítáním vyrazili opět na trasu.

Další závodníci by podle systému měli na CP1 dorazit až ráno. O jejich dojmech se tedy dozvíte až zítra. Zatím ještě jedna důležitá informace na závěr. Naše reporty nemusíte pouze číst, ale můžete je také sledovat na našem Youtube kanále a samozřejmě našich sociálních sítích.

Ještě náš nesleduješ? Tak to rychle naprav a nech se pohltit světem mílařů.

Váš severní tým.