DEN 13. - 14.7.

Den 13 - Oslavy v cíli, i na protějším břehu

Tak, jako každý závodní den, i dnes vám přinášíme aktuální report z Finishe 1000 v proslulé Nové Sedlici. Ráno začalo nečekaně poklidně, nicméně stejně jako se zvedla hladina Zbojského potoka po včerejších deštích, se zvedla i naše očekávání na dnešní den, který předpovídal krásné a slunečné počasí. A jak radar kázal, tak se stalo. Kromě slunce dnešek do F1000 přinesl i úžasných 21 závodníků! Ale pěkně popořádku…

Slunce indikovalo, že by mohla nechvalně známá jílová pole v okolí Michalovců rychle zaschnout a umožnit tak závodníkům snadnější a hlavně rychlejší přiblížení se k cíli. No, zčásti jsme pravdu měli ale i tak připomínali první dopolední závodníci hliněné figurky. Přesto jim nadšení nechybělo a tak jsme hned před polednem vítali prvního závodníka a o chvilku později přišlo něco, co jsme vzhledem k aktuálnímu trafiku na F1000 nečekali. Jeden, pak druhý, následně třetí, za ním čtvrtý… ale něco nehrálo, před cílovou bránou se pro naše překvapení všichni postupně seřadili vedle sebe, a po příjezdu posledního ze skupiny společně všech 7 závodníků cíl pokořilo. Míle prostě nejsou jen pot, dřina a Bernard, ale i přátelství a fair-play a VO TOM TO PROSTĚ JE!

Po poledni klidnou atmosféru naředil příjezd místní smetánky na námi neznámou akci v protějším kulturním domě. Akci jsme odhadli na Sedlice Gala 2023 a v porovnání s protějším břehem odpočívajících mílařů vznikla opravdu úsměvná scenérie. Shodli jsme se však, že i přes tvrdnoucí špínu na nohou bysme strany neměnili. Šmírování ovšem netrvalo dlouho a běželi jsme vítat další závodníky, mezi kterými byla první žena ve finishi – Klára Holásková! Moc dlouho se u nás ale neohřála a po servisu a polévce si to společně s Tomášem Novotným valili dál po trase 2020.

Poté následovalo srdceryvné loučení s jedním členem staff týmu, kterému skončila mílařská šichta (možná proto vám dnešní report může připadat lehce odlišný od těch předchozích, píše je totiž nová posila týmu – ahoj!), ale slzy jsme rychle utřeli a upalovali vítat další skupiny šílenců, co tenhle závod dotáhli až do samotného konce 1000 mil. Normálně bysme psali “k našemu překvapení” ale protože máme přístup do trackovacího systému, tak jsme to čekali a už se klepali na nejneuvěřitelnější finish dne – příchod prvního závodníka kategorie Walk-Run – Milan Hauer. Dorazil v 18:47, čímž si urval nadlidské skóre 12 dní 3 hodiny 47 minut. 

Když už bylo jasné, že večer nikdo další nedorazí, doplnili jsme Bernarda a Kofolu do chladící stanice Zbojský potok 2.0, rozsvítili a poklidili zázemí, a kdyby to šlo, tak i dali pusinku na čelíčko a popřáli dobrou noc závodníkům. Stany jsou zaplněné, břicha závodníků snad také a budem jen doufat, že je sousední party nechá alespoň trochu prospat, přeci jenom jsou tu ještě tací, co zítra pokračují…

Váš hlavní štáb ♥

CP3 – Trenčín

 Včera bolo Margity, takže podľa pranostík nám začalo Margitino leto. Ako každé ráno pretekári vstávali od 4.30. Prvé odišli ženy chodkyňa Nela Vondrková, ktorej držíme palce aby jej to šlapalo až do Sedlice.!!! - chodci nie obdiv ale super obdiv!!!  Kveta Dvožáčková a Adéla Kundratová mladé holky, ktoré šlapú spolu a je s nimi kopec srandy. Takže mentálne sú na tom výborne-Nová Sedlica ľavou zadnou. Večer prišli do CP 3 ešte skôr ako Tomáš Fabián a Pavel Šíp!!!! (len s cca 1000km rozdielom). Zdenek Kulovaný sa precízne pripravoval pred jazdou, mazal vsetko čo sa dalo. Kto maže ten jede.

Vo Váhu si ráno umyli kolo Radek Holík a Matúš Kostka - mladý chalan, ktorý si to prišiel vyskúšať a celkovo sa mu to veľmi páči. Peter Janiga vymenil brzdové platničky a reťaz a pokračoval ďalej. Martin Zeman si prejedol a odišiel. Večer sa tu stretli Michal Ozogán, chodec Marek Ondra a Milan Hosák. 

PS:
-Jaká byla dovolena? 
-Jo dobrý,spal jsem na zemi, vstával v pét, umyval v ŕece, sral do jámy a kolem samý blázen.
-Prosím Te to kdes byl? 
-Noo