DEN 14. - 15.7.

DEN 14 - Princezna Borkyně Koloběžka

Závan dvoutýdenního potu, čerstvě posekané trávy a zvuk hučícího potoka – máme tu 14. den nejtvrdšího závodu napříč Českem a Slovenskem. Hned brzo ráno naše stanoviště opustila většina včerejších závodníků, jeden pokračoval dál po trase 2020, zbytek posádky už směr domovy. Jak už to ale v druhém závodním týdnu bývá, začne se to tu brzy točit jak pořádně namazaný horský kolo.

První dopolední příjezdy závodníků byly čistě ve znamení jižní trasy a emoce byly různé. “Nejlepší dovolená, co můžeš zažít” se tu setkávala s “Tak takovouhle dovolenou mi byl čert dlužen”, nicméně to ale pořád všichni berou jako dovolenou, takže za nás dobrý.

Netrvalo ale dlouho, a sever o sobě dal zase vědět, krátce po jedné hodině přijela dlouho očekávaná výprava 5 závodníků. Proč dlouho očekávaná? Protože mezi nimi byla i první závodnice kategorie Koloběžka, skvělá Miška Rosová! I tato skupina projela cíl společně, což nám potvrzuje to, že se hromadný finish mezi závodníky docela rozmáhá. Ale nám to vůbec nevadí, protože to akorát dokazuje, jak jsou lidi co tenhle závod jezdí, prostě BOŽÍ. Miška se po projetí dokonce nechala slyšet, že “Kdybych mohla, tak jedu dál!” co dokazovalo i to, že pomalu ani chvíli neposeděla a zase se projížděla sem a tam před Kulturním domem. Potok ukojil žár závodníků, Bernard a Kofola zase jejich žízeň, a když se slzou v oku závodníci poslali poslední SMS, rozloučila se skupina s jedním členem, který pokračoval po trase 2020 (po krátkém šlofíčku ve stanu – protože únava je největší nepřítel tohohle závodu! Nebo je to medvěd?...Teda defekt?...Nebo...No, radši nic) a vyrazila domů, chystat síly na další ročník… To si teda aspoň myslíme, že závodníci po skončení závodu dělají, žejo? Že to tak je?

Po odjezdu odpoledních závodníků netrvalo dlouho, a cílový oblouk vítal další, na které čekali skupinky rodiny a přátel aby je přivítali jak se sluší a patří. Atmosféra byla skvělá a ať po projetí padala znavená těla k zemi nebo se hrdě zvedala kola vzhůru, každý, kdo dorazil se dočkal ovací hodných finishe 1000 mil. Pár závodníků se rozhodlo si čas příjezdu protáhnout a to nedobrovolnou změnou trasy, mile rádi jsme je ale navedli zase zpět. Doslova – “Tady to otoč a hybaj zpátky na správnou odbočku!”. Míle jsou hold nelítostné, i když už jste skoro v cíli. Nečekaný byl i příjezd závodníka Pavla Horáka, kterého jsme běželi vítat po tom, co byl zpozorován na silnici před odbočkou k cíli (v ten moment jde totiž o vteřiny a je zásadní most přes řeku proběhnout sprintem hodným Usaina Bolta). Doběhneme, foťák ready, vidíme světlo a nic. Ovace, jásot a pořád nic. Po několika minutách přijíždí poklidně Pavel, jak kdyby se vracel z vyjížďky po promenádě. “Jsem si jel do hospody ještě objednat polívku.” Naštěstí Pavla zítra čeká, spolu s pár dalšími šťastlivci,  ještě pokračování na trase 2020, takže chápeme, že mu o minuty zas tak nešlo.

Dnes večer konečně stanoviště FINISH 1000 trochu ožilo a za to děkujeme všem fanouškům, kteří sem, do Nové Sedlice, přijeli své závodníky podpořit. Stany jsou dnes všechny plné, pár jich dokonce přibylo, a my jen přejeme závodníkům ať si pořádně odpočinou.

Váš hlavní štáb ♥

P.S.:
Po příjezdu závodníka do cíle:
“Seš nějakej nasr***j”
“Spíš posr***j…”

A na závěr dnes už nejspíš poslední report z CP3 😢

Dnes ráno sa stávalo neskôr až po 6.00.bola sobota takže je to pochopiteľné. Ráno po raňajkách pomaly odchádzali Milan Hosák a Jiŕi Vlach.Nakoniec po kontrole odišli až o 8.00. Vystriedali ich chodci Václav a Alena Záchodilovci, ktorým sa u nás na CP3 tak páčilo, že odišli až 11.30. Podvečer sa tu zastavil aj 2020 Tomáš Hadámek, ktorý si urobil údržbu kola, seba a po kontrole odišiel pred 19.00.

Očakávame ešte legendu míly Petra Ozogána (včera večer tu bol jeho syn Michal).


Tak ako skoro každý večer sa tu opäť stretnú 2-tisícky, jeden prichádza zo severu Moravy a druhý z juhu Slovenska. Stretko kolegov ale každý z inej strany. Jeden zvládne 2-ku za 2-týždne a druhý asi za 6 týždňov. 

Všetko je to asi o tom koľko kto dostane dovolenky. Keď niekto dostane len 2 týždne tak musí makať aby bol včas v práci