DEN 1. - 2.7.

Den 1 – Míle odstartovány

Zatím co většina závodníků, která dorazila do Hranic u Aše již v sobotu, ještě načerpávala síly spánkem, organizátoři od časných ranních hodin připravovali vše pro hladký průběh startovního dne. Přesně v 8:00 se znovu otevřely brány registrace. Zpočátku se do hranické sokolovny trousili pouze jednotlivci. Okolo poledního už však byla zaregistrována většina z očekávaných 319 nadšenců tohoto sportu.

Počasí nám od rána přálo. Sluníčko sice svítilo, ale občasné mraky a mírný vítr stlačily teplotu na příjemných 23 oC. Zaregistrovaní závodníci postávali venku před sokolovnou a vyměňovali si cenné rady a zkušenosti. Čekaní na onu patnáctou hodinu odpolední tj. čas startu, závodníkům zpříjemňoval také DJ Pavel Baláž a samozřejmě sortiment místní hospody.

Od časných ranních hodin to nevřelo pouze v sokolovně, ale také na hranickém náměstí. Část organizátorů se sem přesunula v průběhu dopoledne, aby připravila startovní koridor, kterému dominoval nafukovací oblouk a podpisovou stěnu.

Ve 14 hodin již hranické náměstí zaplnili desítky mílařů, aby si vyslechli poslední pokyny k trase od ředitele závodu Martina Šími a zakladatele a účastníka v jedné osobě Jana Kopky. Téměř třem stům závodníkům dorazil popřát mnoho sil a energie také starosta města Hranice Daniel Mašlár. Nechyběla ani tradiční procedura podpisů účastníků na podpisovou tabuli. Poslední fotky, poslední slova loučení před startem.

Je tu 15 hodina a  s výstřelem ze sportovní pistole vyráží přesně 299 závodníků na extrémní trať 13. ročníku 1000 Miles Adventure. Letos se nepovedlo pokořit onu hranici tří set účastníků, i když přihlášených bylo původně celkem 319 lidí. Bohužel vlivem různých zdravotních komplikací se počet nakonec snížil na oněch 299. Ale i to je boží!

První pomyslný kámen ze srdce organizátorů odpadl. Je odstartováno! Závodnici jsou na trati! Teď rychle zabalit a vyrazit na první „cépéčka“. Než jsme ale stihli opustit hranickou sokolovnu, dostala se k nám zpráva o prvním odstoupivším ze závodu. Okolo 21h dorazil zpět na start a jak jsme se dozvěděli, přecenil své síly, když se vydal do závodu po předchozí týdenní nemoci. Zkrátka Míle jsou Míle a tam se každá drobnost počítá.

A ještě jedna informace závěrem. Je přesně 21:45 a závodník v čele má najeto již neuvěřitelných 111 km.

Tak zase zítra.

Tým 1000 Miles.