DEN 19. - 20.7.

Den 19 – Kolik bramboráků sní nadprůměrný závodník?

Je čtvrtek 20. července a závod 1000 Miles Adventure stále čítá přes 40 závodníků, ať už na trase do cíle 1000 mil tak na trase 2020.* Jako vždy se dozvíte, co se událo v Nové Sedlici a v úplně protější Bramborárně Třebeň.

Včera v noci zažila Nová Sedlice hromadný výpadek proudu a když už jsme věděli, že je to dostatečně dlouho na to, aby začal padat oblouk, vydali jsme se s kartáčky v puse celou situaci zachránit. Dnes dopoledne jsme totiž očekávali dalšího závodníka na trase, který si prostě obloukem projet musí, to je zásadnější, než zvednout kolo nad hlavu v cíli. Situace byla včas vyřešena a když v poledne dorazil jižan Pavol Grajciar, nebylo poznat, že by se večer vůbec něco dělo. Pavol si dal pivko na oslavu, umyl kolo a šel se prospat do Kultúrného domu, znovu jsme ho viděli až večer, když si pro něj přijela rodina. Regenerace je prostě zásadní! Naprosto chápeme, my bysme šlofíkovali pořád, a to za sebou ani nemáme žádný závod.

Trackery dalších závodníků naznačovali, že si dnes poprvé stihneme dát oběd v normálním čase. Další závodník, opět jižní trasy, dorazil v jednu hodinu a byl jím Karel Polák. Počasí bylo střídavé, společnost nám dělal ještě Zdeněk Kulovaný, který dorazil včera a rozhodl se před pokračováním na trasu 2020 dát den odpočinku. Z opačného konce závodu nám přišla nečekaná zpráva: “Dochází Kofola!”. Ne, že bysme neměli na stanovištích dostatek zásob, ale Kofola a Bernard Švestka jsou evidentně pro mílařské časovkáře hitem. U nás v Nové Sedlici se svět ještě nezbláznil (držme se**) a konzumace klasického Bernardu tu zatím stále čítá převahu.

Odbila pátá hodina odpolední a my dostali další zprávu, naštěstí už se netýkala zásob ale očekávání dalšího pokořitele 2020. Sebejistě a v tempu se blížil Tomáš Hadámek, který nakonec do cíle dorazil v 17:13 a připsal si tak skvělý čas 18 dní, 2 hodiny a 13 minut! Tomáš si svůj čas v Bramborráně užíval, ládoval jeden bramborák za druhým a proléval to Kofolou. S nadšením všem vyprávěl zážitky z trasy a jeho pozitivní nálada vykouzlila úsměv celému staff týmu. Že měl zážitků požehnaně podtrhuje i fakt, že se Tomáš chystal do sprchy chvíli po příjezdu, ale přes všechno vyprávění se do ní doopravdy dostal až před půlnocí :D 

Ani náš směr závodu o sobě nenechal dlouho vědět a vítali jsme jediného dnešního seveřana – Petera Janiga. Peter přijel krátce před sedmou hodinou a se slovenskou vlajkou v rukou ho vítal zástup fanoušků z řad jeho rodiny. Peterovi se tak doatlo opravdu parádního přivítání a pro nás to bylo takovým highlightem dne. 🙂

Osmá hodina večerní pak zarezonovala jak u nás v F1000 tak v Bramborárně Třebeň. Do Nové Sedlice dorazila parta z jižní trasy ve složení Robert Jakub, Luboš Kolouch a Roman Měsíček, kteří dnešní den v F1000 pomyslně uzavřeli. Naopak na protějším konci v Třebeni vítali Jiřího Dolejšího, který k 3260 km dlouhé trase připsal čas 18 dní, 5 hodin a 17 minut. Všechny překvapil i již zmíněný Tomáš Hadámek, který měl z Jirkovo příjezdu ohromnou radost. Tenhle závod prostě dokazuje, že i když jde někomu o čas, rivalita tu vládne čistě přátelská. A my si stojíme za tím, že přesně tenhle typ rivality je potřeba, aby to hnalo závodníky dál.

Dnes končíme, zítra nás čeká další zajímavý den, a i když se to chýlí ke konci, vydržte a buďte u toho s námi.

Váš hlavní štáb ♥ 

*V přesných datech: 19 závodníku na cestě do F1000 / 28 závodníků na trase do F2020.
**Poznal někdo narážku na reklamu Bernard?