DEN 12. - 13.7.

Den 12. – Leje, leje a zase leje 

Jako obvykle vám přinášíme tradiční souhrn toho, co všechno se v cílovém prostoru událo v uplynulých hodinách. Dnes však bude náš report výrazně kratší, protože se toho kvůli špatnému počasí moc neudálo :D a bude dokonce ochuzen i o reporty z CP2 Jevišovka i Františkov. Obě “cépečka” totiž dnešním dnem ukončila svoji činnost. Pro závodníky tedy funguje už pouze CP3 Trenčín a cíl. Plus samozřejmě neoficiální check pointy, které spravují nadšenci a podporovatelé závodu. Podle našich informací by měly být tyto “neoficiální” zastávky na trase asi tři. U všech se jedná do jisté míry o několik let trvající tradici nezištné pomoci závodníkům. Je to vlastně další věc, která k Mílím tak nějak patří. A nejen to!

Každý den čteme zprávy o tom, jak někdo úplně “cizí” pomohl našim závodníkům. Třeba jen tím, že jim půjčil nářadí na nutnou opravu kola, nebo nabídl čas, rohlík, sprchu, nocleh na zahradě. Zkrátka se opět potvrzuje, že máme kolem sebe spoustu lidi, kteří rádi pomohou komukoli. 

Každopádně před CP3 by mělo být už pouze cca 6 závodníků z jižní trasy a ještě 27 závodníků ze severní trasy. No, uvidíme jestli všichni zvládnou dorazit do Trenčína včas, nebo jestli je přivítáme až v Nové Sedlici. 

Jak jsem zmiňoval v úvodu reportu, dnes se toho v cílovém prostoru moc neudálo. Sluneční paprsky se nedokázaly prodrat skrz černé mraky, které v celkem pravidelných intervalech přinášely silný déšť. Místy byl  déšť a vítr tak silný, že jsme se báli, aby nám neponičil nafukovací oblouk podobně jako se  v Jevišovce. Dokonce se místní potůček během dvou hodin proměnil v rozvodněnou řeku, která nám málem odnesla bedny s Bernardem a Kofolou, které jsme zde měli k vychlazení.  Všechno ale vydrželo. Oblouk, stany, bedny  i zázemí organizátorů. Snad už náš další deštivý den nečeká. 

Během dopoledne, ani odpoledne nikdo do cíle nepřijel. Měli jsme tedy alespoň trošku času dodělat všechny “resty”, které se nám za dobu našeho putování po trase závodu nashromáždily.  Zkompletovali jsme pro vás videa, reporty i příspěvky na sociálních sítích. Tak koukněte. Zároveň jsme si začali dávat dohromady vaše poznatky na čem zapracovat do příštích ročníků. 

Z hlubokého přemýšlení nás v 18:13 probral první statečný, který i přes silný déšť dojel do cíle. Moc se tu nezdržel, protože rovnou vyrazil na vlak zpět do Čech. V průběhu večera pak dorazili ještě další tři závodníci. Sice promočení na kost, unavení, ale šťastní, že jsou konečně ve vytouženém cíli. Kromě organizátorů je vítalo i osazenstvo místního kempu včetně našich krajanů z Karlových Varů. 

Dnešní report, který je zároveň mým posledním (od zítra předávám štafetu kolegyni) bych zakončil vtipnou esemeskou, u které jsme se opravdu pobavili:

“Hele a to víš jak poznát medvědí hovno?”
“No úplně ne…”
“To je jednoduchý… má v sobě rolničku a tracker.”

Váš hlavní štáb ♥

CP3 - Trenčín

Dnes ráno všetci vstali. Ošetrili seba i kola. Nálada bola dobrá aj napriek rannému dažďu. Dnes tu bol Vlastimil Kluz-severan. Zaujímavosťou bolo, že vyriešil blatník a sandále. Sandále natiahol na rám za predné koleso. (viď. foto) 

Dnes tu bola znovu mladá holka Hana Švedová ovládala tejpovanie tak to tu využila. Tieto miliarky sú proste holky do voza i do koča do každej nepohody. Pred každou ženou na míľach určite klobúk dole pretože podmienky nie sú prechádzka ružovou záhradou. Taktiež bol tu Ján Maďar, ktorý svojím zrelým vzhľadom vzbudzoval rešpekt a určite vzor pre mladých ľudí. 

Dnes tu bol Milan Hanyk (Mílenátor) proste  veľká osobnosť míly tak ako Radek Musil napríklad. Večer sa tu zišli chodkyna Nela Vondrková, Tomáš Fabián, Pavel Šíp a ďalší veľmi  veľmi seriózni ľudia, proste takí akí by mali byť pri vedení našich krajiniek. Držíme palce všetkým banda z CP3 TN.

Dobrú noc.