DEN 18. - 19.7.

Den 18 – V Třebeni to začíná žít

Někomu se to už může zdát dlouhé, ale věřte, že někteří jsou teprve v půlce. Přinášíme vám report o tom, co se událo 18. den závodu 1000 Miles Adventure.

Včerejším dnem se dost pravděpodobně uzavřel příjezd toho největšího návalu, inu, když jste limitovaní dovolenou, musíte to prostě stihnout do určitě doby, a tou bylo pro většinu závodníků 15 dnů. Dnešní den začal v Nové Sedlici velmi poklidně a tak tomu bylo až do 15:12, kdy dorazil první očekávaný závodník – Zdeněk Zezulka. Zdeněk nás přivítal úsměvem a nadšením si vyprávět, na slovenské části trasy moc závodníků nepotkal a těšil se prý, až si zase bude moct povídat i s někým jiným než se zvěří a sám se sebou. 

F2020 zatím také hlásil klidný den, kromě silných větrů, které donutili aby se většina staff týmu proměnila v nosné body cílové brány. Trochu ale tušíme, že ačkoliv naše šichta v Nové Sedlici pomalu nabírá konce, jejich teprve začala.

Zbytek odpoledne byl tedy opravdu komorní a klidné do té doby, než se nám oživilo deštěm. Ale netrvalo dlouho a déšť se ustálil a doplnilo ho slunko. Očekávali jsme duhu, místo ní ale přišlo něco zajímavějšího. Příjezd dalších, a pravděpodobně posledních, závodníků dnešního dne v F1000. Promáčení, ale šťastní dorazili Rudolf Mana, Ján Maďar a Zdeněk Kulovaný. Pánové si lokli piva a hned běželi očistit svá kola – déšť nedéšť. Jen Rudolf Mana zvaný “Rudánek” obšťastňoval staff tým příběhy a zážitky z trasy. Ani Rudánek, ani Ján se nechtěli nechat slyšet, že by příští rok v Mílích pokračovali, my ale tak trochu tušíme, že je na afterparty zase potkáme stát ve frontě na zápis.

Když už jsme mysleli, že je den u konce, ozvalo se stanoviště v Bramborárně Třebeň – tedy cíl kategorie 2020. “Nekončíme! Očekáváme příjezd dalšího závodníka Michala Ozogána!”. Michal dorazil do FINISH 2020 v 20:09 a stal se tedy 4. v pořadí, který pokořil neuvěřitelnou trasu jak severem, tak jihem, dlouhou 2000 mil / 3260 km s časem 17 dní, 5 hodin a 9 minut. “Bramborovou medaili” nahradily čerstvé bramboráky, které svou vůní Míchala vítaly. Moc gratulujeme! 

Už to začíná být vlažné, snad nám další očekávaní závodníci přinesou zajímavé příběhy z trasy, a oživí nám tak poslední dny působení F1000 v Nové Sedlici.

Váš hlavní štáb ♥