DEN 0 - 29.6.2024

Říká se, že “rok uteče jako voda” a co teprve rok Mílaře! Vždyť je to nedávno, co jsme se loučili na afterparty a teď? Pomalu, ale jistě se sjíždíme do Nové Sedlice na start dalšího, tentokráte již 14. ročníku extrémního závodu 1000 MILES ADVENTURE. 

 

Pro letošní závodníky jsou připraveny celkem 2 tratě - 1630 km severem či jihem z Nové Sedlice (východní Slovensko) do Třebeně u Chebu (západní Čechy). Tradičně se závodu účastní jak bikeři, koloběžkáři, tak běžci. Náročnost tratě je extrémní. Aby také ne, když ji vymýšlel a osobně trasovat sám Jan Kopka. No budeme všem závodníkům držet palce, abychom se s nimi v cíli opět setkali!

 

Vraťme se, ale ještě o pár dní, nebo spíš týdnu zpět. Realizační tým pilně připravoval vše možné i nemožné k hladkému průběhu závodu. Do Nové Sedlice vyrazil podle plánu s dostatečným předstihem, aby bylo vše připraveno včas. Bohužel, jak to tak někdy bývá naplánovat si můžete cokoliv, ale realita je obvykle jiná. Kolony na silnicích zapříčinily, že jsme na východní Slovensko dorazili až v sobotu v brzkých ranních hodinách. O to více jsme museli máknout během dne! Ale povedlo se a po poledni už jsme registrovali první závodníky. 

 

Místní kulturní dům a jeho okolí jsme na následující dny proměnili v hlavní centrum dění. Podpisové plachty, mapa, stany a vlajky našich sponzorů zdobí vše, co ozdobit šlo. Vedle kulturního domu je navíc pro závodníky připraven stánek firmy Profibike, který poskytuje kompletní servis pro závodníky včetně drobného občerstvení a chlazených energetických nápojů. V tomto úmorném vedru opravdu přijdou vhod! 

 

K večeru je zaregistrováno něco málo přes 1/2 letošních účastníků. Okolo půl deváté vítáme poslední dnešní a zároveň nejpočetnější skupinu závodníků. Sběrný autobus z Čech firmy Autobusy Valenta právě dorazil. Ano, v minulých letech se jezdilo vlakem. Nicméně letos jsme vsadili na autobus a dle prvních reakcí jsme udělali dobře! Šoféři vyložili spokojené závodníky před kulturním domem v nedaleké obci Zboj. Ten se stane na následující noc jejich útočištěm, protože kapacita toho v Sedlici ani zdaleka nestačí. Je nás hodně… a to nás, jako organizátory moc těší! 

 

Tak to je v krátkém souhrnu vše z nultého dne 14. ročníku závodu 1000 Miles Adventures. Zítra se přesně v 15:00 postaví na start 291 odvážlivců, kteří se pokusí překonat sami sebe a získat vytoužený Finisherský dres! Start se bude přenášet online na našich sociálních sítích. Tak nás sledujte ať vám nic neuteče!