AFTERPARTY 2023

Afterparty, jak zní název pro vyhlášení výsledků a předání finisherských triček všem závodníkům, kteří úspěšně dorazili do některého z cílů závodu. Jak název napovídá vyhlášení výsledků probíhá s odstupem tak, aby měli všichni možnost dorazit do cíle. :) Letos to vypadalo tak, že i tento termín bude v ohrožení, ale nakonec se to všem podařilo. Ne to je samozřejmě myšleno s nadsázkou. :)

Předpověď počasí vypadala pro letošek skvěle a to se i nakonec vyplnilo. Čekal na nás slunečný víkend, který si snad všichni do syta užili.

Abychom nezapomněli letošní afterparty se již po třetí konala v rekreačním areálu Kletečná u Humpolce tedy nedaleko „základny“ hlavního partnera závodu Pivovaru Bernard. Akce se letos dle našich odhadů zúčastnilo kolem 300 účastníků včetně svých rodin a doprovodů.

V pátek se do areálu přiřítili první mílaři spolu se svými kamarády či rodinami. Někteří dorazili autem jiní ve stylu Mílí na kole. My organizátoři jsme večer svou párty rozjeli na pokoji, kde na nás čekalo roztřídit přes 200 finisherských triček, která jsme si dopoledne vyzvedli u partnera závodu společnosti LAWI. Nicméně ta hlavní párty započala v místním tanečním sále, kde hrála kapela, tancovalo se, veselilo se a Bernard tekl plným proudem.

V sobotu ráno jsme se probudili do krásného, slunečného dne. Někteří z nás, lépe řečeno z vás, vypadali jako by právě dojeli do cíle v Sedlici, ale pravděpodobně to byly jen dozvuky správné párty. :) Od 10:00 hodin byla naplánovaná hromadná vyjížďka. Pro letošní rok jsme změnili směr vyjížďky a jelo se obráceně. Důvod byl jednoduchý – PIVO. V areálu kláštera v Želivu jsme vytvořili checkpoint, kde se rozdávalo PIVO BERNARD spolu s KOFOLOU. Zastávka byla ve 2/3 trasy a tak přišla vhod. Z areálu Želivského kláštera všichni pomalu dojeli zpět do areálu v Kletečné a zhruba v 15:30 začalo oficiální vyhlášení výsledků závodu.

Akce 1000miles ADVENTURE není jen extrémní závod, ale snaží se také pomáhat těm, ke kterým nebyl osud tak přívětivý. Každý rok si vybereme nějaký projekt, na který se snažíme přispět. Tím, že byl letošní ročník výjimečný o trasu 2020 mil vybrali jsme si projekty dva. Jedním z nich byla Anička Slancová, která si při cyklistice poranila páteř a zůstala na vozíku s nedobrou prognozou. Druhý projekt s názvem „Život v kufříku“ se týkal čerstvě narozených dětí, které matky opustí již v porodnicích nebo následně odloží. Jsme rádi, že se podařilo dát dohromady nemalé částky a pevně věříme, že tím pomůžeme Aničce k plnému zotavení i těm úplně nejmenším v začátku jejich života. Bez našich sponzorů v čele s firmou A.Raymond, našich účastníků i fandů závodu by se to nepovedlo. Děkujeme. Předali jsme šeky a pokračovalo se dále.

Následovalo předání dresů finisherům 500 Miles. Potom jsme předali trička finisherům 1000 Miles. Těsně před vyhlášením kategorie 2020 Miles jsme vyhlásili dvě vložené soutěže letošního ročníku a sice fotosoutěž a „tipovací“ soutěž. Poté již došlo k vyhlášení finisherů vzdálenosti 2020 miles v čele s absolutním vítězem Milanem Hanykem. Zlatým hřebem vyhlášení bylo představení dalších závodníků, kteří vstoupili do klubu LEGEND (tedy závodníků se sedmi mílařskými starty).

Na závěr celého programu jsme nakrojili Mílařský dort a Honza Kopka představil své dojmy ze svých právě oslavených 20 + 20 + 20 narozenin. Zhruba kolem osmé hodiny večer započala registrace do 14. ročníku závodu, který odstartuje v příštím roce tradičně první prázdninovou nedělí tj. 30.6. 2024!

Ve 22:00 měl premiéru film z letošního závodu a poté již následovala oslava, tanec a radovánky nad právě skončeným 13. ročníkem závodu 1000 Miles Adventure.

Děkujeme všem dobrovolníkům, partnerům závodu, závodníkům, fanouškům a vůbec všem, kdo tento závod sledují a podporují a budeme se těšit opět za rok!