DEN 16. - 17.7.

Den 16. – Něco si přej, padá brána

Bylo nebylo, v jedné vesničce až úúúplně nejdál na východě Slovenska, stála velká brána a vítala závodníky jedoucí předalekou cestu za slávou… Máme tu 16. den závodu 1000 Miles Adventures a s ním i pravidelný report, co se v F1000 událo.

Oproti předchozímu dni přijíždějících závodníků lehce ubylo a měly jsme tak možnost s nimi prohodit i sem tam nějaké to slovo. Prvním přijíždějícím byl Miloš Luňáček, který kvůli technickým potížím s kolem dorazil o den později, než plánoval a s jiným kolem, než plánoval.

O pár chvil později se za ním se začali postupně valit další závodníci jak z trasy JIH, tak z trasy SEVER. Mezi nimi i jediná dvoutisícka včerejšího dne – František Valeš. Ten chvíli poseděl, popil, povyprávěl o tom, jak okusil tu horší stránku Východního Slovenska a byl okraden ve spánku o všechny své peníze. Další ránou byl balíček, který mu bohužel do Nové Sedlice nestihl dorazit (to je ta lepší varianta, pořád doufáme, že se nikde neztratil a ještě dorazí). Ještě, že aspoň to pivo bylo nachlazený…

Dnes jsme v cíli přivítali jak ty, co závod jeli poprvé, tak i ty, co poprvé pokořili FINISH 1000. Jedním z nich i zaběhlý závodník Rostislav Havelka ml. s číslem 77, který se na pošesté dočkal dlouho vysněného žlutého trikotu! GRATULUJEME!

Kromě vůně přicházejícího deště tak byl ve vzduchu cítit i závan úspěchu a radosti. V pozdním odpoledni nás zastihla krátká bouřka, během které jsme chytaly kácející se bránu – vypadl totiž proud v celé vesnici a fukar, který bránu drží při životě přestal, jak by místní řekli, premávať.

Proud naštěstí po čase naskočil a brána se tak stihla včas vztyčit a přivítat poslední závodnici dnešního dne, dlouho očekávanou Instagramovou star – Ulrike Hoinkis! Její úsměv rozzářil závěr závodního dne, který pro závodníky v cíli možná skončil, pro nás, hlavní štáb, ale pokračoval. Ty fotky se hold samy neupraví, report sám nenapíše a ty smsky se taky samy nepřeberou, bohužel…

Váš hlavní štáb ♥